Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕЗАКОННИЙ ╤МПОРТ НАФТОПРОДУКТ╤В ╤ «СТЕЖКА» ДО МЕДВЕДЧУКА: СУДИТИМУТЬ 14 МИТНИК╤В
П╕д час митного оформлення службов╕ особи митниц╕ “не пом╕чали” п╕дм╕ни…


ПРЕЗИДЕНТ ПРИЗНАЧИВ КОСТ╤НА ГЕНПРОКУРОРОМ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський призначив Андр╕я Кост╕на генеральним прокурором Укра╖ни.


ОЛЕКСАНДРА КЛИМЕНКА ПРИЗНАЧИЛИ КЕР╤ВНИКОМ САП
Кер╕вником Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури 28 липня був призначений Олександр Клименко.


КОМУН╤ЗМ = РАШИЗМ
У Ки╓в╕ просто неба експону╓ться документальна виставка «Комун╕зм = рашизм».


ОКУПАНТИ ВТЕКЛИ З╤ ЗМ╤╥НОГО
В РФ назвали ще одне жалюг╕дне виправдання сво╓му провалу.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 10.12.2004
Новини Криму та України
.

ВІД КРИМУ ТЕЖ ЧЕКАЮТЬ БІЛЬШОГО

Передвиборна кампанія Віктора Ющенка напередодні повторного голосування другого туру президентських виборів, що відбудуться 26 грудня, якісно відрізнятиметься від попередньої. Це відзначив під час  прес-конференції 9 грудня керівник центрального штабу Віктора Ющенка Олександр Зінченко.
Він повідомив, що сьогодні відновив роботу і вже провів засідання центральний виборчий штаб кандидата в Президенти. Водночас, за його словами, під час виборчої кампанії паралельно продовжуватиме роботу Комітет національного порятунку, який "виконуватиме функції органу громадського контролю над владою". Серед головних відмінностей нової виборчої кампанії він назвав те, що його команда має намір скористатися новими інформаційними можливостями. Зокрема, для агітації "буде задіяно максимальну кількість інформаційних джерел, електронних засобів масової інформації".
Важливим організаційно-ідеологічним центром виборчої кампанії залишиться наметове містечко на Хрещатику, яке збережеться принаймні до 26 грудня, зазначив
О. Зінченко. Під час нового етапу виборчої кампанії саме на активістів, які пройшли школу Майдану і наметового містечка в Києві, команда Віктора Ющенка покладатиме особливі надії. Крім того, центральний штаб має намір внести серйозні зміни в роботу регіональних штабів. Зокрема, у ряді областей пройде ротація їх керівного складу, особливо в тих, де команда Ющенка очікувала більш високі результати: у Миколаївській, Одеській, Херсонській області, в Криму.
О. Зінченко відзначив, що Віктор Ющенко готовий, як і перед другим туром виборів, провести теледебати з Віктором Януковичем. При цьому команду Віктора Ющенка "влаштовує будь-який формат теледебатів, аби це були справді теледебати, а не виклад кандидатами своїх програм".
На його думку, "можливості провокативних технологій у третьому турі будуть значно знижені". Однак існує можливість зриву виборів 26 грудня. "Спроби зривати вибори на деяких округах і, може, навіть на обласних рівнях поки що мають імовірність", - наголосив Олександр Зінченко.


СВІЙ ДО СВОГО ПО СВОЄ?

Російська громада Криму створює кримський громадський штаб Віктора Януковича. Про це говориться в резолюції мітингу Російської громади Криму в підтримку В. Януковича, що проходив у Сімферополі на площі Леніна.
"У зв'язку з тим, що передвиборний штаб Віктора Януковича фактично припинив свою роботу в Криму, ми повідомляємо про створення громадського штабу Віктора Януковича  на базі Російської громади Криму", - говориться в документі. Учасники мітингу також заявили, що мають намір "до кінця підтримувати" В. Януковича. "Ми рішуче виступаємо за пріоритетний розвиток стратегічного партнерства України з Росією й іншими країнами СНД. Ми виступаємо за необхідність якнайшвидшого надання російській мові статусу другої державної на території України. Ми підтримуємо ініціативу, що передбачає подальший розвиток української держави на принципах демократичного федералізму".
"Контекст-медіа".

ТРАГЕДІЯ НА ШАХТІ В ДОНБАСІ

8 грудня о 21.15 на шахті "Південнодонбаська №1" Донецької області на глибині 480 метрів стався вибух метано-повітряної суміші, повідомляє Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Донецькій області. На час вибуху у лаві були 32 гірники. Є один загиблий: Володимир Шаповалов, 1957 р. н., гірничий робітник, який отримав смертельну травму. Серед 31 постраждалого: 19 - направлено до опікового центру міста Донецька (з них 11 - середньої важкості, 8 - у важкому стані); 11 - з опіками 2 - 3 ступенів - направлено в лікарню профзахворювань;
1 - з психозом до лікарні міста Вугледара. Пожежі на аварійній дільниці немає.
На шахті зараз зосереджено 13 відділень ДГВРС. Створена комісія щодо розслідування причин аварії, яку очолив начальник теруправління Держнаглядохоронпраці України по Донецькій області Микола Малєєв. Від ГУ МНС України в Донецькій області залучається мобільна оперативна група Головного управління.

*  *  *

Прем'єр-міністр України, кандидат у Президенти України Віктор Янукович висловив глибокі співчуття гірникам, які потерпіли під час аварії на шахті  "Південнодонбаська №1", та членам їх сімей, побажав якнайшвидшого та повного одужання тим, хто зараз перебуває у лікарні. Він підкреслив, що буде зроблено все, щоб надати необхідну допомогу потерпілим гірникам, підтримати їхні сім'ї.

*  *  *

Віктор Ющенко висловив співчуття постраждалим шахтарям. "З глибоким сумом дізнався про лихо, яке трапилося на Донецькій землі - аварія на шахті "Південнодонбаська №1" не обійшлася без жертв. Висловлюю щире співчуття родині загиблого гірника. Бажаю найшвидшого одужання всім постраждалим, віри і надії їхнім родинам", - сказав він.


ПРИКЛАД НЕ ВДАВСЯ. ПОКИ ЩО...

На зустрічі представників республіканських організацій, політичних партій та громадських організацій, що відбулася 7 грудня у Верховній Раді Автономної Республіки Крим, не вдалося підписати меморандум про політичну злагоду. В документі пропонувалося встановити мораторій на проведення масових політичних акцій, страйків, виключити застосування будь-яких силових методів розв'язання питання, а також проведення акцій громадянської непокори. Крім цього, пропонувалося прибрати пікети і намети на площі Леніна в Сімферополі.
Представники блоку громадсько-політичних сил "Наша Україна" запропонували свій варіант політичної угоди, в якому робився акцент на наданні рівних можливостей всім політичним рухам і силам при використанні телевізійного ефіру та інших засобів масової інформації.
Після обговорення проекту меморандуму учасники зустрічі ухвалили рішення про створення робочої групи, в яку увійшли по троє представників від громадського руху "Крим - за Януковича" і блоку громадсько-політичних сил "Наша Україна".
Як відзначив під час зустрічі глава парламенту АРК Борис Дейч, якщо в Криму громадсько-політичні сили зможуть домовитися і підписати меморандум про політичну злагоду, "то ми дали б приклад всій Україні про можливості розв'язання всіх політичних питань шляхом домовленостей та компромісу".


ПОБЕРЕЖІТЬ РЕСУРС!

Кримські прихильники Віктора Ющенка закликали органи влади і місцевого самоврядування Криму не використовувати адміністративний ресурс під час переголосування другого туру виборів Президента України. Про це говориться в зверненні прихильників В. Ющенка, прийнятому на мітингу в Сімферополі 8 грудня.
У зверненні, зокрема, відзначається: "Органи влади і самоврядування Криму не виконали повною мірою свій обов'язок перед суспільством і виявилися прямо причетними до фальсифікації волевиявлення громадян. На совісті ряду їхніх представників - складання списків виборців з фантастичною кількістю помилок, грубий адміністративний тиск на виборців, підтасування результатів виборів".
Учасники мітингу в підтримку В. Ющенка закликають усіх представників органів влади і місцевого самоврядування Криму "виявити чесність, принциповість і розсудливість і відмовитися від використання адміністративного ресурсу". "Ми сподіваємося, що ви усі з честю виконаєте свій обов'язок і створите передбачені законом умови для голосування 26 грудня. Ми закликаємо вас поважати волю кримчан і не брати участь у провокаціях і фальсифікаціях", - говориться в документі.
"Контекст-медіа".


"БРИЗ" ЗАКЛИКАЄ ДО ТОЛЕРАНТНОСТІ

Журналістський колектив телерадіокомпанії "Бриз" ВМС ЗС України розповсюдив звернення до колег-журналістів російських ЗМІ із закликом стримано і толерантно висвітлювати політичні події в Україні. У листі висловлюється стурбованість "лавиною відверто недоброзичливих до українського глядача і читача матеріалів, що появляються на російських телеканалах та в газетах". Флотські журналісти називають недружніми і абсурдними коментарі багатьох російських журналістів та політологів, які характеризують волевиявлення народу на мітингах в різних містах України не інакше, як "політтехнології, натовп, вулиця".
Замість того, щоб оцінити факт появи в Україні дійсно громадянського суспільства, вони цинічно й легко ділять її на частини, заявляючи, що єдиної, монолітної України вже ніколи не буде, зазначається у зверненні. Колектив телерадіокомпанії "Бриз" закликає російських журналістів об'єктивно показувати та аналізувати соціально-політичні процеси в Україні, не "підігрівати" сепаратистські пристрасті, а надати можливість людям самостійно вирішувати свої проблеми.


У "КАЗКУ" ВІДКРИЛИСЯ ДВЕРІ

11 грудня приватний ялтинський зоопарк "Казка" проведе День відкритих дверей на честь скасування сфальсифікованих результатів другого туру виборів Президента України. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомив директор зоопарку Олег Зубков.
О. Зубков нагадав, що ялтинський зоопарк протягом 10 днів був закритий на знак протесту проти фальсифікації виборів Президента України, і відновив роботу тільки після рішення Верховного Суду. "Я хочу, щоб люди не мали на мене образи за те, що не могли в ці дні відвідати зоопарк, - відзначив О. Зубков. - Я запрошую на День відкритих дверей усіх - як прихильників Ющенка, так і прихильників Януковича". За словами директора, у цей день відвідування "Казки" буде безкоштовним.
"У моєму зоопарку безліч жовтогарячих звірів і жодного біло-блакитного, тож вибір "Казки" очевидний", - заявив О. Зубков. До слова, з 6 грудня пан Олег очолив виборчий штаб Віктора Ющенка в Ялті, попередній керівник якого, за оцінками членів штабу, "не виявив належних організаторських здібностей".

***

В пам`ять відомого російського правозахисника Андрія  Сахарова з нагоди 15-ї річниці з дня його смерті 12 грудня в храмі святих Володимира та Ольги УПЦ КП у Сімферополі буде відправлена панахида. Початок о 10-й годині. 14 грудня така ж служба буде відправлена і в католицькій церкві у Ялті.

***

61 гривню назбирали і передали для "Кримської світлиці" учасники хору "Червона калина" з Алушти.
Дай вам, Боже, здоров'я, люди добрі!

***

Телеграма в номер!
Шановна "Кримська світлице"! Прошу переслати учасникам мирної помаранчевої революції на Майдан Незалежності в Києві:
Дорогі друзі! З великим захопленням та зацікавленістю слідкуємо за кожним кроком вашої дуже необхідної боротьби за побудову єдиної самостійної, незалежної демократичної країни. Ми горді тим, що є в Україні патріоти, які готові захистити та побудувати демократичну незалежну Україну. З вами наші душі, серця! Борітеся - поборете. На вашу підтримку пересилаю 150 гривень.
Олександр МАМОНОВ,
підполковник у відставці, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни.
м. Феодосія.


"Відкрита Україна" - для Вас!

Шановна редакція газети "Кримська світлиця"! До вас звертається колектив проекту "Відкрита Україна". Більше двох років тому ми створили найкращий в Україні біографічний портал. Сьогодні тисячі відвідувачів з усього світу щодня заходять на наш портал, щоб знайти інформацію, розміщену на сторінках "Відкритої України". Про популярність нашого порталу говорить і той факт, що сьогодні по запиту "Україна" в одній з найпопулярніших пошукових систем www.google.com ми знаходимося на першій сторінці результатів пошуку поруч з "Інтерфакс-Україна".
Нинішні події в країні не можуть залишати наш колектив байдужим. Ми хочемо дати можливість усім чесним і порядним людям вільно і відкрито висловити свою точку зору, прокоментувати події як у себе в регіоні, так і по всій Україні. Просимо вас розмістити звернення нашого колективу:
"Дорогі друзі!
Якщо Вам небайдужа доля нашої країни; якщо Вам небайдуже, у якій країні і як будуть жити Ваші діти; якщо Ви вважаєте, що наша країна повинна бути єдиною, міцною, демократичною державою; якщо Ви готові чесно і відкрито заявити про свою позицію, - трибуна "Відкритої України" для Вас.
Приєднуйтеся!
Наша адреса: www.openua.net
У грудні-січні всі сайти і хостинг надаються безкоштовно.
Олексій САВІН,
керівник проекту.


Вітаємо з нагородою!
Указом Президента України за значний особистий внесок в соціально-економічний і культурний розвиток України, значні досягнення в професійній діяльності і багаторічну добросовісну працю нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня Чекаліну Валентину Іванівну - учителя Сімферопольської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Автономної Республіки Крим.
Редакція "Кримської світлиці" щиро вітає В. І. Чекаліну, яка нещодавно відсвяткувала ще й свій ювілей, з високою нагородою! Здоров`я Вам і натхнення, шановна Валентино Іванівно, у Вашій благородній праці!


Помолимося за Україну!

Дорогі земляки!
Закликаємо Вас приєднатися до спільної молитви за український народ. Запрошуємо усіх, кому не байдужа доля України, щоденно о 18.00 молитися "Отче наш" за мирне розв'язання складної політичної ситуації, що склалася.
Щиро віримо, що наша спільна молитва підтримає український народ у боротьбі за правду та справедливість.
Єднаймося у молитві!

Українські студенти.

P.S. Будь ласка, передайте це повідомлення усім своїм друзям та знайомим...


НЕСПРИЯТЛИВІ ДНІ І ГОДИНИ В ГРУДНІ

12, неділя (3.00 - 4.00)
15, середа (15.00 - 17.00)
18, субота (17.00 - 20.00)
21, вівторок (0.00 - 3.00)
26, неділя (16.00 - 18.00)
28, вівторок (8.00 - 16.00)

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА!

Ви  зможете отримувати "Кримську світлицю" (плюс три додатки!) із січня, якщо оформите передплату на неї до 20 грудня.

ПЕРЕДПЛАТНА ЦІНА:

НА 1 МІСЯЦЬ - 1 ГРН. 75 КОП.;
НА 3 МІСЯЦІ - 5 ГРН. 25 КОП.;
НА 6 МІСЯЦІВ - 10 ГРН. 50 КОП.
(без врахування поштових витрат).

БУДЕМО ВДЯЧНІ ЗА ДОПОМОГУ ГАЗЕТІ!

Розрахунковий рахунок редакції газети "Кримська світлиця": № 26000452086870 в АКБ "Укрсоцбанк" м. Сімферополя, МФО 324010, ОКПО 20679407. Розрахунковий рахунок благодійного фонду "Відродження української мови, культури і духовності - "Кримська світлиця": № 2600930112658 в Сімферопольському міському відділенні №39 Ощадбанку України, МФО 384016, ОКПО 25633574.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2718

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков