Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 26.11.2004
ЗАЯВА ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ, СБУ та МВС
.

Геніальний наш Василь Симоненко написав, що "Як усе на світі зрозумієш, то тоді зупинишся і вмреш"... Без сумніву, через якийсь час дослідники нашої української помаранчевої національно-демократичної листопадової революції докопаються до всіх тих чинників, надводних і підводних, які чи то сприяли, чи загрожували її такому граційному - якщо дивитися лише ззовні - "усміхненому" перебігові. Та вже сьогодні ми можемо співставляти деякі факти і робити певні висновки. Ось порівняйте, наприклад, шановні читачі, ці дві заяви силових українських структур, зверніть увагу навіть на час їхньої появи у світ, а головне - на зміст. Ви звичайно ж побачите, що друга - не зовсім погоджується з першою (якщо зовсім не погоджується!)
Висновки нехай будуть за вами. А чесним, порядним, розумним, розсудливим, передбачливим, далекоглядним людям (де б вони не працювали) - слава!


ЗАЯВА ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ, СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ ТА МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Вибори Президента України відбулися. На сьогодні це не викликає жодного сумніву. Завершується підрахунок голосів. Зрозуміло, що хтось переможе, здобувши більшість, а хтось програє, залишившись у меншості. І навіть, якщо різниця становитиме усього кілька голосів - меншість повинна буде підкоритися. Це - закон виборів. Це закон будь-якого демократичного суспільства.
Громадяни демократичних суспільств знають: переможця виборів визначає не вулиця і не майдан. Це прерогатива єдиного конституційного органу - Центральної виборчої комісії.
Звісно, все це добре знають і українські політики. Але деякі з них виводять людей на вулиці та майдани і підбурюють до насильницьких дій й тиску на ЦВК. Вони навіть не дочекалися оголошення офіційних результатів виборів.
І це красномовно свідчить про те, що справжні, реальні результати голосування їх не цікавлять. Їх інтерес очевидний: завоювання влади у країні будь-якою ціною.
Сьогодні купка політиків закликає до акцій непокори молодь. В першу чергу студентів, які ще не мають життєвого досвіду і досить легко піддаються впливу. Але, граючи на юнацькому максималізмі та на патріотичному ентузіазмі старших людей, ці політики лише переслідують власні інтереси. Їх дії - це не більше як грубий шантаж діючої влади і нехтування чинним законодавством.
Досвідчені політики і колишні урядовці, які нині стоять на майдані, добре знають: український закон передбачає достатньо способів з'ясування і налагодження політичних відносин, вирішення суспільних конфліктів, якими б гострими вони не були. У країні працює Верховна Рада, діє Верховний Суд.
За таких умов починати процес досягнення компромісу з погроз, закликів та приготувань, свідками яких ми нині є, може тільки той, хто не вірить у власну правоту, а головне - не вірить у власну перемогу.
Українські правоохоронці не втручаються в політику. Ми, як того вимагають закони і статути, стоїмо на варті конституційного порядку. Але заклики до насильницьких дій зобов'язують нас бути в повній готовності.
Вважаємо за необхідне нагадати, що за порушення порядку організації і проведення масових заходів передбачено адміністративну відповідальність, а за групове порушення громадського порядку, масові заворушення, блокування транспортних комунікацій - кримінальну.
Ми закликаємо організаторів масових акцій усвідомити їхню особисту відповідальність за можливі наслідки. І запевняємо: в разі виникнення загрози конституційному ладу країни і безпеці наших громадян, ми готові швидко і твердо покласти край будь-якому беззаконню.
Генеральна прокуратура України
Служба безпеки України
Міністерство внутрішніх справ України
22.11.2004 19:13


ЗВЕРНЕННЯ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ ДО ЛІДЕРІВ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ, БЛОКІВ І РУХІВ

У зв'язку з оголошенням Центральною виборчою комісією попередніх результатів виборів Президента України Служба безпеки України звертається до представників обох виборчих штабів, усіх політичних сил та їх прихильників, до усіх громадян України з проханням реалізовувати своє право на громадсько-політичну діяльність виключно в рамках чинного законодавства і Конституції України, вирішувати наявні проблеми лише мирним шляхом, знаходити порозуміння, уникати спроб втягування силових структур в політичне протистояння.
Служба безпеки України наголошує на тому, що вона суворо дотримується принципу невтручання у політичні та виборчі процеси в державі, діє в межах, визначених законами України щодо захисту державного суверенітету, конституційного ладу та запобігання терористичним проявам.
У той же час СБ України у разі необхідності   вживатимуться передбачені законодавством заходи, спрямовані на попередження, виявлення, припинення і розкриття злочинів та інших протиправних дій, які створюють загрозу життєво важливим інтересам держави та  безпеці громадян України, з метою забезпечення громадянського миру і злагоди в суспільстві.
Звертаємо увагу,  що спільна заява керівників  силових відомств України, розповсюджена сьогодні прес-cлужбою Генеральної прокуратури України, є заявою лише Генпрокуратури.
Прес-центр СБ України.
22.11.2004 21:00


"Спецслужба не станет выполнять указания президента, победившего не по закону, а по понятиям!"

Широкомасштабный конфликт в стране, вызванный противостоянием между властными структурами, преданными Виктору Януковичу, и миллионными демонстрациями сторонников Виктора Ющенко, требует ответа на вопрос: каким будет поведение правоохранительных органов Украины? Многие люди в погонах уже заявили о своих личных политических симпатиях. Но среди них нет сотрудников украинской Службы безопасности. Отказ от всякой публичности является для действующих офицеров главным принципом. Однако об отношении СБУ к украинской революции корреспонденту журналистской инициативы "Правда переможе" согласился рассказать Александр Шарков - генерал-майор Службы безопасности Украины, основатель и первый руководитель украинской внешней разведки, бывший первый заместитель председателя СБУ. Для сотрудников спецслужбы Александр Константинович в представлениях не нуждается.

- Почему сейчас вы согласились дать интервью?
- Моя профессиональная деятельность никогда не давала оснований давать интервью. Но не могу оставаться равнодушным к происходящему в стране. Всю жизнь меня учили защищать интересы государства и его законы. У меня была только эта работы, которая, как видите, миллионов не приносит. И сегодня я вижу, что государственный строй и элементарные правовые нормы грубо нарушены в результате фальсификации результатов президентских выборов. Часть государственного аппарата ради решения своих политических и личных вопросов, организовала массовые нарушения законодательства. Это вызвало  волну протестов почти по всей стране. Я надеялся, что действующий президент, верховная власть, сделает все для предотвращения конфликта, для легитимизации выборов. Я, как и многие  действующие сотрудники правоохранительных органов, надеялся, что грубые нарушения будут отменены в судебном порядке. Но 24 ноября Центризбирком, прекрасно понимая, насколько взрывоопасно положение в обществе, принял решение вопреки здравому смыслу, и объявил президентом одного из кандидатов. Это обострило конфликт в обществе, и это решение не признало мировое сообщество. Сейчас действия части государственного аппарата власти направлены на конфликт, который уже стал угрозой сохранению государственного строя, и который подрывает авторитет украинской власти в целом.
Я, как генерал Службы безопасности, обязан в соответствии с присягой, данной мною народу Украины, дать жесткую оценку происходящему. Поэтому я не признаю Президентом Украины Виктора Януковича, и знаю, что назначение его на этот пост в такой форме не получит поддержки в правоохранительных органах. Я полагаю, что сегодня настал момент, когда Служба безопасности должна предпринять меры по защите государственного строя, и заставить соблюдать закон всех, кто своими политическими маневрами разваливает всю государственную машину.

- Как же сотрудники СБУ могут перейти на сторону оппозиции, если они связаны дисциплиной? Что ж им, увольняться?
- Ни в коем случае. Сейчас спецслужба вместе с другими правоохранительными органами не может позволить себе ослабление. Власть и без того расшатана. Зная, что большинство сотрудников СБУ - люди здравомыслящие, я не сомневаюсь, что они вместе должны работать ради восстановления конституционного порядка. Первым, и очень мудрым шагом главы СБУ Игоря Петровича Смешко было заявление о полном невмешательстве спецслужбы в текущие политические процессы.

- Ряд сторонников Виктора Ющенко утверждают, что СБУ перешла на сторону оппозиции. Вы можете подтвердить эту оценку?
- СБУ не может переходить на чью-либо сторону, потому что она всегда должна находиться на одной стороне - стороне закона и правопорядка. Мне хорошо известна ситуация в ведомстве, и я могу точно сказать - спецслужба, оперативные работники, подразделения спецназа, не будут выполнять чей-либо политический заказ. Сейчас единственным действующим президентом для СБУ является Леонид Кучма. Однако в ближайшее время срок его полномочий истекает, и в новый год страна войдет с новым главой государства. Следующим человеком, приказы которого будет выполнять СБУ, станет избранный большинством народа, в соответствии с Конституцией, а не с бандитскими понятиями, новый президент. 

- Многие наблюдатели расценивают скандал с появлением перехватов разговоров в штабе Виктора Януковича как свидетельство того, что СБУ специально сделало утечку информации, чтобы подыграть Ющенко.
- Никаких доказательств причастности СБУ к этим расшифровкам разговоров нет. Думаю, теперь спецслужба имеет все основания присмотреться к этим уликам. Я уверен, что оценка этим материалам, которые, на мой взгляд, свидетельствуют о грубом нарушении избирательного законодательства Украины, будет дана. Если есть доказательство преступления, то более важно наказать виновных, а откуда появилась улика... Мне кажется, это не столь важно. Главное - СБУ сегодня играет очень серьезную стабилизирующую роль в государстве. Я считаю, что спецслужба не обманет свой народ, и не выступит против его воли.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2656

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков