Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СПРАВА "МЕДВЕДЧУК ПРОТИ СТУСА"
Як сталося, що в Укра╖н╕ почали забороняти книги


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬК╤ ДУМИ
Чи може тут щось зробити Укра╖на? Мусить.


╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 05.11.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 05.11.2004
ПЛИВЛИ КОРАБЛИКИ... ІЗ БЮЛЕТЕНІВ
Лідія СТЕПКО, власкор "КС".

31 жовтня Вітчизна штурмом брала висоту під назвою президентські вибори. Наступного дня Севастополь, як і решта регіонів держави, звітував попередніми даними. Кінцевих, здається, Україна не дочекається й до наступного туру. Прикметно, що зранку, 1 листопада, з екрана "Народного каналу" - телебачення Севастопольської міськради - ми почули про себе дивний репортаж, у якому кореспондент повідомила, якими дотепними бувають у нас виборці, а головне - з якою уявою! Хтось перед тим, як кинути бюлетень в урну, вирізував з нього сніжинки, дехто будував кораблики, інші ж диваки писали на полях побажання доброго здоров`я своєму улюбленому кандидатові.
Після такого духопідйомного сюжету моя уява спромоглася намалювати лише смітник, куди поплив корабликом або полетів сніжинкою мій бюлетень. Бо щоб забавлятися таким чином у нашвидкуруч облаштованій кабінці, до того ж без фіраночки (саме такими були місця для голосування на моїй виборчій дільниці) - треба було мати неабиякий хист. Уява ще намалювала кандидата, якому гіпотетично міг дістатися мій голос. Бо знову ж таки, важко уявити, що якась бабуся стоятиме в такій черзі, а відтак зайвих бюлетенів, мабуть, вистачило, щоб замінити зіпсовані вищезгаданими "побажаннями". Але то моя, може, зайве вразлива уява... Хотілося б помилитися.
Оголошені попередні результати не стали сенсацією: два відомих в Україні лідери, що мали такі нерівні умови на старті, як на диво, зрівнялися на фініші (за підрахунками по Україні в цілому). В нас же у Севастополі діючий прем'єр В. Янукович набрав понад 70 відсотків, В. Ющенкові ж дісталося біля шести. Агітували за першого у нас настільки ж ревно, як і паплюжили останнього. Перелік інсинуацій досить широкий: від залякування забороною Ющенком російської мови, до поширення фальшивки - листа до кримських татар з обіцянкою віддати їм Крим. Спостерігачі ж зі штабу В. Ющенка навіть в день виборів на дільницях зазнавали тиску. Крім того, як повідомили у штабі цього кандидата, за день-два до виборів з виборчих комісій були виключені представники блоку В. Ющенка, які нібито не виконували обов'язків, з тим, щоб за короткий час їх не можна було замінити іншими. Списки виборців, на думку керівників штабу, були складені таким чином, що неохопленими виявилися цілі вулиці. Не знайшовши себе в списках, хтось йшов додому, а хтось до суду. Суди не були готові за короткий час (до закінчення голосування) охопити таку шалену кількість позовників. Ще спостерігачі штабу В. Ющенка помітили, що на деяких дільницях, зокрема на 61-й з 225-го територіального округу з 12-ї до 14-ї години не було бюлетенів: раптом скінчилися. За ними посилали машину. Були випадки, що молодих спостерігачів від штабу досвідчені тіточки, що керували виборчими дільницями, намагалися виставити за двері. На деяких дільницях не дозволяли голосувати з паспортами старого зразка. Були ще випадки заборони фото- та відеозйомки. Всіх невідповідностей не перелічити. У штабі В. Ющенка ще відмічають використання адмінресурсу в агітації кандидата в президенти від влади.
Вадим Ружицький, заступник начальника севастопольського штабу В. Ющенка, відзначив надзвичайно низький рівень кваліфікації працівників виборчих дільниць. Наприклад, в селі Орлиному у день виборів було запропоновано скласти додаткові списки, і на це був отриманий дозвіл. Ще він відмітив, що у день голосування до обіду не працювали суди Ленінського району та Балаклави. У цілому ж, на його думку, виборцям Севастополя не лише була нав`язана кандидатура провладного кандидата, а й сама система виборів, що дозволяла вищезгадані маніпуляції.
А тепер від себе хочу відзначити роботу самого штабу В. Ющенка у Севастополі. Викладену вище інформацію я отримала там завдяки... неабиякій наполегливості та міцним ліктям. І цей факт вразив мене не менше, ніж наведені факти порушень на виборах Президента. З огляду на мої публікації, мене, як і саму "Кримську світлицю", навряд чи можна запідозрити в агітації за провладного кандидата. Та все ж не можу не згадати, як три тижні тому, шукаючи одного з місцевих чиновників, я зайшла до штабу Януковича. На дверях - ніякого чергового, зустріли мене досить люб`язно. За браком часу запропоновану каву пити не довелось, але було зрозуміло, що там борються за кожного виборця.
На вході до севастопольського штабу В. Ющенка мене зупинив черговий, не допомогли ні посвідчення, ні вмовляння. Лише прес-секретар штабу М. Сидорець (колишня колега-журналіст по телерадіокомпанії) дозволила, нарешті, увійти.
Ще й досі прикро від такого "чемного" прийому. Невже немає розуміння, як шкодять вони своєму, моєму, НАШОМУ кандидатові? До штабу улюбленого і такого доступного народу України кандидата (пригадаймо хоча б наші репортажі про відвідини Ющенком Криму) вхід мав би бути таким же доступним - і не лише для журналістів, але й для кожного севастопольця.
Думається, що людяний, коректний та шляхетний Віктор Ющенко здивувався б, дізнавшись, як зустрічають у його штабі власкора часопису, який кожним своїм номером намагається наблизити його до перемоги...

м. Севастополь.

ВІД РЕДАКЦІЇ.
Нас тут не так багато. Нам тут непросто. Ми мусимо гуртуватися. Хто цього не розуміє - той... розуміє не все. Або просто випадкова людина. Або навіть чужа.
Добре знаючи, в яких умовах доводиться працювати "нашоукраїнцям" в Криму (для "Кримської світлиці", якій у грудні, дасть Бог, виповниться вже 12 років, ці умови - не новина), все ж сподіваємося, що люди, які працюють не за гроші і обіцяне тепле начальницьке крісельце у завтрашній Україні, а заради самої України, завжди знайдуть спільну мову. Мусять знайти!
Інакше ми знову (вже вкотре за сотні літ безталанної української історії) нічого для нашої Вітчизни не виграємо. Або якщо чогось і доб`ємося, його у нас просто вкрадуть, поки крутитимемо дулі одне одному.
Шануймося!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 05.11.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2592

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков