Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БАЛУХ ПОЧАВ ПРОХОДИТИ РЕАБ╤Л╤ТАЦ╤Ю
Приватна кл╕н╕ка «Нодус», в як╕й найближчими м╕сяцями проходитиме реаб╕л╕тац╕ю та...


ЙОГО НАЗИВАЛИ «СТР╤ЛЕЦЬКИМ БОЯНОМ»…
С╕човий рух в Галичин╕ був позначений неабияким сплеском народно╖ творчост╕, саме в цей пер╕од...


ПРИСВЯТИВ ЖИТТЯ ТЕАТРОВ╤
Хрестомат╕йний автор, знайомий нам з╕ шк╕льних п╕дручник╕в – ╤ван Карпенко-Карий, нин╕...


УКРА╥НСЬКИЙ МОЙСЕЙ – МИТРОПОЛИТ ШЕПТИЦЬКИЙ
Духовна велич укра╖нського Мойсея – митрополита Шептицького – безц╕нний дар нашого...


НЕ СТАЛО ВАДИМА РО╥КА…
11 вересня п╕шов з життя Вадим Михайлович Ро╖к, син кримсько╖ укра╖нсько╖ вищивальниц╕-геро╖н╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 05.11.2004 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 05.11.2004
ЮВІЛЕЙ ДРУГА
Сергій ЛАЩЕНКО.

В Китаї існує легенда. Один з імператорів об'їжджав свою Піднебесну і... слухав музику, бо вважав, що в тій провінції, де музика звучала нестрійно, чиновники погано урядують, а гармонійне виконання свідчило про спокій і лад у суспільстві.
Цю легенду я завжди згадую, коли буваю на львівській фабриці музичних інструментів "Реноме". Працівники фірми є не лише добрими майстрами, але й мають добрі голос та слух, люблять співати. Директор "Реноме" Геннадій Крупник, коли приймав майстрів на роботу, не перевіряв їхні вокальні дані. І довідок про музичну освіту також не вимагав. Просто так виходило, що краще працюють люди із музичними здібностями. Еволюція. Природний відбір.
"Гітари, взагалі-то, неважко робити. Але треба любити це заняття..." - вважає Геннадій Володимирович.
Для прикладу розповім "музичну" біографію лише одного працівника підприємства "Реноме" - Олександра Мороко. Хоча ні, буде краще, коли він це зробить сам.
- За фахом я вчитель біології. Працював у сільській школі під Львовом, потім знайшов роботу у самому Львові. Коли через деякий час втратив її, то вирішив зайнятися тим, що ближче до серця: грав у рок-групах Львівського рок-клубу, зокрема був гітаристом у "Плачі Єремії". Потім вчив грати на гітарі учнів школи № 6; причому розробив власну систему навчання. Дітям це сподобалося, бажаючих було багато, навіть молодь віком 20 - 24 років хотіла навчатися у мене. Це було надзвичайно цікаво, але... важко фізично. Витримав лише два роки у школі № 6, а потім вирішив давати приватні уроки на квартирі, тобто значно зменшив кількість своїх учнів, зосередився на якості навчання, адже тільки серйозні успіхи "підопічних" приносили мені моральне задоволення. Якось давав оголошення в газету про те, що беру на навчання дітей. Раптом мені потелефонували з фірми "Реноме" і... запропонували роботу. Трохи подумавши, я погодився, і зовсім не шкодую...
...Ось так діє система "пошуку талантів" у добре відомій кримським українцям фірмі. Адже це саме "Реноме" дарує гітари переможцям кримських пісенних конкурсів, які проводить "Кримська світлиця"! Ми вже звикли до думки: були б таланти у Криму, а гітари знайдуться! Але щоб знайти таку фірму, мені свого часу довелося добряче побігати. Оббивав пороги багатьох установ, сподіваючись знайти спонсорів для Першого пісенного конкурсу у Криму. Виявилося, що це майже нереальне завдання. І тільки Геннадій Володимирович Крупник відразу пішов назустріч. Мало того, він сам особисто перевіряв якість відібраних для конкурсу гітар. Сам же організував їхню відправку. "Реноме" показала європейський рівень обслуговування. Якщо говорити про якість самих гітар, то вона також наближається до європейської. Знову слово Олександру Мороко:
- Одна з російських фірм вирішила якось заробити трохи грошенят у оригінальний спосіб. Вони клеїли чеські лейби на гітари фірми "Реноме" і продавали їх саме як чеські. Треба сказати, що чеські гітари дуже якісні, хоча й суттєво дорожчі від гітар нашої фірми. Але в описаному мною випадку не було зафіксовано жодних скарг! Отже, покупці не були розчаровані в якості куплених гітар, і це красномовний факт.
Здавалося б, росіянам не з руки розхвалювати львівську фірму (як-не-як - конкуренти!), але якось в Інтернеті у розділі "GUITAR STUDIO": Обзор ситуации на рынке русского гитаростроения" я знайшов цікаву інформацію про якість гітар від "Реноме": "Пожалуй, самые приличные массовые гитары в бывшем СССР". Ось так. Не більше і не менше. І за цим усім стоїть титанічна праця директора фірми Геннадія Крупника. Мабуть, кожен підприємець знає, як важко нині займатися виробництвом в Україні. Значно легше щось перепродувати. Але фірма "Реноме", що утворилася в 1995 році практично на голому місці, не лише вижила, але й "нарощує м'язи".
Дивовижна працездатність директора дає свої плоди. А ще його бажання високо тримати "планку якості". В усьому. В тому числі, і при підборі кадрів. Ледарі в "Реноме" надовго не затримуються. Ось і працює бездоганно добре злагоджений механізм. А ще якби не заважали працювати... На жаль, це поки що нездійсненна мрія: не вміють у нас ще підтримувати вітчизняного товаровиробника.
Зрештою, у нас багато чого не вміють. Ось була задумка у "Кримській світлиці" приурочити пісенний конкурс до "круглої дати" - 40-річчя з дня народження доброго старого друга нашої газети. (Так-так, 7 листопада, якраз у неділю, Геннадію Володимировичу виповнюється сорок літ! Хоч і не віриться, чесно кажучи...) Але фінансові негаразди примушують все далі й далі відсувати дату проведення конкурсу.
"Кримська світлиця" зараз - як криголам серед торосів: маршрут зрозумілий, але перешкод багато. Та все ж про ювілей друга пам'ятаємо.
З роси та води тобі, дорогий друже! Працюй, але бережи себе! Ми добре усвідомлюємо, що світ без таких людей був би значно сірішим...

м. Львів.
На фото: Геннадій Крупник - засновник "Реноме".

УВАГА: КОНКУРС!
"Львівська струна - на кримський лад!"

Шановні читачі! Хоча й важко нині прогнозувати, які пісні ми співатимемо після 21 листопада (може, одну лише "Мурку"), давайте все-таки спробуємо знайти духовні, творчі і матеріальні ресурси на те, щоб провести наш третій пісенний конкурс "Львівська струна - на кримський лад!". ГОЛОВНІ ПРИЗИ КОНКУРСУ - СУЧАСНІ АКУСТИЧНІ ГІТАРИ ВІД ЛЬВІВСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ "РЕНОМЕ" - ЯК ВИ ВЖЕ ЗРОЗУМІЛИ, БУДУТЬ! Тож запрошуємо самодіяльних авторів надсилати заявки на участь у конкурсі, який сподіваємося провести наприкінці грудня на 12-річчя "Кримської світлиці" (віримо, що доживемо!). У заявці необхідно подати коротку інформацію про себе (місце проживання, вік, освіта, робота, захоплення тощо), назвати ТРИ власні (або написані у співавторстві) твори, які звучатимуть на конкурсі, і прислати тексти до них. Якщо є така можливість, надсилайте або приносьте до "Кримської світлиці" аудіокасети зі своїми записами.
Паралельно з українськомовним конкурсом проходитиме ще одне пісенне змагання - на кращу авторську пісню про Крим, яку можна виконувати будь-якою мовою (потрібно лише подати для журі українськомовний відповідник тексту). Переможці у цій номінації також будуть відзначені музичними призами від фірми "Реноме". Чекаємо ваших заявок!
Детальніше про умови конкурсу можна довідатися по тел. (0652) 51-13-24.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 05.11.2004 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2596

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков