Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 03.12.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 03.12.2004
Вибори-2004
журналісти та агенції

Парламент запропонував Президентові України за участю Голови Верховної Ради невідкладно на період до вступу на пост новообраного Президента України сформувати персональний склад уряду народної довіри з урахуванням пропозицій депутатських фракцій і груп.
Відповідно до прийнятої постанови Верховна Рада також визнала, що в Україні відсутні соціальні, економічні і політичні передумови для зміни державного устрою, а сепаратистські прояви мають штучний характер і зумовлені прагненням окремих осіб і політичних сил задовольнити свої неправомірні, корпоративні і політичні інтереси.
Парламент рішуче засудив будь-які рішення органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, прийняті після 21 листопада 2004 року як такі, що суперечать Конституції та законам України, засудив прояви сепаратизму з боку окремих державних діячів, керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також сприяння у будь-який спосіб таким проявам з боку громадян, що створює загрозу суверенітету і територіальній цілісності держави.
Крім цього, Верховна Рада доручила Генеральній прокуратурі України невідкладно дати правову оцінку прийнятим після 21 листопада рішенням органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, а також діям їх посадових осіб і вжити заходів прокурорського реагування з метою приведення зазначених рішень у відповідність із законодавством України. Президенту України рекомендовано з урахуванням правової оцінки Генпрокуратури вирішити питання щодо притягнення до відповідальності зазначених посадових осіб.
Генеральна прокуратура України і Служба безпеки України відповідно до прийнятої постанови також мають невідкладно дати правову оцінку діям окремих осіб, що спрямовані на порушення територіальної цілісності України, і за наявності правових підстав вирішити питання про притягнення їх до відповідальності.
Згідно з прийнятою постановою Верховна Рада також запропонувала Президентові України як гаранту державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції, прав і свобод людини і громадянина невідкладно вжити необхідних несилових конституційних заходів, що спрямовані на стабілізацію ситуації у державі, а керівникові парламенту Володимиру Литвину - делегувати народних депутатів України у відповідні адміністративно-територіальні одиниці для безпосереднього роз'яснення рішень Верховної Ради.
Крім цього, у своїй постанові парламент запропонував учасникам політичних акцій уникати застосування сили і блокування будинків Кабінету Міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади і Національного банку України. Народні депутати доручили Голові Верховної Ради забезпечити негайне оприлюднення цієї постанови, яка набирає чинності з моменту прийняття.
(УКРІНФОРМ).

ДОСЛІВНО: "Я ніколи не визнаю жодного рішення, прийнятого під силовим тиском. А сьогодні саме таке рішення прийнято Верховною Радою". Так прокоментував в інтерв'ю журналістам Прем'єр-міністр України В. Янукович прийняту українським парламентом постанову з врегулювання політичної ситуації в Україні... Ну ніяк Прем'єр "не регулюється" - навіть законом!


У ПОШУКАХ КОМПРОМІСУ

1 грудня у Маріїнському палаці відбулася зустріч у форматі Президент України Леонід Кучма - Президент Республіки Польща Александер Квасьнєвський - Президент Литви Валдас Адамкус - Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і безпеки Хав'єр Солана - Генеральний секретар ОБСЄ Ян Кубіш. Про це повідомила журналістам прес-секретар глави Української держави Олена Громницька.
За її словами, на зустрічі також були присутні спеціальний посланник Європейського Союзу Ніколас Хендрік Бігман і міністр закордонних справ Республіки Польща Влодзімеж Цімошевич, які також прибули до Києва для сприяння врегулюванню політичної кризи в Україні.
Того ж дня лідер опозиції Віктор Ющенко зустрівся з Александером Квасьнєвським, Валдасом Адамкусом, Хав`єром Соланою та Влодзімежем Цімошевичем. Під час зустрічі В. Ющенко заявив, що виступає проти силового варіанту виходу із кризи і наполягає лише на мирному врегулюванні ситуації. Він ще раз рішуче засудив прояви сепаратизму в деяких регіонах України.
Зустріч міжнародних посередників з опозиційним кандидатом передувала засіданню "круглого столу", який розпочався у Маріїнському палаці з участю зарубіжних гостей, Президента Л. Кучми, Голови ВР України Володимира Литвина, учасників виборчих перегонів Віктора Ющенка та Віктора Януковича. За підсумками засідання "круглого столу" була прийнята спільна заява.

СПІЛЬНА ЗАЯВА ЗА ПІДСУМКАМИ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ З ВРЕГУЛЮВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КРИЗИ В УКРАЇНІ

Учасники круглого столу на своєму другому засіданні  у Києві 1 грудня 2004 року детально обговорили розвиток ситуації в Україні і дійшли згоди про наступне:
Сторони підтверджують свою рішучість виключити можливість застосування сили для вирішення проблем, що виникли після другого туру виборів Президента України.
Сторони дійшли згоди щодо негайного розблокування роботи органів державної влади і створення умов для виконання ними своїх функцій.
Сторони дійшли згоди щодо створення експертної групи для проведення термінового юридичного аналізу та внесення відповідних пропозицій про завершення виборів Президента України на підставі відповідного рішення Верховного Суду України.
Сторони дійшли згоди щодо прийняття в пакеті з внесенням змін до Закону "Про вибори Президента України" політичної реформи з внесенням змін до Конституції України відповідно до проекту Закону 4180 та формування на цих засадах уряду України.
Сторони закликають всі політичні сили в Україні при прийнятті рішень виходити з необхідності збереження територіальної цілісності України.
Сторони закликають всі політичні сили, фракції та депутатські групи у Верховній Раді України, інші органи державної влади та місцевого самоврядування зосередити свої зусилля на врегулюванні соціально-економічної ситуації в Україні та зупиненні кризових явищ в економіці.
Сторони дійшли згоди щодо проведення наступного засідання круглого столу після прий-няття відповідного рішення Верховним Судом України.
(УКРІНФОРМ).


КОМПРОМАТ ВИВОЗЯТЬ... САМОСКИДАМИ

Верховний Суд України продовжує розгляд справи за скаргою довіреної особи кандидата на пост Президента Віктора Ющенка Миколи Катеринчука на постанову ЦВК від 24 листопада 2004 року про оголошення обраним Президентом України Віктора Януковича.
Ряд порушень виборчого законодавства, які було допущено по всій території України в ході президентських виборів, засвідчила 1 грудня на засіданні Верховного Суду секретар ЦВК Валентина Завалевська. На її думку, засідання Центрвиборчкому щодо встановлення підсумків голосування з виборів Президента було передчасним, оскільки на той час не були перевірені скарги і заяви про порушення виборчого законодавства.  Валентина Завалевська зазначила, що про наявність таких скарг вона дізналася уже після засідання ЦВК, коли результати голосування були встановлені. У зв`язку з цим вона і відкликала свій підпис з протоколу Центрвиборчкому про підсумки голосування у другому турі.
Своє свідчення Верховному Суду дав також член Центральної виборчої комісії Андрій Магера, акцентувавши увагу на низці порушень, допущених Центрвиборчкомом. Він підтвердив, що ЦВК не розглянула скарги і заяви до прийняття остаточного рішення про результати виборів, а також не дочекалась рішень апеляційних судів на місцях.
Крім цього, свідчення Верховному Суду дали заступник голови ЦВК Ярослав Давидович і член ЦВК Олександр Чупахін. Останній, зокрема, заявив, що у Центрвиборчкомі не була врахована його пропозиція про попередній розгляд фактів порушень виборчого законодавства. У зв`язку з цим до протоколу Центральної виборчої комісії була додана окрема думка Олександра Чупахіна про те, що відомості, внесені до протоколу ЦВК, не відповідають волевиявленню громадян. За постанову Центрвиборчкому про встановлення результатів виборів Президента України Олександр Чупахін не голосував.
Серед питань, які були поставлені суддею свідку Ярославу Давидовичу, - питання про те, чи на засіданні ЦВК були оригінали протоколів територіальних виборчих комісій, коли підбивалися підсумки голосування з виборів Президента України. Ярослав Давидович заявив, що оригіналів цих протоколів він не бачив.
Свідченням того, що відбувалася фальсифікація результатів виборів Президента України, може бути робота автоматизованої інформаційної системи "Вибори". Таке припущення висловив на засіданні судової палати з цивільних справ Верховного Суду України член ЦВК Руслан Князевич, який був заслуханий як свідок.
За словами Руслана Князевича, відбувалося досить серйозне маніпулювання з цією системою.
З багатьох регіонів, розповів він, дані про хід голосування надходили не на 20-ту годину чи на якийсь час пізніше, а надійшли тільки зранку 22 листопада. Це, уточнив він, зокрема, стосується Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Дніпропетровської областей.
Відповідаючи на запитання судді, як це могло вплинути на результати голосування, Руслан Князевич висловив припущення, що "в руках якоїсь сили були електронні коди доступу до цієї системи". При цьому він пояснив: у тих людей, які були розробниками і конструкторами системи, ці коди були відібрані за день до виборів і передані на зберігання.
Якщо є коди доступу до такої системи, зазначив Руслан Князевич, можна відслідкувати з якого регіону надходять дані і "якщо не влаштовують результати, є можливість призупинити доступ цих даних до Центральної виборчої комісії і фактично "натягнути" явку виборців". Він також звернув увагу на наступне: якщо за всі роки виборів, у тому числі в першому турі, зі східних регіонів, зокрема, Донецької, Луганської областей, дані надходили в першу чергу, то у другому турі дані з цих регіонів прийшли останніми. З цього, на думку Руслана Князевича, можна зробити висновок, що зазначені дані були завищені.
Важливі свідчення про використання командою провладного кандидата адміністративного ресурсу, зокрема, на Укрзалізниці, надав Верховному Суду голова Громадського об'єднання "Вибір" Іван Салій. А в останні дні страйкарі, що заблокували будівлю Адміністрації Президента, виявили сенсаційні документи, пов'язані із фальсифікацією виборів, присипані снігом у самоскиді, яким їх намагалися вивезти подалі, щоб знищити. Не вдалося - тепер їх вивчатиме суд...


Сепаратизм засуджуємо, але...

Із таким лейтмотивом кримські депутати більшістю голосів ухвалили заяву, у якій визнали рішення Центрвиборчкому про обрання Президентом України В. Януковича легітимним і таким, що відповідає Конституції України та діючому законодавству. А ще погодилися з пропозицією увійти до складу Міжрегіонального союзу органів місцевого самоврядування країни, створеного на Луганщині, й делегувати двох своїх представників у координаційну раду цього утворення.
Ці рішення було прийнято на вечірньому пленарному засіданні уже третьої позачергової сесії ВР АРК. До слів колег про те, що дія цього рішення ЦВК призупинена й триває засідання Верховного Суду України, депутати не прислухалися. Голова депутатського корпусу автономії Борис Дейч виправдовував цей крок тим, що кримчани сподівалися, що їх "зважену й спокійну позицію, скеровану на необхідність вирішення всіх проблем й питань у рамках відповідних законів й Конституції України, сприймуть як в Києві, так і на Заході й Сході країни". Але розуміння не дочекалися. Натомість на Сході її розцінили як оголошення боязкого нейтралітету, а в Києві й на Західній Україні - як політику слабкості. Разом з тим, "більшість кримчан проголосувала за В. Януковича, й у нас немає жодних підстав піддавати цей вибір сумніву". Утриматися від цього рішення закликали депутатів заступник голови ВР АРК Ільмі Умеров, начальник кримського відділення Нацбанку України Анатолій Бурдюгов. Не проголосував за заяву й перший спікер кримської автономії старійшина ВР АРК Микола Багров. На його переконання, "найстрашніше, що ми дійсно сьогодні починаємо вголос говорити й називати страшне слово "розкол країни", не дай Бог це відбудеться, нам історія цього ніколи не пробачить. Автономія не повинна втягувати себе у протистояння: "якщо ми хочемо спокою й миру, не можна, потрясаючи повітря, ідучи стінка на стінку, приймати рішення".
...Синхронно мітингуючи щодня в центрі Сімферополя, прибічники В. Януковича й В. Ющенка цього разу об'єдналися під гаслом "Кучму - геть!", бо гарант Конституції не зміг забезпечити в країні порядок й законність.
Віктор ХОМЕНКО.

Tим часом...

Я. - ПЛЮС федералізаціЯ?

Голова Російської громади Криму, депутат Верховної Ради АРК Сергій Цеков вважає, що Крим і південно-східна Україна повинні об'єднатися у федерацію. Про це С. Цеков заявив на Форумі депутатів усіх рівнів Рад АРК, що відбувся у Сімферополі 27 листопада.
На думку С. Цекова, пропозиція опозиції провести  переголосування або скасувати результати виборів Президента України є неприйнятною. "Ми зобов'язані визнати Віктора Януковича легітимно обраним Президентом України, - заявив С. Цеков. - Ми повинні сьогодні почати серйозну конституційну, організаційну роботу зі Сходом і Півднем України по федералізації України".
Як вважає С. Цеков, ситуація, що склалася сьогодні в Україні, - це результат "багаторічного конфлікту двох культур - східнослов'янської і західнослов'янської", а також результат "багаторічної неправильної внутрішньої політики, яку здійснювало українське керівництво".
С. Цеков також відзначив, що якби В. Янукович "не був представником влади і якби в нього не було певних штрихів у біографії", то результат виборів був би "набагато переконливішим".
То чого ж ви раніше тих "штрихів" не помічали?


НЕ ГРАЙТЕСЯ З ВОГНЕМ!

Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим Борис Дейч звернувся до прокурора АРК Володимира Гальцова з проханням розслідувати факт збору в Сімферополі підписів за приєднання Криму до Росії.
Як зазначив Б. Дейч, другий день у Сімферополі на площі Леніна невідомі особи збирають підписи за відокремлення кримської автономії від України і приєднання до Росії. "Тим самим ми відкочуємося на 10 років назад, коли замість творчої роботи вирували руйнівні процеси, що негативно позначилися не тільки на статусі і повноваженнях автономії, але і на житті кримчан", - підкреслив кримський спікер. Він також нагадав, що статтею 110 Кримінального кодексу України передбачається кримінальна відповідальність за зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України: "Зумисні дії, здійснені з метою зміни кордонів території чи Державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до здійснення таких дій караються обмеженням чи позбавленням волі на строк до 12 років".


ПОБІЛЬШЕ Б ТАКИХ ПЕРЕМОГ
У Сімферополі незабаром буде відкритий новий тролейбусний маршрут "Центр - мікрорайон "Заміський".  Будівельні роботи  розпочаті в середині листопада і розраховані на 1 рік і 3 місяці.  Про це  під час відвідування об'єкта повідомив голові Верховної Ради Криму Борисові Дейчу депутат парламенту автономії від цього округу, член Президії ВР АРК  Андрій Припутников.  Понад 10 млн. грн. для нової тролейбусної лінії виділені з республіканського бюджету.  Маршрут розробляється  будівельниками-прокладниками лінії разом з керівництвом Сімферопольського тролейбусного парку.
Як сказав в інтерв'ю журналістам голова ВР Криму Борис Дейч, для мікрорайону, де мешкають майже 30 тисяч чоловік, тролейбусна лінія - багаторічна мрія.  Значну частину місцевих жителів складають військові пенсіонери, багато з яких не в змозі оплачувати проїзд у маршрутних таксі. Тому, за словами Б. Дейча, таке будівництво - "це ще одна соціальна перемога у нас в Криму".
"Контекст-медіа".


ЗА ФАКТОМ ЗАМАХУ НА КОНСТИТУЦІЙНИЙ ЛАД

Генеральна прокуратура 30 листопада порушила кримінальну справу за фактом скоєння умисних дій, спрямованих на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканість України. Як повідомила Укрінформу прес-служба Генпрокуратури, справу порушено за ознаками злочинів, передбачених частиною 1 статті 109 і частиною 1 статті 110 Кримінального кодексу України. Слідство має вести Служба безпеки України.
Водночас прес-служба розповсюдила заяву Генпрокурора Геннадія Васильєва, в якій висловлюється занепокоєння з приводу загострення політичної кризи в країні після виборів 21 листопада. "Політичне протистояння як у центрі, так і на місцях уже набуває кримінальних ознак. Прокуратура не розділяє такі порушення в залежності від політичних кольорів, а дає їм відповідну об'єктивну правову оцінку", - підкреслює Генпрокурор.
У заяві наголошується, що рішенням про порушення кримінальної справи "прокуратура дала правову оцінку діям як однієї, так і іншої сторони". Як відзначив Геннадій Васильєв, "не розділяючи політичні кольори", прокуратура опротестувала незаконні рішення Луганської, Львівської, Харківської, Івано-Франківської, Черкаської і Волинської місцевих Рад. Загалом поставлено питання про скасування близько 40 незаконних рішень. Також Генпрокурор висловив стурбованість спробами учасників акцій протесту пікетувати державні будівлі, в тому числі органи прокуратури. У разі продовження таких дій Геннадій Васильєв обіцяє вживати "більш радикальних заходів". "Ми будемо порушувати справи, будемо обирати відповідний запобіжний захід і таким чином їх розслідувати", - заявив Генпрокурор.

ВІДКРИЙТЕ ОЧІ!

В Криму стартувала акція для журналістів "Відкрий очі", організована громадським комітетом "Прозора влада" разом із Кримською асоціацією незалежних журналістів.
Як повідомили агентству "Контекст-медіа" організатори, у рамках акції журналістам засобів масової інформації Криму пропонується поїхати в Київ на Майдан Незалежності. "Один журналіст від кожного кримського ЗМІ одержує можливість відправитися в Київ на один день, щоб на місці ознайомитися із ситуацією і правдиво висвітлювати події, які там відбуваються", - пояснили організатори акції "Відкрий очі".
Контактний телефон організаторів акції (0652) 25-12-80.


Не вся Москва "під кепкою" Лужкова!

28 листопада 2004 р. пройшло санкціоноване пікетування Посольства України в Росії під гаслом "За чесні, справедливі вибори". Пікетування організоване Об'єднанням українців Росії, Об'єднанням українців Москви, молодіжним правим рухом Росії, партією "Союз правих сил". Згодом пікетування (а в ньому взяли участь до 300 чоловік, в основному, молодь) переросло в мітинг протесту проти фальсифікації результатів виборів в Україні, втручання російської влади  у внутрішні справи України. На мітингу висловлювалася гаряча підтримка вибору народу України - Вікторові Ющенку. Група з 20 чоловік на чолі з лідером "Трудової Росії" Віктором Анпіловым спробувала зірвати мітинг, але це їм не вдалося. Підтримати учасників мітингу прийшли представники грузинської діаспори, представники партії "Яблуко" на чолі з Г. Явлінським. Як заявили організатори і учасники мітингу, подібні акції в Москві продовжаться.


Тривожна новина: у понеділок під час мітингу прихильників "Нашої України" в Луганську група бандитів напала на колону людей, серед яких були журналісти, їх почали бити, забираючи мобільні телефони, відеокамери й іншу фіксуючу апаратуру. Зі слів очевидців, постраждали декілька десятків чоловік, є важкі травми. Схожий інцидент стався 28 листопада і в Донецьку: на мітингу голову обласної організації УНП Анатолія Герасимчука покалічили бейсбольною битою, бандити били тих, у кого була "нашоукраїнська" символіка. 25 листопада в Бердянську з десяток розігрітих після мітингу на підтримку Януковича вже літніх людей причепилися до двох школярок, бо на їхніх сумках були привязані оранжеві стрічки. Стрічки зірвали, кинули в багнюку, почали топтати...
А ось цей факт - уже кримський, та ще й стосується безпосередньо нас. Після виходу останнього номера "Кримської світлиці" на форумі нашої газети в Інтернеті з'явився такий запис (вибачте за великий и могучий русский язык):
Тема обговорення: Заклик Руху журналістів "Ми не брешемо!". Вiдправник:

Антифашист <yuschenko@pisem.net> 00:59:13 29.11.2004 Главный редактор "Крымской светлицы" - некто Качула, типичный фашист-ющеноид, нацистская шестёрка. Ему поверить - себя обмануть! Его презирают почти все журналисты Крыма. Вся козлота, вступившая в движение "Мы не брешемо!" - не журналисты, а околожурналистские суки! Тупые ублюдочные бездари. Смерть фашистам!

Шановні читачі, якщо серед вас є медики - просимо відгукнутися, бо тут, здається, потрібен діагноз. Ми й справді скоро всі перехворіємо через ці вибори, бо замість того, щоб дивитися в очі співбесіднику, приглядаємося, якого ж кольору у нього сорочка чи краватка: а чи не з ворожої він партії?
Що ж стосується "нациста" - редактора "Світлиці", то можна собі уявити, як тепер сміються навіть ті читачі, які його й у вічі не бачили, зате бачать газету. Та ви, напевне, ще більше сміятиметеся, коли прочитаєте оцей вірш.
Хоч 20 літ тому, коли він писався, такого фашизму в людських душах, як сьогодні, і близько не було... O tempora, o mores!

ГРИМ

Как этот мир нам
души изувечил,
Что мы друг в друге
видим только грим.
Без грима, просто так,
по-человечьи
Давай с тобой
хоть раз поговорим.
По-человечьи,
без ослячьей чуши,
Змеиных взглядов,
крокодильих слёз,
В которые мы прячем
наши души,
Чтоб не совали
в наши души нос.
А то ведь влезут
прямо с сапогами,
И - ну плясать
в святилище чужом.
Не бойся, к твоему
святому храму
Я подошел, как видишь,
босиком.
И вот стучусь
в придуманные двери, -
Твой верный грим
от злого сапога.
Неужто не заметишь,
не поверишь,
Что в этот раз
к тебе пришли не лгать?
Неужто не услышишь,
не откроешь,
Ответом-псом
прогонишь от ворот?
А если то, что прогнано,
святое?
Не веришь,
что оно средь нас живёт?
А я вот верю! -
сердце прокричало, -
Так верю в правду
твоего лица!
Ведь в каждом есть
 хорошее начало,
И каждый ждёт
 хорошего конца.
Пусть то начало
гримом залепили,
Но жизнь - она
смывает грим любой.
Почаще б только люди
говорили
Друг с другом так,
как я хочу с тобой.
По-человечьи...
Віктор КАЧУЛА,
студент факультету журналістики Київського держуніверситету, 1984 р.


Дмитро Павличко
МИ - НЕ КОЗЛИ!

Ми - не козли, не барани,
Ми - не овець отара,
Ми - сила сонця і весни
Неподоланна, яра!
Ми - не козли, не барани,
Годовані для ятки,
Ми - дух свободи, не труни,
Тарасові нащадки!
Ми - не козли, не барани
З твоєї стайні, хаме,
Ми - з вишини і глибини
Світів, як божі храми!
Ми - не козли, не барани
З дзвіночками на шиї,
Ми - неба дзвони, звістуни
Свободи і надії!
Ми - не козли, не барани,
Заблукані у пущі,
- Не оголошуй нам війни,
Бо ми - непомирущі!
Ми - не козли, не барани,
Не бидло марнотлінне,
Ми - волі дочки і сини,
Ми - діти України!
Сховайсь, закрийся забуттям,
Магістре зла й облуди,
І так, як хочеш ти, затям -
Ніколи так не буде!
А будєт всьо - наабарот,
- Запам'ятай, нікчемо,
Так буде, як рече народ,
Як ми ось тут зречемо!
24.ХІ.2004

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 03.12.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2693

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков