Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4458)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4136)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2130)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1068)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (334)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (211)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЖКА Ц╤НА ЗА ПОВЕРНЕННЯ В УКРА╥НУ
П╕дполковник д╕╓во╖ Арм╕╖ УНР Митрофан Очеретько…


ПРЕЗИДЕНТ ╤З ДРУЖИНОЮ ПРИВ╤ТАЛИ УКРА╥НЦ╤В З ДНЕМ ВИШИВАНКИ
За роки спротиву агрес╕╖ вишиванка стала неформальним одностро╓м ус╕х, хто в╕дстою╓ людян╕сть,...


В УКРА╥Н╤ В╤ДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
У трет╕й четвер травня в Укра╖н╕ традиц╕йно в╕дзначають День вишиванки…


РОЗПОВ╤СТИ ПРАВДУ
Автор розпов╕да╓ про бойов╕ д╕╖ у 2014—2015 роках, про побратим╕в ╕ ворог╕в…


КОМУ НАЛЕЖИТЬ УКРА╥НА?
На виставц╕ зокрема експону╓ться альбом з фронтовими замальовками…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 10.05.2024 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 10.05.2024
ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ╤ДЕОЛОГА ДЕРЖАВНО╥ САМОСТ╤ЙНОСТ╤ УКРА╥НИ

 Сто рок╕в тому 3 травня об╕рвалося життя ╕деолога державно╖ самост╕йност╕ Укра╖ни, творця укра╖нського в╕йська та укра╖нсько╖ преси, автора першо╖ у ХХ стол╕тт╕ Конституц╕╖ Укра╖ни, адвоката Миколи М╕хновського. Цього дня нин╕шнього року на Байковому кладовищ╕ в Ки╓в╕ ╤сторичний клуб «Холодний Яр», Академ╕я патрульно╖ пол╕ц╕╖, пластуни 115-го куреня ╕м. Володимира Великого ╕ п╕дготовчого куреня ╕м. Марка Паславського, актив╕сти ╕нших орган╕зац╕й влаштували вшанування пам'ят╕ великого укра╖нця. Капелан ЗСУ о. Дмитро в╕дслужив л╕т╕ю за упок╕й душ╕ Миколи М╕хновського.

 Президент ╤сторичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль, який пров╕в урочистост╕, розпов╕в про боротьбу за ув╕чнення пам'ят╕ укра╖нського героя. Голову з бюста М╕хновського на пам’ятнику було вкрадено. Тод╕ встановили гран╕тний пам’ятник. Але хтось пошкодив обличчя. Звернулися в пол╕ц╕ю. Там об╕цяли знайти зловмисника, пов╕домили, що перший вандал уже заарештований, але судили його за крад╕жку кольорового металу. Чи справа лише в кольоровому метал╕? Чи знайшли другого (чи других) вандал╕в нев╕домо. Але ╤сторичний клуб «Холодний Яр» дба╓ про збереження ╕ могили М╕хновського, ╕ пам’ятника М╕хновському ╕ взагал╕ про збереження пам'ят╕ борця за Незалежн╕сть нашо╖ Батьк╕вщини. Про значення д╕яльност╕ Миколи М╕хновського говорили голова ОУН, перший заступник голови Державного ком╕тету телебачення та рад╕омовлення Укра╖ни Богдан Червак, досл╕дники Юр╕й Юзич ╕ ╢вген Букет, в╕це-президент ╤сторичного клубу «Холодний Яр» та ╕нш╕. Кап╕тан пол╕ц╕╖, козак «Холодного Яру» Максим Лободз╕нський зачитав, а за ним повторювали вс╕ присутн╕ Молитву укра╖нського нац╕онал╕ста. Слово в╕д земляк╕в М╕хновського виголосив ╢вген Чубук, фермер, волонтер ╕ козак ╤сторичного клубу «Холодний Яр». В╕н при╖хав з╕ Згур╕вщини (нин╕ Ки╖всько╖ област╕), до громади яко╖ належить село Тур╕вка, мала батьк╕вщина Миколи М╕хновського. Патр╕отичн╕ п╕сн╕ виконали народн╕ артисти Укра╖ни Св╕тлана Мирвода ╕ Тарас Компан╕ченко, композитор Василь Лютий ╕ бандурист Юр╕й Слюсар. Власн╕ в╕рш╕ прочитали Василь Ковтун ╕ Мальва Крижан╕вська, сержант ЗСУ, лицар ордена Данила Галицького та в╕дзнаки «Золотий Хрест» Головнокомандувача ЗСУ (Валер╕я Залужного).

 Роман Коваль подарував капралу пол╕ц╕╖ В╕ктору Рябчуну, який захищав Укра╖ну на Донбас╕, книгу «Самост╕йна Укра╖на», а козаку «Холодного Яру», командиру взводу ╤горю Гаврищишину, який щойно повернувся з передово╖, вручив значок ╤сторичного клубу.

 До ╤сторичного клубу «Холодний Яр» було прийнято Св╕тлану Мирводу ╕ Мальву Крижан╕вську.

 ╤з 150 член╕в «Холодного Яру» 40 захищають Укра╖ну на фронт╕.

 Учасники урочистостей поклали кв╕ти до пам’ятника Микол╕ М╕хновському, на розташовану неподал╕к могилу ц╕╓╖ людини, чи╖ твори запалили нац╕ональне багаття в душах укра╖нц╕в ╕ на могили Левка Лук’яненка, в╕це-президента ╤сторичного клубу «Холодний Яр» Олега Куцина та Андр╕я Жованика. Про двох останн╕х незабаром мають вийти книги.

 Директор Недержавного анал╕тичного центру «Укра╖нськ╕ студ╕╖ стратег╕чних досл╕джень» Юр╕й Сиротюк зазначив, що Зах╕д з великим зап╕зненням зрозум╕в, яку загрозу для демократичного св╕ту становить Рос╕я.

 Василь Лютий пов╕домив сумну новину: за 4 години перед урочистостями помер скульптор, народний художник Укра╖ни Микола Тел╕женко, який, зокрема, сво╖м мистецтвом ув╕чнював у Холодному Яру пам’ять про укра╖нських геро╖в.

 А по завершенню заходу завили сирени пов╕тряно╖ тривоги. В╕йна трива╓. Ворог Укра╖ни той же, до боротьби з яким закликав Микола М╕хновський. Микола М╕хновський не минувшина. В╕н наш сучасник. Його твори закликають до бою за свободу Укра╖ни.

 Анатол╕й Зборовський

На фото: б╕ля памятника Микол╕ М╕хновському

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 10.05.2024 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=26040

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков