Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКЕ НЕБО
Укра╖нцям потр╕бно в╕дчувати п╕д ногами укра╖нську землю ╕ мати над собою укра╖нське небо. Тод╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ДОЛЯ УКРА╥НСЬКО╥ МАРИНАРКИ НА ФОН╤ ╤СТОРИЧНИХ ПАРАЛЕЛЕЙ
укра╖нське головнокомандування зам╕сть вчасних ч╕тких наказ╕в спершу дезор╕╓нтувало сво╖х вояк╕в...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: АРХЕОЛОГ╤Я МОВИ
Мене т╕шать мовн╕ суперечки щодо вживання ╕ написання сл╕в, бо коли вс╕ мовчать, то не знати якою...


ВАЛЕНТИН БУТ: КАП╤ТАНИ УКРА╥НСЬКОГО КОРАБЛЯ
Не знаю, як кому, а мен╕ наша влада нагаду╓ вирядженого в стильний, шитий вензелями клубний...


ВАЛЕНТИН БУТ: В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ
З наближенням чергово╖ р╕чниц╕ загарбання Криму думки чимало╖ к╕лькост╕ укра╖нц╕в мимовол╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 24.12.2004
ЧУЖАЯ СЛАВА
Д. АМЧУК., Віталій ГОРБАТЮК.

З редакційної пошти

Истории известно: грек Демокрит подарил миру материализм, Платон - идеализм, Парменид - метафизику, Эмпедокл - риторику, Архимед - свой знаменитый закон, Пифагор - не менее знаменитые "штаны", которые, как известно, во все стороны равны. Эти имена известны всему миру. Человечество помнит и чтит их.
Вне этого перечня Л. Кучма - президент молодой незалежной державы Украина. Перед выборами его на 1-й, а потом и на 2-й срок он обещал народу благоденствие, процветание в ходе его реформ.
В последние месяцы своего бездарного правления он, выступая в СМИ, пояснил народу, что под его руководством Украина жила благополучно и ничего не было такого, как в других странах, неординарного. Заодно "обрадовал" обнищалый народ, что написал вторую книгу, которая выходит в свет.
Однако выборы нового Президента Украины взамен уходящего Кучмы показали, что он возглавляет кланово-олигархическую систему - систему порабощения народа Украины. Свободолюбивый народ вышел на площади Киева и других городов Украины. В этой ситуации Академии наук Киева и Львова отозвали ранее присвоенные почетные звания бывшему президенту Л. Кравчуку и нынешнему Л. Кучме (доктора наук). Молодцы академики!
Помнится, в прошлом году газеты сообщали, что в крымском поселке Янтарное появился квартал имени Кучмы (кажется, за то, что газ туда провели). И в Международном детском центре "Артек" новой школе присвоено имя Кучмы. Не освободят ли инициаторы этой акции "Артек" от Кучмы, а Кучму от "Артека"? Тем более, что не за свои же деньги Леонид Данилович и газ проводил, и школу строил...
Д. АМЧУК.
г. Саки.


ДВА ЧОБОТИ - ПАРА
Першим, хто кинувся в обійми В. Путіну, був наш вельмишановний Президент. І знову принизливі обіцянки старшому братові: підпишемо вигідні тільки для північного сусіда домовленості про єдиний економічний простір, про захоплення Росією Керченської протоки та інші. А що нашому Президенту до цього? Залишалося "царювати" небагато часу, тож старався наш гарант заробити гарантії спокійної старості не перед своїм народом, а перед чужою державою. Що там казати - навіть мовою своєї держави за десять років не навчився толком розмовляти - напевне, щоб Кремль у націоналізмі не запідозрив?
До речі, за прийнятим Верховною Радою законом про вибори Президента ним може бути людина, яка володіє державною мовою. І хто ж це ним збирається бути? В. Янукович, який, як і Л. Кучма (ото вже дійсно - два чоботи - пара), з натугою вимовляє українські слова, а коли приїздить до білокам'яної, то починає забувати, хто він і звідки взявся, і "молотить" російською, як і Кучма. Ви коли-небудь чули, щоб президент Америки приїздив до Франції і на догоду місцевій владі розмовляв французькою? Навіть до Ізраїлю не поїдеш жити, якщо не знаєш єврейської.
А у нас "русскоязычные" не просто зневажають все українське - вони в могилу ляжуть, а розмовляти державною мовою не будуть. А можновладці, депутати різних рівнів? Та що там казати: самі розпустили цих "лебедів" і тепер самі крильми махаємо.
Залишається сподіватися, що наші українці - мудрий народ, що вони не схиблять на виборах Президента, що посяде найвищий державний пост людина, якій не байдужа доля України і українства та всіх, хто живе в нашій незалежній державі. Ось тоді й прийде на нашу вулицю світлий день!
Віталій ГОРБАТЮК.
м. Сімферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2753

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков