Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 26.11.2004
Конференція з термінознавства
С. М. ДІБРОВА, аспірант кафедри українського мовознавства ТНУ.

Наприкінці жовтня у Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського відбулася всеукраїнська конференція "Українська наукова термінологія в синхронному та діахронному аспектах", приурочена до 70-річчя від дня народження професора Є. С. Регушевського.
На пленарному засіданні та чотирьох секціях заслухано і обговорено біля тридцяти доповідей і повідомлень. Серед доповідей першої секції, присвячених конкретним питанням термінології, є ряд таких, в яких даються обґрунтовані пропозиції щодо її удосконалення. У доповіді проф. Богданович Г. Ю. (м. Сімферополь) "Про деякі терміни сучасної термінології" розкрито сутність та уточнюється зміст понять, що називаються термінами "полілінгвокультурний феномен", "лінгвокультурогема" та ін.
Про формування у ХІХ - поч. ХХ ст. термінології із галузі фразеології розповіла у своїй доповіді "До історії дослідження теорії фразеології та формування спеціальної термінології" доц. Самойлович Л. В. (м. Сімферополь). Дослідженню проблем історії української наукової термінології були присвячені доповіді к. ф. н. Масликової О. С. (м. Сімферополь) "Мовознавча термінологія в працях Михайла Грушевського", Шаталіної О. Ф. (м. Сімферополь) "Літературознавча термінологія в творах Івана Величковського", доцентів Пономарьової Л. В. і Бурлакової Г. Ю. (м. Маріуполь) "Дефініції обставинних конструкцій у поглядах лінгвістів ХVІІІ - ХХ століть", Шубіної Т. В. (м. Сімферополь) "Проблеми термінотворення в географічній термінології 20-х років ХХ століття.
Актуальні проблеми творення та функціонування сучасної наукової термінології порушено у доповідях проф. Поповського А. М. та Гапонової Л. Є. (м. Дніпропетровськ) "Терміни-відантропоніми судової балістики", доц. Дмитрук М. В. (м. Сімферополь) "Про деякі питання розвитку й удосконалення української ветеринарної термінології", аспірантки Ярошевич І. (м. Київ) "Українська морфологічна термінологія ХХ - початку ХХІ століть", Орлова В. В. (м. Одеса) "Назви членів речення у функціонально-порівняльному аспекті".
На секційних засіданнях були заслухані доповіді про сучасні запозичення в українській термінології.  Доцент Пілецький В. І. (м. Львів) розповів про доцільні і необґрунтовані впровадження у сучасну науково-технічну термінологію цілого ряду "модних" термінів-американізмів, у яких є відповідники в українській мові ("Про деякі запозичення в сучасній українській термінології"). Про важливу роль фразеології у формуванні мовної картини світу розповідалось у доповідях третьої секції. Так, доц. Грозян Н. Ф.  та Прудникова Т. І. (м. Сімферополь) у доповіді "Фразеологічна мікросистема "просоціальна поведінка людини" з'ясували ідеографічний та семантичний аспекти фразеологізмів та їх роль у картиномовному будівництві. Роль фразеологічних одиниць у формуванні й розгортанні контексту розкрили у своїй доповіді на багатому  матеріалі української художньої прози доценти Л. І. Рудницька та  Щербачук Л. Ф. (м. Сімферополь). "Фразеологізми з соматичним компонентом у текстах політичних дискусій" - така тема доповіді аспірантки Андрейченко О. І. (м. Київ), у якій розкрито аспекти використання у політичному дискурсі різних типів фразеологічних одиниць. Світ афоризмів Григорія Сковороди, їх актуальність та роль у формуванні мовної картини світу розкрила у своїй доповіді Власенко В. В. (м. Сімферополь).
Для всіх учасників конференції була прочитана доповідь доц. Лаврова В. В. (м. Сімферополь) "Українське культурологічне поле академіка В. І. Вернадського". За матеріалами конференції видано спеціальний випуск журналу "Культура народів Причорномор'я" (№ 53).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2668

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков