Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ХТО ПРИНАДЖУ╢ ЗВ╤РА
якби нав╕ть укра╖ноф╕льство кримчан у 2014 роц╕ було й на порядок сильн╕шим, воно не гарантувало...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: Л╤ТЕРАТУРНА ОСВ╤ТА
Знання р╕дно╖ та св╕тово╖ культури ще не робить вас культурними людьми, але допомага╓ в╕дчути...


ЩО МА╢ НА МЕТ╤ ╤Н╤Ц╤АТИВА ГАЛИНИ ТРЕТЬЯКОВО╥ – СТВОРЕННЯ ПЕНС╤ЙНОГО РАЮ ДЛЯ ЗАПРОДАНЦ╤В, ЧИ ЩЕ ОДИН КРОК УКРА╥НИ НА ШЛЯХУ ДО ПРАВОВО╥ ДЕРЖАВИ?
висловлювання «слуги народу», Голови ком╕тету ВР з соц╕ально╖ пол╕тики пан╕ Галини...


ГАЛИНА ПАГУТЯК: ЖАБИ ╤ ОРЛИ
На мотив Олександра Олеся


В╤КТОР╤Я ТОРОН: ЯК ОРЛИ
Тривають суперечки про те, чого усе-таки не вистача╓ укра╖нському народов╕, щоб об’╓днатись...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 17.12.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 17.12.2004
Коли Росія заспокоїться?
Роман КАНЕВСЬКИЙ, інженер.

Шановна редакціє!
За Вашу патріотичну позицію, за Вашу правду карає влада вас і морально, і матеріально. Але ви не каєтесь... І правильно! Сподіваємось, що так триватиме ще недовго. Будь ласка, опублікуйте мій відкритий лист до російського журналіста пана Познера, бо каятися, на мій погляд, скоро доведеться саме йому...

Шановний Володимире Володимировичу!

Недавно в Україні транслювалася ваша авторська програма "Времена". Багато людей в нашій країні вважали вас чесною людиною, що сповідує, як нам здавалося, принципи демократії. Але подивившись вашу передачу, дуже розчарувався. І не соромно вам було робити таку упереджену передачу, запросивши на неї тільки представників сьогоднішньої влади в Україні та російських "спеціалістів" з українського питання?
Чому в переважній більшості ваших передач ви завжди намагалися бути толерантним і вислуховувати різні точки зору? Що ж так сильно на вас подіяло? Як же можна було не запросити на передачу, як мінімум, керівника штабу ще одного основного кандидата у президенти від опозиції В. Ющенка, як би особисто ви до нього не ставилися? Якщо б ви серйозно готувалися до цієї передачі, то з допомогою Інтернету можна було отримати вичерпну інформацію про те, що діється в Україні напередодні виборів. На жаль, з телевізійних каналів від влади неможливо отримати об'єктивної інформації про вибори. Протягом декількох місяців йде повна інформаційна блокада інакомислення в Україні. Людей "зомбують" брехнею про опозицію. Жоден кандидат від опозиції не може оприлюднити свою точку зору. На всіх телеканалах тільки один кандидат від влади. Невже ви цього не знаєте? Насправді, навіть ваші, так звані "політтехнологи" визнають, що В. Ющенка підтримують майже 15 мільйонів людей в Україні - "козлів", як їх недавно назвав провладний кандидат в президенти В. Янукович. Невже вам невідомо, як владою навмисно розпалюється питання "Захід - Схід" України? Як мусується горезвісне питання російської мови в Україні? Як вашу увагу обійшов той факт, що В. Ющенко збирає аудиторію до 150 тисяч чоловік, яких не приганяють, як це відбувається при зустрічах з В. Януковичем? Невже Вам невідомо, що для того, щоб люди з інших міст не змогли приїхати в Київ на мітинг в підтримку В. Ющенка, 23 жовтня не продавалися квитки на потяги, що йшли в Київ? Як дороги перегороджувалися КАМАЗами, завантаженими металом? Як на дорогах розкладувались шиповані стрічки для проколювання коліс транспорту з людьми, які їхали в Київ? Як репресують студентство? Як нещадно били пляшками і молотками людей, що стояли в пікетах перед ЦВК і чекали, чим закінчиться профанація по створенню в Росії додаткових 420 виборчих дільниць? До того ж нападниками були перевдягнені співробітники міліції, у яких знайшли відповідні документи і табельну зброю. В той же час міліціонери стояли збоку і були індиферентні до того, що відбувалося. Невже вам події в Україні не нагадують найреакційніші "советские" часи придушення інакомислення і свободи слова, які ви завжди засуджували?
А що означає приїзд в Україну В. Путіна за чотири дні до виборів президента? Це ж хіба не послання нерозумним "молодшим братам", кого обирати президентом, - того, який потрібний Росії?
Я хочу вам нагадати, що наша країна, по суті, колишня колонія Росії, дала світові величезну кількість видатних людей. Ось тільки деякі з них: Володимир Вернадський, Михайло Булгаков, Борис Гмиря, Соломія Крушельницька, Микола Пирогов, Олександр Довженко, Амвросій Бучма, Ілля Мєчников, Іван Паторжинський, Лесь Курбас, Белла Руденко, Юрій Башмет, Серж Лафарг, Іван Кочерга, Ісаак Бабель, Іван Франко, Михайло Романов, Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Шолом-Алейхем, Іван Козловський, Валерій Лобановський, Леся Українка, Василь Стус, Володимир Горовиць, Стефан Турчак, Анатолій Солов'яненко, Володимир Винниченко, Іван Мазепа, Володимир Крайнєв, Дмитро Гнатюк, Євген Патон, Євгенія Мірошниченко, Юрій Олеша...
Я не збираюся підвищувати ваш освітній рівень. Мені тільки хочеться запитати: невже така країна, де живуть 48 мільйонів людей, не може самостійно, без допомоги Росії, вибрати собі достойного, високоосвіченого, інтелігентного президента, який не робить в анкеті з 100 слів 12 помилок і який не пише слово "професор" з двома буквами "ф"?
Невже (якщо вам так болить доля України) наведені вище факти не заслуговують уваги? Припускаю, що на вас могли тиснути, і ви втратили єдиний шанс - промовчати! Ви ж прекрасно розуміли, що впливаєте на хід виборів Президента України. І ви вважаєте, що ці дії достойні такого журналіста як ви, що мав до цієї пори безперечно високу репутацію?
І останнє. Хочу звернути вашу увагу на той факт, що там, де є так звані "интересы России", там завжди біда! Це - Абхазія, Південна Осетія, це - в недалекому минулому Аджарія і це - росіяни, що живуть в Латвії, яких підбурює Росія в питанні "русского языка" і які мають через це масу проблем.
Невже Росія заспокоїться, коли і в Україні буде таке саме?
Талановитий російський режисер Любимов якось зауважив, що Росії спочатку треба навчитися будувати клозети, а вже потім навчати жити весь світ.
Ось такі, Володимире Володимировичу, часи.
м. Харків.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 17.12.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2734

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков