Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЛИ ПРОГРА╢ АГРЕСОР, ВИГРА╢ СВ╤Т
Виступ Президента Укра╖ни в межах ╤V сам╕ту ╢вропейсько╖ пол╕тично╖ сп╕льноти.


ЗАЛУЖНИЙ ЗРОБИВ ПЕРШУ ЗАЯВУ ЯК ПОСОЛ УКРА╥НИ В БРИТАН╤╥
Перемога Укра╖ни у в╕йн╕ з рос╕йським агресором залиша╓ться головним пр╕оритетом його д╕яльност╕...


У НАТО НАЗВАЛИ НЕЗВОРОТН╤М ПРОЦЕСОМ ПРИ╢ДНАННЯ УКРА╥НИ
Про це йдеться в декларац╕╖ сам╕ту НАТО у Вашингтон╕, оприлюднен╕й у середу…


БАЙДЕН ОГОЛОСИВ ПРО НОВИЙ ПАКЕТ В╤ЙСЬКОВО╥ ДОПОМОГИ ╤ ЗАЯВИВ: УКРА╥НА ПЕРЕМОЖЕ РОС╤Ю
Про це в╕н заявив п╕д час двосторонньо╖ зустр╕ч╕ з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським на...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ УСП╤ХИ САМ╤ТУ НАТО:
Посилення ППО п’ятьма Patriot ╕ щор╕чн╕ ф╕нансов╕ зобов’язання…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 21.06.2024 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 21.06.2024
СЬОГОДН╤ ДЕНЬ, КОЛИ СВ╤Т ПОЧИНА╢ НАБЛИЖАТИ СПРАВЕДЛИВИЙ МИР

Виступ Президента Укра╖ни на першому пленарному зас╕данн╕ Глобального сам╕ту миру…

Пан╕ Президент, дякую вам.

Дякую за вс╕ ваш╕ зусилля заради орган╕зац╕╖ Сам╕ту та наближення справедливого миру.

Пан╕ та панове!

Сьогодн╕ день, коли св╕т почина╓ наближати справедливий мир.

Я дякую кожному, хто працював заради цього дня, – кожному л╕деру, ус╕м командам та радникам, ус╕м державам. Зараз на Сам╕т╕ – сто одна держава та м╕жнародна орган╕зац╕я, ╕ це колосальний усп╕х, усп╕х наш ╕з вами, сп╕льний усп╕х ус╕х, хто вважа╓, що об’╓днаний св╕т, об’╓днан╕ нац╕╖ сильн╕ш╕, н╕ж будь-який агресор.

Шановн╕ л╕дери та представники держав ╕ м╕жнародних орган╕зац╕й! Кожен, хто тут сьогодн╕ заради чесного миру!

Я радий в╕тати вс╕х на першому Сам╕т╕ миру, який може стати першим кроком до справедливого зак╕нчення в╕йни Рос╕╖ проти Укра╖ни. ╤ коли ми ╖╖ зак╕нчимо справедливо й чесно для Укра╖ни – на основ╕ м╕жнародного права, – тод╕ кожна нац╕я у св╕т╕ точно зможе розраховувати щодо ╖╖ прав на таку ж справедлив╕сть ╕ чесн╕сть, на таку ж д╕╓в╕сть Статуту ООН. ╤ тод╕ знову матимуть повну силу слова: «Ми – народи Об’╓днаних Нац╕й – сповнен╕ р╕шучост╕ позбавити прийдешн╕ покол╕ння нещасть в╕йни, яка дв╕ч╕ в нашому житт╕ принесла людству невимовне горе, ╕ знову утвердити в╕ру в основн╕ права людини, у г╕дн╕сть ╕ ц╕нн╕сть людсько╖ особистост╕, у р╕вноправн╕сть чолов╕к╕в ╕ ж╕нок ╕ – так важливо! – у р╕вн╕сть прав б╕льших ╕ малих нац╕й та створити умови, за яких можуть дотримуватися справедлив╕сть ╕ повага до зобов’язань, що випливають ╕з договор╕в та ╕нших джерел м╕жнародного права…» Це перш╕ слова з╕ Статуту ООН, але саме такими словами можна описати ╕ сенс Формули миру, яка стала основою Сам╕ту миру та спонукала вс╕ частини св╕ту та р╕зн╕ нац╕╖ – з р╕вною повагою – узяти участь у наш╕й сп╕льн╕й робот╕ – у Сам╕т╕ миру. Наша з вами ╓дн╕сть тут доводить, що сама ╕дея м╕жнародного права залиша╓ться живою та д╕╓вою. Ваша присутн╕сть тут доводить, що Статут ООН та базов╕ конвенц╕╖ – це не формальн╕сть, а реальн╕ основи сп╕вжиття народ╕в. Наш╕ принципи ч╕тк╕. Н╕хто не ма╓ права йти агресивною в╕йною проти сус╕да та п╕дривати один ╕з базових принцип╕в Статуту ООН – територ╕альну ц╕л╕сн╕сть держав. Н╕хто не ма╓ права погрожувати св╕ту ядерною збро╓ю. Н╕хто не ма╓ права п╕дривати продовольчу, енергетичну чи будь-яку ╕ншу безпеку св╕ту та його рег╕он╕в. Н╕хто не ма╓ права викрадати д╕тей ╕ншого народу. Н╕хто не ма╓ права п╕дривати мир. Ми здатн╕ забезпечити д╕╓в╕сть таких принцип╕в – це глобально важлив╕ принципи.

Я вдячний вам, шановн╕ л╕дери та представники держав ╕ м╕жнародних орган╕зац╕й, що ми доводимо: св╕т може б╕льше не впасти в тотальну в╕йну. У в╕йну, яку, на жаль, принесла Рос╕я нам, в Укра╖ну, у наш╕ дом╕вки, в укра╖нськ╕ м╕ста й села, ╕ сотн╕, сотн╕ з них, на жаль, повн╕стю спален╕ рос╕йськими бомбами, артилер╕╓ю та ракетами. Пут╕н забрав життя тисяч наших людей. Для чого? Бо в╕н просто хоче захопити сус╕дню кра╖ну. Я н╕кому не бажаю под╕бного. Я щиро хочу, щоб ус╕ ви, ус╕ народи св╕ту, кожна дитина, кожна с╕м’я могли просто жити без в╕йни. ╤ я хочу цього для вс╕х укра╖нц╕в. Укра╖на ма╓ право на мир. Так само, як ╕ вс╕ ви.

Пан╕ та панове!

Ми ма╓мо зупинити цю в╕йну. На основ╕ Статуту ООН, поваги до м╕жнародного права, справедливих ╕нтерес╕в укра╖нського народу, ╕де╖ про безперечну ц╕нн╕сть людського життя – життя, а не в╕йни.

Зараз ми зосередимося на трьох напрямках: на тому, що кожному у св╕т╕ – без винятк╕в – корисно. Перший напрямок – це рад╕ац╕йна та ядерна безпека. Другий – безпека продовольча. Трет╕й – це зв╕льнення полонених ╕ депортованих, дорослих ╕ д╕тей, в╕йськових ╕ цив╕льних, чи╓ життя було зламане в╕йною.

Ми зосередимось на цих початкових пунктах Формули миру, ╕ в процес╕ роботи над ними можемо д╕йти згоди та створити план д╕й щодо кожного пункту Формули миру.

В╕дпов╕дно, цей ╕навгурац╕йний Сам╕т миру – це три панел╕, на яких кожна кра╖на-учасниця може проявити сво╓ л╕дерство. Формула миру ╓ ╕нклюзивною, ╕ ми рад╕ почути та опрацювати вс╕ пропозиц╕╖, вс╕ ╕де╖ – те, що справд╕ потр╕бно для миру ╕ що для вас, дорог╕ друз╕, ╓ важливим. Закликаю вс╕х вас бути максимально активними. Я пишаюся тим, що на Сам╕т╕ миру представлен╕ зараз ус╕ частини св╕ту – ус╕ континенти. Нам вдалося уникнути одн╕╓╖ з найстрашн╕ших речей, а саме – под╕лу св╕ту на протилежн╕ табори. Тут представники кра╖н Латинсько╖ Америки, Африки, ╢вропи, Близького Сходу та Аз╕╖, Тихоокеанського рег╕ону, П╕вн╕чно╖ Америки та рел╕г╕йних л╕дер╕в. Сто один учасник! ╤ н╕хто не ма╓ прив╕лею вир╕шувати за ╕ншого. Це справжня багатополярн╕сть, коли кожен пол╕тичний полюс Земл╕ отриму╓ сво╓ представництво ╕ ма╓ св╕й вплив при розв’язанн╕ глобально важливо╖ справи.

Н╕ в кого не виклика╓ сумн╕в╕в те, що св╕това б╕льш╕сть прагне гарантувати вс╕ аспекти безпеки, зокрема ядерну та продовольчу. Св╕това б╕льш╕сть точно п╕дтриму╓ принцип територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ держав, суверен╕тету нац╕й та р╕вноправност╕ у в╕дносинах м╕ж народами. Св╕това б╕льш╕сть прагне жити без кривавих криз, депортац╕й та екоцид╕в. ╤ тому кожна нац╕я, яка не представлена зараз ╕ яка на словах та на д╕л╕ под╕ля╓ так╕ сам╕ ц╕нност╕ Статуту ООН, зможе при╓днатися до нашо╖ роботи на наступних етапах. Формула миру спонука╓ вс╕ сили св╕ту думати про зак╕нчення в╕йни та пропонувати, як ╖╖ зак╕нчити, а отже, сама ╕дея в╕йни вже програла. Пут╕н повинен переключитися з мови ультиматум╕в на мову св╕тово╖ б╕льшост╕, яка прагне чесного миру.

Шановн╕ л╕дери та представники держав!

Що конкретно може дати цей Сам╕т?

Перше – довести, що повернення безпеки справд╕ можливе. Кроки ми опрацю╓мо з вами.

Друге – дати реальний план для того, щоб кожен крок заради миру спрацював. В╕д ядерно╖ та продовольчо╖ безпеки, в╕д зв╕льнення полонених ╕ депортованих до повного зак╕нчення в╕йни без загрози ╖╖ нового розпалення. Я в╕рю, що це можливо.

Трет╓ – не треба вигадувати велосипед, коли Статут ООН уже визнача╓ основи миру та нормального сп╕вжиття народ╕в. Тож ми ма╓мо просто до них повернутись. ╤ заради цього нам потр╕бно визначитись ╕з тим, як кра╖ни сп╕впрацюватимуть та як╕ будуть сп╕вл╕дерами, щоб заф╕ксувати й виконати план д╕й.

Це абсолютно зрозум╕л╕ й досяжн╕ ц╕л╕.

Зараз тут нема╓ Рос╕╖. Чому? Бо якби Рос╕я була зац╕кавлена в мир╕, то не було б ц╕╓╖ в╕йни. Ми повинн╕ разом визначитися, що означа╓ для св╕ту справедливий мир ╕ як його можна досягти справд╕ довготривало. Статут ООН ╓ основою для нас. А пот╕м, коли план д╕й буде вже на стол╕, ус╕ма погоджений ╕ зрозум╕лий для вс╕х народ╕в, в╕н буде озвучений ╕ представникам Рос╕╖. ╤ щоб на другому Сам╕т╕ миру ми змогли заф╕ксувати реальне зак╕нчення в╕йни. Зараз же ми почина╓мо цей шлях. Ма╓мо довести вс╕ разом, що об’╓днаний св╕т – це св╕т миру, це св╕т, який ум╕╓ д╕яти правильно.

Дякую вам за увагу! Дякую за участь у Сам╕т╕! Та спод╕ваюся на пл╕дну роботу разом. Зв╕сно, разом. Мир потр╕бен нам ус╕м.

Слава Укра╖н╕!

https://www.president.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 21.06.2024 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26132

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков