Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТА Й СНИ Ж ПРИВИД╤ЛИСЯ САТИРИКУ!
Останн╕ дв╕ «св╕жоспечен╕» книги, подарован╕ ╖╖ автором, запор╕зьким поетом Миколою...


– ОСЬ ТАКУ ╤ ВЛАДУ МА╢М, – ВУСА Д╤Д ЖУ╢, – З РОКУ В Р╤К ПЕРЕБИРА╢М, А ВОНА – ГНИ╢!..
До сьогодн╕шнього М╕жнародного свята см╕ху пропону╓мо читачам «КС» доб╕рку гуморесок...


СМ╤Х – СПРАВА СЕРЙОЗНА
Микола Дм╕трух, митець ╕з Тернополя, – член Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни, лауреат...


«РЕВОЛЮЦ╤ЙН╤ ВИЛА» ЗАПОР╤ЗЬКОГО САТИРИКА
В╕домий запор╕зький гуморист ╕ сатирик, письменник ╕ журнал╕ст Микола Б╕локопитов нещодавно...


В╤Д «КОМЕД╤АДИ» — ДО ВСЕСВ╤ТНЬОГО ДНЯ КЛОУНА
День гумору, см╕ху ╕ веселих розваг 1 кв╕тня в Одес╕ н╕хто й н╕коли не називав днем дурня.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "Смішного!"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 26.11.2004
Де не плюнь, там наш хрунь
Юзьо ОБСЕРВАТОР.

Є у древньому місті Львові газета "Поступ", що полюбилася читачам не лише оперативністю, об'єктивністю, професійністю, але й популярним політично-гумористичним оглядачем Юзьо Обсерватором, який подає свої актуальні коментарі до найважливіших суспільних подій із колоритним галицьким гумором. От вчитайтеся!

Живем помаранчево

Що я вам, мої любі, скажу. Як-єм довідався, жи 21 листопада день архистратига Михаїла, то відразу стало ми так спокійно на душі, як би-м десять дека випив. Ну, не може тота потвора в такий святий день до влади прийти. Ну, не може і фертик. Звичайно, так легко він не здасться. "Нас із власті видавіть нє удасться", - заявило воно на теледебатах. Але вся тота репресивна машина вже починає давати збої, не йде так гладко, як вони собі обмислили. Уже й Росія відмовилася від відкритої підтримки проффесора. І на посиденьках, які відбудуться у п'ятницю ввечері у резиденції Кучми в Криму, Дона не буде. Не запросили. Видно, будуть про нього балакати.
Прогнозована каштанова революція плавно перейшла у помаранчеву. У Києві всі живуть помаранчевим життям. Кияни раптом
відчули себе однією великою родиною і дарують при зустрічі усмішки, якщо бачать, що й ти маєш якусь помаранчеву стрічку чи іншу ознаку. А трапляються речі, які просто по-людськи розчулюють.
Під час вистави "Отелло" в Театрі ім. Івана Франка, де роль Отелло виконував Анатолій Хостікоєв (був час, жи він грав у львівському театрі), а Яго - Богдан Бенюк, певну драматичну роль грала й хустинка, яка у фіналі мала свідчити про зраду Дездемони. І ось в одній сцені Отелло-Хостікоєв ніжно спілкується з тою бідачкою Дездемоною. І раптом раз! - висмикує з кишені хустинку ЖОВТОГАРЯЧОЇ БАРВИ!!!
Зала впадає в екстаз і плескає навстоячки. А згодом ця хустинка з'являється ще не раз і в тому числі вкінці вистави, коли актори вийшли на прощальний уклін.
А коли уже вийшов на авансцену один Хостікоєв і підняв руку з хустинкою догори, як у якійсь революційній виставі, то зала знову вибухнула оплесками. І очі у всіх засвітилися радістю. І ось, коли вже куліси закрилися і нарід починає виходити, несподівано з'являється межи кулісами рука Хостікоєва з тою ж хустинкою і махає на прощання.

Дзяд Кучма

Я так си думаю, жи як Татусько дивився тоті телемонологи, то мусив моцно ся вкурвити. Жиби таку гадюку на грудях пригріти, як той Дон? Татусько го витяг з вугільного басейну на люди, а воно тепер му в очі плює: старая власть, старая власть! Я си уявляю, як Татусько зубами скреготів, коли чув, що владі було досі "вигідно людей держати бідними. Тому що бідними завжди краще управляти". Уявляєте? Це Дон сказав.
А наприкінці бовкнув таке: "И я бы хотел, очень бы хотел, чтобы вы по-человечески меня поняли. Поэтому я получил благословение старцев на Афоне в Иерусалиме и здесь на Украине. И без благословения их я бы не пошел в президенты".
Отут Татусько, певно, ще більше рознервувався. Бо кого він під тими "старцами" "на Украине" (зауважте: не в Україні!) мав на увазі? Так виглядає, жи головного старца Кучму? А по-нашому "старець" - то жебрак, дзяд. Ну, то самі видите, яку він старість для Татуська запланував. А жи я не далекий від правди, то про це свідчить журнал "Донбас-Інвест", який спонсорує донецька ОДА, а до редакційної ради входить наш проффесор. Там досить зневажливо говориться про діючого президента, а про його майбутнє і взагалі так, що страх бере: "Традиции украинской политики таковы, что опираться на самые железные законодательные гарантии экс-гаранту крайне рискованно: они могут быть отменены не позднее осени 2005 года. Правда, при уверенном экономическом развитии Кучму забудут, пренебрежительно отмахнувшись: "Хай живэ!" Ну а вдруг скорое развитие не образуется?"
Ви чуєте? І це при тому, що автор беззастережно вірить у перемогу Януковича. "Нє образуєтся!" Тобто допускає, що усі обіцянки Дона - клюски на вуха. А тоді вже Татуськові гаплик і клямка?
А ось що пишеться там про відносини з Росією: "Вечный украинский вопрос - как вести себя с Россией? - отвечен как бы сам собой. Россия в ее вялотекущем состоянии является не только плохим, но и опасным партнером". Овва! Може, сесе й Путін прочитав, бо виджу, жи троха газу спустив і вже востатнім разом не агітував.
Ну і видите, яка то чума суне?

Де не плюнь, там наш хрунь

А не писав я, жи земля наша хрунями багата? Ая, плодяться вони, як блохи, і йно перескакують з пса на пса. За Януковича агітують, крім денаціоналізованих Ані Лорак, Ірини Білик, Наташі Могілєвської, і наші галичани - "Скрябін", Андрій Князь фон Фурдичко, Каріна Плай, Віктор Павлік і "Соколи". Ці останні, за давньою традицією найдавнішої професії, готові агітувати хоч за чорта, аби від влади. А недавно головний сокіл Мацялко зробив велике відкриття: "Ну, ви ж знаєте, що на Україні проживають не лише українці. Тут багато росіян живе, і їх не один мільйон, а десятки мільйонів. І я не вбачаю в цьому нічого страшного".
Вуйку ти неотесаний! Та подивися в останні дані перепису! Та росіян і одного десятка мільйонів уже не набереться, навіть якщо до них записати усіх хрунів разом з тобов. Ой, мало го пані Калинцева мастила по писку. Треба би було ще копнути межи тото, чого так Янукович боїться. Було би відразу дві користі: раз жи заспівав би як дударик, а друге - вже би му, як співакові, ніц не заважало!

"Поступ" (м. Львів).

P. S. За Тлумачним словником української мови хрунь - лайл. - свиня, у переносн. знач. - груба, підла людина. В Галичині - виборець (!), який продав свій голос.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "Смішного!"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2660

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков