Персик не т╕льки смачний пл╕д, а й корисний. Його (або персиковий с╕к) вживають при порушеннях серцевого ритму, малокр╕в’╖, захворюваннях шлунка з╕ зниженою кислотн╕стю. При закрепах п’ють персиковий с╕к по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди.
За порадами народних косметолог╕в, доц╕льно м’якушем персика натирати суху шк╕ру обличчя, а через 30 хвилин змивати теплою водою. Процедуру приймати дв╕ч╕ на тиждень.
Однак персик протипоказаний при цукровому д╕абет╕ й ожир╕нн╕.
Найкраще споживати св╕ж╕ персики (тому скористайтеся сезоном!), але они добре збер╕гаються ╕ в холодних прим╕щеннях, насамперед у льохах, у морозильних камерах – погот╕в.
ПОЛЬОВИЙ ЩАВЕЛЬ
╤деться не про той щавель, який господар╕ вирощують на грядках, а про той, що росте у полях, на луках. Його ще називають «диким щавлем.В╕н значно кисл╕ший, а, отже, краще ╕ швидше п╕двищу╓ кислотн╕сть шлункового соку. В╕двар готуюь з розрахунку:
-1 столову ложку подр╕бнених листочк╕в щавлю заливають окропом – 200 мл ╕ кип’ятять на малом вогн╕ впродож 5-6 хвилин. Коли в╕двар охолоне, його проц╕джують. Цю порц╕ю сл╕д випити протягом дня за 4-5 раз╕в у перервах м╕ж вживанням ╖ж╕.
ЯГОДА ЖУРАВЛ╤В
Як приготувати в╕дм╕нний в╕там╕нний компот?..
-100 г с╕жих яг╕д журавлини залити теплою водою -1,5-2 л. Довести до кип╕ння ╕ кип’ятити на малому вогн╕ впродовж 7-8 хвилин. Пот╕м настоюють у посуд╕ п╕д кришкою до л╕тепло╖ температури. Проц╕джують. Ця порц╕я розрахована на два дн╕.
Застереження: протипоказано при захворюваннях нирок, сечового м╕хура, виразц╕ щлунка чи дванадцятипало╖ кишки.
╥ЖАЧКИ КАШТАН╤В
-Зелен╕ кожушки (╖жачки) плод╕в каштан╕в подр╕бнюють, засипають у банку ╕ заливають 74-процентним спиртом у сп╕вв╕дношенн╕ – 1:4. Посуд щ╕льно закривають. Настоюють 10 дн╕в на сонячному м╕сц╕ (краще на п╕дв╕конн╕). Настоянкою натирають на н╕ч хвор╕ суглоби (це можуть бути ревматизм, запалення, в╕дкладення солей...) ╕ закутують товстою шерстяною тканиною.
Застереження: настоянку внутр╕шньо не вживати!
БРУНЬКИ ТУ╥
Якщо в╕дчува╓те г╕ркоту у рот╕ (а причиною може бути пог╕ршення роботи шлунка, функц╕й стравоходу...), тод╕ впродовж 10 хвилин пожуйте бруньки ту╖ зах╕дно╖. Т╕льки не ковтайте ╖х. Хоча ц╕ бруньки також г╕рк╕ на смак, однак, як кажуть у народ╕, «клин клином вибивають»...
АБРИКОСОВЕ ЛИСТЯ
Чай з засушеного подр╕бненого листя абрикоса (1 десертна ложка на 200 мл окропу) тон╕зу╓ роботу шлунка. Його доречно пити вранц╕ натщесерце.
ПРИ НЕРВОВИХ РОЗЛАДАХ
-╥сти 3-4 рази на день по 1 столов╕й ложц╕ яг╕д калини, перетертих з цукром – 1:1. В╕дразу запивати теплою водою – 150-200 мл.
СМАЧНОГО!
Перед об╕дом доц╕льно з’╖сти 75-100 г салату з цв╕тно╖ капусти. (Приправа – на власний розсуд). Це додасть апетиту ╕ покращить травлення. Але не вживайте цв╕тну капусту при сильному вздутт╕ живота.
Тарас ЛЕХМАН
м. Червоноград Льв╕всько╖ област╕