Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4567)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4254)
Українці мої... (1709)
Резонанс (2313)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1866)
Крим - наш дім (1381)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (255)
Бути чи не бути? (455)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (267)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАНАДСЬКЕ НЕПОРОЗУМ╤ННЯ: ЩО САМ╤Т G7 ПРИН╤С УКРА╥Н╤ ТА СВ╤ТУ
Тест Групи семи на здатн╕сть зберегти л╕дерство у пер╕од формування нового св╕тоустрою не...


ЯК РОС╤Я ПЕРЕВИХОВУ╢ УКРА╥НСЬКИХ Д╤ТЕЙ В ОКУПАЦ╤╥
Укра╖нську молодь позбавляють ╖хньо╖ нац╕онально╖ ╕дентичност╕ ╕ женуть на в╕йну…


П╤СЛЯ ЗВЕРНЕННЯ СП╤ЛКИ УКРА╥НЦ╤В
У Португал╕╖ п╕сля звернення д╕аспори ╕нспекц╕я перев╕рить п╕дручник з «рос╕йським»...


1 000 340 ВОРОЖИХ ВТРАТ: ЩО ЦЕ ОЗНАЧА╢ ╤ ЧОГО НЕ ОЗНАЧА╢
Схож╕ дан╕ публ╕кують союзники, тож це – реальна цифра. Ворог уже давно перекрив сво╓...


«НАЙР╤ШУЧ╤ШИМ ЧИНОМ ЗАСУДЖУ╢МО ЖОРСТОКУ АГРЕСИВНУ В╤ЙНУ РОС╤╥ ПРОТИ УКРА╥НИ»
Учасники сам╕ту «Укра╖на - П╕вденно-Сх╕дна ╢вропа» п╕дтримують прагнення Укра╖ни до...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 06.06.2025 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 06.06.2025
ДРОНИ СБУ СПЛЕЛИ КРЕМЛЮ «ПАВУТИНУ» ПРИНИЖЕННЯ ╤ СТРАТЕГ╤ЧНИХ ВТРАТ

Першого червня СБУ провела операц╕ю «Павутина», що вже зараз претенду╓ на окремий розд╕л у п╕дручниках з в╕йськового мистецтва – одночасне ураження чотирьох ключових ав╕абаз РФ: «Б╓лая», «Дяг╕л╓во», «Ол╓нья» та «╤ваново». Саме зв╕дти зл╕тали л╕таки, що несли смерть ╕ руйнування укра╖нським м╕стам. За даними СБУ, п╕д приц╕л потрапив 41 борт, серед яких не лише «робоч╕ конячки» терору Ту-95 ╕ Ту-22М3, але й флагманськ╕ Ту-160 та надзвичайно ц╕нн╕ А-50. Оч╕льник спецслужби, генерал-лейтенант Василь Малюк заявив: «Загалом йдеться про ураження 34% стратег╕чних нос╕╖в крилатих ракет на основних аеродромах базування РФ. Це був не просто нищ╕вний удар по ворож╕й ав╕ац╕╖, а серйозний ляпас по могутност╕ й терористичн╕й сутност╕ РФ».

Техн╕чн╕ детал╕ ц╕╓╖ ф╕л╕гранно╖ роботи вже роз╕бран╕ по к╕сточках. Нас ц╕кавить ╕нше: чи можна насл╕дки цього «дружнього в╕зиту» дрон╕в, назвати переломом у в╕йн╕?

ВПЛИВ НА СИТУАЦ╤Ю ТА ПИТАННЯ ПЕРЕЛОМУ У В╤ЙН╤

Операц╕я «Павутина» безперечно стала под╕╓ю, що змусила багатьох заговорити про можливий злам у в╕йн╕. Проте експертна сп╕льнота заклика╓ до зваженого оптим╕зму, анал╕зуючи реальний, а не бажаний вплив на переб╕г бойових д╕й.

Наприклад, в╕йськовий оглядач групи «╤нформац╕йний спротив» Олександр Коваленко пропону╓ тверезий погляд на ситуац╕ю, розмежовуючи вплив на фронт та на терористичний потенц╕ал ворога. В╕н п╕дкреслю╓, що уражен╕ борти – це не штурмовики чи винищувач╕, що безпосередньо впливають на л╕н╕ю з╕ткнення. «Я б не назвав це переломним моментом у в╕йн╕, адже мова йде не про бойову ав╕ац╕ю, що активно застосову╓ться на л╕н╕╖ фронту. Йдеться про л╕таки, як╕ переважно використовувалися для терору мирного населення – обстр╕л╕в глибокого тилу Укра╖ни, удар╕в по енергетичн╕й та цив╕льн╕й ╕нфраструктур╕».

За його словами, це матиме прямий насл╕док для ╕нтенсивност╕ ракетних атак, зокрема ╕з застосуванням далекоб╕йних Х-101, Х-22 чи Х-32. «Нин╕ нав╕ть одночасний запуск 50 таких ракет – малоймов╕рний сценар╕й», – резюму╓ Коваленко, вказуючи, що основний ефект в╕дчу╓ться у зменшенн╕ загрози для цив╕льного населення та ╕нфраструктури, а не безпосередньо на пол╕ бою.

Дещо ╕нший акцент робить Павло Лак╕йчук, кер╕вник безпекових програм Центру глобал╕стики «Стратег╕я ХХ╤». Визнаючи, що «Павутина» не злама╓ хребет рос╕йськ╕й во╓нн╕й машин╕ митт╓во, оск╕льки на пол╕ бою дом╕нують ╕нш╕ види озбро╓нь, а для удар╕в по наших тилах РФ все ще ма╓ «шахеди» та бал╕стику, в╕н наголошу╓ на колосальному во╓нно-психолог╕чному значенн╕ операц╕╖. «Потоплення флагмана Чорноморського флоту РФ стало прологом перелому на мор╕. Так ╕ знищення рос╕йсько╖ стратег╕чно╖ ав╕ац╕╖ може стати символом зламу на пол╕ бою. Не сьогодн╕, бо Мединський ще в Стамбул╕ торочитиме, що, якщо не за двадцять, то за сто рок╕в вони точно д╕йдуть до Дн╕пра ╕ н╕чого цьому не зможе завадити. Але, погодьтесь, його слова на наступний день п╕сля «Цус╕ми-2» сприйматимуться в св╕т╕ вже зовс╕м не так, як ще позавчора».

Лак╕йчук вказу╓, що усп╕хи на пол╕ бою – це фундамент для дипломатичних перемог, ╕ саме пол╕тики та дипломати мають «закр╕плювати» досягнення в╕йськових на сво╓му «пол╕ бою».

Отже, хоча про перелом говорити зарано, операц╕я «Павутина» створила потужний психолог╕чний ефект, який, за вм╕лого використання, може трансформуватися в реальн╕ дипломатичн╕ див╕денди.

М╤ЖНАРОДНИЙ РЕЗОНАНС: ЩО ПОБАЧИВ ЗАХ╤Д ╤ ЗА ЩО В╤Н МА╢ БУТИ ВДЯЧНИЙ УКРА╥Н╤?

Димова зав╕са над рос╕йськими аеродромами виявилася напрочуд прозорою для м╕жнародно╖ сп╕льноти. «Вибуховий ╕нцидент» змусив багатьох по-новому поглянути на можливост╕ Укра╖ни та, що важлив╕ше, на вразлив╕сть Рос╕╖.

Олександр Коваленко зверта╓ увагу на те, хто саме спостер╕гав за цим, без переб╕льшення, публ╕чним сеансом приниження. ╤ це не лише т╕, кого рос╕йська пропаганда тавру╓ «ворогами». «Найважлив╕ше нав╕ть не те, що це бачили на Заход╕ – це бачили так зван╕ «друз╕» Рос╕╖, зокрема Китай. Пек╕н побачив, як у ядерно╖ держави, яка ще нещодавно претендувала на статус глобального гравця, стратег╕чна ав╕ац╕я знищу╓ться сер╕йно – ударами FPV-дрон╕в».

На думку експерта, саме реакц╕я таких «друз╕в», як Китай може мати найсерйозн╕ш╕ довгостроков╕ насл╕дки для Москви, аж до прискорення ╖╖ васал╕зац╕╖.

Пол╕толог Серг╕й Таран доповню╓ цю картину, анал╕зуючи, як операц╕я вплине на загальне сприйняття Рос╕╖ у св╕т╕. Розмов про те, що Рос╕я перемага╓, поменша╓, як ╕ страх╕в перед ╖╖ г╕потетичною в╕йною ╕з Заходом. «Однак, набагато важлив╕ше, що впевнен╕сть у силах Укра╖ни створюватиме позитивний контекст щодо ╖╖ п╕дтримки – на Заход╕ люблять допомагати не слабким, а тим, хто вм╕╓ перемагати». Таран з легкою ╕рон╕╓ю зазнача╓, що пад╕нню в╕йськового авторитету Рос╕╖ «зрад╕ють вс╕. Нав╕ть товариш С╕ зрад╕╓, хоча в╕н про це н╕кому не скаже».

Пол╕толог також вказу╓ на фундаментальний зсув: «Знищення частини стратег╕чно╖ ав╕ац╕╖ ядерно╖ кра╖ни – це переосмислення рол╕ ядерно╖ збро╖ у св╕т╕. Це тепер не да╓ вагомих гарант╕й безпеки... Шаблони холодно╖ в╕йни зламан╕... Нав╕ть «несимпатик» Укра╖ни ╤лон Маск вимушено прокоментував атаку Укра╖ни тим, що саме за дроновими технолог╕ями майбутн╓. ╤ тут нюанс – в авангард╕ цих технолог╕й – Укра╖на. ╤ це не метафора, це просто факт».

Тож Зах╕д та решта св╕ту знову отримали наочний урок: рос╕йський «Гол╕аф» виявився вразливим для укра╖нського «Давида» з технолог╕чною пращею. ╤ вдячн╕сть Укра╖н╕ може полягати не лише в тому, що вона стриму╓ агресора, але й у тому, що вона руйну╓ небезпечн╕ м╕фи та прискорю╓ технолог╕чну еволюц╕ю в╕йськово╖ справи, демонструючи, що майбутн╓ – за ╕нновац╕ями, а не за брязканням заржав╕лою збро╓ю.

РЕПУТАЦ╤ЙНИЙ УДАР ТА ╤СТОРИЧН╤ ПАРАЛЕЛ╤: «ЦУС╤МА-2» ДЛЯ РОС╤ЙСЬКО╥ АВ╤АЦ╤╥?

Якщо в╕йськово-стратег╕чн╕ насл╕дки операц╕╖ «Павутина» ще будуть розгортатися в час╕, то репутац╕йний удар по Рос╕╖ ╓ митт╓вим ╕ нищ╕вним. Приниження такого масштабу важко знайти в нов╕тн╕й ╕стор╕╖, ╕ експерти вже шукають в╕дпов╕дн╕ паралел╕.

Олександр Коваленко категорично стверджу╓, що аналог╕в ц╕й операц╕╖ у св╕т╕ нараз╕ нема╓. За його словами, ан╕ за масштабами, ан╕ за результативн╕стю, ан╕ за сп╕вв╕дношенням «ц╕на-як╕сть» н╕що не може зр╕внятися з укра╖нським усп╕хом.

«Нав╕ть знаменита ╕зра╖льська операц╕я «Пейджер» – так, техн╕чно все було зроблено блискуче, але треба розум╕ти: Хезболла – це Хезболла, Л╕ван – це Л╕ван. А тут – зовс╕м ╕нший р╕вень», – стверджу╓ в╕йськовий оглядач.

В╕н п╕дкреслю╓: коли FPV-дрон варт╕стю в к╕лька сот долар╕в знищу╓ л╕так, ц╕на якого вим╕рю╓ться сотнями м╕льйон╕в, а стратег╕чна ц╕нн╕сть – безц╕нна через неможлив╕сть в╕дтворення, це робить операц╕ю ун╕кальною в глобальному ╕сторичному контекст╕.

Павло Лак╕йчук в╕дкида╓ пор╕вняння з Перл-Харбором, яке тиражують рос╕йськ╕ Z-блогери, ╕ наполяга╓ на ╕нш╕й, значно болюч╕ш╕й для рос╕ян аналог╕╖: «Це не Перл-Харбор – це Цус╕ма! ...Якщо нав╕ть припустити, що в ход╕ «Павутини» було виведено з ладу не чотири десятки рос╕йських «стратег╕в»... а вдв╕ч╕ менше, то за пов╕тряною компонентою «ядерно╖ тр╕ади» Рос╕я опуска╓ться на третю сходинку, поступаючись не лише арм╕╖ США, а й Китаю».

Це художн╓ зображення одного з вир╕шальних момент╕в Цус╕мсько╖ битви (1905), коли броненосець Рос╕йського ╕мператорського флоту зазна╓ поразки та горить, а моряки рятуються на шлюпках.

Це художн╓ зображення одного з вир╕шальних момент╕в Цус╕мсько╖ битви (1905), коли броненосець Рос╕йського ╕мператорського флоту зазна╓ поразки та горить, а моряки рятуються на шлюпках.

Щоб глибше зрозум╕ти вагу пор╕вняння з Цус╕мою, проциту╓мо укра╖нського письменника та в╕йськовослужбовця Остапа Укра╖нця: «Цус╕мська битва в╕дбулася р╕вно 120 рок╕в, 27?28 травня 1905 року... Тод╕ японський адм╕рал То╜о Хейхат╕ро розгромив дв╕ третини 2-╖ Тихоокеансько╖ ескадри рос╕йського флоту... Поразка у цьому бою пришвидшила революц╕йн╕ процеси в Рос╕йськ╕й ╕мпер╕╖ та крах монарх╕чного устрою».

Образ «Цус╕ми» для рос╕йсько╖ стратег╕чно╖ ав╕ац╕╖ – це не просто вдала метафора. Це символ потенц╕йно тектон╕чних зсув╕в у сприйнятт╕ Рос╕╖ як в╕йськово╖ потуги, удар по сам╕й основ╕ ╖╖ ╕мперських амб╕ц╕й.

БОЛ╤СН╤СТЬ ВТРАТ ДЛЯ РФ: НЕЗАМ╤НН╤ «ПТАШКИ» ТА СТРАТЕГ╤ЧН╤ НАСЛ╤ДКИ

Чому ж втрата цих, здавалося б, застар╕лих радянських л╕так╕в ╓ наст╕льки критичною для сучасно╖ Рос╕╖? В╕дпов╕дь кри╓ться в ╖хн╕й незам╕нност╕ та ключов╕й рол╕ у в╕йськов╕й доктрин╕ РФ, зокрема як нос╕╖в ядерно╖ збро╖.

Олександр Коваленко детально поясню╓, чому ц╕ втрати ╓ нев╕дновними. Йдеться про Ту-95МС, Ту-22М3, Ту-160 – л╕таки, сер╕йне виробництво яких залишилося в минулому: «Так, на Казанському ав╕ац╕йному завод╕ формально ╕м╕тують «в╕дновлення виробництва» Ту-22М3 та Ту-160, але насправд╕ це не нов╕ л╕таки. Це доробка фюзеляж╕в, що залишились ще з радянських час╕в – з к╕нця 1980-х, початку 1990-х... Знищено чи пошкоджено 41 л╕так – ╕ Рос╕я не здатна виготовити нав╕ть частину з них наново».

Особливо болючим, на думку експерта, може бути п╕дтвердження ╕нформац╕╖ про пошкодження двох ╕з трьох бо╓здатних на момент операц╕╖ л╕так╕в ДРЛВ А-50. Це ун╕кальн╕ машини, в╕дновити як╕ в нин╕шн╕х умовах для РФ практично неможливо. Залишитися з одним таким л╕таком – це «катастроф╕чно мало», фактично «осл╕плення ав╕ац╕йно╖ компоненти».

Експерт Центру оборонних стратег╕й В╕ктор Кевлюк пропону╓ к╕льк╕сну оц╕нку шкоди, завдано╖ пов╕трян╕й компонент╕ ядерно╖ тр╕ади ворога. Якщо ран╕ше на ав╕ац╕ю припадало 10-15% ядерного потенц╕алу, то «Павутина», за його розрахунками, зменшила цю частку до 5-7%. «Стратег╕чна ав╕ац╕я фактично втратила здатн╕сть забезпечувати масований перший удар – ╖╖ роль зменшилася удв╕ч╕... Втрата частини Ту-95МС особливо бол╕сна: це нос╕╖ ракет Х-102 з ядерними бо╓головками з дальн╕стю пуск╕в до 5500 км, як╕ були основою масованого удару по США та ╢вроп╕», – каже в╕н.

Кевлюк також п╕дкреслю╓ вражаючу асиметр╕ю удару: якщо варт╕сть атаки (250 FPV-дрон╕в по $1000 на кожен з чотирьох аеродром╕в) становить близько м╕льйона долар╕в (без лог╕стики), то втрати ворога – у дв╕ тисяч╕ раз╕в б╕льш╕. «Отакий вигляд ма╓ асиметр╕я в сучасн╕й в╕йн╕», – зауважу╓ експерт.

Доповню╓ картину Валер╕й Романенко, ав╕ац╕йний експерт, який наголошу╓, що рос╕яни втратили не просто л╕таки, а «╕люз╕ю безпечност╕»: «У Рос╕╖ просто нема╓ багато аеродром╕в, як╕ можуть приймати так╕ л╕таки... Теоретично вц╕л╕л╕ борти можуть бути перекинут╕ в Оленью, Моздок чи С╓ришево (ав╕абаза Укра╖нка), але й там в╕д атак вони не застрахован╕. Безпечно╖ бази б╕льше не ╕сну╓». За його словами, операц╕я «Павутина» – це руйнування м╕фу про невразим╕сть, адже «в╕йна прийшла в Енгельс, у Б╓лаю, у Владивосток». Укра╖на продемонструвала здатн╕сть завдавати точкових удар╕в, що зм╕нюють геопол╕тичн╕ розклади».

Таким чином, масштаб для РФ – це не лише цифри знищених борт╕в. Це довгостроковий п╕дрив бо╓здатност╕, втрата ун╕кальних технолог╕й, крах м╕фу про безпеку глибокого тилу та демонстрац╕я приголомшливо╖ економ╕чно╖ неефективност╕ перед обличчям сучасних асиметричних загроз.

М╤ЖНАРОДНА РЕАКЦ╤Я: ЗАХОПЛЕННЯ, АНАЛ╤З ТА ЗАКЛИКИ ДО Д╤Й

Спецоперац╕я СБУ викликала справжн╕й шквал коментар╕в на м╕жнародн╕й арен╕, де захоплення укра╖нською винах╕длив╕стю межувало з глибоким анал╕зом насл╕дк╕в для глобально╖ безпеки.

Як влучно зауважив колишн╕й прем'╓р-м╕н╕стр Швец╕╖ Карл Б╕льдт: «Нав╕ть ф╕льми про агент╕в 007 не спром╕глись вигадати щось под╕бне».

Колишн╕й командувач Сухопутних в╕йськ США в ╢вроп╕ Бен Годжес схвалив укра╖нську стратег╕ю ╓мким в╕йськовим афоризмом: «Краще вбити лучника, н╕ж намагатися збивати стр╕ли!»

Доктор ф╕лософ╕╖ Лондонсько╖ школи економ╕ки та пол╕тичних наук Майкл МакКей, який документу╓ рос╕йську агрес╕ю, прямо заявив про внесок Укра╖ни у глобальну безпеку: «Знищивши велику к╕льк╕сть стратег╕чних бомбардувальник╕в, здатних нести ядерну зброю, як╕ використову╓ рос╕йська терористична держава, укра╖нськ╕ сили зробили св╕т набагато безпечн╕шим. Поки решта св╕ту в╕дсторонено спостер╕га╓ й в╕дмовля╓ться боротися, укра╖нц╕ роблять те, що необх╕дно. Дяку╓мо вам, захисники!»

Американський республ╕канець Дон Бейкон вдався до б╕бл╕йно╖ мудрост╕: «Пут╕н пос╕яв в╕тер – тепер жне бурю».

М╕н╕стр оборони Н╕дерланд╕в Рубен Брекельманс нагадав, що Укра╖на диву╓ св╕т не вперше: «Укра╖на неодноразово дивувала нас за останн╕ три роки. Ось лише к╕лька приклад╕в: потоплення «Москви» (2022), контрнаступ (2023), Курськ (2024) ╕ тепер – атака дронами на рос╕йськ╕ бомбардувальники. Продовжуймо п╕дтримку – можна не сумн╕ватися, Укра╖на ще не раз нас здиву╓!»

В╕домий пол╕тичний коментатор Брай╓н Крассенштайн: «Укра╖на щойно зд╕йснила одну з найзухвал╕ших атак у сучасн╕й во╓нн╕й ╕стор╕╖... Насл╕дки – колосальн╕».

Експрем'╓р Велико╖ Британ╕╖ Борис Джонсон: «В╕та╓мо Укра╖ну з блискучим ударом по рос╕йських в╕йськово-пов╕тряних силах. Укра╖нц╕ – незламн╕ та технолог╕чно блискуч╕... Настав час для Велико╖ Британ╕╖ та ╢С п╕дтримати законопро╓кт Л╕ндс╕ ╫рема щодо вторинних санкц╕й проти Рос╕╖. Пора стискати лещата навколо Пут╕на й завершувати цю в╕йну».

Канадсько-американський пол╕тичний коментатор Дев╕д Фрум побачив у цьому еп╕зод╕ зм╕ну динам╕ки у в╕дносинах Ки╓ва та Вашингтона: «Ми д╕йшли до того моменту, коли Укра╖н╕ потр╕бно дуже ретельно обм╕ркувати, чи готова вона надати НАТО гарант╕╖ безпеки Укра╖ни (...) Допомога Байдена Укра╖н╕ купила США право вето на д╕╖ Укра╖ни. Зрада Укра╖ни Трампом-Венсом анулювала вето США, ╕ укра╖нц╕ доводять, що вони ц╕лком здатн╕ проводити важлив╕ операц╕╖, на як╕ США хот╕ли б накласти вето, якби могли».

Журнал╕ст Wall Street Journal Ярослав Троф╕мов лакон╕чно п╕дсумував: «Рос╕я в╕дмовилася в╕д пропозиц╕╖ Укра╖ни про повне або пов╕тряне припинення вогню. Трамп в╕дхилив прохання Укра╖ни про надання протипов╕тряно╖ оборони та в╕дмовився запровадити санкц╕╖ проти Рос╕╖ за смертельн╕ ракетн╕ обстр╕ли укра╖нських м╕ст. Укра╖на знищила л╕таки, що використовувалися для цих ракетних обстр╕л╕в. Все просто».

╤рландський журнал╕ст Каолан Робертсон вказав на глибинний символ╕зм атаки: «Цього ранку св╕т став св╕дком одного з найблискуч╕ших асиметричних удар╕в у сучасн╕й в╕йн╕. Укра╖на не просто вразила рос╕йськ╕ л╕таки. Вони вдарили по гордост╕ Рос╕╖. Вони вдарили по ╕люз╕╖ контролю. Св╕т побачив, що Рос╕я слабша, н╕ж вона вда╓».

Такий хор голос╕в св╕дчить: «Павутина» СБУ – це не просто в╕йськовий усп╕х. Це потужний сигнал св╕тов╕ про ст╕йк╕сть, технолог╕чн╕сть та стратег╕чне мислення Укра╖ни, здатно╖ зм╕нювати правила гри.

ЗАМ╤СТЬ ВИСНОВКУ

Спецоперац╕я СБУ «Павутина» не просто стала черговим еп╕зодом рос╕йсько-укра╖нсько╖ в╕йни, а под╕╓ю, що ма╓ багатовим╕рн╕ насл╕дки. Вона сутт╓во знизила терористичний потенц╕ал Рос╕╖ щодо удар╕в по укра╖нському тилу, завдала нищ╕вного репутац╕йного удару по Кремлю та продемонструвала всьому св╕ту, включно з так званими «союзниками» РФ, ╖╖ в╕йськову та технолог╕чну вразлив╕сть.

Хоча називати цю операц╕ю одномоментним переломом у в╕йн╕ було б передчасно, вона, безперечно, ╓ важливим кроком на шляху до зм╕ни стратег╕чного балансу. «Павутина» вкотре довела високий профес╕онал╕зм укра╖нських спецслужб та здатн╕сть Укра╖ни завдавати асиметричних удар╕в, що мають глобальний резонанс. Св╕т побачив, що укра╖нц╕ не лише захищаються, але й активно формують нову реальн╕сть на пол╕ бою та в геопол╕тиц╕, змушуючи переосмислювати застар╕л╕ уявлення про в╕йськову м╕ць та безпеку.

Мирослав Л╕скович

https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 06.06.2025 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=27025

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков