Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 24.12.2004
Повернімося серцем до правди...
Тамара СОЛОВЕЙ.

Дорогі друзі, брати по перу і Долі!
Якнайщиріше дякую за публікації у вашій симпатичній, подвижницькій газеті моїх статей і оповідань. Просто зворушений. Взагалі, читаю вашу газету і чудуюся вашій рвійності, мудрості, сміливості, відданості нашій Україні.
Надсилаю вам свою книгу новел, може, це те з найкращого, що написав. Акцентую увагу на одній новелці - "Вовчою стежкою", написаній алегорично рік тому, і яка нині справджується. Вважаю вартісними "Диявол не спить", "Срібна куля", "Христос і Марія".
Щиро вітаю з Новим 2005 роком. Тримайтеся на тій же висоті мислительній, правдивості, художності. Добра і щастя!
Ваш Ю. Мушкетик.


Шановна "Кримська світлице"!
Я передплачую вашу газету майже з дня її заснування, тільки-но почала з'являтися в каталозі. "КС" мені подобалась своєю правдивістю і актуаль-ністю висвітлюваних в ній проблем. За останні два роки "КС" стала однобоко висвітлювати проблеми. А коли почалася передвиборна кампанія, то "КС" В. Ющенка змальовувала в рожевих (помаранчевих) тонах, а увесь бруд виливала на Януковича.
Давайте розберемося, хто ж злодій, а хто ні.
В. Янукович - поза законом (хоча з нього знята судимість), а В. Ющенко - в законі. Бо де ж поділося золото, яке він перевіз на Кіпр? А його команда? Хоча б взяти його найкращу подругу Ю. Тимошенко? Вкрала десятки чи сотні мільйонів доларів, і нічого! Ви, "КС", її не чіпаєте, бо вона вкрала мільйони, а не десятки гривень. От якби десяток чи два гривень, тоді б можна було її паплюжити. Вкрала мільйони і чиста, як сонечко. А чи потрібний нам такий президент, коли він іще не президент, а вже порушує і Конституцію, і закони, і бреше на кожному кроці? От недавно він заявив, що Україна розвиватиметься сама по собі, не озираючись ні на Америку, ні на Європу, ні на Росію. Бреше, як цуцик, і не червоніє!
Самі американці зізналися, що вони підтримували В. Ющенка у виборчій кампанії. Тільки закінчилося голосування, ще ЦВК не підрахувала голоси, а американці і представники деяких країн Західної Європи поздоровили його з обранням президентом.
В понеділок, 21 листопада, він уже приносив присягу як президент, до повідомлення ЦВК. Клоун, а не президент.
Я був його прихильником, коли він став прем'єр-міністром, подальша його поведінка відвернула мене від нього.
В. Янукович за два роки перебування на посаді прем'єр-міністра зробив більше, ніж його попередники за час незалежності. Так, в нього язик підвішений гірше, ніж у В. Ющенка і Ю. Тимошенко та інших їхніх прибічників. Але він людина справи.
А хто оточує В. Ющенка? Горе-невдахи, які добре говорять, а нічого не роблять.
Я інвалід війни, пропрацював, включаючи і фронт, календарних 47 років. На війни був від дзвінка до дзвінка. Тож я, як багато інших, розуміюся на правді і брехні.
І я на 2005 рік не став передплачувати "КС" через її необ'єктивність.
З повагою - Василь ТОДОРОВ.
м. Джанкой.

***

Перед вами два листи зі свіжої редакційної пошти. Один - від відомого українського письменника Юрія Мушкетика. Інший - від інваліда війни, пенсіонера Василя Тодорова. Обидва вони - наші читачі, люди досвідчені, здатні аналізувати, узагальнювати. Але, як бачимо, оцінюють вони "Кримську світлицю" з різних позицій.
В. Тодоров вважає "КС" заангажованою через те, що, на відміну від 99% кримських ЗМІ, вона підтримує "помаранчевого" кандидата в президенти Віктора Ющенка, у якому наш читач, з його слів, розчарувався. До речі, інформацію, яку подають інші кримські ЗМІ, він чомусь однобокою не вважає...
Тож хочемо пояснити, чому "КС" говорить "Так!" саме Віктору Ющенку. По-перше, якби були докази його фінансової непорядності, компромат вже давно озвучили б його конкуренти для створення відповідного іміджу. Поки що ми лише чуємо звинувачення у тому, що лідера "Нашої України" підтримують Європа і Америка. Так, він дійсно є людиною популярною у світі, на відміну від В. Януковича, який, до речі, не приховує, що його підтримує Росія. Компліменти на користь останнього як "доброго господарника", теж неважко спростувати. Пригадаймо останні теледебати поміж кандидатами в президенти України, коли Віктор Андрійович висунув співрозмовнику звинувачення щодо безпрецедентного продажу "Криворіжсталі", а також висловився щодо збільшення валового продукту на 12%, з яких 10% осіли по кишенях представників одного клану. Віктор Федорович заперечень не мав, він просто перевів розмову в інше русло. І це - "добрий господарник"?
По-друге, ми підтримуємо Віктора Ющенка, тому що найважливішим своїм завданням він вважає збереження незалежної цілісної унітарної України. А ось його суперник відкрито бере участь в сепаратистських нарадах, де приймаються антиконституційні рішення.
По-третє, ми підтримуємо народного кандидата, тому що він дійсно за мир і стабільність, а не на словах. Владний же кандидат, хоча і заявляє про необхідність проведення форуму громадянської злагоди, на ділі ж підбурює своїх прибічників до загострення протистояння. Пригадаймо, як його вболівальники після виступу Януковича в Сімферополі кинулися з кулаками на тих, хто дотримується іншої думки.
А в Миколаєві під час промови В. Янукович відкрито закликав "розібратися" з представниками іншого табору, що і було негайно здійснено. А що коїлося в Одесі, у нас в Криму, в Донецьку з оранжевим "автопоїздом дружби"? То хіба ж такими мають бути дії істинного миротворця? Складається враження, що зініційований ним же розбрат в суспільстві В. Януковичу потрібен сьогодні для того, щоб якомога дорожче "продати" його у разі поразки на виборах. Ці публічні "торги" розпочалися вже під час теледебатів, коли Янукович заявив, що Ющенку не стати повноцінним президентом (всього народу) без допомоги свого конкурента. Зауважмо, що Віктор Андрійович жодного разу не образив виборців Віктора Федоровича, у той час, як останній постійно декларує ворожу позицію щодо усіх "помаранчевих".
А ще ми за Віктора Ющенка тому, що, на відміну від іншого кандидата в президенти, він розмовляє і мислить українською мовою. Бо як же буде президент дбати про державну мову, якщо сам нею нехтує? Так і дбатиме! І приклад "Кримської світлиці", яку саме уряд Януковича вперше за всі роки її існування позбавив державної підтримки, - тут найкрасномовніший.
А хто за нас? Багато чесних українців, серед яких і такі шановані в нашому суспільстві люди, як Юрій Мушкетик.
З нами ті мільйони людей, які хочуть мати порядну владу і просто не дозволять їй бути іншою. Тож будемо сподіватися, що з часом наш читач В. Тодоров, якого непорядна влада також не влаштовує, переконається-таки, що правда була на нашому боці і знову повернеться серцем до "Світлиці".
Якщо, звичайно, не знайде собі в Криму якусь "сердечнішу" газету...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2761

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков