Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4458)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4136)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2130)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1068)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (334)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (211)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Ц╤ННОСТ╤ КИ╥ВСЬКОГО ХУДОЖНИКА ╤З ОДЕЩИНИ
На виставц╕ представлено 10 рок╕в боротьби укра╖нц╕в за свою незалежн╕сть…


СИДИТЬ КВОЧКА Б╤ЛЯ К╤ЛОЧКА…
Наш╕ традиц╕╖


МАРИНА ГРИМИЧ — НАУКОВИЦЯ ╤ ПИСЬМЕННИЦЯ
У творчому доробку Марини Гримич понад 20 р╕зножанрових роман╕в…


КУЛЬТУРА У ВИР╤ В╤ЙНИ
Журнал╕сти створили сер╕ю фотограф╕й про пошкодження ╕ руйнування культурних пам’яток…


ДЕНЬ СВ╤ТЛЯЧКА
Наш╕ традиц╕╖
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 10.05.2024 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 10.05.2024
«╤ МИ В╤РИМО: У БОГА НА ПЛЕЧ╤ – ШЕВРОН З УКРА╥НСЬКИМ ПРАПОРОМ…»

Прив╕тання Президента Укра╖ни з Великоднем.

Великий народе велико╖ Укра╖ни!

Ми в╕дзнача╓мо сьогодн╕ велике свято – Воскрес╕ння Господн╓. Великдень. Великдень символ╕зу╓ зв╕льнення душ╕ людини в╕д рабства зла й темряви. Перемогу добра й справедливост╕, перемогу життя над смертю.

За все це ми боремось 802 дн╕ посп╕ль. 802 дн╕, коли воля протисто╖ть мороку, доблесть протид╕╓ терору. 802 дн╕ нашого спротиву, як╕ можна описати словами з ╢вангел╕я в╕д ╤оанна: «А Св╕тло у темряв╕ св╕тить, ╕ темрява не обгорнула його…»

Ц╕ ж слова присвячен╕ одн╕й ╕з виставок Соф╕йського собору, де я перебуваю зараз. Вона та ╕нш╕ роботи р╕зних укра╖нських митц╕в разом несуть у соб╕ глибокий сенс. Це ╕кони на ящиках в╕д бо╓припас╕в. Просочен╕ димом нашо╖ земл╕ й духом нашого народу. Символи великих випробувань ╕ велико╖ сили, яка допомага╓ нам ╖х долати. Кожна з цих ╕кон – немов божественний прояв. Доказ того, що небо з нами. В╕дпов╕дь на питання, чому укра╖нц╕ вистояли. Бо у найважчих обставинах ╕ в найтемн╕ш╕ часи ми здатн╕ народжувати св╕тло. На обпалених вогнем ╕ горем дошках, з╕ змучених стражданнями укра╖нських м╕ст ╕ с╕л. По╓днуючи, на перший погляд, несум╕сне: в╕йну й Господа. Перемагаючи зло в╕рою. Перемагаючи б╕ду над╕╓ю.

Вдивившись у ц╕ ╕кони, можна зрозум╕ти почуття всього нашого народу. Дзеркало, яке в╕добража╓ нашу д╕йсн╕сть у часи в╕йни. ╤ вже пройдений шлях, ╕ цей Великдень, ╕ все наше сьогодення. Саме такий вигляд сьогодн╕ мають наш╕ обереги. Саме так сьогодн╕ ми в╕дчува╓мо Бога, який захища╓ нас руками наших во╖н╕в. Саме так ми бачимо заступництво небесних сил, вт╕лене в Силах безпеки й оборони Укра╖ни. Кожного укра╖нця й кожно╖ укра╖нки, як╕ в╕ддають себе священн╕й справ╕ – оборон╕ р╕дно╖ земл╕ в╕д темряви та зла.

На цих ╕конах – ╕мена геро╖в, як╕ в╕ддали життя, аби нас захистити. Як╕ показали: укра╖нц╕ стають на кол╕на лише у молитв╕. ╤ н╕коли – перед загарбниками й окупантами.

Б╕бл╕я вчить нас любов╕ до ближнього. А сьогодення показало нам справжн╓ значення цього слова. Коли нав╕ть за сотн╕ к╕лометр╕в одне в╕д одного ми п╕дтриму╓мо й допомага╓мо одне одному. Захища╓мо одне одного. Молимось одне за одного. Коли вс╕ ми стали одне одному ближчими, одне одному ближн╕ми. А колишн╕й сус╕д, що пост╕йно набивався нам у брати, для нас далекий на в╕ки. В╕н порушив вс╕ запов╕д╕, зажадав наш д╕м, прийшов нас убивати. Св╕т бачить це.

Бог зна╓ це. ╤ ми в╕римо: у Бога на плеч╕ – шеврон з укра╖нським прапором. Тож ╕з таким союзником життя точно переможе смерть.

Долаючи сп╕льний шлях, в╕дчуваючи сп╕льний б╕ль, ус╕х нас об’╓дну╓ сьогодн╕ одна сп╕льна молитва. За вс╕х наших б╕йц╕в, як╕ зустр╕чають Великдень в окопах ╕ на позиц╕ях. За наших во╖н╕в св╕тла, як╕ стримують демон╕в на вс╕х напрямках. За тих, хто дотриму╓ться в житт╕ ще одн╕╓╖ запов╕д╕: захищати Укра╖ну. За те, щоб ус╕ вони повертались живими.

За вс╕х наших цив╕льних людей, як╕ щодня важко працюють, аби держава була м╕цною, аби усп╕шно долала нечисту. За тих, хто живе й працю╓ для цього.

За вс╕х наших д╕тей. Не за в╕ком мужн╕х хлопчик╕в ╕ д╕вчаток, у яких Рос╕я вкрала дитинство, але як╕, попри все, не розучились усм╕хатися й в╕рити в диво.

За вс╕х наших матер╕в ╕ батьк╕в, у яких забрали щасливу, спок╕йну стар╕сть. Та як╕, попри все, тримаються й п╕клуються по нас.

За вс╕ наш╕ м╕ста й села, як╕ повинн╕ в╕дчувати Господню благодать, а не пост╕йний терор зла. Над якими нависли чорн╕ хмари й летять бомби й ракети тих, кому м╕сце в пекл╕, а не в укра╖нському неб╕.

За наш╕ земл╕ й наших людей, чий дух не зламати. Пам’ятаючи слова, як╕ написан╕ в Соф╕╖ над Орантою ╕ як╕ справдилися в нашому житт╕: «Бог серед м╕ста, ╕ воно не похитнеться. Бог допоможе йому перед св╕танком».

Сьогодн╕ наша молитва – за вс╕х укра╖нц╕в, як╕ чекають цього св╕танку й неодм╕нно побачать його. Дочекаються миру, правди й Бога, який повернеться на випалену землю. Вс╕яну шрамами у вигляд╕ воронок ╕ траншей. Повернеться тишею, споко╓м, кв╕тами зам╕сть м╕н на полях. Повернеться дитячим см╕хом зам╕сть реву пов╕тряно╖ тривоги. Св╕тло, яке повернеться на всю нашу Господом дану землю, на вс╕ територ╕╖, як╕ чортами тимчасово окупован╕. Бог повернеться в Мар╕уполь. На терикони й узбережжя мор╕в. Так завжди було. Так точно буде. Я в╕рю в це щодня, а особливо в цей великий день у цьому великому м╕сц╕. ╤стор╕я якого нагаду╓: н╕ ординська навала, н╕ нацистська окупац╕я, н╕ рос╕йський терор не зможуть стерти нас ╕з лиця Земл╕.

Нехай небеса зм╕цнюють нашу волю в битв╕ проти невол╕. Дадуть мужн╕сть для нових здобутк╕в ╕ мудр╕сть, аби ц╕нувати все, що вже здобули. Силу, щоб зберегти ╓дн╕сть. ╢дн╕сть, щоб примножити силу. Нехай ус╕м, хто в╕ддав життя за Укра╖ну, Бог подару╓ в╕чний спок╕й ╖хн╕м душам ╕ в╕чний мир ╖хн╕м нащадкам. Ус╕м нашим д╕тям та онукам, ус╕м нашим майбутн╕м покол╕нням. Як╕ мають святе право знати, що таке мирний Великдень у мирн╕й Укра╖н╕.

Сьогодн╕ ми молимось за це ╕ боремось за це.

А св╕тло у темряв╕ св╕тить...

З╕ святом ус╕х вас, дорог╕ укра╖нц╕!

Христос воскрес!

Во╕стину воскрес!

https://www.president.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 10.05.2024 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26041

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков