Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4521)
З потоку життя (7297)
Душі криниця (4213)
Українці мої... (1696)
Резонанс (2231)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1859)
Крим - наш дім (1243)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (251)
Бути чи не бути? (419)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (245)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЛЮДЕЙ ПРОДОВЖУЮТЬ ЗАЛЯКУВАТИ
У Криму за 2024 р╕к заф╕ксували 111 випадк╕в неправом╕рного затримання – правозахисники…


ЧЕТВЕРТЕ П╤ДРЯД Ш╤ЗО
Кримському пол╕тв'язню Олегу Федорову вчетверте продовжили перебування у Ш╤ЗО в удмуртськ╕й...


ПОКИ ЩО ЗАОЧНО
Ексдепутатка кримського парламенту заочно отримала 14 рок╕в ув'язнення…


ЗРАДИВ В╤ЙСЬКОВ╤Й ПРИСЯЗ╤
Колишнього начальника в╕дд╕лу СБУ в Криму судитимуть за держзраду…


ЗВ╤ЛЬНЕННЯ МА╢ РОЗПОЧАТИСЯ З КРИМУ
Експерт розкрив наступальн╕ можливост╕ Укра╖ни…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 10.01.2025 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 10.01.2025
НАСЛ╤ДКИ ЗАБРУДНЕННЯ ЧОРНОГО МОРЯ НАФТОПРОДУКТАМИ НЕ МОЖНА СПРОГНОЗУВАТИ ЧЕРЕЗ Д╤╥ РОС╤╥

Насл╕дки забруднення Чорного моря п╕сля авар╕╖ танкер╕в РФ у Керченськ╕й протоц╕ не можна спрогнозувати через те, що Рос╕я н╕кого не допуска╓ до досл╕дження плями нафтопродукт╕в.

Про це заявив у коментар╕ Укр╕нформу декан факультету природничих наук НаУКМА, радник голови правл╕ння Кримськотатарського ресурсного центру, координатор робочо╖ групи «Еколог╕я та економ╕ка» Експертно╖ мереж╕ Кримсько╖ платформи ╢вген Хлобистов.

"На сьогодн╕ не можна спрогнозувати насл╕дки забруднення, бо рос╕йська сторона не досл╕джу╓ сама ╕ не да╓ ╕ншим досл╕дити, не дозволя╓ жодн╕й м╕жнародн╕й орган╕зац╕╖ долучитися до цього. А для визначення масштаб╕в ц╕╓╖ ситуац╕╖ потр╕бно досл╕дити в першу чергу пляму нафтопродукт╕в, яка утворилася та продовжу╓ перем╕щатися з морською водою вздовж берег╕в Чорного моря. Ми ма╓мо наст╕льки мало ╕нформац╕╖, що сказати, як саме це зашкодить навколишньому середовищу, дуже важко. Але очевидно, що зашкодить", - сказав в╕н.

Хлобистов нагадав, що, за ╕нформац╕╓ю рос╕йсько╖ сторони, через авар╕ю танкер╕в витекло близько 4 000 тонн мазуту, але, кр╕м цього, стався вит╕к дизельного пального з танкер╕в.

"Б╕ля Севастополя було заф╕ксовано так звану нафтову пл╕вку, що да╓ припустити, що там був вит╕к як м╕н╕мум пально-мастильних матер╕ал╕в, скор╕ше за все, дизельного пального, яке використову╓ться при робот╕ двигун╕в танкер╕в. ╤ можливо цього пального вилилася достатньо велика к╕льк╕сть. ╢ припущення, що там ще була якась к╕льк╕сть сиро╖ нафти, але це н╕хто не п╕дтвердив. Мене диву╓, що рос╕йська сторона дос╕ не може назвати точну цифру к╕лькост╕ мазуту, який вит╕к. То 3700 т мазуту, то 3 тисяч╕, то 4 тисяч╕, то 4300 т мазуту. Це дуже дивна ситуац╕я. Тому що в порту, де заливали мазут, мала бути ч╕тка ╕нформац╕я, ск╕льки вони його залили для транспортування", - додав в╕н.

Експерт зауважив, зг╕дно з ╕нформац╕╓ю рос╕йсько╖ сторони, вит╕к мазуту з танкер╕в припинився ще до Нового року ╕ весь час перем╕щу╓ться, зм╕шуючись ╕з морською водою.

"Спочатку мазутна пляма д╕йшла до берег╕в Краснодарського краю, до пляж╕в Анапи. Забруднена вода при потраплянн╕ на берег утворила такий соб╕ "торт" ╕з п╕ску ╕ мазуту, який волонтери складували у пластиков╕ пакети ╕ вивозили подал╕ в нев╕домому напрямку", - розпов╕в в╕н.

Хлобистов п╕дкреслив, що, на щастя для кримчан, ця пляма нафтопродукт╕в не п╕шла безпосередньо вздовж берега через шторм ╕ пост╕йно розчиня╓ться у вод╕.

На сьогодн╕ ця забруднена пляма десь м╕ж Севастополем та ╢впатор╕╓ю, загальна ╖╖ теч╕я омина╓ Крим та йде вздовж Одещини, Румун╕╖, Болгар╕╖. Але ця пляма пост╕йно зменшу╓ться, тому що вона весь час розчиня╓ться у вод╕, додав в╕н.

"Сл╕д враховувати таку специф╕ку - мазут через шторми не опуска╓ться на дно. Якщо б була тиха погода, в╕н би опустився на дно ╕ утворив би там донну пл╕вку. А тепер в╕н пост╕йно розчиня╓ться у вод╕ у вигляд╕ згустк╕в, як╕ небезпечн╕ б╕льш за все крупним представникам морсько╖ фауни - дельф╕нам, акулам-афал╕нам, великим рибам, як╕ ковтають ц╕ згустки мазуту, що не перетравлюються у шлунков╕й систем╕ ╕ призводять до гибел╕. Аномальна к╕льк╕сть дельф╕н╕в, скор╕ше за все, загинула саме через це", - пояснив Хлобистов.

Як пов╕домлялось, 15 грудня в Керченськ╕й протоц╕ затонули рос╕йськ╕ нафтов╕ танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Унасл╕док цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.

Ран╕ше Укр╕нформ пов╕домляв, що ╕з Севастополя за добу вивезли понад 90 тонн забрудненого мазутом ╜рунту.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 10.01.2025 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26649

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков