Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕЗАКОННИЙ ╤МПОРТ НАФТОПРОДУКТ╤В ╤ «СТЕЖКА» ДО МЕДВЕДЧУКА: СУДИТИМУТЬ 14 МИТНИК╤В
П╕д час митного оформлення службов╕ особи митниц╕ “не пом╕чали” п╕дм╕ни…


ПРЕЗИДЕНТ ПРИЗНАЧИВ КОСТ╤НА ГЕНПРОКУРОРОМ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський призначив Андр╕я Кост╕на генеральним прокурором Укра╖ни.


ОЛЕКСАНДРА КЛИМЕНКА ПРИЗНАЧИЛИ КЕР╤ВНИКОМ САП
Кер╕вником Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури 28 липня був призначений Олександр Клименко.


КОМУН╤ЗМ = РАШИЗМ
У Ки╓в╕ просто неба експону╓ться документальна виставка «Комун╕зм = рашизм».


ОКУПАНТИ ВТЕКЛИ З╤ ЗМ╤╥НОГО
В РФ назвали ще одне жалюг╕дне виправдання сво╓му провалу.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 10.12.2004
Разом переможемо!
Віктор ХОМЕНКО.

Як чарівну появу кремезно-доброго Діда Морозі й тендітно-вишуканої Снігуроньки сприйняли вихованці Соколинської республіканської загальноосвітньої школи-інтернату І - ІІІ ступенів для дітей, позбавлених батьківського піклування, гостювання у них цілий день (!) українських олімпійців - чемпіона
у штовханні ядра Юрія Білонога й чемпіонки з художньої гімнастики Ганни Безсонової.
Тим більше, що з'явилися гості, як й личить дійсно казковим персонажам, подолавши замети на перевалі біля гори Ай-Петрі, з велетенськими пакунками найрізноманітніших подарунків дітворі, спортивним інвентарем, ще й вручили 25 тисяч гривень від організаторів цієї зворушливої акції - відомої компанії "Київстар" - національного оператора мобільного зв'язку. Її представники, очолювані менеджером Віктором Гоцуленком, розповіли: соціальна ініціатива компанії на українських олімпійців "Разом переможемо" - це продовження політики соціальної й психологічної підтримки тих, хто її потребує найбільше: дітей-сиріт й дітей-інвалідів. За статистикою, останніх в Україні понад 150 тисяч, а сиріт - 300 тисяч, третина з яких живе в інтернатах.
Програма проходить у дитячих будинках та спеціалізованих інтернатах дев'яти регіонів країни. Головна мета заходу - на прикладі зірок спорту вселити в дітей віру в себе, впевненість у своїх можливостях, стерти у їхній свідомості стереотип "не такий, як усі", допомогти знайти ту точку опори, яка за Архімедом, "здатна зсунути й Землю".
Кримський етап доброчинної акції засвідчив: вибір для взірця й наслідування саме українських олімпійців діти півострова зі складними долями сприйняли із захопленням й беззастережно. Адже олімпійські чемпіони - сильні люди. А сила волі - це саме те, на чому ґрунтується життя дітей, обмежених у своїх можливостях через хвороби, відсутність батьківської опіки чи соціальний статус. Саме їм потрібна перш за все підтримка наших зірок спорту, які досягли успіхів у житті завдяки власним зусиллям. Адже, як переконалися діти під час розкутих, щирих зустрічей і бесід з чемпіонами, зірки спорту - звичайнісінькі люди. Просто вони багато працювали, завжди мріяли про високу мету й дуже прагнули її досягти. Це під силу й обездоленим дітям. Вони відчули, що потрібні, що ними цікавляться, про них переживають навіть їх кумири. Життя не дало цим дітям багато шансів, проте разом їм можна допомогти, а на прикладах відомих спортсменів показати - шанс у житті є у кожного. Дітвора Соколинського інтернату (колишнього палацу князя Юсупова з добудованим пізніше приміщенням школи й їдальні), який зібрав 225 учнів від молодших по дев'ятий клас з малозабезпечених та багатодітних сімей із усіх районів Криму, буквально засипала запитаннями обох олімпійців.
У Юрія Білонога - чемпіона Олімпійських ігор 2004 року у штовханні ядра, дізналися, що народився він у Білопіллі Сумської області, має вищу освіту, заслужений майстер спорту. Олімпіада в Афінах для чемпіона світу не перша, на Іграх ХХVII Олімпіади у Сіднеї посів 5-те місце, має багато нагород на чемпіонатах cвіту та Європи, багаторазовий чемпіон України, має сина й доньку. Найбільше цікавило кримських дітлахів, якими рисами характеру повинен володіти спортсмен? Юрій Білоног відповів: "Можливо, це звучить дивно, але це звичайні риси звичайної людини, яка вирішила багато чого досягти у своєму житті. Це сила волі, здатність себе контролювати, прагнення до перемоги, сміливість. Усі ці риси не даються людині від народження, їх потрібно розвивати у собі, настійно виховувати. Ніхто, крім самого себе, цього не зробить. Тобто кожен сам робить свій успіх".
А Ганна Безсонова - бронзова чемпіонка з художньої гімнастики Олімпійських ігор 2004 року розповіла, як треба щодня виборювати свою життєву перемогу, не зважаючи на обставини долі, що, крім багатогодинних тренувань, навчається на третьому курсі університету фізкультури, вихованка київської школи Дерюгіних, заслужений майстер спорту, двократна чемпіонка світу, чемпіонка Європи, переможниця Всесвітньої універсіади у вправах зі стрічкою, неодружена, має хобі - туризм. Дітям особливо припали до душі такі її слова: "Кажуть, якщо ти хочеш чогось досягти, то знайдеться безліч способів це зробити. Але коли ти щось не захочеш робити, знайдеться безліч способів й причин не робити цього. А це означає, що нічого не зможе стати на заваді до мети. Треба просто дуже хотіти й нічого не боятися, завжди прагнути перемоги. Бо вона приходить тільки до того, хто в неї дуже вірить!"
І діти брали автографи у знаменитих друзів, разом фотографувалися, показали свій спортивний і тренажерний зали, де діє багато секцій: баскетбольна, футбольна, легкої атлетики та інші. Похвалилися Почесними грамотами, які вибороли на районних змаганнях. Шановним гостям дали великий концерт, зітканий із вдалих виступів своїх хорових й танцювальних гуртків - неодноразових лауре-атів щорічного республіканського конкурсу "Дзвінкі голоси". Ставлять тут спектаклі на народну й обрядову тематику. Дякували діти за сердечність й увагу людям, до яких відразу прикипіли юними серцями, звірялися, що відтепер завдяки цій дружбі житимуть веселіше, впевненіше, осмисленіше й старанніше вчитимуться й обиратимуть лише чесні життєві шляхи.
- Так склалося, що серед 33 наставників інтернату представників українців, росіян й кримських татар склалося порівну. Приблизно такий рівний розподіл й національностей дітей. Тож живуть тут дружно й у взаємоповазі наставники й підлітки, за принципом рівного партнерства й співробітництва, - розповів директор інтернату
Микола Григорович Туз, сердечно дякуючи шефам за увагу й відчутну допомогу. Не втримався побідкатися, що таких благодійників, як "Київстар" - нині обмаль. Гості ж запевнили, що розпочату нині дружбу обов`язково кріпитимуть новими виявами уваги й сердечності. Наступний їх візит з приємними сюрпризами не забариться. До Нового року й Різдва прибудуть нові друзі Соколинського інтернату вже дійсно "замасковані" під Дідів Морозів й Снігуроньок, але зі справжніми лантухами нових дарунків.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2703

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков