Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕЗАКОННИЙ ╤МПОРТ НАФТОПРОДУКТ╤В ╤ «СТЕЖКА» ДО МЕДВЕДЧУКА: СУДИТИМУТЬ 14 МИТНИК╤В
П╕д час митного оформлення службов╕ особи митниц╕ “не пом╕чали” п╕дм╕ни…


ПРЕЗИДЕНТ ПРИЗНАЧИВ КОСТ╤НА ГЕНПРОКУРОРОМ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський призначив Андр╕я Кост╕на генеральним прокурором Укра╖ни.


ОЛЕКСАНДРА КЛИМЕНКА ПРИЗНАЧИЛИ КЕР╤ВНИКОМ САП
Кер╕вником Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури 28 липня був призначений Олександр Клименко.


КОМУН╤ЗМ = РАШИЗМ
У Ки╓в╕ просто неба експону╓ться документальна виставка «Комун╕зм = рашизм».


ОКУПАНТИ ВТЕКЛИ З╤ ЗМ╤╥НОГО
В РФ назвали ще одне жалюг╕дне виправдання сво╓му провалу.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 10.12.2004
ПІДҐРУНТЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ВАЛЮТНОГО КУРСУ НЕМАЄ!
.

У Національному банку України стурбовані тим, що в підприємницькому секторі останнім часом набула поширення практика використання завищеного курсу долара при формуванні ціни на товар (при офіційному курсі - 5,31 грн. за долар), а також при продажу іноземної валюти. Нацбанк вважає своїм обов'язком заявити, що жодного економічного підґрунтя для підвищення валютного курсу немає. НБУ проводив і надалі проводитиме політику стабільного валютного курсу в межах параметрів, визначених Основними засадами грошово-кредитної політики на 2004 рік, повідомили Укрінформу в прес-службі НБУ.
Національний банк України ще раз наголошує, що має достатньо ресурсів для утримання стабільного валютного курсу навіть за умов підвищеного попиту на іноземну валюту, оскільки наявний обсяг золотовалютних резервів НБУ дозволяє здійснювати інтервенції на міжбанківському валютному ринку для задоволення попиту на валюту. Нацбанк регулярно проводить торги на міжбанківській валютній біржі і продає в середньому від 50 до 100 млн. доларів за торговельну сесію.
НБУ звертається з проханням до громадян не купувати товар, ціна якого є підвищеною внаслідок використання підвищеного курсу долара, не користуватися послугами підприємств, що використовують не встановлений Національним банком курс, а також не купувати іноземну валюту за підвищеним курсом. НБУ просить пам'ятати, що підвищення курсу долара, а внаслідок цього і цін, є абсолютно безпідставним.
Для припинення практики використання завищеного валютного курсу Національний банк України вимагає від Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, Комітету захисту прав споживачів вжити належних термінових заходів для недопущення підвищення цін через використання завищеного валютного курсу. НБУ також звертається до Антимонопольного комітету України з вимогою розслідувати кожний факт підвищення цін суб'єктами господарювання на всій території України.
Зі свого боку Національний банк України проводитиме строгий моніторинг валютних операцій суб'єктів господарювання і, в разі встановлення фактів використання підвищеного валютного курсу, застосовуватиме кардинальні заходи, в тому числі - відсторонення від торгів на міжбанківській валютній біржі.

Ситуація на фінансовому ринку Криму почала стабілізуватися

На думку начальника Головного управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим Анатолія Бурдюгова, ситуація на фінансовому ринку Криму почала стабілізуватися. Про це А. Бурдюгов заявив на брифінгу в Сімферополі 8 грудня.
За словами А. Бурдюгова, з початку грудня скоротився відтік коштів з банківських рахунків як юридичних, так і фізичних осіб. "Сьогодні поки маємо ще відтік, але він незначний. За минулий тиждень і перші дні цього тижня відбулися деякі, нехай
незначні, але позитивні зміни".
За інформацією А. Бурдюгова, якщо депозитні вне-ски населення поки що не повернулися до колишнього обсягу, то юридичні особи почали знову довіряти банкам. "Юридичні особи вже повернулися в лоно банківської системи, до прозорої економіки, і сьогодні продовжують працювати так, як вони працювали до кризи", - відзначив начальник Кримського управління НБУ. Так, якщо за даними на 29 листопада, залишки на рахунках суб'єктів господарської діяльності - юридичних осіб у банківських установах АРК складали 873 млн. грн., на 3 грудня - 774 млн. грн., то на 6 грудня - уже 806 млн. грн., і, за словами А. Бурдюгова, позитивна динаміка зберігається.
"Магазини й оптові компанії стали виторг здавати в банки, - відзначив начальник Кримського управління Нацбанку. - Якщо раніше кошти йшли на ринок, скуповувалася валюта, тобто усі намагалися себе якось захистити, те зараз цей процес уже входить у нормальне русло".

*  *  *

У ці дні багато кримських торгових підприємств почали перерахування цін на товари за завищеним курсом долара США, що не має економічних обґрунтувань. Про це повідомила начальник сектора валютних операцій і контролю Головного управління Національного банку України в Криму Ірина Мартинюк.
За інформацією І. Мартинюк, в основу формування нових цін на товари багато суб'єктів підприємницької діяльності беруть курс долара США, що існує на "чорному ринку". Разом з тим, за її словами, торгові підприємства як і раніше можуть купити безготівкову валюту на міжбанківському валютному ринку в необмеженому обсязі і за курсом 5,3 грн. за долар. "Обсяги продажу іноземної валюти на між-банківському валютному ринку перевищують попит у 4 рази, - відзначила І. Мартинюк. - Суб'єкт підприємницької діяльності, що має відповідним чином оформлений зовнішньоекономічний контракт, має право і можливість купити безготівкову іноземну валюту для проплат". У зв'язку з цим
І. Мартинюк закликала кримчан не квапитися з придбанням товарів за завищеними цінами.

У розпал страйкових подій у столиці над Нацбанком замайорів помаранчевий прапор, а наступного дня в. о. голови Нацбанку Арсеній Яценюк і президент Асоціації українських банків  (АУБ) Олександр Сугоняко на прес-конференції оприлюднили спільне звернення, - повідомила "Україна молода". У ньому наголошується, що НБУ є незалежною і самостійною установою, основною функцією якої є забезпечення стабільної грошової одиниці України. У ці історичні дні АУБ як недержавна організація висловила свою солідарність із діями Нацбанку і готовність розділити з ним відповідальність за здійснення розрахунків і платежів в економіці, збереження коштів клієнтів і вкладників. Нацбанк і АУБ виступають проти втягування в політичний процес як окремих комерційних банків, так і банківської системи в цілому. Арсеній Яценюк і Олександр Сугоняко запевнили, що жоден банківський працівник не припиняв виконувати свої суто професійні обов'язки, всі платежі здійснюються вчасно.
Арсеній Яценюк переконаний, що, незважаючи на останні події всередині країни, запас міцності у банківської системи більший, ніж у будь-якої іншої державної інституції. В. о. голови НБУ не вважає, що нинішній політичний страйк помітно позначиться на роботі банків. "Одна частина людей страйкуватиме, інша - працюватиме", - зазначив він. Проте висловився на користь того, щоб настала швидка, демократична розв'язка нинішніх подій, яка б увінчалася "конструктивним рішенням". Лідер АУБ був відвертішим, він заявив: "Мій Президент - Віктор Ющенко, так само як і для працівників банківської системи. Це для вас не новина. Ми знаємо, яка робота потрібна нашому народу, нашому Президенту". Пан Яценюк повідомив, що ніхто не блокував Нацбанк, його обласні управління забезпечено тримісячним обсягом іноземної валюти, а охорона банківської електронної системи здійснюється належним чином, незважаючи на численні атаки, кількість яких сягає 300 - 400 щодоби.
Останніми днями, за інформацією пана Яценюка, кредитування не тільки не зменшилося, а й навіть збільшилося - на 1,8 відсотка. Обсяг депозитного портфеля майже не змінився. Прогноз рівня інфляції і рівень облікової ставки залишаються такими, як і раніше, - 9 відсотків. Валютні інтервенції
на міжбанківському ринку удвічі менші, ніж ті, які були донедавна. Золотовалютні резерви НБУ становлять 10,4 мільярда доларів. Арсеній Яценюк, за його словами, підтримує постійний контакт iз посольствами іноземних країн і запевняє, що ніяких проблем із зовнішніми платежами не повинно виникнути. Єдине - в разі, коли виявиться, що якийсь із українських банків чи окремий клієнт здійснюють незаконні трансакції, то цей банк або цей окремий клієнт будуть піддані санкціям. Низку корпоративних клієнтів, тобто підприємств, як зауважив пан Сугоняко, чекають зміни, оскільки незабаром в Україні почне працювати Кредитне бюро, і їх імідж буде багато важити для банків.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2717

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков