Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКЕ НЕБО
Укра╖нцям потр╕бно в╕дчувати п╕д ногами укра╖нську землю ╕ мати над собою укра╖нське небо. Тод╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ДОЛЯ УКРА╥НСЬКО╥ МАРИНАРКИ НА ФОН╤ ╤СТОРИЧНИХ ПАРАЛЕЛЕЙ
укра╖нське головнокомандування зам╕сть вчасних ч╕тких наказ╕в спершу дезор╕╓нтувало сво╖х вояк╕в...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: АРХЕОЛОГ╤Я МОВИ
Мене т╕шать мовн╕ суперечки щодо вживання ╕ написання сл╕в, бо коли вс╕ мовчать, то не знати якою...


ВАЛЕНТИН БУТ: КАП╤ТАНИ УКРА╥НСЬКОГО КОРАБЛЯ
Не знаю, як кому, а мен╕ наша влада нагаду╓ вирядженого в стильний, шитий вензелями клубний...


ВАЛЕНТИН БУТ: В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ
З наближенням чергово╖ р╕чниц╕ загарбання Криму думки чимало╖ к╕лькост╕ укра╖нц╕в мимовол╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 24.12.2004
Теледебати-2: Діалог переможця і переможеного?
Вікторія Сюмар, Інститут Масової Інформації.

Нинішні теледебати, за якими минулого понеділка спостерігала вся Україна, відбувалися у тій же студії, з тим же ведучим і за того ж складу, що й теледебати перед другим туром. Але це були принципово інші дебати. І справа не лише у форматі дебатів, який у нинішньому вигляді питань-відповідей, виявився значно зручнішим для Ющенка. Швидше дебати дали відповіді щодо нинішнього психологічного стану кандидатів і, хоч завуальовано, дали-таки уявлення про реальну політичну ситуацію в країні.
Цього разу жереб виявився помаранчевим - Ющенко починав ставити запитання і мав останнє слово у промові. Він відразу запропонував поговорити про те, хто фальсифікував вибори 21 листопада.
Відповіді він не отримав, зате почув історію "про американські валянки" у новому трактуванні - Янукович питав про необхідність схвалення закону щодо заборони діяльності іноземних фондів в Україні. Від цього питання Ющенко не тікав і відповів принциповою згодою, чим трохи вибив із рівноваги свого супротивника.
Сам Янукович всіляко ухилявся від відповідей на цілком конкретні питання і постійно повертався до теми, яка його дійсно хвилювала. Головна ідея Януковича - переговори. Тепер він каже на всю країну: незважаючи на те, хто виграє, треба сідати за стіл переговорів, проводити форум громадянської згоди, а ще краще це зробити до виборів. Про що говорити на таких переговорах Янукович вже знає - він хоче імплементації конституційної реформи не з 2006 року і навіть не з вересня, а відразу після Нового року.
У цьому контексті Янукович хоче домовлятися про формування уряду, інакше погрожує Ющенку, мовляв, той "ніколи не буде Президентом всієї України, лише її частини".
І ще один спосіб своєрідного шантажу для реалізації своїх вимог: лише за умови проведення "круглого столу" Янукович погоджується стримувати своїх прихильників, плани яких їхати у Київ на майдан, він попередньо анонсував особисто.
Після дебатів склалося цілком чітке враження, що Янукович змирився зі своєю поразкою 26 грудня і формування його "опозиційного іміджу" протягом останніх тижнів не що інше, як робота на парламентські вибори 2006 року. Однак, перед повноцінною боротьбою на виборах до парламенту Януковичу потрібні гарантії. Йдеться про гарантії недоторканності для себе, своїх губернаторів та бізнесменів. Те, що кандидати вже пробували домовитися таємно, підтвердив Віктор Ющенко, коли заявив, що "десять днів тому вже була така розмова". Інакше кажучи, Янукович прагне залишитися серйозним, фактично другим суб'єктом української політики. В обмін на гарантії Янукович готовий визнати перемогу Ющенка, і "зустріти Новий рік у колі родини", чого він і побажав українцям.
Загалом, прем`єр був значно миролюбнішим, аніж на перших дебатах. Ющенко навпаки - більш агресивним, але й впевненим у собі. Він чітко заявив, що переконаний у своїй перемозі. Більше того, у заключному слові він озвучив дуже конкретні тези, які хотіли почути на сході та півдні. Принаймні, це було важливо для тих, кого називають політичними та бізнесовими елітами в регіонах.
І це сприймалося як програмні обіцянки Президента. Метал у голосі Ющенка звучав лише у контексті умов про сепаратизм. Схоже, що прізвища людей, які організовували з`їзд у Сєверодонецьку і заявляли про створення автономії, Ющенко за жодних умов не погодиться вписати у "мирову" угоду.
Дебати "засвітили" також і найбільш больові точки кандидатів. Для Януковича таким став натяк про судимості, у Ющенка найбільш емоційну реакцію викликали звинувачення у "злодіяннях його уряду".
Ющенко досить вдало використовував візуальні прийоми, і його демонстрація рук, "які ніколи нічого не крали", запам`яталися людям значно більше, аніж словесні переконання у цьому. Янукович намагався бути спокійним і усміхненим, що також справляло позитивне враження.
Переломним моментом дебатів, як на мене, стало питання про "козлів та оранжевих крис". Янукович був змушений вибачитися за, як він сказав, "емоційні випади" на адресу політичних конкурентів та їх прихильників. Проте він вважає, що за цю компанію найбільше ображали його, і у цьому контексті згадав свою дружину, яка вперше постала перед країною з публічною промовою про "наколоті апельсини". "Дружина як дружина", - сказав Янукович, і розповів, як його втішали друзі, що, принаймні, ніхто не зможе сказати, що після його перемоги президентом керуватиме жінка. Таке зізнання викликало щирий сміх Ющенка.
Тож загалом всі рамки пристойності були дотримані, а наприкінці дебатів обидва Віктори потисли один одному руку. Це досить позитивний знак, хоч значно позитивніший висновок від дебатів інший - цей дуже важливий елемент виборчої боротьби впевнено входить в українські реалії. Таке політичне шоу, яке сподобалося українцям, робить політиків ближчими до людей, примушуючи їх вправлятися у власній професійності та вмінні говорити. Це означає, що українські вибори стають більш відкритими. Бо для того, аби втрапити у президентське чи парламентське крісло, політикам доведеться витримати серйозні публічні дуелі.
Нинішні дебати були дуже важливими для тих, хто досі не визначився, або збирався голосувати проти всіх. У понеділок вони мали нагоду вибрати або змінити своє рішення. Втім, навряд чи дебати можуть суттєво вплинути на вже сталих прихильників як одного, так і іншого кандидата. На їх визначення вплинули значно глибші події, ніж півторагодинні суперечки у прямому ефірі.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2750

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков