Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4486)
З потоку життя (7295)
Душі криниця (4175)
Українці мої... (1683)
Резонанс (2172)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1850)
Крим - наш дім (1144)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (244)
Бути чи не бути? (373)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (226)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
М╤Н╤СТРИ ЮСТИЦ╤╥ КРА╥Н РАДИ ╢ВРОПИ УХВАЛИЛИ ДЕКЛАРАЦ╤Ю ЩОДО СПЕЦТРИБУНАЛУ ДЛЯ РОС╤╥
М╕н╕стри п╕дтвердили необх╕дн╕сть створення ефективного спец╕ального трибуналу щодо злочину...


ЦЕ НОВИЙ ЕТАП В╤ЙНИ: УКРА╥НА ╤ РОС╤Я ОБМ╤НЮЮТЬСЯ ВАЖКИМИ УДАРАМИ
Укра╖на вже ма╓ можлив╕сть в╕дплачувати ворогу. З часом ц╕ можливост╕ у нас зростатимуть, а в...


Б╤ЛЬШ╤СТЬ УКРА╥НЦ╤В ВВАЖАЮТЬ В╤ДПОВ╤ДАЛЬНИМИ ЗА В╤ЙНУ АБСОЛЮТНО ВС╤Х РОС╤ЯН
65% укра╖нц╕в згодн╕ з позиц╕╓ю, що населення Рос╕╖ п╕дштовху╓ кер╕вництво сво╓╖ кра╖ни до...


ПРЕЗИДЕНТ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО ЗАБОРОНУ Д╤ЯЛЬНОСТ╤ РОС╤ЙСЬКО╥ ЦЕРКВИ
Закон забороня╓ д╕яльн╕сть рел╕г╕йних орган╕зац╕й, пов’язаних з Рос╕йською Федерац╕╓ю на...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: НЕ БУДЕ ХВОРИЙ Д╤Д ╤З ЧЕРВОНО╥ ПЛОЩ╤ ДИКТУВАТИ УКРА╥Н╤ СВО╥ ЧЕРВОН╤ Л╤Н╤╥
Про це глава Укра╖нсько╖ держави заявив у зверненн╕ до народу з нагоди Дня Незалежност╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 26.07.2024 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 26.07.2024
БАЙДЕН З╤ЙШОВ ╤З ПЕРЕГОН╤В:

Президент Сполучених Штат╕в Джо Байден у нед╕лю оф╕ц╕йно оголосив про в╕дмову в╕д подальшо╖ участ╕ в перегонах. В╕н запропонував виборцям п╕дтримати зам╕сть себе кандидатуру Камали Гарр╕с. ╤ хоча не можна сказати, що такий розвиток под╕й став сюрпризом для пол╕тичних к╕л у Вашингтон╕, в╕н усе ж вносить сутт╓в╕ зм╕ни в подальший х╕д виборчо╖ кампан╕╖, а також у майбутн╓ найб╕льш впливово╖ у св╕т╕ демократ╕╖.

ЧОМУ ЗАРАЗ?

Те, що сталося на президентських виборах у США, сл╕д вважати спробою демократ╕в вийти з пол╕тично╖ скрути, в як╕й вони опинилися п╕сля провальних дебат╕в минулого м╕сяця. До того ж, невдалий замах на Трампа, а також бенеф╕с експрезидента на Нац╕ональному з’╖зд╕ Республ╕кансько╖ парт╕╖ лише зб╕льшив в╕дставання Байдена за рейтингами. Тож демократи мусили д╕яти.

Упродовж останн╕х тижн╕в 81-р╕чний Джо Байден в╕дчував дедал╕ сильн╕ший тиск з боку парт╕йного оточення, яке закликало його з╕йти з дистанц╕╖. Питання полягало лише в час╕, коли чинний президент погодиться на це, а також кого в╕н п╕дтрима╓ зам╕сть себе. Було зрозум╕ло, що Байден не робитиме гучних оголошень, допоки не завершиться сам╕т НАТО у Вашингтон╕, ╕накше це п╕д╕рвало би його ╕м╕дж як св╕тового л╕дера. Тому в╕н щоразу твердо заявляв, що боротиметься дал╕ попри заклики соратник╕в.

Однак пот╕м стався напад на Трампа в Пенсильван╕╖. Це внесло сво╖ корективи та змусило однопарт╕йц╕в Байдена тимчасово послабити тиск на нього, щоби не демонструвати внутр╕шньо╖ роздробленост╕ на тл╕ консол╕дац╕╖ республ╕канц╕в. Оч╕кувалося, що глава Б╕лого дому може оголосити р╕шення залишити перегони п╕сля в╕зиту прем’╓р-м╕н╕стра Нетаньягу до Вашингтона, запланованого на цей тиждень. Але президент захвор╕в на COVID-19, само╕золювався та «випав» з активно╖ роботи. Тож ц╕лком можливо, що хвороба в╕д╕грала певну роль у тому, чому Байден прийняв р╕шення саме зараз.

ХТО КАНДИДАТИ?

Джо Байден заявив, що переда╓ естафету в╕цепрезидентц╕ Камал╕ Гарр╕с, яку в╕н назвав «найкращим вибором», та закликав п╕дтримати ╖╖ на подальших перегонах. Юридично в╕н не ма╓ права обирати соб╕ зам╕ну, однак його заклик до виборц╕в у ц╕й ситуац╕╖ в╕д╕гра╓ вагому роль.

Кандидатура Гарр╕с вважа╓ться найб╕льш оптимальним вар╕антом для демократ╕в. Бо це дасть змогу, по-перше, зберегти п╕дтримку електорального ядра самого Байдена, а по-друге, спрямувати вже з╕бран╕ виборч╕ кошти на ╖╖ ж кампан╕ю без зайво╖ тяганини. Кр╕м того, Гарр╕с п╕дтримало кер╕вництво Демократично╖ парт╕╖ – попри неоднозначне ставлення до не╖ р╕зних парт╕йних фракц╕й. До того ж, вона ╓ темношк╕рою ж╕нкою з п╕вденно-аз╕йським кор╕нням, що потенц╕йно розгляда╓ться кампан╕╓ю як додатковий електоральний потенц╕ал.

Однак це ще не означа╓, що чинна в╕цепрезидентка автоматично отрима╓ ном╕нац╕ю в╕д Демократично╖ парт╕╖ для прямого протистояння з Трампом. ╤нш╕ демократи теж можуть висунути сво╖ кандидатури, ╕ список залиша╓ться в╕дкритим. ╤ тут варто зауважити, що основн╕ можлив╕ претенденти, так╕ як губернатор Кал╕форн╕╖ Гев╕н Ньюсом, губернатор Пенсильван╕╖ Джош Шап╕ро та сенатор в╕д М╕ннесоти Ем╕ Клобучар уже висловилися на п╕дтримку Гарр╕с. Водночас у списку можливих кандидат╕в ф╕гурують також сенатор Зах╕дно╖ В╕рджин╕╖ Джо Манч╕н, губернатор ╤лл╕нойсу Джей Б╕ Пр╕тцкер, губернатор Кентук╕ Енд╕ Бешар та ╕нш╕ представники Демократично╖ парт╕╖.

Отже, зараз демократам належить пройти тест на ╓дн╕сть, який здеб╕льшого визначатиме усп╕х ╖хньо╖ кампан╕╖ у ц╕лому, а також виявить, чи зможуть вони протистояти новому натиску Трампа.

ВИКЛИК ДЛЯ КАМПАН╤╥ РЕСПУБЛ╤КАНЦ╤В

Та хоч як би розвивалася дал╕ ситуац╕я всередин╕ Демократично╖ парт╕╖, сценар╕й самих президентських перегон╕в, вочевидь, зм╕ниться кардинальним чином. Кампан╕я Трампа втратила стрижень, навколо якого формувалася вся риторика, пов’язана з в╕ком Джо Байдена, його здатн╕стю ч╕тко висловлюватися, активно рухатися та зрештою бути ф╕зично здатним керувати кра╖ною. Кр╕м того, Трамп зосереджувався на критиц╕ каб╕нету Байдена-Гарр╕с, часом з абсолютно безп╕дставними заявами – зг╕дно ╕з фактчек╕нгом американських ЗМ╤. Ймов╕рно, республ╕канська кампан╕я спряму╓ пот╕к «народного гн╕ву» проти чинно╖ в╕цепрезидентки. ╤, очевидно, у Трампа готов╕ д╕яти без зайвих звол╕кань.

Не на користь Трампа також гра╓ в╕к його головно╖ опонентки. Камал╕ Гарр╕с зараз 59 рок╕в, Дональду Трампу – 78, тобто в╕н ма╓ всього три роки р╕зниц╕ з Байденом. В╕ковий чинник нараз╕ залиша╓ться одн╕╓ю з причин, чому значна частина електорату не хоче в Б╕лому дом╕ ан╕ Байдена, ан╕ Трампа. Багато виборц╕в вважають, що в╕к ма╓ стати одним з обмежень для кандидат╕в у президенти та у члени Конгресу США.

До реч╕, щодо Конгресу. Американц╕ вже давно занепоко╓н╕ тим, що значна к╕льк╕сть законодавц╕в позамежно л╕тнього в╕ку продовжують перебувати в Сенат╕. Один ╕з останн╕х приклад╕в – недавня ситуац╕я, коли поважному л╕деру республ╕канц╕в М╕тчу Макконнеллу в╕д╕брало мову прямо п╕д час виступу перед журнал╕стами.

П╕сля того, як Джо Байден прийняв р╕шення зняти свою кандидатуру, критика щодо в╕ку, яку Дональд Трамп активно нарощував проти свого опонента, тепер ста╓ проблемою для нього самого.

АМЕРИКАНСЬКА ЗОВН╤ШНЯ ПОЛ╤ТИКА ╤ УКРА╥НА

Для укра╖нц╕в важливими в контекст╕ вибор╕в залишаються перспективн╕ напрями зовн╕шньо╖ пол╕тики нового каб╕нету Б╕лого дому, у тому числ╕ з подальшо╖ п╕дтримки нашо╖ кра╖ни. Щодо Трампа, ми вже знайом╕ з його стилем та п╕дходами в питанн╕ Укра╖ни, зокрема, в план╕ готовност╕ ман╕пулювати допомогою у власних ╕нтересах, а також ставленням до НАТО. Тому оч╕кувати чогось кращого в раз╕ його перемоги не доводиться. В╕н уже висловився про св╕й сумн╕вний план встановлення миру в Укра╖н╕.

Очевидно, що в такому випадку укра╖нськ╕й сторон╕ доведеться працювати з адм╕н╕страц╕╓ю США так само складно, як ╕ за попередньо╖ каденц╕╖ Трампа. Якщо не складн╕ше – з огляду на те, що Трамп обрав сво╖м в╕цепрезидентом сенатора Джей Д╕ Венса, в╕домого сво╓ю антиукра╖нською позиц╕╓ю. Але у Вашингтон╕ вважають, що Венс навряд чи матиме вплив на формування зовн╕шньо╖ пол╕тики США в раз╕ перемоги республ╕канц╕в, адже в╕н далекий в╕д цих питань та був обраний на цю посаду Трампом зовс╕м за ╕нш╕ якост╕.

У раз╕, якщо Камала Гарр╕с зрештою д╕стане перемогу на виборах, то ╕снують велик╕ шанси, що нин╕шн╕ п╕дходи в зовн╕шн╕й пол╕тиц╕ США збережуться. Скор╕ше за все, Гарр╕с у так╕й ситуац╕╖ покладатиметься на команду радник╕в, б╕льш╕сть ╕з яких зараз працюють в американськ╕й адм╕н╕страц╕╖.

Якщо ж у перегонах братимуть участь та переможуть ╕нш╕ кандидати, ситуац╕я для Укра╖ни залежатиме в╕д того, який буде порядок денний у ново╖ команди в Б╕лому дом╕.

До вибор╕в президента США залиша╓ться трохи б╕льше трьох з половиною м╕сяц╕в. Безумовно, цей пер╕од буде насичений под╕ями, за якими стежитиме значна б╕льш╕сть кра╖н. Ближчими тижнями увага буде прикута до наступних крок╕в Демократично╖ парт╕╖, яка проходитиме тест на ╓дн╕сть та спроможн╕сть перемогти Дональда Трампа без Джо Байдена. Тож ц╕ м╕сяц╕ стануть вир╕шальними не лише для Америки, а й для ц╕лого св╕ту, який дедал╕ глибше д╕литься на демократ╕╖ та автократ╕╖ по «в╕с╕ зла». ╤ Укра╖на в╕д╕гра╓ в цьому далеко не останню роль.

Ярослав Довгопол, Вашингтон

https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 26.07.2024 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26220

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков