Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СУРКОВ ╤ МЕДВЕДЧУК У 2014 РОЦ╤ ГОВОРИЛИ ПРО ЕЛЕКТРИКУ ДЛЯ КРИМУ ТА ОБМ╤Н ПОЛОНЕНИМИ
ЗМ╤ оприлюднили ауд╕озапис розмови двох людей з голосами, схожими на голоси л╕дера ОПЗЖ В╕ктора...


СМОЛЕНСЬКА КАТАСТРОФА: КОМ╤С╤Я ЗАЯВЛЯ╢, ЩО Л╤ТАК КАЧИНСЬКОГО БУВ ЗНИЩЕНИЙ ВИБУХ╤ВКОЮ
“Головна теза, а точн╕ше правда, ╓ такою, що л╕так був знищений в результат╕ вибуху”,...


ВАЛЕНТИН БУТ: ЗГАДКИ
Ранок 23 лютого 2014 року в Ки╖в╕ видався сонячним. Як, власне, ╕ настр╕й. ╤ справд╕: виснажливе...


У «СПРАВ╤ 26 ЛЮТОГО» Ф╤ГУРУЮТЬ 27 КРИМСЬКИХ СУДД╤В-ЗРАДНИК╤В
Обвинуваченими й п╕дозрюваними у так зван╕й "справ╕ 26 лютого" ╓ 27 кримських судд╕в, як╕...


РОЗСТР╤Л МАЙДАНУ: ДБР ВИЗНАЧИЛО КОЛО ПРИЧЕТНИХ ДО ВБИВСТВ Н╤ГОЯНА, ЖИЗНЕВСЬКОГО ╤ СЕНИКА
Про це пов╕домив на пресконференц╕╖ заступник начальника управл╕ння ДБР у справах Майдану Артем...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 24.12.2004
ТІНІ З ПРИСМЕРКУ
Микола МИКОЛАЙОВ.

Чи багатьом спадало на думку запитання: чому ця вулиця названа на честь ката Урицького? А хто такий Артем? І чому ця вулиця названа Червоноармійською? Чи ось... ну нехай це буде вулиця Суворова. Що цей герой Росії вчинив такого доброго для України, що його ім'я так пошановано у столиці та й не тільки?
Коли Петербург свого часу святкував таку радісну подію, як приєднання Криму до імперії, один з вельмож запитав у більш обізнаного колеги-вельможі:
- Во сколько обошелся казне русской Севастополь?
- В 20 000 рублей.
- Помилуйте, одна пуговица на кафтане (він назвав ім'я чергового альфонса Катерини ІІ) стоит 80 000!
Хто ж так дешево придбав Севастополь? Це він - Суворов. Той, що "геніальний полководець".
Ще за сталінщини було зроблено кінофільм про хронічного бідолаху в подертому мундирчику, про те, як незважаючи на свою "геніальність", харчувався разом із солдатами і, вдячні за увагу солдатушки, вбивали і вмирали набагато радісніше, аніж з іншими командирами. Водночас його подавали як не улюбленця цариці, такого собі без п'яти хвилин пролетаря із графським титулом.
Росіянам справді є за що дякувати Суворову - приєднав до імперії 185 000 кв. км "земелек" з майже трьома мільйонами душ. Ще найбільший герой Росії - Петро І, якого у Росії кличуть "великим", чимало зробив для підкорення України. Та не все. Катерина ІІ була розумніша і підступніша. Якщо Петро І діяв як вульгарний загарбник, то вона поволі-поволі душила Україну своєю пухлою ручкою. Не задоволена темпами перетворення України на Малоросію під орудою графа Румянцева-Задунайського, вона призначає на його місце Суворова, поставивши перед ним три завдання: повністю ізолювати Україну від зовнішнього світу (мається на увазі зовнішній гендель), Придністров'я та Крим перетворити в "ісконно россійскіє" та оточити їх низкою фортець, аби запобігти втечі із "зони".
Фортеці так і не знадобились, проте Суворов рапортував пухлорукій, що ефект досягнуто вражаючий: хліб у Туреччині подорожчав втричі, проте різко подешевшав у Росії - вивіз хліба з України припинено повністю.
Мсьє Шарден, що перебував у наших краях саме в той час, пише: "На рік навантажували українським збіжжям близько 1 500 венеціанських галер та ще близько 1 000 турецьких. Збіжжя везли аж до Індії".
"Залізна завіса" з російських багнетів Катерини II призвела до того, що обсяг примусового генделя з Росії виріс - в це тяжко повірити - до 22 000%! Але це ще не все. Замість якісного краму із Заходу українці мали купувати неякісний (як в усі часи) російський, мимоволі сприяючи підсиленню монстра.
Готуючись до захоплення нових земель, яким вже дали назву Новоросія, Катерина надсилає Суворову новий наказ: "Хапати тих, хто вештається поміж дворами, і відправляти їх до Новоросії, ні в якому разі не допускати на Новоросійські землі малоросів". Ось так. Грекам, вірменам, німцям задарма давали по 6 га найкращої землі на душу, ще й звільнили їх від податків, що були перекладені на.., та ви вже здогадались.
Потік бажаючих одержати таке благо за рахунок українців був таким великим, що це дуже втішало пухлоруку: українців на рідній землі вже стало 65%.
Тепер треба було створити опорні бази для вирішення головної стратегічної задачі: захоплення проток Босфор і Дарданелли. Потьомкіну було доручено створити таку базу у Херсоні, а Суворову - у Севастополі. На будівництво фортець українців не запрошували, їх гнали. Шомполами, а то й розстрілами. 150 000 рублів було одержано Суворовим не з російської казни, а вульгарно просто - їх вибили з населення. Щоб стало зрозумілим, що це за гроші, досить сказати, що
200 кг борошна коштували в Україні 3 рублі, а в Росії - 10.
Як і Петро І, Катерина ІІ погнала козаків на каторжну роботу, але була розумнішою - аби приморити щонайбільше, наказала у вільний час муштрувати військовим строєм, для чого призначила по одному офіцеру та по 5 унтер-офіцерів на сотню. Так були ще й створені додаткові "робочі місця" для німців. Німці, як відомо, ставляться до дорученої справи серйозно, отож від тієї муштри спромоглось втекти тільки 1 109 душ.
Козаків Переяславського, Полтавського і Стародубського полків було поіменовано "солдатушками" та для набуття героїчного духу кинуто на каторжне будівництво севастопольських укріплень. Це був ще не сталінський ГУЛАГ, отож не витримало каторги "тільки" 425 тих, хто ще зовсім недавно був козаком...
За зразкове проведення військової операції (Суворов розстрілював дуже охоче) з руйнації України пухла ручка кинула "геніальному" 250 000 рублів "премії". Та все ж вона була не досить вдячною, бо Суворов позбавив російську армію необхідності ганятися по московських і брянських лісах та болотах за рекрутами - скільки треба зігнав з України. І фізично міцніші та ще й дисциплінованіші. Імператриця зрозуміла свій гріх і віддячила ще 60 000 рубликами. Мало того, ще й додала орден св. Георгія - бо за бойові заслуги нагороджують саме ним.
За далеко не повними даними, для будівництва укріплень, складів, казарм і так далі було реквізовано в Україні (нагадаю, що у перекладі з іноземної "реквізоване" означає награбоване) 1 682 фури, а до них і 6 728 волів приставлено 1 832 погоничі. Мало хто з погоничів повернувся. Про волів та фури годі й згадувати. Саме Суворов остаточно ліквідував козацтво - квінтесенцію українського духу. Саме цей дух нищився і нищиться, і ми бачимо страшні наслідки цього злочину. Як сказав Патріарх Філарет: "Найстрашнішим наслідком російської окупації є руйнація душі".
Катерина II доручила Суворову створити й колоніальну (так у тогочасних документах) адміністрацію. Не з "туземців", зрозуміло. Головним завданням адміністрації було закріпачення українських селян і навіть козаків. Саме за наказами Катерини II. Німецький генерал на російській службі - Мініх тоді писав: "Після Суворова Малоросія ще років 25 не встане з руїни".
Що ж виходить? А те, що дух Суворова-колонізатора ще тут. Ви вважаєте це природним?

"Українське слово".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2758

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков