"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2024 > Тема "Резонанс"
#24 за 14.06.2024
РОС╤ЯНИ – НАЦ╤Я ГВАЛТ╤ВНИК╤В
7 червня в ки╖вському к╕нотеатр╕ «Оскар» в╕дбулася прем’╓ра документального ф╕льму «В╕н прийшов знову».
Це 5-й ф╕льм про╓кту розсл╕дувань во╓нних злочин╕в, який започаткувало укра╖нське англомовне видання «The Kyiv Independent». Ф╕льм висв╕тлю╓ важку тему: згвалтування, як╕ рос╕йськ╕ загарбники чинили й чинять на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни.
Авторка ф╕льму Олеся Б╕да розпов╕ла про роботу над цим к╕нотвором. Зн╕мальна група при╖здила на визволену територ╕ю ╕ розпитувала про д╕╖ рос╕йських окупант╕в. На деокупованих районах Ки╖вщини заф╕ксовано 292 випадки згвалтувань. Нин╕ Оф╕с Гененрального прокурора задокументував б╕льше 300 таких випадк╕в. ╤ це ще не вс╕ випадки. Найменш╕й жертв╕ 5 рок╕в, найстарш╕й – 65. Деяк╕ з них розпов╕ли на камеру на умовах анон╕мност╕. Вони виступають п╕д зм╕неними ╕менами. На екран╕ не видно ╖хн╕х облич. Але одна д╕вчина Дар’я виступила на прем’╓р╕. Вона, зокрема, сказала: «Соромно ма╓ бути не нам, а тим, хто це ско╖в».
В ф╕льм╕ названо ╕мена двох гвалт╕вник╕в. Це Микола Сененко («Син╕й») ╕з Донбасу, ран╕ше в╕дбував покарання в м╕сцях позбавлення вол╕, а зараз в╕н в арм╕╖ так звано╖ ДНР, ╕ рос╕йський в╕йськовослужбовець бурят ╓фрейтор Надб╕т Даба╓в.
Обговорення ф╕льму провела головна редакторка «The Kylv Independent» Ольга Руденко.
Глядач╕ запитували, чи варто показувати ╕ноземним глядачам злочинця укра╖нсько╖ нац╕ональност╕?
Але Синенко – комбатант рос╕йсько╖ арм╕╖, хоча в╕н формально перебува╓ в арм╕╖ так звано╖ ДНР. Але ж ця арм╕я п╕дпорядкована рос╕йському командуванню. В рос╕йськ╕й арм╕╖ багато солдат╕в р╕зних нац╕ональностей, але вс╕ вони рос╕йськ╕ в╕йськовослужбовц╕.
Скарги командирам рос╕йсько╖ арм╕╖ залишаються без насл╕дк╕в.
Згвалтування – це не поодинок╕ вчинки окремих виродк╕в. Рос╕йськ╕ окупанти гвалтують, починаючи ╕з 2014 року. В╕дом╕ випадки сексуального насильства над полоненими укра╖нськими чолов╕ками. Сексуальн╕ злочини тривають.
Це не просто згвалтування, а рос╕йський спос╕б упокорення загарбаних територ╕й. Така системна д╕яльн╕сть рос╕йсько╖ арм╕╖.
Тема важка. ╤ глядач╕в ц╕кавило, як зн╕мальна група в╕дновлю╓ться псих╕чно п╕сля переживань в процес╕ роботи?
Олеся Б╕да в╕дпов╕ла: «Коли ми встановлю╓мо особу во╓нного злочинця, коли ╓ результати, то це да╓ нам сили працювати дал╕».
Громадськ╕ розсл╕дувач╕ контактують з державними органами, громадськими орган╕зац╕ями, передають ╖м докази злочин╕в рос╕йсько╖ во╓нщини. Показують, що обв╕шан╕ орденами ╕ медалями рос╕йськ╕ командири, як╕ виступають у школах, насправд╕ ╓ в╕йськовими злочинцями.
Во╓нн╕ злочини не мають строку давност╕. Рос╕йськ╕ во╓нн╕ злочинц╕ дуже дивуються, коли при╖здять на в╕дпочинок у кра╖ни Балт╕╖, ╤спан╕ю, ╕нш╕ держави, а до них приходять м╕сцев╕ правоохоронц╕ ╕ вручають ордер на арешт.
Представниця Оф╕су Генерального прокурора Анна Сосонська зазначила: «Св╕т говоритиме про рос╕ян не як про велику нац╕ю, а як про нац╕ю гвалт╕вник╕в».
Англомовну верс╕ю документального ф╕льму «В╕н прийшов знову» можна переглянути на ютуб-канал╕ «The Kyiv Independent» ╕ укра╖нську верс╕ю на ютуб-канал╕ «Укра╖нсько╖ правди».
Анатол╕й Зборовський
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2024 > Тема "Резонанс"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26126
|