Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3683)
З потоку життя (6898)
Душі криниця (3706)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1608)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАПРОСИТЬ РФ ДО УЧАСТ╤ У КРИМСЬКОМУ САМ╤Т╤
про це розпов╕ла виданню Euroactiv перша заступниця м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова.


«╤СНУ╢ ПЛАН ПРОТИ ОСНОВ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВНОСТ╤…»
Секретар Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Олекс╕й Дан╕лов заявив, що ╕сну╓ ц╕л╕сний план,...


РОС╤Я ПОВИННА П╤ТИ З ДОНБАСУ ТА КРИМУ
Про це заявив пост╕йний представник США при ОБС╢ Джеймс Г╕лмор на зас╕данн╕ Пост╕йно╖ ради ОБС╢ у...


У ПРЕДСТАВНИЦТВ╤ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ В АР КРИМ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО КРИТИЧНУ СИТУАЦ╤Ю З COVID-19 У КРИМУ
В окупованому Криму з початку пандем╕╖ заре╓стровано понад 11,3 тис. випадк╕в COVID-19, з них 206...


МИТРОПОЛИТ КЛИМЕНТ ЗВЕРНУВСЯ ДО ООН ЧЕРЕЗ УТИСКИ ПЦУ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Прошу представник╕в кра╖н ООН нев╕дкладно почати вести переговори з Рос╕╓ю щодо вир╕шення цих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 03.12.2004 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 03.12.2004
Володимир ЛИТВИН: "Україна сьогодні кричить від обурення і болю!"
КС

27 листопада на позачерговому пленарному засіданні парламенту, присвяченому врегулюванню політичної кризи в Україні, виступив Голова Верховної Ради Володимир Литвин, який, зокрема, сказав:
"Час для розмов уже закінчився, він, фактично, вичерпаний, і треба приймати адекватні рішення, що відповідали б тій складності ситуації, у якій ми опинилися. Ми отримали найгірший результат у процесі виборів, який можна було отримати, політичний і морально-психологічний. Цей результат є концентрованим уособленням, концентрованим виразом і закономірним результатом тієї державної політики, що здійснювалася в останні роки. Маємо тепер розсварене суспільство, маємо деморалізовану країну, маємо моральний надлом і сплеск емоцій. І водночас маємо байдуже спостерігання за тим, що відбувається в Україні з боку тих, хто повинен приймати рішення, у тому числі з боку Верховної Ради України. Відбувається інтернаціоналізація конфлікту. Втягнутий у наші внутрішні розбірки, як це не соромно говорити сьогодні, світ".
Далі Володимир Литвин зауважив: "Ми недооцінили власний народ, ми не взяли народ у розрахунок, бо нас не цікавить народ. Ми вважали, що народ завжди сприйме ту позицію, яку задекларують зверху. Ми діяли за звичною схемою і продовжуємо діяти. Україна сьогодні кричить від обурення і болю. Сьогодні вирішується не питання, кому бути Президентом, сьогодні вирішується питання, чи бути Україні як державі, сьогодні вирішується питання, чи бути їй цілісній у територіальному вимірі. Штучно, цілеспрямовано відбувається шантаж насамперед з боку і за ініціативи місцевих керівників при потуранні зверху через нав'язування сепаратистських рішень.
Я не хочу ділити сьогодні ні Схід, ні Захід, я не хочу уподібнюватись одному герою України, котрий у своєму виступі, який розтиражували всі екрани, заявляв, що Україна - це Схід, Схід і Схід. А що робити Центру? Що робити Півдню? Що робити Заходу? Що робити представникам Житомирщини, Чернігівщини, Сумщини та іншим областям?
Сьогодні провокується таке протистояння і не отримує відсічі, навпаки, воно тиражується на всіх підконтрольних каналах. Тому сьогодні треба думати всім про відповідальність. І зі Сходу, і з Заходу! Однаково!
Хочу ще раз попередити таких керівників, від вашого імені, від імені і за дорученням Верховної Ради. Ви розпоряджаєтеся регіонами як своїми вотчинами, але є межа, яку не можна переступати, провокувати сепаратизм - це злочин. За нього доведеться відповідати. Доведеться відповідати, якщо не сьогодні, то завтра, у тому числі перед судом історії. Якщо дехто думає, що історія буде писатися після того, як політик зійде зі сцени, коли йому буде байдуже, то історія пишеться сьогодні і місце кожному, сторінка кожному записана".
Звертаючи увагу на серйозність ситуації, Володимир Литвин наголосив:
"Політична криза, шановні народні депутати, досягла найвищої фази. Я думаю, це констатація, яку потрібно нам зафіксувати і про яку потрібно сказати.
Сьогодні верхи вже не можуть впливати на ситуацію, низи ще не можуть. Відтак, відбувається радикалізація суспільства, суспільного життя, ми маємо, фактично, сьогодні революційну ситуацію.
Саме Верховна Рада має зупинити це, прийнявши відповідне рішення, відповідне звернення, відповідне попередження щодо тих осіб, щодо тих гілок влади, щодо тих ланок державного управління, які відповідальні за це. Зараз, як ніколи, Верховна Рада має продемонструвати розсудливість і відповідальність, саме вона своєю позицією, своїми діями повинна, просто зобов'язана повернути процеси у легальне русло, у легальне річище, вийти на легальний результат через політичні рішення і тільки через політичні рішення. Сьогодні ще можна це зробити, завтра, я думаю, буде запізно, і тоді така позиція Верховної Ради не буде потрібна".
"Ми, Верховна Рада, - продовжив Володимир Литвин, - несемо відповідальність за Закон "Про вибори Президента", який ми прийняли. ЦВК дискредитувала себе вже процесом підрахунку голосів після першого туру.
Верховна Рада України промовчала. Якби ми займали позицію принципову, не було б у нас того, що ми маємо сьогодні у другому турі. Насамперед я це відношу до себе. ЦВК рядном законності - прошу уваги! - ЦВК рядном законності у вигляді рішення 24 листопада накрила весь виборчий процес і протиставила вулиці своє рішення, змінила співвідношення і розстановку сил.
Я кажу про це в політичному плані. Я не даю правової оцінки діяльності ЦВК".
Голова Верховної Ради переконаний: "Навіть із найдраматичніших ситуацій завжди є вихід. Ми ще перебуваємо у такій ситуації, коли вона є не найбільш драматичною, і тому ми маємо можливість прийняти рішення, повинні прийняти рішення і прийняти рішення в інтересах країни. Я думаю, що це не буде подобатися або одній, або іншій стороні.
І це зрозуміло, і це закономірно. Але ми повинні прийняти рішення в інтересах країни, я це наголошую. Можливо, принісши в жертву інтереси учасників передвиборного марафону. Це враховуючи взаємні звинувачення у масових порушеннях. А ці взаємні звинувачення звучать, і кожна сторона каже: так, були з одного боку порушення і з другого. І говорять, що вони мали масовий характер. Тоді логічно постає питання про необхідність політично визнати вибори такими, що не відбулися через неможливість встановлення реального волевиявлення людей. Це - політична оцінка.
Під це політичне рішення можна було б підвести правову основу і діяти".

"Голос України", 30 листопада 2004 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 03.12.2004 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2677

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков