Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот в╕с╕мдесят п’ятий…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю
Передбачено, що моб╕л╕зац╕╖ п╕длягають громадяни в╕ком в╕д 25 до 60 рок╕в…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот с╕мдесят восьмий…


КРИТИКУВАВ У СОЦМЕРЕЖАХ ОКУПАЦ╤ЙНУ ВЛАДУ:
Кримчанину виписали штраф у 150 тисяч рубл╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2024 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 29.03.2024
БИТВА ЗА УКРА╥НУ

Президент Зеленський: РФ готу╓ться до нового наступу у травн╕-червн╕, Укра╖н╕ вже зараз необх╕дна допомога. Рос╕яни збили власний л╕так, який зл╕тав з аеродрому «Бельбек»

Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про с╕мсот ш╕стдесят четвертий день Велико╖ в╕йни: чим жили Укра╖на та укра╖нц╕ 28 березня 2024 року.

НАЙВАЖЛИВ╤ШЕ

Укра╖нсько-польськ╕ м╕журядов╕ консультац╕╖ на р╕вн╕ прем’╓р-м╕н╕стр╕в обох кра╖н

- Учасники укра╖нсько-польських урядових консультац╕й обговорили у Варшав╕ питання, що становлять вза╓мний ╕нтерес у сп╕впрац╕, зокрема ситуац╕ю на кордон╕ й торг╕влю в аграрному сектор╕ – Денис Шмигаль, прем’╓р-м╕н╕стр. П╕д час зустр╕ч╕ сторони прид╕лили велику увагу ситуац╕╖, що склалася на укра╖нсько-польському кордон╕ й торг╕влю в агросектор╕. Шмигаль п╕дкреслив, що Укра╖на оч╕ку╓ в╕д Польщ╕ конкретн╕ в╕дпов╕д╕ на запропонован╕ кроки, а також запевнив, що б╕льша частина з них вже виконана.

- У Варшав╕ в╕дбулася зустр╕ч в╕ч-на-в╕ч прем’╓р-м╕н╕стр╕в Укра╖ни ╕ Польщ╕ Дениса Шмигаля ╕ Дональда Туска – Укр╕нформ. П╕сля зустр╕ч╕ прем’╓р╕в в╕дбулася пленарна сес╕я укра╖нсько╖ та польсько╖ делегац╕й.

- У Рад╕ м╕н╕стр╕в Польщ╕ не спод╕ваються, що сьогодн╕шн╕ укра╖нсько-польськ╕ м╕журядов╕ консультац╕╖ на р╕вн╕ прем’╓р-м╕н╕стр╕в принесуть «якийсь прорив» – Ян Граб╓ц, кер╕вник канцеляр╕╖ голови Ради м╕н╕стр╕в Польщ╕.

Головне з╕ сп╕льного бриф╕нгу глав уряд╕в Укра╖ни ╕ Польщ╕:

Укра╖на й Польща планують створити сп╕льн╕ оборонн╕ заводи – Шмигаль.

╢вропейський Союз запровадить 50% мита на агропродукц╕ю з Рос╕╖ ╕ Б╕лорус╕, що фактично означатиме ембарго на ╕мпорт ц╕╓╖ продукц╕╖ до ╢С – Дональд Туск.

Блокада укра╖нського кордону з боку окремих польських груп шкодить економ╕ц╕ Польщ╕, Укра╖ни та ╢вропейського Союзу в ц╕лому – Шмигаль.

Ки╖в ╕ Варшава шукають ╕ вже близьк╕ до сп╕льного р╕шення щодо ╕мпорту ╕ транзиту укра╖нського зб╕жжя, аби воно не загрожувало польському ринку. Кр╕м того, сторони домовилися у питаннях вантажних автоперев╕зник╕в, аби уникнути нечесно╖ конкуренц╕╖ – Туск.

Сп╕льна мета обох держав – безпечна, кв╕туча та мирна ╢вропа, де раз ╕ назавжди покладено край рос╕йському ╕мпер╕ал╕зму – Денис Шмигаль.

Глава польського уряду пов╕домив, що польськ╕ торгово-промислов╕ м╕с╕╖ при╖дуть до Укра╖ни з в╕зитом, що дасть можлив╕сть польським компан╕ям брати участь у в╕дбудов╕ Укра╖ни п╕сля переможного для Укра╖ни завершення в╕йни.

- Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Денис Шмигаль зустр╕вся з президентом Польщ╕ Андже╓м Дудою. Пол╕тики обговорили в╕йськову допомогу Укра╖н╕ – Укр╕нформ.

***

- У Брюссел╕ в╕дбулося надзвичайне зас╕дання Ради Укра╖на-НАТО, ╕н╕ц╕йоване Ки╓вом у зв’язку ╕з масованими обстр╕лами рос╕йськими в╕йськами укра╖нсько╖ критично╖ ╕нфраструктури – сайт М╕с╕╖ Укра╖ни при НАТО. М╕н╕стр оборони Укра╖ни Рустем Ум╓ров по╕нформував союзник╕в про насл╕дки рос╕йських атак, заходи з реагування, як╕ вживаються Укра╖ною, та закликав держави-члени НАТО надати додатков╕ системи ППО та ПРО, а також ракети до них, щоб захистити укра╖нськ╕ м╕ста ╕ громадян.

- Укра╖нськ╕ телеканали зазнали ворожо╖ к╕бератаки – пропагандистський контент рос╕ян проник в еф╕ри. Ворог намагався заглушити еф╕ри власних ╕ партнерських телеканал╕в 1+1 media де, зокрема, транслюються канали 1+1 Укра╖на, 1+1 Марафон, ТЕТ, ПлюсПлюс, Б╕гуд╕, 2+2, УН╤АН та ╕нш╕. Проблема уже усунена. Супутникове мовлення в╕дновлене – Центр стратег╕чних комун╕кац╕й та ╕нформац╕йно╖ безпеки.

ЦИТАТА

Володимир Зеленський, президент Укра╖ни: «Ця агрес╕я та арм╕я Пут╕на можуть прийти в ╢вропу, ╕ тод╕ громадяни Сполучених Штат╕в, солдати Сполучених Штат╕в повинн╕ будуть захищати ╢вропу, тому що вони ╓ членами НАТО».

Герман Галущенко, м╕н╕стр енергетики: «… Це наймасштабн╕ша атака (ракетна атака рф 22.03 – ред.) взагал╕ по енергетиц╕ з початку велико╖ агрес╕╖. Б╕льше н╕ж 150 засоб╕в ураження одночасно… Хороша новина в тому, що система стаб╕льна ╕ вона ц╕л╕сна. Бо метою ц╕╓╖ атаки був тотальний блекаут держави».

ВТРАТИ ВОРОГА

В╤ЙНА

- На Авд╕╖вському напрямку рос╕йська арм╕я намага╓ться просуватися в район╕ Семен╕вки. Ситуац╕я на напрямку залиша╓ться складною – Максим Жор╕н, заступник командира Третьо╖ окремо╖ штурмово╖ бригади.

- На Ор╕х╕вському напрямку в район╕ Роботиного та Старомайорського загарбники зд╕йснили чотири штурми, усп╕ху не мали. На л╕вобережж╕ Дн╕пра ворог наважився на один штурм укра╖нських позиц╕й, зазнав втрат ╕ в╕д╕йшов на вих╕дн╕ позиц╕╖ – Сили оборони п╕вдня Укра╖ни.

- У тимчасово окупованому Севастопол╕ рос╕йськ╕ в╕йськов╕ збили власний л╕так, який зл╕тав з аеродрому «Бельбек», льотчик катапультувався – телеграм-канал «Крымский ветер».

- ╤нформац╕я про п╕дготовку рос╕йських в╕йськ до наступу на Харк╕в ╓ частиною ворожо╖ кампан╕╖ «пропаганди страху» та не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕ – Центр протид╕╖ дез╕нформац╕╖.

- Сили протипов╕тряно╖ оборони в н╕ч на 28 березня знищили 26 ╕з 28 ударних дрон╕в, якими атакувала Укра╖ну Рос╕я – Пов╕трян╕ сили ЗСУ. Рос╕яни намагалися поц╕лити по об'╓ктах енергетики на п╕вдн╕.

- Н╕меччина передала нову парт╕ю в╕йськово╖ допомоги Укра╖н╕. У пакет╕ – бронетехн╕ка, бо╓припаси, дрони, автомоб╕л╕ спецпризначення та ╕нше – уряд ФРН.

- Агенц╕я оборонних закуп╕вель п╕дписала контракт ╕з укра╖нським п╕дпри╓мством на постачання в╕йськово╖ техн╕ки, а Державний оператор тилу – на закуп╕влю речового майна – МОУ.

***

- На теплових електростанц╕ях ДТЕК в ╤вано-Франк╕вськ╕й та В╕нницьк╕й областях внасл╕док рос╕йських удар╕в 22 березня постраждали вс╕ енергоблоки – Дмитро Сахарук, виконавчий директор ДТЕК. Постраждали вс╕ блоки на Бурштинськ╕й ТЕС ╕ вс╕ – на Ладижинськ╕й ТЕС. Енергоблоки в р╕зному ступен╕ руйнац╕╖: в╕д повно╖ до понад 50%.

- Внасл╕док н╕чно╖ атаки на Запор╕жжя дв╕ ж╕нки отримали поранення, уламками «Шахед╕в» зруйновано 2 приватн╕ будинки, ще 86 мають частков╕ руйнування ╕ пошкодження, знеструмлен╕ 37 осель – ОВА.

- Через насл╕дки рос╕йських атак на енергетичну ╕нфраструктуру збер╕гаються граф╕ки в╕дключень у Харк╕вськ╕й област╕ – Укренерго.

- На Дн╕пропетровщин╕ енергетики в╕дновили електропостачання 1,8 тис. споживач╕в; на Харк╕вщин╕ заживили 134 точки обл╕ку в трьох населених пунктах – М╕ненерго.

- Станом на ранок 28 березня 2024 року, за оф╕ц╕йною ╕нформац╕╓ю ювенальних прокурор╕в, 537 д╕тей загинули та понад 1269 отримали поранення р╕зного ступеня тяжкост╕ – Оф╕с генпрокурора.

НОВИНИ: УКРА╥НА

В╕зит голови Нац╕онально╖ асамбле╖ Франц╕╖ Яель Брон-П╕ве до Ки╓ва

- У Ки╓в╕ на зас╕данн╕ Верховно╖ Ради виступила голова Нац╕онально╖ асамбле╖ Франц╕╖ Яель Брон-П╕ве – Ярослав Железняк, народний депутат ╕з фракц╕╖ «Голос». Разом з головою нижньо╖ палати парламенту Франц╕╖ до Укра╖ни з робочим в╕зитом також прибула французька делегац╕я.

- Президент Володимир Зеленський зустр╕вся з главою Нац╕ональних збор╕в Франц╕╖ Яель Брон-П╕ве, обговорили сп╕впрацю в оборонн╕й сфер╕ та першочергов╕ потреби укра╖нських захисник╕в – ОП.

- Голова Верховно╖ Ради Руслан Стефанчук заявля╓, що Укра╖на розрахову╓ на започаткування довгострокових про╓кт╕в ╕з французькими компан╕ями оборонно-промислового комплексу – ВРУ.

***

Президент Зеленський:

пров╕в телефонну розмову з╕ сп╕кером Палати представник╕в Конгресу США Джонсоном. Глава держави розпов╕в йому про ситуац╕╖, в яких допомога в╕д Сполучених Штат╕в необх╕дна Укра╖н╕;

представив особовому складу нового кер╕вника Служби зовн╕шньо╖ розв╕дки Олега ╤ващенка.

Президент Зеленський в ╕нтерв'ю CBS News сказав:

Ми стаб╕л╕зували ситуац╕ю. Вона краща, н╕ж була два-три м╕сяц╕ тому, коли в нас був великий деф╕цит артилер╕йських бо╓припас╕в. Ми абсолютно не бачили великого, величезного контрнаступу з боку РФ... Рос╕яни не мали усп╕ху

У ц╕й артилер╕йськ╕й в╕йн╕ на виснаження РФ ма╓ перевагу не лише завдяки б╕льш╕й к╕лькост╕ вогневих засоб╕в, але й завдяки б╕льш╕й дальност╕ ╖хнього ураження.

Укра╖н╕ вже зараз необх╕дна допомога. Адже новий наступ РФ оч╕ку╓ться наприк╕нц╕ травня або у червн╕.

в╕йна в сектор╕ Гази переор╕╓нтувала св╕тову увагу – та допомогу США – в╕д Укра╖ни.

Пут╕н використову╓ терористичний акт ╤Д╤Л у П╕дмосков'╖ 22 березня для максимально╖ консол╕дац╕╖ рос╕йського населення.

- В╕дбулось нев╕дкладне зас╕дання Ради оборони м╕ста Ки╓ва щодо забезпечення безпеки в столиц╕. У Ки╓в╕ нев╕дкладно опрацюють питання проведення масових заход╕в через заяви кер╕вник╕в РФ про нам╕ри зб╕льшити к╕льк╕сть ракетних атак, спрямованих на цив╕льн╕ об’╓кти та жител╕в Укра╖ни ╕ Ки╓ва зокрема – КМВА.

- Сьогодн╕ набув чинност╕ закон про запровадження в Укра╖н╕ нового виду крим╕нальних покарань – пробац╕йного нагляду – Центр пробац╕╖. Пробац╕йний нагляд поляга╓ в обмеженн╕ прав ╕ свобод засудженого, визначених законом ╕ встановлених вироком суду, ╕з застосуванням наглядових та соц╕ально-виховних заход╕в без ╕золяц╕╖ в╕д сусп╕льства.

- У Сухопутних в╕йськах Збройних сил Укра╖ни проведуть службову перев╕рку щодо оприлюдненого в╕део за участ╕, ймов╕рно, начальника одного з територ╕альних центр╕в комплектування та соц╕ально╖ п╕дтримки Р╕вненсько╖ област╕ – стор╕нка Сухопутних в╕йськ ЗСУ у Фейсбуц╕.

- Нац╕ональний антидоп╕нговий центр Укра╖ни (НАДЦ) представив стратег╕ю розвитку до 2028 року, яка стосу╓ться не лише чистого спорту, але й м╕жнародних зобов’язань, передбачених в╕дпов╕дними Конвенц╕ями Ради ╢вропи та ЮНЕСКО, п╕дписантом яких ╓ наша кра╖на – Укр╕нформ.

- Вищий антикорупц╕йний суд продовжив до 26 травня запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ тримання п╕д вартою колишньому голов╕ Державно╖ ф╕скально╖ служби Роману Нас╕рову, який обвинувачу╓ться в одержанн╕ понад 722 млн грн неправом╕рно╖ вигоди – пресслужба САП.

- Кл╕н╕чна л╕карня «Феофан╕я» буде надавати послуги з л╕кування ╕нфаркт╕в, ╕нсульт╕в та онколог╕╖ – НСЗУ.

***

- У минулому роц╕ реальний ВВП зр╕с на 5,3% п╕сля пад╕ння на 28,8% у 2022-му – Держстат.

- ПрАТ «Укра╖нське Дунайське пароплавство» завершило буд╕вництво третьо╖ барж╕ SLG ╕ готове будувати до 10 одиниць суден щор╕чно – Дмитро Москаленко, генеральний директор УДП

- У Фонд╕ п╕дтримки енергетики ╓ 40 м╕льйон╕в ╓вро, як╕ спрямують на закуп╕влю обладнання для пошкоджених енергетичних об’╓кт╕в – Герман Галущенко, м╕н╕стр енергетики

СВ╤Т: ДОПОМОГА, САНКЦ╤╥, ПОД╤╥

- М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Дмитро Кулеба 28-29 березня в╕дв╕да╓ ╤нд╕ю з в╕зитом на запрошення свого ╕нд╕йського колеги Субраманьяма Джайшанкара – пресслужба МЗС. Укра╖нський м╕н╕стр закордонних справ в╕дв╕ду╓ ╤нд╕ю вперше з 2017 року.

- Канцлер Н╕меччини Олаф Шольц наполяга╓, що його р╕шення не поставляти Укра╖н╕ крилат╕ ракети Taurus пов’язане з прагненням запоб╕гти прямому з╕ткненню Рос╕╖ та НАТО – M?rkische Allgemeine.

- США та Велика Британ╕я перев╕ряють понад 20 м╕льярд╕в долар╕в криптовалютних транзакц╕й, як╕ пройшли через рос╕йську в╕ртуальну б╕ржу, у рамках зусиль союзник╕в по боротьб╕ з ухиленням в╕д санкц╕й, як╕ п╕дтримують в╕йну Пут╕на в Укра╖н╕ – Bloomberg.

- Адм╕н╕страц╕я США висловила обурення заявами Кремля, який продовжу╓ звинувачувати Укра╖ну, США та ╕нш╕ кра╖ни у причетност╕ до теракту в «Крокус╕», та пов╕домила, що попереджала РФ про цю загрозу детально в письмовому вигляд╕ – Б╕лий д╕м.

- У пункт╕ пропуску «Угрин╕в-Долгобичув» тимчасово завершилось блокування руху вантаж╕вок до 2 кв╕тня – ДПСУ. Станом на ранок 28 березня в чергах на пунктах пропуску з польським кордоном «Ягодин», «Рава-Руська», «Угрин╕в» стояли майже 370 вантаж╕вок.

- У штаб-квартир╕ Орган╕зац╕╖ Об'╓днаних Нац╕й з питань осв╕ти, науки ╕ культури (ЮНЕСКО) в Париж╕ п╕д час 219-╖ сес╕╖ ухвалили р╕шення про д╕╖ та програму надзвичайно╖ допомоги Укра╖н╕ – пресслужба М╕н╕стерства культури та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни.

- Уряд Колумб╕╖ вислав сп╕вроб╕тник╕в посольства Аргентини п╕сля того, як аргентинський президент Хав'╓р М╕лей у телев╕з╕йному ╕нтерв'ю назвав колумб╕йського колегу Густаво Петро терористом, вбивцею ╕ комун╕стом – Bloomberg.

- Посол Рос╕╖ в Польщ╕ Серг╕й Андр╓╓в на фон╕ скандалу з неприбуттям до польського МЗС п╕сля порушення рос╕йською ракетою пов╕тряного простору Польщ╕, ви╖хав з РП. Андр╓╓в не був видалений з Польщ╕ ╕ не ╕нформував про свою в╕дставку – Радослав С╕корський, глава МЗС Польщ╕.

ВОРОГ

- Рос╕йський Сл╕дчий ком╕тет заявив, що отримав «докази» зв'язку нападник╕в на концертний зал «Крокус С╕т╕ Хол» з «укра╖нськими нац╕онал╕стами». В СК заявили, що виконавцям н╕бито надходили кошти з територ╕╖ Укра╖ни – росЗМ╤.

- П╕сля сер╕╖ удар╕в по рос╕йських нафтопереробних заводах, що парал╕зували роботу великих п╕дпри╓мств «Роснефти» ╕ «Лукойлу», випуск автомоб╕льного бензину в кра╖н╕ впав на 7,4% – The Moscow Times.

- Директор служби зовн╕шньо╖ розв╕дки Рос╕╖ Серг╕й Наришк╕н ╕з понед╕лка по середу в╕дв╕дав П╕вн╕чну Корею, де обговорив шляхи посилення сп╕впрац╕ РФ ╕з КНДР «у в╕дпов╕дь на пост╕йно висх╕дн╕ шпигунськ╕ д╕╖ та змови з боку ворожих сил» – п╕вн╕чнокорейське державне ╕нформагентство KCNA.

- Рос╕я зб╕льшила ╕мпорт пального з Б╕лорус╕ у березн╕, щоб подолати ризик деф╕циту на сво╓му внутр╕шньому ринку, який виник через ремонти на рос╕йських НПЗ п╕сля атак дрон╕в – Reuters.

- У Рос╕╖ п╕сля нападу на п╕дмосковний концертний зал «Крокус С╕т╕ Хол» посилилася антим╕грантська риторика, що загрожу╓ перерости у м╕жетн╕чну ворожнечу всередин╕ РФ – The New York Times.

П╕дготувала Марина Дмитр╕в

https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 29.03.2024 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25934

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков