Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НАПРАВИЛА ВОСЬМЕ ПОВ╤ДОМЛЕННЯ ДО СУДУ В ГААЗ╤ ЩОДО ЗЛОЧИН╤В РФ У КРИМУ
Матер╕али з╕брали прокуратура АРК разом ╕з правозахисною неурядовою громадською орган╕зац╕╓ю...


УКРА╥НА ЗАПРОШУ╢ ПОЛЬЩУ ДОЛУЧИТИСЯ ДО М╤ЖНАРОДНО╥ ПЛАТФОРМИ З ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Про це заявив м╕н╕стр закордонних справ Дмитро Кулеба


СУПЕРНИЦЯ ЛУКАШЕНКА НА ВИБОРАХ РОЗПОВ╤ЛА, ЩО ДУМА╢ ПРО ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ ТА ДОНБАСУ
"Що стосу╓ться Донбасу, то там йде в╕йна, ╕ це жахливо. Люди не повинн╕ гинути на в╕йн╕. Я...


ОКУПАНТИ ЗАБРАЛИ ЗЕМЛЮ МАЙЖЕ В 4000 КРИМЧАН
збройна агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни розпочалася 20 лютого 2014 року з окупац╕╖ Кримського...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБГОВОРИВ З ПУТ╤НИМ ПЕРЕМИР’Я НА ДОНБАС╤
Про це йшлося п╕д час ╖хньо╖ телефонно╖ розмови, пов╕домили у пресслужб╕ глави держави.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 26.11.2004
"Я не хочу бути свідком на чужому весіллі!"
Вінницький міський голова Олександр Домбровський

Напередодні другого туру президентських виборів прес-служба Української національної консервативної партії розповсюдила заяву, у якій рішуче засудила переслідування Вінницького міського голови Олександра Домбровського, яке чиниться з боку правлячого режиму. Міський голова Вінниці не погодився здійснити фальсифікацію результатів президентських виборів на користь кандидата від влади В. Януковича. Спроби вчинити брутальний тиск на О. Домбровського яскраво свідчать про тоталітарні настрої режиму Кучми - Януковича, - говориться в заяві. УНКП закликала всі політичні партії стати на захист жертв правлячого режиму та не допустити розправи над ними. "Борімося за утвердження демократії та свободи в Україні!" - таким закликом закінчується заява.
Ми пропонуємо нашим читачам ознайомитися з виступом Вінницького міського голови Олександра Домбровського на сесії міськради, яка відбулася 16 жовтня, і спроектувати прочитане на представників місцевого самоврядування у ваших містах, областях, районах, селах. Бо ви вже знаєте, якою насправді має бути чесна, порядна, совісна, людяна, по-справжньому народна влада...

Шановні колеги!
Ми завершили з вами перше питання та плавно перейшли до другого. Перш за все, щодо до тих чуток, які почали циркулювати в місті Вінниці останніх декілька днів: я живий-здоровий, я без кайданів на руках, у мене не було дома ніяких обшуків чи на російській мові "обысков", я працюю в нормальному режимі разом з командою, яку ви бачите нині в цій залі.
Хочу висловити декілька принципових позицій щодо тих процесів, які відбуваються в нашому місті і області після першого туру голосування, і, можливо, мушу попросити пробачення, тому що більше ніж за 2,5 року після виборів у 2002 році я ніколи більш відверто, ніж сьогодні, з вами не говорив. Тому буду називати речі своїми іменами і максимально казати те, що думаю.
Ми з вами пережили перший тур президентських виборів.
Я не буду казати, які є результати голосування, - ви це знаєте краще за мене. Принцип міської ради, міськвиконкому, міської влади був дуже простим. Ми сказали, що ми зробимо все для того, щоб вибори на території міста Вінниці пройшли чесно, пройшли прозоро, пройшли відверто. Я не погодився на території міста запустити машину адміністративного ресурсу. Ви є свідками того, що вас ніхто не викликав в міську раду, вам ніхто не викручував руки. Вас не заставляли викручувати руки своїм працівникам, голосувати або проводити роботу за того чи іншого кандидата. Просили тільки одне: давайте чесно, спокійно і організовано проведемо перший тур голосування. Я щиро вдячний за те, що першу задачу, яку ми ставили у місті, - ми виконали. Вінничани самі визначились в тому, кого вони підтримують - кого не підтримують. Без сумніву, результати першого туру - це чесний результат, це є результат волевиявлення жителів міста Вінниці.
Пройшов перший тур. Я розумів. Всі зрозуміли, що буде відповідна оцінка тому, що об'єктивність процесу - вона не всіх влаштовує і буде дана відповідна оцінка цим результатам. Зі мною було проведено декілька розмов. Дві з них у високих кабінетах, і принцип розмов був дуже простим: "де ти, з якої сторони? Ти з нами чи проти нас?" Я відповів, що ми в історії проходили багато таких рубіконів - і 37-й рік, і голодомор, і коли були червоні й білі, коли були вороги народу і ті, хто був проти цих ворогів. Я сказав, що я з тими людьми, які мене обирали. Я - з тими людьми, які за мене голосували. Я нікому, крім жителів міста Вінниці, не клявся в вірності, і я нікому не буду служити з тих високих кабінетів і не буду працювати за тими критеріями, перед якими мене хотіли поставити. Критерії ці дуже прості: враховуючи результати першого туру виборів, максимально скоректувати стратегію, наскільки це можливо, зробити варіанти фальсифікації, підкупу і ситуацію по відсотках за того чи іншого кандидата змінити у діамет-рально протилежний бік. Я хочу сказати, що остання розмова відбулась 4 листопада близько 21-ї години, коли я відмовився йти по цьому шляху. А 5-го числа, якщо не помиляюсь, це п'ятниця, 13 чоловік зранку - комплексна перевірка обласного КРУ вже була в міській раді. Ця робота продовжується сьогодні. За нашими підрахунками, приблизно біля 17 чоловік. Я думаю, що вперше за 13 років незалежності за результатами 9 чи 10 місяців роботи міської ради проводиться комплексна перевірка. І це не просто перевірка. Це, без сумніву, є політичне замовлення для того, щоб щось знайти, для того, щоб щось відкрити і для того, щоб поставити мене на місце. Я повинен вам сказати, що справою КРУ не обійдеться. Сьогодні до цієї "великої роботи" повністю залучене УВС, УБОЗ, УБЕЗ, прокуратура і т. д., і т. ін. Тільки за 9 місяців - вдумайтесь, за 9 місяців 2004 року міська рада отримала більше 400, я підкреслюю, 400 запитів від різних правоохоронних структур на перевірку тих чи інших фактів. Причому це не просто перевірка одного факту.
Секретар міської ради недавно проводив прес-конференцію. Він показав 11 документів, де я отримав запити для надання інформації на 211 посадових осіб вінницької області і міста Вінниці. Я мушу сказати, що ми сьогодні з вами переживаємо традиції 37-го року. Я хочу сьогодні сказати, що у нас є факти, які ми перевіряємо. Але це факти, коли телефони міського голови і тих людей, які сидять у президії, не тільки прослуховуються. Вся інформація, про яку говориться в кабінеті міського голови, протягом декількох годин стає, як кажуть, "достоянием".
Я повинен вам сказати, що у п'ятницю, коли почали дуже сильно циркулювати чутки, що міського голову затримали чи заарештували, - це була неправда. Але те, що така команда надійшла з Києва - будь-якою ціною затримати або міського голову, або секретаря міської ради, - це правда. Тільки дякуючи принциповій позиції і відсутності тих матеріалів, на основі яких можна було б це зробити, - цього не відбулось. Я думаю, що цього не відбудеться. Тому що за кожну цифру, за кожний свій крок я перед вами та перед жителями міста Вінниці готовий відповідати. Я хочу сказати, що той тиск та той прес, який ми сьогодні відчуваємо, змусив дружину секретаря міської ради потрапити в лікарню з передінсультним станом. Тому, що об'єктом, разом з міським головою є Віктор Козак - секретар міської ради, який очолює партію "Реформи і порядок". Для того, щоб скомпрометувати одного з кандидатів в президенти, потрібно скомпрометувати тих, хто його підтримує.
Я повинен сказати про тиск інформаційний. Це не є секрет. Я думаю, що ви їздите в трамваях, тролейбусах. Ви періодично бачите написи на парканах та стінах будинків стосовно Домбровського і ще декількох посадових осіб. Я хотів би, щоб ви всі знали і передали своїм колективам - ми знаємо хто це робить! Це робиться з одного центру і фінансується з одного центру!
Думаю, що ви бачите сюжети, які сьогодні показує ТРК "Вінниччина", "прихватизована" ТРК. Пропоную передивитись її сюжет. (Демонстрація сюжету). Хотів би звернути увагу, що це тільки один з багатьох варіантів інформаційного тиску. Ми навели цей приклад, щоб ви знали, якими методами відбувається, що сьогодні відбувається - перед другим туром. Перед другим туром голосування нахабно, цинічно всіх нас хочуть нагнути, переламати через коліно, купити і будь-якими методами змінити ті відсотки, які так потрібні у високих кабінетах Києва. Я хотів би, щоб ви знали, що після першого туру, після того, коли відбулась перша підтримка того чи іншого кандидата різними політичними силами, - сьогодні біля 80 відсотків виборців згідно з незалежним соціологічним опитуванням підтримує одного кандидата і десь у межах 13 - 14% підтримує іншого кандидата на території міста Вінниці. Це є об'єктивні дані. А по результатах другого туру у вас буде можливість подивитись, яким чином і яким методом відбувся цей процес. Сьогодні не зупиняються ні перед чим. Зараз поставлена задача максимально викупити відкріпні талони. За один відкріпний талон деякі керівники, які сидять у цій залі, я думаю, що через декілька днів їм соромно буде дивитись мені в очі, дають 40 грн. І завдання держслужбовцям поставлено згідно з планом. Сьогодні нашим студентам пропонують на п'ятницю, суботу, неділю і понеділок безкоштовну поїздку в Закарпаття для того, щоб вони віддали свої відкріпні талони і таким чином комусь можна буде проголосувати. Сьогодні виділені колосальні кошти, я підкреслюю, колосальні кошти для того, щоб можна було, на превеликий жаль, купити виборчі дільниці "з потрохами". І та ситуація, коли вчора влада заявляє, що не виділені гроші для проведення другого туру голосування - неправда. Вони виділені у повному обсязі.
Я не можу сьогодні не сказати про позицію церкви. Я з великою повагою і з великою шаною ставився завжди і ставлюся до віри. Оте, що сьогодні відбувається в наших православних храмах Московського патріархату - мені соромно. З божого храму зробили агітаційний клуб, як у найгірші, підкреслюю, найгірші більшовицькі часи "політпросу".
Варіантів фальсифікації сьогодні пропонується багато. Ми про них - а ще є певний час - ми про них будемо говорити, і будемо розказувати зі сторінок газет, по телебаченню.
Я хотів би сьогодні, шановні друзі, шановні колеги, звернутись до вас. У вашій особі я хотів би також звернутись до ваших колективів, до ваших близьких, до ваших родичів, до ваших друзів. Ні я, ні міська рада ніколи не казали і не будемо казати, ми не нав'язували і не будемо нав'язувати, за кого голосувати. Ми просили декілька речей. Вимагали декілька речей. Перше: ми казали, що влада і представники влади повинні зробити все для того, щоб організаційно вибори пройшли на високому рівні. І, слава Богу, це відбулося. Ми говорили друге: що ми повинні дати можливість всім кандидатам без виключення донести свої пропозиції, свої програми до виборців. І третій принцип: ми повинні дати спокійно, нормально людям сприйняти того чи іншого кандидата і спокійно проголосувати. Це все, за що нас сьогодні б'ють, і я думаю, що ситуація не заспокоїться найближчим часом, як мінімум до 21-го числа.
Я хотів би сьогодні звернутись до голів виборчих дільниць, членів територіальних комісій, до держслужбовців з дуже простим проханням. Ми всі давали певну клятву. Ми всі повинні діяти в рамках Конституції. Ми більше нічого не просимо і нічого не вимагаємо.
Я хотів би нагадати, що будь-які фальсифікації членами виборчих дільниць, членами територіальних виборчих дільниць - це є кримінальна відповідальність. І перед тим, як щось зробити: чи на користь одного кандидата, чи на користь другого - я хотів би, щоб ви пам'ятали - рано чи пізно прийдеться відповідати за всі ці дії.
Я хотів би сьогодні звернутися до працівників УВС, до міліції. Я щиро хочу подякувати усьому рядовому складу і керівному складу в тому числі за нормальну організацію і охорону 1-го туру виборів Президента. І це правда. Але я дуже хотів би застерегти наші правоохоронні органи від того, щоб їх не зробили інструментом політичної боротьби і політичного протистояння. Ми повинні зрозуміти, що дехто відробляє свої генеральські погони або безкоштовно отримані шикарні квартири не за рахунок того, що розкриває теракти і вибухи у вінницьких маршрутках, не за рахунок розкриття тих вбивств, резонансних, які були на території міста, а за рахунок того, що цих хлопців роблять інструментом політичної боротьби. Працівників патрульно-постової служби змушують ходити ловити студентів, які від усього серця і з вірою розвішують помаранчеві стрічки. Їх хватають і тягнуть до суду. Працівників ППС заставляють знімати ці помаранчеві стрічки та заставляють чіпляти інші, синього кольору. Працівників ДАІ також заставляють зупиняти ті автомобілі, на яких висять стрічки не того кольору, який комусь подобається.
Я, шановні друзі, розумію, наскільки сьогодні непростий шлях для мене і для мого оточення. Але результати голосування у м. Вінниці дають мені моральне право зайняти таку позицію, йти цим шляхом. Ті, хто нас сьогодні ламає, ті, хто нас сьогодні пресує, хочуть купити, а потім продати. Вони повинні зрозуміти, що зміниться час, що ми з вами давно не "хохлы", а ми з вами - українці, що ми з вами - не окраїна, а Україна, велика європейська держава, яка повинна мати, і обов'язково буде мати велику перспективу. Може, хтось забув, що ми уже давно не бидло, а ми - народ, який можливо, не так швидко, як хотілось, але починає підніматися з колін. І перестає мовчати. Починає говорити правду. Ми є гордими. Нам немає чого з вами боятись. І я хотів би, щоб всі знали, що нам вже не страшно.
Я хочу сьогодні попросити пробачення у своєї сім'ї, вони є у цій залі. Тому що я розумію. Я хочу, щоб і ви зрозуміли, що згодом може виникнути така ситуація, коли моєму сину, котрий навчається у Києві, можуть підкинути наркотики, зброю. Для того, щоб щось створити, дискредитувати. Про такі події вам відомо і вони недавно були у м. Вінниці.
Я переживаю за дружину та доньку. Я хочу вибачитись перед колегами. Вони сидять перед вами. Це стосується не лише особисто їх, а їх сімей та друзів. Ми сьогодні зустрілись з кожним із своєї команди і я запитав: "З ким ти?" Бо я розумію, що навіть стосунки з Домбровським викликають важкі наслідки, аж до звільнення з роботи. І кожен з них відповів: "Так".
Я хочу вибачитись перед вами, бо це перша така після виборів відкрита розмова. Я наголошую, що я, як міський голова, відстоював і буду відстоювати чесні, прозорі, без фальсифікації, без підкупу вибори Президента України. А як громадянин України я підтримую і буду голосувати за Віктора Андрійовича Ющенка. Як би мене не пресували, не тиснули і не ламали, я хочу віддячити йому за підтримку моєї кандидатури під час виборів два роки тому. І це мій вибір.
Я дуже поважаю журналіста газети "Дзеркало тижня" - Сергія Рахманіна за його принципову й чесну позицію. Це журналіст від Бога. Він пише відкритою душею і чистим серцем. І його словами хочу за-вершити свій виступ: "Мені не може бути байдуже, який вибір зробить Батьківщина. Вибір на користь бідності і сірості? Вибір на користь чванства і лакейства? Вибір на користь страху і покірності? Чи вибір на користь віри і надії? Боязкої, але все-таки, надії. Стомленої, але все-таки, віри.
Ми стомилися від розмов про свободу і патріотизм. Але, їй-богу, не завдяки розповідям про підвищення ВВП Лех Валенса зміг об'єднати поляків. Не обіцянками роздавати кожному по "Шкоді" Вацлав Гавел зумів згуртувати чехів. Кажуть, що вибори - це політичне весілля країни. І наша провина, і наша біда, що це швидке свято волевиявлення незмінно обертається довгими політичними похоронами, похоронами наших сподівань і наших кумирів. Загорнуті в саван, удавані поводирі і брехливі провідники довгою вервечкою ідуть на цвинтар наших надій. А слідом за ними плентались і ми. Це відбувається довгих 13 років. Ми не хочемо тих крематоріїв прав і свобод - ні добровільно, ні під конвоєм. Навіть якщо перед актом поховання нам видають костюм від Бріоні і за рахунок цієї установи.
Я не хочу бути свідком на чужому весіллі і одним з небіжчиків на загальних похоронах! Я хочу бути одним з хресних батьків на святих хрестинах своєї Батьківщини. Я хочу, щоб вона нарешті знайшла віру, знайшла свого янгола-охоронця, знайшла свою щасливу зірку для нас, для наших батьків, для наших дітей, для наших онуків.
Ми повинні піти на вибори, ми повинні зробити свій чесний вибір, щоб зберегти повагу до себе, віддати данину поваги людям, народженим цією землею, і спробувати повернути повагу Батьківщини, ім'я якій - Україна.
м. Вінниця.
16 листопада 2004 року.
(З електронної адреси http://city.vin.com.ua)

P. S. За даними Центрвиборчкому, у другому турі президентських виборів жителі Вінниччини віддали за В. Ющенка 75,87 відсотка голосів, за В. Януковича - 21,14 відсотка.

А у нас?

Кримчан примушують підтримувати Януковича

Кримські власті примусово зганяють держслужбовців, бюджетників і студентів на зібрання у підтримку кандидата в Президенти України Віктора Януковича. Про це 22 листопада прес-службі Кримського штабу Віктора Ющенка повідомив співробітник сімферопольського інституту "Кримпроектреконструкція", який побажав не називати свого імені.
За його словами, 23 листопада о 8.30 в інституті мали відбутися збори службовців у підтримку В. Януковича. "Наказ дирекції надійшов в усній формі, ніде не зафіксований, - підкреслив співробітник "Кримпроекту". - Але усі розуміють, що якщо не підеш, - матимеш адміністративне стягнення".  Як повідомив працівник проектного інституту, службовці не бажають брати участь у подібних зборах. "Багато хто з нас підтримує Віктора Ющенка, але начальство це не цікавить",  - зазначив співробітник "Кримпроекту".
"Ми знаємо, як влада домагається своїх цілей шляхом тиску на держслужбовців, бюджетників і студентів", - прокоментував повідомлення керівник Кримського штабу В. Ющенка Валерій Пробий-Голова. За його словами, так само "добро-вільно" 22 листопада зібралися мітинги в підтримку провладного кандидата в де-кількох містах України, у тому числі й у Сімферополі. "У той час, як тисячі співгромадян відправилися в Київ підтримати Віктора Ющенка, місцеві влада намагаються влаштувати показушні мітинги і збори в підтримку прем'єра", - переконаний В. Пробий-Голова. За його словами, "керівникам пора припинити насильно нав'язувати своїм підлеглим Януковича, це протизаконно й аморально".

Прес-служба Кримського штабу Віктора Ющенка.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2671

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков