Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2002 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 06.12.2002
влада і преса слухали одне одного. чи почули?
Укрінформ

Журналісти більше не можуть мовчати і готові до загальноукраїнського страйку. Це заявив під час парламентських слухань "Суспільство, ЗМІ, влада: свобода слова і цензура в Україні" голова Незалежної профспілки журналістів України Андрій Шевченко. Причиною страйку, на його думку, може стати сьогоднішній стан української журналістики, яка опинилася на межі зникнення як професія. За словами Андрія Шевченка, цензури в Україні не існує де-юре, але вона є де-факто. "Раніше нам казали, - наголосив він, - чого не можна писати, сьогодні кажуть, що нам треба писати".

* * *

"Приручення" агентств є останнім штрихом до несвободи ЗМІ, сказав під час парламентських слухань головний редактор інформаційного агентства УНІАН Олександр Харченко.

Він відзначив, що до останнього часу інформагентства залишалися "чи не єдиною категорією ЗМІ", де зберігався реальний плюралізм думок. Однак, вважає О. Харченко, "для сьогоднішніх архітекторів свободи слова в Україні" це неприйнятно, тому останнім часом "агентства відчули до себе пильну увагу".

О. Харченко нагадав, що на початку осені було замінене керівництво УНІАН, після чого відразу відчутно змінилася його політика. Якщо раніше, за його словами, агентство висвітлювало всі події, представляло всі точки зору, надавало зал для прес-конференцій усім, незалежно від їхніх політичних поглядів, то тепер рішення з цих питань залежить від однієї людини - новопризначеного виконуючого обов'язки генерального директора агентства.

О. Харченко відзначив, що журналісти УНІАН активно виступили проти таких підходів. У відповідь на це новий керівник набирає "нових людей, що беззастережно виконують його розпорядження".

Головний редактор УНІАН відзначив, що тепер агентство може під різними приводами відмовити опозиційним політикам у проведенні прес-конференцій, на стрічці може з'явитися інформація з посиланням на анонімне джерело, де будуть поміщені найбрудніші обвинувачення на адресу тих, хто заважає визначеним політичним силам. У той же час спростування цього компромату журналістам УНІАН доводиться "пробивати під загрозою звільнення".

О. Харченко відзначив, що те, що сталося з агентством УНІАН, тиск на інші агентства, смерть керівника "Українських новин" йому "не здається випадковим збігом обставин".

* * *

Генеральна прокуратура готова відреагувати на заяви журналістів про незаконну цензуру, зазначив з парламентської трибуни Генеральний прокурор України Святослав Піскун під час парламентських слухань з питань свободи слова в Україні. Він поінформував про хід розслідування кримінальних справ про вбивство журналістів.

Святослав Піскун підкреслив, що Генеральна прокуратура розслідує шість кримінальних справ, де достеменно встановлено, що журналістів було вбито за професійну діяльність. Зокрема, це справи про вбивство керівника аналітичного центру інтернет-видання "Українська правда" Гонгадзе, головного редактора газети "Вечірня Одеса" Дерев'янка, директора Одеської телекомпанії Бондаря, головного редактора газети "Слава Севастополя" Іванова, генерального директора телекомпанії із Слов'янська Александрова і редактора газети "Соціальна політика" Коваленка. Крім цього, правоохоронні органи, за словами Святослава Піскуна, протягом 2001 - 2002 років порушили 130 кримінальних справ про інші злочини, вчинені стосовно журналістів. При цьому у переважній більшості немає підстав пов'язувати ці злочини з журналістською діяльністю потерпілих, наголосив Генеральний прокурор. За його словами, в основному це були крадіжки особистого майна, грабіж, хуліганські дії, а також крадіжки майна видань. Він також підкреслив, що 59 кримінальних справ уже передано до суду і є обвинувачувальні вироки.

Святослав Піскун поінформував про хід розслідування найрезонансніших справ. Зокрема, про додаткові розслідування справи Георгія Гонгадзе, а також про розслідування справи Михайла Коломійця, до якої залучено іноземних спеціалістів.

***

На думку голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка, в Україні сьогодні створено демократичне законодавство стосовно ЗМІ, яке ігнорується або не виконується.  Це  він  заявив під час парламентських слухань "Суспільство, ЗМІ, влада: свобода слова і цензура в Україні".

За словами депутата, в Україні сьогодні створено централізовану систему контролю за обігом інформації. Головним об'єктом його критики стала Адміністрація Президента України. На думку Миколи Томенка,  саме вона  як   вищий орган виконавчої влади безпосередньо керує національною телерадіокомпанією України, обласними телерадіокомпаніями, утворює консультативні органи при Президенті, куди не входять депутати.  Адміністрація Президента бере  на себе повноваження, які їй не належать, на міжнародному рівні, вважає Микола Томенко. До Ради Європи надсилаються листи від імені України. За його словами, все це робиться із неприхованого намагання показати наявність демократичного плюралізму в Україні. Можливими шляхами вирішення проблеми Микола Томенко вважає введення до законодавства поняття цензури, початок реальної процедури роздержавлення ЗМІ, а також повернення конституційного статусу тим державним органам, які повинні згідно з законом регулювати відносини ЗМІ.

* * *

Незважаючи на присутність певного суб'єктивізму в судженнях, потрібно визнати громадську стурбованість рівнем свободи слова і одночасно рівнем забезпеченості інформаційних потреб наших громадян. Це визначив під час парламентських слухань віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник.

Однак, за його словами, частина журналістів, коли говорять про утиски їх професійної діяльності, підміняють поняття взаємовідносин між журналістом і державою, намагаючись подати це як проблему. На думку віце-прем'єр-міністра, головною проблемою є взаємовідносини між творчим працівником і власником засобу масової інформації.

Саме з цієї та інших не менш важливих  причин у Верховній Раді України потрібно створити робочу групу для вирішення проблем свободи слова, до складу якої ввійшли б представники Верховної Ради, журналістської громадськості та, у разі потреби, представники урядових структур для  правового розв'язання проблеми свободи слова, наголосив Дмитро Табачник.                   

(УКРІНФОРМ).

 

ЖУРНАЛІСТ - ПРОФЕСІЯ НЕБЕЗПЕЧНА...

Близько 80 відсотків українців вважають професію журналіста в нашій державі небезпечною. Про це поінформував на прес-конференції, оприлюднюючи дані соціологічного опитування, президент Центру ім. Разумкова Анатолій Гриценко. Опитування проводилося у всіх областях України, АР Крим та Києві. Опитано 2 000 респондентів віком від 18 років.

Анатолій Гриценко сказав, що проведене його організацією соціологічне дослідження засвідчило, що довіра наших співвітчизників до засобів масової інформації постійно зменшується. Так, у листопаді 2001 року повністю довіряли вітчизняним ЗМІ 50 відсотків респондентів, а в жовтні 2002 року вже 39. Зменшився рівень довіри і до західних та російських ЗМІ, яким відповідно довіряють 25 і 35 відсотків опитаних.

Анатолій Гриценко повідомив, що за даними  центру понад 52 відсотки респондентів вважають, що у вітчизняних ЗМІ існує практика замовних матеріалів. Він також відзначив, що близько 70 відсотків опитаних на запитання "Якими конкретно для журналістів можуть бути негативні наслідки публікації критичних матеріалів?" відповіли, що в цьому разі працівнику ЗМІ загрожуватиме фізична розправа.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 06.12.2002 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=272

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков