"Кримська Свiтлиця" > #9 за 01.03.2024 > Тема "Резонанс"
#9 за 01.03.2024
╢ВРОПАРЛАМЕНТ УХВАЛИВ РЕЗОЛЮЦ╤Ю НА П╤ДТРИМКУ УКРА╥НИ П╤СЛЯ ДВОХ РОК╤В В╤ЙНИ
╢вропарламент ухвалив резолюц╕ю щодо необх╕дност╕ непохитно╖ п╕дтримки Укра╖ни ╢С п╕сля двох рок╕в повномасштабно╖ в╕йни.
Як пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу, цю резолюц╕ю депутати ухвали б╕льш╕стю голос╕в. За проголосував 451 депутат, проти – 46, ще 49 ╓вродепутат╕в утрималися.
«Рос╕я веде злочинну, неспровоковану та невиправдану повномасштабну в╕йну проти Укра╖ни з 24 лютого 2022 року. Вона розпочала цю в╕йну у 2014 роц╕ шляхом анекс╕╖ Кримського п╕вострова та одночасно╖ окупац╕╖ частин Донецько╖ та Лугансько╖ областей. Ця в╕йна ╓ грубим та показовим порушенням Харт╕╖ ООН, фундаментальних принцип╕в м╕жнародного права. Д╕╖ Рос╕╖ в Укра╖н╕ впродовж минулих двох рок╕в загрожують миру й безпец╕ в ╢вроп╕ та у св╕т╕», - йдеться у документ╕.
╢вропарламент наголосив на непохитн╕й сол╕дарност╕ з народом та пол╕тичним кер╕вництвом Укра╖ни, п╕дтвердив п╕дтримку незалежност╕, суверен╕тету та територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в ╖╖ м╕жнародно визнаних кордонах. Депутати знову засудили рос╕йську в╕йну проти Укра╖ни, а також залучення до не╖ режиму в Б╕лорус╕. Вони висунули вимогу до Рос╕╖ та ╖╖ попл╕чник╕в негайно зупинити бойов╕ д╕╖ та вивести вс╕ сво╖ сили та в╕йськове обладнання з ус╕╓╖ територ╕╖ Укра╖ни.
Резолюц╕я окремо наголошу╓ на неприпустимост╕ атак проти мирного населення та цив╕льно╖ ╕нфраструктури, заклика╓ Рос╕ю зупинити практику насильницько╖ депортац╕╖ укра╖нц╕в з тимчасово окупованих територ╕й та зв╕льнити вс╕х укра╖нц╕в, як╕ перебувають у рос╕йському полон╕ або ув’язненн╕, та припинити практику завезення рос╕йських громадян на ТОТ Укра╖ни.
Документ засуджу╓ нам╕р Рос╕╖ провести «президентськ╕ вибори» на ТОТ Укра╖ни та п╕дкреслю╓, що ╢вропарламент не визна╓ результати цих протиправних «вибор╕в».
Депутати закликали ╢вроком╕с╕ю, високого представника ╢С та уряди кра╖н-член╕в працювати разом з Укра╖ною та вс╕м м╕жнародним сп╕втовариством для створення спец╕ального трибуналу з розсл╕дування та покарання злочину агрес╕╖, що був ско╓ний проти Укра╖ни рос╕йськими кер╕вниками та ╖╖ попл╕чниками, зокрема, в Б╕лорус╕. В документ╕ в╕та╓ться заснування М╕жнародного центру ╕з пересл╕дування за злочин агрес╕╖ проти Укра╖ни у Гааз╕.
╢вропарламент закликав ╢С та його член╕в продовжувати санкц╕╖ проти кра╖ни-агресора, забезпечити ефективну ╕мплементац╕ю вс╕х 13-ти пакет╕в таких обмежувальних заход╕в та усунути ╕снуюч╕ можливост╕ для ╖х обминання.
Документ м╕стить ряд принципових положень, зокрема про те, що головною метою Укра╖ни залиша╓ться перемога у в╕йн╕ з Рос╕╓ю, що означатиме виведення вс╕х рос╕йських сил та ╖х попл╕чник╕в з ус╕╓╖ м╕жнародно визнано╖ територ╕╖ Укра╖ни. Ця мета може бути досягнута за умови продовження стаб╕льно╖, зм╕стовно╖ та безперервно╖ допомоги для Укра╖ни, поступового зб╕льшення постачання необх╕дно╖ конвенц╕йно╖ збро╖ та обладнання.
«╢вропарламент… наголошу╓ на важливост╕ зв╕льнення Кримського п╕вострова, окупованого Рос╕╓ю 10 рок╕в тому, нагаду╓, що мешканц╕ п╕вострова, як╕ ╓ в╕рними Укра╖н╕, зокрема з числа кор╕нного населення (кримських) татар, п╕ддаються репрес╕ям, арештам ╕ тортурам… та п╕дтриму╓ зусилля Укра╖ни з ре╕нтеграц╕╖ Криму, зокрема в рамках Кримсько╖ платформи», - йдеться у документ╕.
╢вропарламент п╕дтвердив п╕дтримку зусиллям кра╖н-член╕в та ╢С з постачання в Укра╖ну необх╕дно╖ збро╖ та в╕йськового обладнання та закликав продовжувати цю допомогу так довго, як це буде необх╕дним для перемоги Укра╖ни. При цьому депутати закликали пол╕тичне кер╕вництво кра╖н-член╕в в╕дмовитися в╕д будь-яких «самообмежень» у наданн╕ тако╖ допомоги та сво╓часно поставити в Укра╖ну все, що дозволить ╖й не лише захиститися в╕д рос╕йських атак, а й повернути контроль над тимчасово окупованими територ╕ями та перемогти у ц╕й справедлив╕й в╕йн╕.
╢вропейськ╕ пол╕тики висловили п╕дтримку Формул╕ миру Президента Володимира Зеленського та прив╕тали п╕дписання двосторонн╕х угод у сфер╕ безпеки м╕ж Укра╖ною та Великою Британ╕╓ю, Дан╕╓ю, ╤тал╕╓ю, Н╕меччиною та Франц╕╓ю в рамках реал╕зац╕╖ сп╕льно╖ декларац╕╖ G7 з п╕дтримки Укра╖ни. При цьому документ окремо наголошу╓, що ц╕ угоди не можуть розглядатися як альтернатива майбутньому членству Укра╖ни в НАТО.
«╢вропарламент… п╕дкреслю╓, що рос╕йська в╕йна проти Укра╖ни призвела до фундаментальних зм╕н геопол╕тично╖ ситуац╕╖ в ╢вроп╕ та загрожу╓ ╖╖ безпеков╕й арх╕тектур╕ ╕ що в╕дпов╕дь на такий розвиток потребу╓ в╕д ╢С р╕шучих, широких пол╕тичних, безпекових та ф╕нансових р╕шень», - наголошу╓ться у документ╕.
Як пов╕домлялося, п╕сля початку рос╕йсько╖ агрес╕╖ проти Укра╖ни ╢С та його кра╖ни-члени вже надали Укра╖н╕ ф╕нансову, економ╕чну гуман╕тарну та в╕йськову допомогу, загальний обсяг яко╖ наближа╓ться до 90 м╕льярд╕в ╓вро. ╢С визнав, що рос╕йська в╕йна проти Укра╖ни несе прям╕ загрози для вс╕╓╖ ╓вропейсько╖ безпеки та вжива╓ скоординован╕ заходи для п╕двищення готовност╕ й оснащення збройних сил у кра╖нах-членах, а також для повного в╕дновлення виробничих потужностей ╓вропейсько╖ оборонно╖ промисловост╕.
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 01.03.2024 > Тема "Резонанс"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25856
|