Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЛИ ПРОГРА╢ АГРЕСОР, ВИГРА╢ СВ╤Т
Виступ Президента Укра╖ни в межах ╤V сам╕ту ╢вропейсько╖ пол╕тично╖ сп╕льноти.


ЗАЛУЖНИЙ ЗРОБИВ ПЕРШУ ЗАЯВУ ЯК ПОСОЛ УКРА╥НИ В БРИТАН╤╥
Перемога Укра╖ни у в╕йн╕ з рос╕йським агресором залиша╓ться головним пр╕оритетом його д╕яльност╕...


У НАТО НАЗВАЛИ НЕЗВОРОТН╤М ПРОЦЕСОМ ПРИ╢ДНАННЯ УКРА╥НИ
Про це йдеться в декларац╕╖ сам╕ту НАТО у Вашингтон╕, оприлюднен╕й у середу…


БАЙДЕН ОГОЛОСИВ ПРО НОВИЙ ПАКЕТ В╤ЙСЬКОВО╥ ДОПОМОГИ ╤ ЗАЯВИВ: УКРА╥НА ПЕРЕМОЖЕ РОС╤Ю
Про це в╕н заявив п╕д час двосторонньо╖ зустр╕ч╕ з Президентом Укра╖ни Володимиром Зеленським на...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ УСП╤ХИ САМ╤ТУ НАТО:
Посилення ППО п’ятьма Patriot ╕ щор╕чн╕ ф╕нансов╕ зобов’язання…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2024 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 14.06.2024
МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…

Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.

Олафе, хочу подякувати тоб╕. Урсуло. Вс╕м нашим друзям, хто нас п╕дтриму╓. Хочу подякувати Н╕меччин╕, ус╕м вашим людям за все, що ви зробили для Укра╖ни. Слава Укра╖н╕!

Я сказав це укра╖нською. Я не впевнений, Олафе, що ти зрозум╕в. Але ми багато сп╕лкувалися. Ти майже зна╓ш нашу мову.

Дорог╕ Олафе та Урсуло! Шановн╕ учасники й учасниц╕ конференц╕╖!

Для нас честь бути тут. Дякую за вашу увагу до Укра╖ни та укра╖нц╕в ╕ за вашу п╕дтримку в нашому захист╕ життя. Життя, яке ма╓ перемогти рос╕йську в╕йну.

Дорог╕ друз╕!

Ця в╕йна ма╓ р╕зн╕ р╕вн╕ протистояння.

Фронт, тобто земля, небо та море, де наш╕ люди захищаються в╕д в╕йськових удар╕в рос╕йського окупанта.

Наш економ╕чний захист – потреба зберегти вс╕ основи нормального соц╕ального життя. Робоч╕ м╕сця для людей, податки для держави та м╕сцевих громад, можлив╕сть п╕дпри╓мц╕в п╕дтримувати та розширювати роботу компан╕й.

Також пол╕тичне протистояння, у якому ми вс╕ разом ма╓мо протид╕яти спробам Рос╕╖ розколоти та послабити демократичний св╕т.

╤ битва за мотивац╕ю людей – за в╕дчуття того, чи збер╕га╓ нормальне життя сво╖ позиц╕╖.

Витримати та виграти таке протистояння – це комплексна робота. Це зусилля ╕ в оборон╕ Укра╖ни в╕д рос╕йсько╖ агрес╕╖, ╕ в забезпеченн╕ ст╕йкост╕ нашого сусп╕льства до будь-яких удар╕в ц╕╓╖ в╕йни, ╕ збереження нашого, сп╕льного з вами ╓вропейського способу життя – життя, в╕д якого не залиша╓ться н╕чого всюди, куди приходить Пут╕н, куди приходить пут╕нська Рос╕я. Спочатку приходить розколом ╕ г╕бридною в╕йною, як у Молдову, як у Груз╕ю. А пот╕м ╕ в╕йною тотальною – як проти Укра╖ни.

Отже, перше: фронт.

Укра╖нц╕ за б╕льш н╕ж два роки ц╕╓╖ в╕йни довели, що ми здатн╕ вибивати окупанта з нашо╖ територ╕╖ та досягати необх╕дних Укра╖н╕ перемог. Ми можемо виганяти рос╕йську арм╕ю з нашо╖ земл╕, ми виграли для Укра╖ни Чорне море й довели, що завдяки сучасним системам ППО можемо знищувати будь-як╕ рос╕йськ╕ ракети та дрони. Що при цьому ключове? Ум╕ння позбавляти Рос╕ю т╕╓╖ чи ╕ншо╖ переваги. Станом на тепер найб╕льша рос╕йська стратег╕чна перевага над Укра╖ною – це перевага в неб╕. Це ракетний ╕ бомбовий терор, який допомага╓ рос╕йським в╕йськам просуватися на земл╕, а рос╕йськ╕й ненавист╕ – руйнувати життя укра╖нц╕в та укра╖нок, життя в наших м╕стах ╕ селах. Лише керованих ав╕абомб – щоденно до сотн╕. Нед╕ля – 80 керованих ав╕аудар╕в. Понед╕лок – 95 керованих ав╕абомб. Це шалено руйн╕вний тиск. Плюс ракети, плюс ударн╕ дрони. Поки ми не позбавимо Рос╕ю тако╖ можливост╕ тероризувати Укра╖ну, у Пут╕на не буде справжнього ╕нтересу шукати чесний мир ╕ буде незм╕нною його ╕люз╕я, що Укра╖ну можна стерти, розбивши бомбами й ракетами все, що да╓ життю основу та захист.

ППО – це в╕дпов╕дь. Дякую, Олафе, за ППО.

Н╕меччина вже ╓ одним ╕з глобальних л╕дер╕в у допомоз╕ нам ╕з ППО. Хочу подякувати вс╕м вашим виробникам окремо за «айр╕си». Це д╕йсно дуже сильно допомогло. Отже, дякую за «петр╕оти», «айр╕си» та ╕нш╕ ╕нструменти, як╕ ╓ буквально спас╕нням для Укра╖ни. Нам вдалося забезпечити частковий захист в╕д рос╕йських удар╕в ╕з пов╕тря. Ма╓мо й можемо зробити б╕льше. Ми потребу╓мо щонайменше семи систем «Петр╕от», щоб закрити основн╕ наш╕ м╕ськ╕ агломерац╕╖ найближчим часом, ╕ це буде драйвером збереження нормального життя в Укра╖н╕. Тобто прямо╖ допомоги оборон╕ та гарант╕╓ю, що економ╕чне життя кра╖ни не буде зруйноване. Олафе, пане канцлере, я дякую тоб╕ за п╕дтримку Укра╖ни в питанн╕ про ППО. Тут, у Берл╕н╕, ╓ Марк Рютте, пан Прем’╓р-м╕н╕стр Н╕дерланд╕в. Разом ╕з Н╕меччиною, разом ╕з Н╕дерландами, з╕ Сполученими Штатами та ╕ншими нашими партнерами ми працю╓мо зараз над тим, щоб забезпечити Укра╖н╕ б╕льше ППО. ╤ вже бачимо, як ╕ коли зможемо доправити в Укра╖ну нов╕ системи. Коли вони запрацюють для захисту наших людей, це буде значним в╕дновленням упевненост╕ – упевненост╕, що мир наближа╓ться.

Друге.

Одна з основних пут╕нських м╕шеней в Укра╖н╕ – це енергетика. В╕д перших рок╕в свого правл╕ння в╕н розгляда╓ саме енергоресурси, енергогенерац╕ю та енергоспоживання як зброю – ╕нструмент для впливу та п╕дкорення нац╕й. ╢вропа неодноразово вже ╕з цим стикалася. Зараз Укра╖на стражда╓ в╕д найб╕льш деструктивно╖ форми рос╕йського бачення енерг╕╖ як збро╖. Внасл╕док удар╕в рос╕йських ракет ╕ дрон╕в знищено вже 9 ГВт потужностей. При тому що п╕к споживання енерг╕╖ в Укра╖н╕ минуло╖ зими був 18 ГВт. Отже, половини тепер не ╕сну╓. Ут╕м, числа сам╕ по соб╕ не звучать. Що таке 9 ГВт? Берл╕н – це близько 2 ГВт потреби. Мюнхен – до трьох. Ми вже втратили в рази б╕льшу генерац╕ю, н╕ж обсяг енергоспоживання великих м╕ст. 80% теплово╖ генерац╕╖ в Укра╖н╕ й третина г╕дрогенерац╕╖ просто знищен╕ Пут╕ним. ╤ це ще не межа його терору. На жаль. Але ми мусимо поставити межу й почати енергетичне в╕дновлення.

Дорог╕ друз╕!

Ми ма╓мо зробити все можливе й неможливе для того, щоб зберегти наявну генерац╕ю та по максимуму в╕дновити сво╓ втрачене. ╤ це завдання важливе не лише з укра╖нсько╖ перспективи. Пут╕н намага╓ться ударами по Укра╖н╕ в╕дточити практики знищення енергооб’╓кт╕в – в╕д звичайних теплових електростанц╕й ╕ дамб до таких елемент╕в енергосистеми, як газов╕ сховища та ╕нтерконектори, як╕ по╓днують нашу енергосистему ╕з ╓вропейською. Тому в╕дбудоване в Укра╖н╕ зараз, в╕дремонтоване, захищене буде подв╕йним результатом – буде слугувати Укра╖н╕ та ╢вроп╕, слугувати як енергооснова протягом наступних десятил╕ть, а також буде доказом того, що арсенал Рос╕╖ не збереже таку зброю, як блекаут.

Укра╖на ма╓ всю природну основу для сучасно╖ енергетики. Але без вашого кредитування та ╕нвестиц╕й ми не зможемо це реал╕зувати. ╤ тут ╕деться не про гранти, а про високодох╕дн╕ ╕нвестиц╕╖ для ваших компан╕й, про великий ринок для вашого обладнання, про кредитн╕ програми для ваших ╕нституц╕й. Усе це разом ╕з нами створить новий енергетичний фундамент, щонайменше десятки тисяч нових робочих м╕сць ╕ забезпечить ╕ нам, ╕ вам в╕дчутне економ╕чне зростання. У коротш╕й перспектив╕ ми повинн╕ реал╕зувати також швидке й недороге в╕дновлення вс╕х енергооб'╓кт╕в, як╕ можливо зараз в╕дновити. До зими – це так важливо до зими – протягом наступних трьох-чотирьох м╕сяц╕в. Ми зна╓мо, як це забезпечити. В╕д вас просимо обладнання з ваших зупинених електростанц╕й та пряму ф╕нансову п╕дтримку. Це дасть змогу в╕дреагувати на ситуац╕ю тут ╕ зараз, зберегти нормальне життя. ╤ ще один елемент – це високоефективна, децентрал╕зована, маневрена газова генерац╕я. Яка розв’яже питання деф╕циту енерг╕╖ сьогодн╕, а завтра буде переведена на водень ╕ балансуватиме нову «зелену» енергетику. Саме в ц╕й галуз╕ ╓вропейськ╕ та, зокрема, н╕мецьк╕ компан╕╖ ╓ технолог╕чними л╕дерами. Саме в ц╕й галуз╕ в нас ╓ ч╕ткий план, як збудувати до 1 ГВт потужност╕ вже цьогор╕ч. Знову п╕дкреслюю: потр╕бно говорити не т╕льки про перспективи, потр╕бно долати проблеми сьогодн╕. Сьогодн╕ йде в╕йна. ╤ ще 4 ГВт – протягом наступних найближчих рок╕в. Саме в ц╕й галуз╕ в межах нашо╖ конференц╕╖ ми п╕дпису╓мо перш╕ контракти. ╤ саме для цього ми потребу╓мо вашого максимального л╕дерства, передус╕м для експортно-кредитного ф╕нансування про╓кт╕в, ╕ також вашо╖ експертизи та реального досв╕ду, п╕дтвердженого, зокрема, н╕мецькими громадами. Це те, що зм╕цнить обидв╕ наш╕ кра╖ни.

Трет╕й пункт. Пол╕тика.

Хоч би як зм╕нювалися пол╕тичн╕ настро╖ у ╢вроп╕, факт нашо╖ реальност╕ такий: ╢вросоюз потр╕бен ус╕м ╓вропейцям без винятку. Кожн╕й нац╕╖, яка под╕ля╓ сп╕льн╕ ц╕нност╕ вс╕╓╖ ╢вропи та хоче жити – як ми – жити в мир╕. Укра╖нц╕ – така нац╕я. Як ╕ наш╕ сус╕ди в Молдов╕, ╕ народ Груз╕╖, ╕ держави Балкан та ╕нш╕, хто поважа╓ ╢вропу, свободу та верховенство права. Обов’язково настане ╕ час в╕льно╖ Б╕лорус╕ – Б╕лорус╕ у ╢вроп╕. Станом на зараз Укра╖на вже виконала все, що було потр╕бно для фактичного в╕дкриття переговор╕в про членство нашо╖ держави у ╢вросоюз╕. Вс╕ передумови реал╕зован╕. Цей червень ма╓ стати часом, коли буде затверджена переговорна рамка та розпочат╕ сам╕ перемовини. Чому це потр╕бно? Бо це – виконання об╕цянок, як╕ да╓ ╢вропа. ╤ це доказ того, що ╢вропу не зламати ан╕ тиском, ан╕ штучними сумн╕вами чи будь-якими ман╕пуляц╕ями.

╤ четверте – мотивац╕я.

У XX стол╕тт╕ ╢вропа пройшла масштабне в╕дновлення. Континент, що був побитий св╕товими в╕йнами, – ╢вропа в╕дродилась у силу, без яко╖ не уявити сьогодн╕ глобального життя. Для цього спрацювало все у ╢вроп╕: ╕ соц╕альна сила кра╖н, ╕ виробнич╕ традиц╕╖ та промислова культура ╓вропейц╕в, ╕ зокрема н╕мц╕в, ╕ правильно обраний шлях, ╕ вза╓мод╕я з глобальним св╕том. Але основою всього цього були конкретн╕ р╕шення – конкретн╕ домовленост╕, б╕знес-╕де╖, конкретн╕ про╓кти, як╕ запрацювали. На початку цього року, коли ми домовлялися з Олафом, паном канцлером, про цю конференц╕ю, я просив про те, щоб це стало максимально практичним ╕ конкретним. Щоб ми вийшли з ц╕╓╖ конференц╕╖ не т╕льки з риторикою, а з угодами, як╕ стануть економ╕чним зростанням для наших кра╖н ╕ новою силою для наших громад – Укра╖ни та Н╕меччини. Я радий, що саме такий характер конференц╕╖ був забезпечений. Зараз ╕ на р╕вн╕ урядовому, ╕ на р╕вн╕ громад, ╕ на р╕вн╕ компан╕й готуються до укладення сотн╕ угод м╕ж нами. Також тут присутн╕ ╕ наш╕ друз╕ з кра╖н-партнер╕в, ╕ не лише з ╢вропи. ╤з ц╕╓╖ конференц╕╖ ми вийдемо з домовленостями на м╕льярди ╓вро ╕ для нашо╖ оборони – щодо виробництва в Укра╖н╕ в╕йськово╖ техн╕ки та збро╖; ╕ для нашо╖ енергетики – для ремонт╕в та розбудови ново╖ та б╕льш сучасно╖ енергетики; ╕ для нашого соц╕ального життя – ╕ це стосу╓ться, зокрема, осв╕ти в громадах, буд╕вництва житла, постачання медичного обладнання. Окремо хочу в╕дзначити п╕дтримку п╕дпри╓мництва в Укра╖н╕. Це вже сказав сьогодн╕ пан канцлер. Це все те, що дода╓ нам житт╓ст╕йкост╕ в умовах в╕йни та в╕дчуття, що життя все одно переможе. Я впевнений, що Укра╖на реал╕зу╓ св╕й про╓кт нац╕онального в╕дновлення. ╤ це стане про╓ктом ╓вропейського в╕дновлення. Чи може це в╕дбутися без Н╕меччини? Точно н╕. ╤ це саме той випадок, коли глобальна н╕мецька сила матиме очевидне п╕дтвердження – п╕дтвердження силою укра╖нського життя.

Дякую вам ╕ще раз за запрошення. Дякую, Олафе, Урсуло! ╤ партнерам. Ми дуже вдячн╕. Дякую за п╕дтримку вашим людям, передус╕м людям вашо╖ держави, як╕ прихистили ст╕льки наших людей. Вони дуже справжн╕, ╕, думаю, найголовн╕ше, що ╖х об’╓дну╓, – це ц╕нност╕. Вони ц╕л╕сн╕, дуже чесн╕ й дуже см╕лив╕. Дякую вам.

Слава Укра╖н╕!

https://www.president.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2024 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26112

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков