Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 26.11.2004
Заклик Руху журналістів "Ми не брешемо!"
.

Шановні колеги-журналісти!
Ми звертаємося до вас у вирішальну для Батьківщини мить з єдиним проханням, з єдиною вимогою, з єдиною пропозицією: припинити брехню.
Сьогодні мільйони наших співгромадян, попри жахливий пропагандистський тиск, попри злочинну дезінформацію та зрадницькі маніпуляції ЗМІ - вже знають правду про те, що насправді відбувається в країні. Тож нам годі примножувати власний сором.
Так, інформаційний злочин проти суспільства вже скоєно. Але народ виявився сильніший та розумніший. Тож ми закликаємо колег-журналістів до єдиного: перейти, нарешті, на сторону народу! В українських журналістів це останній шанс врятувати самих себе у професії, і взагалі професію як таку. З єдиною метою - щоб мати право на надію ще колись відновити довіру тих, без кого наше професійне існування позбавлене сенсу.
Якщо можливість доносити правдиву інформацію виявляється за певних обставин зараз для вас нездійсненною, ми закликаємо вас просто мовчати, як це вже зробили наші колеги з каналу "1+1", припинивши 22 листопада вихід в ефір телевізійної служби новин. Беріть відпустки, лікарняні, не виїжджайте на зйомки, СТРАЙКУЙТЕ. Обирайте кожен для себе та для вашого колективу найбільш прийнятний засіб спротиву - але не брешіть! Закликаємо колег приєднатись до тих військовослужбовців, міліціонерів, представників силових структур, які публічно заявили про свою відмову виконувати злочинні накази.
Ми звертаємося також до технічних працівників ЗМІ всіх ланок із закликом не поширювати брехню, чинити опір розповсюдженню неправдивої інформації.
Сьогодні люди знають, як виглядає правда. І знають, як виглядає брехня. На жаль, поки що в брехні - журналістське обличчя. Тому ми разом маємо припинити чинити інформаційний злочин проти народу.
Приєднуйтесь! Не брешіть!

А "СВІТЛИЦІ" - ДОВІРЯЮТЬ!

ЗАЯВА Комітету з моніторингу свободи преси в Криму Комітет з моніторингу свободи преси в Криму разом з Комітетом "Рівність можливостей", Асоціацією "Вільний простір", Інститутом масової інформації (усі - Київ) та організацією "Артикль 19" (Лондон), починаючи з 1 липня до 21 листопада проводив моніторинг кримських засобів масової інформації на предмет дотримання законодавства України під час виборчої кампанії і виборів. Об'єктами моніторингу були газети "Крымские известия", "Крымская газета", "Крымская правда", "Крымское время", "Голос Крыма", "Первая крымская", "Кримська світлиця", програми новин телекомпаній ДТРК "Крим" і ТРК "Чорноморська".
За результатами моніторингу ми змушені констатувати, що газети "Крымские известия", "Крымская газета", "Крымская правда", "Крымское время", а також Державна телерадіокомпанія "Крим" протягом передвиборної кампанії не дотримувалися вимоги частини 4 статті 13 Закону України "Про вибори Президента України", в якій мовиться: "Засоби масової інформації зобов'язані об'єктивно висвітлювати перебіг виборчого процесу".  
На нашу думку, діяльність цих ЗМІ переважно мала характер маніпулювання громадською думкою і залякування виборців. Значна частина телевізійних передач ДТРК "Крим", запозичених в інших телекомпаній і поставлених в ефір, ламаючи раніше ого-лошену телепрограму, фактично стала елементом інформаційної війни проти виборців і частини кандидатів у президенти.
Ми вважаємо неприпустимою появу в телеефірі і на шпальтах газет нацистської символіки, присипаної нафталіном риторики часів холодної війни, псевдогасел про розділ України на I, II і III сорти, закликів і політичних ярликів, що мають усі ознаки розпалювання міжнаціональної, міжконфесійної та міжрегіональної ворожнечі. Прикро, що це значною мірою стосується державних засобів масової інформації.
На підставі результатів моніторингу ми дійшли висновку, що інформаційна політика низки засобів масової інформації Криму (значною мірою - державних ЗМІ) призвела до дезінформації значної частини кримських виборців, ускладнила їхній вільний та усвідомлений вибір й істотно вплинула на результати голосування в Криму.
Комітет з моніторингу свободи преси в Криму.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА!

Ви  зможете отримувати "Кримську світлицю" (плюс три додатки!) із січня, якщо оформите передплату на неї до 20 грудня.

ПЕРЕДПЛАТНА ЦІНА: НА 1 МІСЯЦЬ - 1 ГРН. 75 КОП.; НА 3 МІСЯЦІ - 5 ГРН. 25 КОП.; НА 6 МІСЯЦІВ - 10 ГРН. 50 КОП. (без врахування поштових витрат).

БУДЕМО ВДЯЧНІ ЗА ДОПОМОГУ ГАЗЕТІ!
Розрахунковий рахунок редакції газети "Кримська світлиця": № 26000452086870 в АКБ "Укрсоцбанк" м. Сімферополя, МФО 324010, ОКПО 20679407. Розрахунковий рахунок благодійного фонду "Відродження української мови, культури і духовності - "Кримська світлиця": № 2600930112658 в Сімферопольському міському відділенні № 39 Ощадбанку України, МФО 384016, ОКПО 25633574.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2674

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков