Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4565)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4253)
Українці мої... (1709)
Резонанс (2312)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1866)
Крим - наш дім (1375)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (255)
Бути чи не бути? (454)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (266)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯК РОС╤Я ПЕРЕВИХОВУ╢ УКРА╥НСЬКИХ Д╤ТЕЙ В ОКУПАЦ╤╥
Укра╖нську молодь позбавляють ╖хньо╖ нац╕онально╖ ╕дентичност╕ ╕ женуть на в╕йну…


П╤СЛЯ ЗВЕРНЕННЯ СП╤ЛКИ УКРА╥НЦ╤В
У Португал╕╖ п╕сля звернення д╕аспори ╕нспекц╕я перев╕рить п╕дручник з «рос╕йським»...


1 000 340 ВОРОЖИХ ВТРАТ: ЩО ЦЕ ОЗНАЧА╢ ╤ ЧОГО НЕ ОЗНАЧА╢
Схож╕ дан╕ публ╕кують союзники, тож це – реальна цифра. Ворог уже давно перекрив сво╓...


«НАЙР╤ШУЧ╤ШИМ ЧИНОМ ЗАСУДЖУ╢МО ЖОРСТОКУ АГРЕСИВНУ В╤ЙНУ РОС╤╥ ПРОТИ УКРА╥НИ»
Учасники сам╕ту «Укра╖на - П╕вденно-Сх╕дна ╢вропа» п╕дтримують прагнення Укра╖ни до...


ТРАМП В╤ДКРИТИЙ ДЛЯ ЗУСТР╤Ч╤ З ПУТ╤НИМ ╤ ЗЕЛЕНСЬКИМ У ТУРЕЧЧИН╤
В╕н хоче, щоб обидва ц╕ л╕дери ╕ обидв╕ сторони с╕ли за ст╕л переговор╕в разом…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2024 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 30.08.2024
ПРЕЗИДЕНТ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО ЗАБОРОНУ Д╤ЯЛЬНОСТ╤ РОС╤ЙСЬКО╥ ЦЕРКВИ

Президент Володимир Зеленський п╕дписав закон про заборону д╕яльност╕ в Укра╖н╕ рел╕г╕йних орган╕зац╕й, пов’язаних ╕з Рос╕йською Федерац╕╓ю.

Як переда╓ Укр╕нформ, це вказано у картц╕ закону на сайт╕ Верховно╖ Ради. Картка законопроекту - Законотворч╕сть (rada.gov.ua).

У розд╕л╕ "Дати ╕ стан проходження" зазначено, що Президент п╕дписав документ 24 серпня. Закон повернуто до Верховно╖ Ради.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, уряд у с╕чн╕ 2023 року заре╓стрував у Верховн╕й Рад╕ законопро╓кт №8371 щодо заборони в Укра╖н╕ рел╕г╕йних орган╕зац╕й, зг╕дно з яким може бути припинена д╕яльн╕сть УПЦ МП.

Верховна Рада 19 жовтня 2023 року ухвалила в першому читанн╕ цей законопро╓кт.

23 липня народн╕ депутати заблокували трибуну Верховно╖ Ради через в╕дмову розглядати законопро╓кт про заборону УПЦ МП, таким чином з╕рвавши пленарне зас╕дання.

Всеукра╖нська рада церков ╕ рел╕г╕йних орган╕зац╕й 17 серпня заявила, що п╕дтриму╓ законодавчу ╕н╕ц╕ативу щодо заборони в Укра╖н╕ д╕яльност╕ рел╕г╕йних орган╕зац╕й, пов’язаних з Рос╕йською православною церквою.

20 серпня Верховна Рада ухвалила Закон "Про захист конституц╕йного ладу у сфер╕ д╕яльност╕ рел╕г╕йних орган╕зац╕й", що забороня╓ д╕яльн╕сть рел╕г╕йних орган╕зац╕й, пов’язаних з Рос╕йською Федерац╕╓ю на територ╕╖ Укра╖ни. Законодавча ╕н╕ц╕атива №8371 була ухвалена 265 голосами народних депутат╕в.

 

ЗЕЛЕНСЬКИЙ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО РАТИФ╤КАЦ╤Ю РИМСЬКОГО СТАТУТУ

Президент Володимир Зеленський п╕дписав закон про ратиф╕кац╕ю Римського статуту М╕жнародного крим╕нального суду та поправок до нього.

Як переда╓ Укр╕нформ, це вказано у картц╕ закону на сайт╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни.

У розд╕л╕ "Дати ╕ стан проходження" зазначено, що Президент п╕дписав документ 24 серпня. Закон повернутий до Верховно╖ Ради.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, 21 серпня Верховна Рада ухвалила закон про ратиф╕кац╕ю Римського статуту М╕жнародного крим╕нального суду та поправок до нього.

Законодавчу ╕н╕ц╕ативу №0285 п╕дтримав 281 народний депутат.

Метою закону ╓ виконання внутр╕шньодержавних процедур, необх╕дних для набрання чинност╕ для Укра╖ни Римського статуту М╕жнародного крим╕нального суду та поправок до нього, ухвалених Асамбле╓ю держав-учасниць Римського статуту.

Укра╖на заявля╓, що прохання МКС про сп╕вроб╕тництво можуть надсилатися як дипломатичними каналами, так ╕ безпосередньо до Оф╕су Генерального прокурора (з питань розсл╕дування та судового розгляду) або до М╕н╕стерства юстиц╕╖ (з питань виконання вирок╕в та ╕нших р╕шень М╕жнародного крим╕нального суду, ухвалених за результатами розгляду справи).

Водночас Укра╖на заявля╓, що прохання МКС про сп╕вроб╕тництво та будь-як╕ документи, що до нього додаються, мають надсилатися укра╖нською мовою або супроводжуватися перекладом на укра╖нську мову.

Документ про ратиф╕кац╕ю Римського статуту передбача╓, що Укра╖на не визнаватиме юрисдикц╕ю М╕жнародного крим╕нального суду з во╓нних злочин╕в протягом 7 рок╕в, якщо йтиме мова про укра╖нських громадян.

Укра╖на плану╓ долучитися до оновлено╖ верс╕╖ статуту МКС, що включа╓ також статтю 8bis (зг╕дно з якою п╕д злочином агрес╕╖ розум╕╓ться планування, п╕дготовка, ╕н╕ц╕ювання або вчинення особою, яка спроможна фактично зд╕йснювати контроль за пол╕тичними чи в╕йськовими д╕ями держави або керувати ними, акту агрес╕╖, який за сво╖м характером, тяжк╕стю та масштабами ╓ грубим порушенням Статуту ООН).

Римський статут набере чинност╕ для Укра╖ни у перший день м╕сяця, який наста╓ п╕сля 60-го дня з дати здач╕ на збер╕гання генеральному секретарю Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й ратиф╕кац╕йно╖ грамоти.

П╕сля набрання чинност╕ закону та Римського статуту держава набуде повноправного членства в М╕жнародному крим╕нальному суд╕ та зможе брати участь в Асамбле╖ держав-учасниць МКС ╕ формувати пол╕тику МКС, висувати свого кандидата на посаду судд╕, затверджувати розпод╕л бюджету МКС з метою забезпечення належного розсл╕дування рос╕йських злочин╕в в Укра╖н╕, брати участь у виборах судд╕в та ╕нших виборних ос╕б (зокрема прокурора МКС), впливати на розробку зм╕н до Римського статуту.

Оч╕ку╓ться, що ухвалення закону забезпечить необх╕дний р╕вень ╕мплементац╕╖ положень Римського статуту М╕жнародного крим╕нального суду щодо крим╕нально-правового пересл╕дування за м╕жнародн╕ злочини (злочин геноциду, злочин агрес╕╖, злочини проти людяност╕ та во╓нн╕ злочини), а також забезпечить запоб╕гання юридичн╕й та фактичн╕й безкарност╕ за вчинення злочин╕в.

Римський статут МКС на сьогодн╕ ратиф╕кували 124 держави. Не п╕дписали ╕ не ратиф╕кували статут, серед ╕нших, Китай, ╤нд╕я, Б╕лорусь, Туреччина, Казахстан.

Рос╕я, як ╕ США, п╕дписала статут, але згодом в╕дкликала св╕й п╕дпис.

Укра╖на п╕дписала Римський статут ще 20 с╕чня 2000 року.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 30.08.2024 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26318

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков