Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 19.11.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 19.11.2004
У ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ НЕМАЄ АЛЬТЕРНАТИВИ!
Сергій Савченко, кандидат фізико-математичних наук.

Чому я голосуватиму за В. Ющенка

Українці в черговий раз поставлені перед вибором. Альтернатива відома всім. Тож чому В. Ющенко?
В. Янукович, його оточення зробили, на мою думку, все, щоб у патріотів України не було альтернативи В. Ющенку.
Саме пропагандисти В. Януковича розмістили бігборди, в яких Україну було поділено на три сорти. Нічого подібного ніколи я не зустрічав в агітації В. Ющенка.
В. Ющенко наполегливо у всіх своїх виступах доводить, що Україна ділиться не за мовною, релігійною чи національною ознаками, Україна ділиться тільки за одною ознакою: на тих, хто хоче, щоб все було й далі так, як є зараз і тих, хто хоче змінити все на краще, покласти край корупції і злочинності, зробити так, щоб нас нарешті почали поважати у світі. Тобто протистояння між регіонами України, на мою думку, намагається розпалити оточення В. Януковича, а не В. Ющенка!
В тому ж руслі розпалювання протистояння можна розглядати і підняття питання про надання російській мові статусу офіційної, що цей статус означає, мабуть, не знають і самі ініціатори. Всі, хто хоч трохи цікавився законодавчим забезпеченням функціонування мов в Україні, не може не знати, що вся проблема полягає саме в тому, що чиновники часто зухвало ігнорують чинне законодавство. Тобто вони не бажають знати державної мови, не бажають спілкуватися із громадянами державною мовою, коли ті до них звертаються державною мовою. Тож виникає питання: "Навіщо російській мові статус офіційної, коли й зараз чиновники у Криму та на сході України фактично ігнорують державний статус української мови?" Адже на законодавчому рівні для них нічого не поміняється: вимога знати державну мову для них залишиться. Що стосується національних меншин, то згідно із Конституцією України та Законом "Про мови в Українській РСР" в місцях компактного проживання вони можуть створювати навчальні заклади з українською мовою та заклади національної культури.
На мою думку, надання російській мові статусу офіційної є зухвалим наміром надати незаконну перевагу одній національній меншині перед іншими, що є порушенням чинної Конституції та Європейської хартії мов меншин, яка не передбачає надання переваги мові якійсь із національних меншин. Таке виокремлення однієї із національних меншин, на мою думку, може призвести до загострення міжнаціональних стосунків, зруйнує атмосферу толерантності, яка завжди панувала в цій царині на теренах України.
Пропозиція введення подвійного громадянства тільки із Росією, на мою думку, також може мати різко негативні наслідки, оскільки сприятиме створенню повного безладу в соціальному забезпеченні, організації військової служби, створенню та діяльності органів влади на всіх рівнях. Введення подвійного громадянства, зокрема, для українців, які перебувають у Російській Федерації, призведе до того, що вони, як і всі інші громадяни Росії, будуть змушені реєструватися, наприклад, у Москві протягом трьох діб, тоді як зараз громадянин України з внутрішнім українським паспортом може перебувати у Москві протягом дев'яноста днів без реєстрації. Тож виникає питання: навіщо українцю в Москві громадянство Росії?
Якщо мати на увазі навіть тільки ці питання, то, на мою думку, вже не може бути ніякої альтернативи при голосуванні. З моєї точки зору, патріот України не може проголосувати за кандидата, який вільно чи не вільно вносить пропозиції, які можуть зруйнувати державний устрій, можуть сприяти загостренню міжнаціональних стосунків в Україні.
Свого часу напередодні референдуму за незалежність України, 30 листопада 1991 року, автор цих рядків у співавторстві надрукував у газеті "Керченский рабочий" статтю: "Почему мы будем голосовать за независимость Украины". Хочеться думати, що в тих 61% керчан, які тоді підтримали незалежність України, є певна заслуга і тієї публікації.
На мою думку, зараз ситуація схожа. Безумовно, в будь-якому випадку Україна збереже державність, але зараз ми маємо шанс позбутися тих гальм, які тримали нас, які висіли на нас чавунними тягарями всі ці тринадцять років. На мою думку, тільки неповні півтора року за часів прем'єрства В. Ющенка ми мали нормальний патріотичний уряд, який заклав тоді підвалини подальшого економічного зростання, який не тільки не збільшив, а майже на 2 мільярди гривень зменшив борг України, чого ніколи не робили уряди ані до, ані після В. Ющенка.
Тож, на мою думку, всі, хто підтримує державність України, хто бажає добра нашій державі, має зараз відкинути всі внутрішні заперечення, упередження і проголосувати за "українську Україну", як про це написав видатний український поет Борис Олійник. Тільки в цьому випадку українці Криму матимуть перспективу розвитку і не будуть себе відчувати на власній землі упослідженою національною меншиною, яка не має можливості отримати освіту рідною мовою, читати газети та журнали рідною мовою, спілкуватися із представниками влади рідною мовою без загрози звинувачення у "націоналізмі".
В. Ющенко в той час, коли керував урядом, та й зараз, після першого туру, довів, що він вміє оцінювати, перш за все, фаховий рівень людей незалежно від їхніх політичних уподобань. Той факт, що В. Ющенка підтримали представники різних політичних сил від соціалістів до членів НДП є запорукою, що його уряд буде коаліційним і врахує інтереси всіх.

м. Сімферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 19.11.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2638

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков