Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4571)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4260)
Українці мої... (1711)
Резонанс (2321)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1867)
Крим - наш дім (1394)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (255)
Бути чи не бути? (457)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (269)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ШЛЯХ ГЕТЬМАНА
У Ки╓в╕ в╕дкрилася виставка з нагоди 315 р╕чниц╕ Конституц╕╖ Пилипа Орлика та до Дня Конституц╕╖...


РОДИНН╤ ╤СТОР╤╥ ПРО ДРУГУ СВ╤ТОВУ В╤ЙНУ
Зараз рос╕йськ╕ загарбники чинять в Укра╖н╕ злочини, як ╕ ╖хн╕ попередники – н╕мецьк╕...


ПОВЕРНЕННЯ З НЕБУТТЯ ПРОФЕСОРА ГОРД╤╢ВСЬКОГО
Професор Горд╕╓вський належить до когорти тих д╕яч╕в, чи╖ ╕мена невиправдано замовчувались…


У ДРУГ╤Й СВ╤ТОВ╤Й В╤ЙН╤ МИ, УКРА╥НЦ╤, БУЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ Й БУЛИ ПЕРЕМОЖЕНИМИ
Ми все ж не стали повноц╕нними переможцями, тому що залишилися п╕д ╕гом комун╕зму, п╕д ╕гом...


ОЛЕКС╤Й БЕРЕСТ: ВИКРЕСЛЕНИЙ «З╤ СПИСКУ», ГЕРОЙ ПЕРЕМОГИ
Лейтенант Берест командував групою б╕йц╕в, як╕ 30 кв╕тня 1945 року встановили Прапор перемоги над...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 30.05.2025 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 30.05.2025
НАША ПЕРЕМОГА

На територ╕╖ Нац╕онального музею ╕стор╕╖ Укра╖ни в Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕ експону╓ться банерна виставка «Наша Перемога». Банери закр╕плено на п╕лонах м╕ст-геро╖в Радянського Союзу. Попередньо з п╕лон╕в зняли геройськ╕ з╕рки ╕ назви цих м╕ст. На банерах написано цифри, як╕ показують масштаб трагед╕╖ ╕ вклад укра╖нц╕в у Перемогу.

Автори експозиц╕╖ зазначають «Виставка «Наша Перемога» - це осягнення значущост╕ внеску укра╖нського народу в поваленн╕ нацизму й трагед╕╖ жертви, яку принесла Укра╖на».

 Друга св╕това в╕йна – це найб╕льший збройний конфл╕кт в ╕стор╕╖ людства. В н╕й взяла участь 61 кра╖на. Це 81% кра╖н св╕ту ╕ 80% населення св╕ту. 110 м╕льйон╕в ос╕б було моб╕л╕зовано. Загинуло за р╕зними п╕драхунками 60-85 м╕льйон╕в людей.

 Найкращим середн╕м танком Друго╖ св╕тово╖ в╕йни вважа╓ться Т-34. Цей легендарний танк розроблено на Харк╕вському паровозобуд╕вному завод╕. Упродовж 1942-1945 рок╕в виготовлено 35 тисяч танк╕в р╕зних модиф╕кац╕й.

 2,5 м╕льйони укра╖нц╕в в╕дзначен╕ орденами ╕ медалями за подвиги в роки Друго╖ св╕тово╖ в╕йни.

 400 тисяч укра╖нц╕в були учасниками укра╖нського визвольного руху. Збройний оп╕р в Укра╖н╕ завершився в 1960-╕ роки. У 1989 роц╕ в╕дбулася остання в Радянському Союз╕ страта борця за Незалежну Укра╖ну.

 За час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни в Укра╖н╕ частково або повн╕стю знищено 700 населених пункт╕в.

 Селище Корюк╕вка на Черн╕г╕вщин╕ знищене н╕мецькими та угорськими п╕дрозд╕лами в березн╕ 1943 року. Тут вбито 6700 людей, спалено 1290 будинк╕в.

 2,4 м╕льйони жител╕в Укра╖ни стали остарбайтерами – примусовими роб╕тниками в Н╕меччин╕. Додому повернулися 59%. 400 тисяч загинули на чужин╕.

 На територ╕╖ Укра╖ни н╕мецьк╕ окупанти влаштували 367 концтабор╕в.

 6,5 м╕льйон╕в ╓вре╖в в кра╖нах заруб╕жно╖ ╢вропи позбавлено життя. В Укра╖н╕ страчено 1,5 м╕льйони ╓вре╖в.

 Бабин Яр у Ки╓в╕ – один ╕з символ╕в Голокосту. Серед понад 100 тисяч убитих тут упродовж 1941-1943 рок╕в були ╓вре╖, роми, укра╖нськ╕ нац╕онал╕сти, радянськ╕ в╕йськовополонен╕, пац╕╓нти ки╖всько╖ псих╕атрично╖ л╕карн╕.

 Наш╕ людськ╕ втрати становлять: 4 м╕льйони в╕йськовослужбовц╕в ╕ 5,5 м╕льйони цив╕льних.

 Кожен другий моб╕л╕зований укра╖нець загинув на фронтах Друго╖ св╕тово╖ в╕йни.

 500 тисяч жител╕в зах╕дних областей Укра╖ни радянська влада депортувала у в╕ддален╕ райони СРСР за п╕дтримку укра╖нського визвольного руху.

 700 тисяч етн╕чних укра╖нц╕в зазнали насильницьких переселень унасл╕док радянсько-польських домовленостей.

 Понад 200 тисяч кримських татар звинувачено у сп╕впрац╕ з н╕мецькими окупантами й депортовано з Криму до Середньо╖ Аз╕╖.

 550 укра╖нських евакуйованих п╕дпри╓мств важко╖ промисловост╕ п╕сля в╕йни не було повернуто в Укра╖ну.

 10 м╕льйон╕в мешканц╕в Укра╖ни залишилися без житла або проживали в ушкоджених буд╕влях.

 Прям╕ економ╕чн╕ збитки Укра╖ни становлять 285 м╕льярд╕в карбованц╕в.

 Автори виставки стверджують: «Н╕коли ран╕ше погляд на минуле не був таким ясним, як нин╕ – коли ми усв╕домлю╓мо св╕тову вагу д╕янь наших предк╕в та нин╕шню ╕сторичну м╕с╕ю свого народу – вистояти й перемогти в борн╕ з агресором, який узяв на озбро╓ння людожерську практику нацизму й б╕льшовизму. Як ╕ 80 рок╕в тому, Укра╖на виборю╓ майбутн╓ ╕ власне, ╕ вс╕╓╖ ╢вропи».

 Анатол╕й Зборовський

 

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 30.05.2025 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=27018

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков