Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТУКА╢ У ДВЕР╤ ОС╤НЬ...
Наш╕ традиц╕╖


ШУКАЙТЕ РАЙ У Н╤Г ЩЕ ЖИВИХ МАТЕР╤В СВО╥Х!
Я буду ждати – кожно╖ хвилини, В далекому чи близькому краю – Тебе одну, тебе –...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» - В КРИМУ!
Ми вже не раз зверталися по допомогу до наших читач╕в, щоб продовжити життя кримського...


ЗАСЯ╢ КРАСНЕ СОНЕЧКО...
28 липня насамперед вшанову╓мо Святого р╕вноапостольного князя Ки╖вського Володимира Великого


ДВ╤ ╢ВДОК╤╥
20 липня — свято ╢вдок╕╖. Але йдеться не про ту ╢вдок╕ю, яку вшанову╓мо 14 березня,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 26.11.2004
АНТИХРИСТ. АПОФЕОЗ
о. Олег Ведмеденко

Дорога до Храму
Рубрику веде о. Олег Ведмеденко, протодиякон Луцького кафедрального собору УПЦ КП, інспектор з питань місійної діяльності Луцько-Волинського єпархіального управління.


"Дуже близька мені людина потрапила під вплив відомого псевдоправославного руху, - пише нам один з читачів. - Зміст його такий: часи антихриста на порозі, хто в це не вірить - як мінімум уражений духовною сліпотою; треба готуватися - аж до запасання продуктами, побудови бункерів; підготовляється уживляння чипів; світовий екуменізм - це його лжерелігія; глобалізм - економічна база і т. д. Останнім часом - всі ознаки цього в наявності. Хотілося  б почути думку авторитетного богослова з цього приводу..."
Зараз дійсно "останні часи" - період апофеозу влади антихриста, епоха кінця бунтівливого нашого часу, ворохобного нашого світу - година другого пришестя Христа у славі. Але кінець цей - не буквальне знищення планети Земля. Аж ніяк! Не чекайте ні ангелів з вогнеметами за плечима, які палитимуть підмісячну вщент, ані Антихриста, що сидітиме в Ієрусалимському храмі як Бог. У Писанні мова йде про духовні речі - про порятунок людини і людства! Слово Боже, віра смиренна, благодать Любові Господньої - ось той "вогонь поїдаючий" усі стихії, усі пристрасті, усе мирське, усе світське в серці грішної, земної (не "громадянина Неба" іще) людини. Ось той "вогонь", і ось та "земля"! Земля ж буквальна не для знищення була створена, але для життя:

"І святиню Свою збудував Він, як місце високе, ЯК ЗЕМЛЮ, ЩО НАВІКИ ЇЇ ВГРУНТУВАВ" (Псалом 77(78), 69 вірш);

"По правді кажу вам: не перейде цей рід (рід людський, земля не буде знищена), аж усе оце (пришестя Христа) станеться" (Матвія, 24 розділ, 34 вірш);

"А за днів тих царів (за днів існуючих на землі держав, за днів існуючої, а не згорілої у вогні землі) Небесний Бог поставить Царство (Царство Духа, Царство Благодаті, Царство Смиренності та Любові), ЩО НАВІКИ НЕ ЗРУЙНУЄТЬСЯ" (Даниїла, 2 розділ, 44 вірш).

Тому і молимося: "Нехай буде воля Твоя як на Небі, так і на землі..."
Що ж стосується приходу на землю антихриста, то він уже давним-давно "у Божому храмі сидить, як бог, і за бога себе видає" (2 Солунянам, 2 розділ). Тут "бог" сиріч "багатий" - "багатий" на істину, на віру, на благодать, про якого Господь: "Ти кажеш: "Я багатий, і збагатів, і не потребую нічого". А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий!" (див. Об'явлення, 3 розділ з 14 вірша). Сьогодні цілком відкрився цей "відступник, беззаконник, призначений на погибель, що противиться та несеться над усе". Однак він не казковий чорт з рогами й хвостом, але ДУХ НОВОЗАВІТНОГО ФАРИСЕЙСТВА, ДУХ ГОРДИНІ ТА НЕЛЮБОВНОСТІ, зцілена голова звірини, що взяла силу від сатани. І відкрився він у розп'ятому тілі Христовому - в церкві Божій...
Раніше, у дні апостолів, ця "таємниця беззаконня" була уже в дії. Але не звершувалася вона доти, доки не був "усунений із середини" тіла номінальної церкви утримуючий від смерті її дух Христів, що діяв через апостолів - живих свідків і благовісників Христового вчення - Вчення Смирення та Любові. Сьогодні ж - в останні дні - цілком уже виявився цей "беззаконник, що його Господь Ісус заб'є духом вуст Своїх (полум'яним СЛОВОМ ІСТИНИ) і знищить з'явленням приходу Свого (вогненним мечем благодаті Божої - ДУХОМ ТІЄЇ Ж ІСТИНИ)".
АНТИХРИСТ = АНТИ + ХРИСТ, АНТИХРИСТОС. "По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою..." (Івана, 13 розділ, 35 вірш); "Візьміть ярмо Моє на себе й навчитеся від Мене, бо Я лагідний і сумирний серцем..." (Мф. 11.29). Чи маємо любов у серце своєму? Чи маємо смиренність? Чи приймаємо ближнього свого таким, який він є? Що чуємо з амвонів церков? Благословення чи прокльони? І взагалі, називаючи себе "християнами", чи знаємо, що вчення Його, яке вказує нам шлях до Отця, є ВЧЕННЯ ПРО НАЙСОЛОДШЕ СМИРЕННЯ ХРИСТОВЕ? Чи пам'ятаємо саме значення цього слова? Чи не плутаємо смиренність із рабською покірністю або святенницькою єлейністю, зі злочинною байдужістю або елементарною бездіяльністю?.. Чи дійсно учні ХРИСТОВІ?
Якщо ж не Христові - то чиї? "Хто не зо Мною, той супроти Мене; і хто не збирає зо Мною, той розкидає" (Мф. 12.30). "ПРОТИ" - є "АНТИ". АНТИХРИСТОВІ, АНТИХРИСТ, АНТИХРИСТИ!..
"Діти, - остання година! А що чули були, що антихрист іде, - а тепер з'явилось багато антихристів, - з цього ми пізнаємо, що остання година настала!
Із нас вони вийшли (як здичавіла гілка - вони повстали із лона Церковного, але уже не є овечками Господніми, хоча, в засліпленні духовному, й вважають себе Її синами), та до нас не належали (були віруючі, але не вірні). Коли б були належали до нас (якби були істинно учнями Христа - смиренними та любовними), то залишилися б з нами (залишилися б християнами не де-юре лише, але де-факто - тими, хто змиряється, хто "збирає з Христом");
але вийшли (але вони відпали від Христа), щоб відкрилося, що не всі вони наші (що не всі номінальні християни є християнами реальними, але багато хто - антихристами, явленими в образі ангелів світла)..." (1 Івана, 2 розділ, 18 - 19 вірші).

*  *  *

ВИЙШЛИ В СВІТ ТАКІ КНИГИ ОТЦЯ ОЛЕГА ВЕДМЕДЕНКА:

* Посібник з молитовного діяння "НЕХАЙ БУДЕ ВОЛЯ ТВОЯ..." (поради практикуючим віруючим, 76 стор.).
Ви можете отримати книгу рекомендованою бандероллю, попередньо переказавши поштою 4 грн. (для жителів України) або 7 грн. 50 коп. (для мешканців країн СНД) на адресу Біблійних курсів: Україна, 43021, Луцьк-21, а/с 18, Біблійні курси, протодиякону Олегу Ведмеденку.

* Книга з серії "Відповіді священнослужителя" "ІЩЕ НІЧ..." (запитання, які стосуються біблійної символіки та тлумачення Святого Письма, канонів, обрядів, догматів Церкви, проблем церковного життя, а також сформовані під впливом поглядів різноманітних протестантських конфесій, 180 стор.).
Цю книгу ви також можете отримати поштою, попередньо переказавши 10 грн. (для жителів України) або 16 грн. 50 коп. (для мешканців країн СНД) на ту ж адресу.
Книги українською мовою. (Прохання чітко вказувати свої прізвище та адресу на відривному корінці повідомлення про поштовий переказ, а також назву необхідної Вам книги).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2673

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков