Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 10.12.2004
"ФАЛЬСИФІКАЦІЯМ - НІ! МАХІНАЦІЯМ - НІ! ПОНЯТІЯМ - НІ! НІ - БРЕХНІ!"
.

Ці слова "помаранчевого гімну", який в останні дні не стихав на Майдані Незалежності, якнайточніше передають суть тих змін, які сталися в українському політикумі за минулий тиждень. Як і очікувалося, їхнім каталізатором стало п`ятничне рішення Верховного Суду України стосовно масових фальсифікацій у другому турі президентських виборів...

ВЕРХОВНИЙ СУД України 3 грудня визнав неправомірною постанову Центрвиборчкому від 24 листопада про підсумки другого туру президентських виборів, в якому перемогу було віддано Прем'єр-міністру Віктору Януковичу, і постанову від цього ж числа, де новим Президентом України було названо провладного кандидата. 
Верховний Суд постановив відмінити обидва ці рішення ЦВК і зобов'язав Центрвиборчком провести повторне голосування протягом 21 дня, відраховуючи з 5 грудня.
Судове засідання, що тривало з понеділка, розглядало скаргу на дії ЦВК іншого кандидата, лідера опозиції Віктора Ющенка. Верховний Суд встановив, що під час другого туру президентських виборів в Україні були "допущені порушення законодавства, а ЦВК порушив низку законів". Виходячи з цього, Верховний Суд визнав "недійсними підсумки другого туру", що відбувся 21 листопада. Вердикт Верховного Суду оскарженню не підлягає.

ЦЕНТРАЛЬНА виборча комісія на засіданні 4 грудня ухвалила постанову про призначення повторного голосування другого туру по виборах Президента України на 26 грудня. Це рішення прийнято у відповідності з ухвалою Верховного Суду України, якою було скасовано постанову Центрвиборчкому про оголошення переможцем президентських виборів Віктора Януковича. У засіданні ЦВК взяли участь 12 членів комісії, за таке рішення проголосували 11 членів, 1 - утримався.

ВЕРХОВНА РАДА України на позачерговому засіданні 8 грудня схвалила новий склад Центральної виборчої комісії. У парламенті відбулося рейтингове голосування по 20 запропонованих кандидатурах. 15 претендентів, які набрали найбільшу кількість депутатських голосів, увійшли до нового складу Центрвиборчкому. За його затвердження проголосували 410 народних депутатів. До складу Центральної виборчої комісії увійшли Ярослав Давидович, Юрій Донченко, Сергій Дубовик, Валентина Завалевська, Ігор Качур, Руслан Князевич, Андрій Магера, Михайло Охендовський, Броніслав Райковський, Марина Ставнійчук, Олександр Чупахін, Микола Мельничук, Анатолій Писаренко, Валерій Шелудько, Жанна Усенко-Чорна.
Новообрана Центральна виборча комісія склала присягу перед Верховною Радою. Після цього відбулося засідання ЦВК, на якому головою Центрвиборчкому обрано Ярослава Давидовича.

ПРЕЗИДЕНТ України Леонід Кучма підписав 7 грудня указ, яким надав Прем'єр-міністру Віктору Януковичу відпустку у зв'язку з проведенням передвиборної кампанії.
Іншим своїм указом глава держави призначив виконуючим обов'язки Прем'єр-міністра України першого віце-прем'єра Миколу Азарова, повідомила Укрінформу прес-секретар Президента Олена Громницька.
Ще одним указом Л. Кучма звільнив Геннадія Васильєва з посади Генерального прокурора України у зв'язку з поданою заявою про відставку, повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.

А декому не сподобалося...

Голосування Верховної Ради щодо складу Центральної виборчої комісії ще раз показало, що в країні триває беззаконня. Про це заявив під час спілкування з трудовим колективом донецької шахти "Трудівська" кандидат у Президенти Віктор Янукович. "До Центральної виборчої комісії не пройшов жоден з кандидатів від Партії регіонів. Фактично я, як кандидат у Президенти, позбавлений представництва. Все це викликає сумніви у можливості проведення чесних виборів", - підкреслив Віктор Янукович. За його словами, подібне рішення парламент прийняв під тиском вулиці. "Те, що відбувається сьогодні в Україні, свідчить про беззаконня, яке деякі люди скоюють під прикриттям демократичних фраз.
І сьогодні ці люди створюють ту модель України, у якій всім нам, можливо, доведеться жити після їх приходу до влади", - сказав кандидат у Президенти.
...А до цього ми жили в тій моделі держави, яка пана Януковича і його команду цілком влаштовувала?
В усякому випадку, до останніх рішень Верховного Суду та Верховної Ради України таких одкровенних заяв з того боку не було...

ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙНЯЛА ЗАКОН ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Верховна Рада 8 грудня схвалила на позачерговому засіданні Закон про внесення змін до Конституції України. За це рішення проголосувало 402 народних депутати. Відразу після схвалення у Верховній Раді цей Закон підписав Президент Леонід Кучма.
У запропонованих змінах зазначається, що конституційний склад Верховної Ради України - це 450 народних депутатів, які обираються на основі загального рівного і прямого виборчого права. Строк повноважень Верховної Ради становить 5 років, а народні депутати України здійснюватимуть свої повноваження на постійній основі.
У змінах до Конституції передбачено вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності. У прийнятому документі виписано механізм припинення повноважень народних депутатів України. Окрім раніше існуючих норм, повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі невходження народного депутата України, обраного від політичної партії чи виборчого блоку політичних партій, до складу депутатської фракції цієї політичної партії або виборчого блоку політичних партій або ж виходу народного депутата зі складу такої фракції. В Законі передбачено, що Верховна Рада України є повноважною за умови обрання не менш як двох третин від її конституційного складу.
У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій має формуватися коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України. Коаліція має бути сформована протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання Верховної Ради України, що проводиться після чергових або позачергових виборів парламенту. Коаліція депутатських фракцій відповідно до цієї Конституції вноситиме пропозиції Президента України щодо кандидатури Прем'єр-міністра України та пропозицій щодо кандидатур до складу уряду України. До повноважень Верховної Ради України віднесено серед інших призначення за поданням Президента України Прем'єр-міністра України, міністра оборони, міністра закордонних справ, призначення за поданням Прем'єр-міністра України інших членів Кабінету Міністрів України, а також голови Антимонопольного комітету, голови Держкомітету телебачення та радіомовлення, голови Фонду державного майна України. Верховна Рада також звільняє зазначених осіб з посад, вирішує питання про відставку Прем'єр-міністра України та членів уряду. Верховна Рада також надає згоду на призначення на посаду та звільнення з посади Президентом України
Генерального прокурора України. Парламент має право висловити недовіру Генеральному прокуророві.
Положення Закону про внесення змін до Конституції передбачають, що цей закон набирає чинності з 1 вересня 2005 року за винятком кількох частин, які набирають чинності з дня набуття повноважень Верховною Радою України, обраною
у 2006 році.
(УКРІНФОРМ).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 10.12.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2697

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков