Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 23.02.2024 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 23.02.2024
НЕ ПИТАЙТЕ УКРА╥НУ, КОЛИ ЗАК╤НЧИТЬСЯ В╤ЙНА, ПИТАЙТЕ В СЕБЕ, ЧОМУ ПУТ╤Н ДОС╤ ЗДАТНИЙ ╥╥ ПРОДОВЖУВАТИ

24 лютого могло стати к╕нцем св╕ту, який ми вс╕ зна╓мо. Св╕ту правил. Правил, як╕ мають захищати життя.

Наш спротив за п╕дтримки партнер╕в призупинив руйнування ц╕╓╖ системи – св╕тового порядку, заснованого на правилах.

2024 р╕к повинен стати часом повного в╕дновлення св╕тового порядку, заснованого на правилах.

Пан╕ та панове!

Не правила, як╕ визначають життя св╕ту, мають залишитися вчорашн╕м днем, а така Рос╕я, яка не визна╓ правил, ма╓ залишитись у минулому. ╤ ми можемо це забезпечити. Не просто роблячи щось. А роблячи все необх╕дне.

Зараз на конференц╕╖ представлен╕ р╕зн╕ частини св╕ту та багато нац╕й. ╤ серед нас нема╓ тих, кому в╕йна, що трива╓ у ╢вроп╕, не загрожу╓. Ця в╕йна визнача╓ б╕льше, н╕ж м╕сце Укра╖ни чи вс╕╓╖ ╢вропи у св╕т╕. Це в╕йна Рос╕╖ проти будь-яких правил взагал╕.

Але чи довго св╕т дозволить Рос╕╖ бути такою? Це сьогодн╕ головне питання.

Що довше трива╓ ця рос╕йська агрес╕я проти св╕тового порядку, заснованого на правилах, то б╕льш╕ зм╕ни провокуються.

Можливо, людям доведеться жити у св╕т╕, де локальн╕ в╕йни не залишатимуться т╕льки локальними. Будь-який спалах в╕йни ризикуватиме перетворитися на глобальну катастрофу.

Можливо, перетворення ╖ж╕ чи м╕грац╕╖ на зброю злама╓ наявн╕ рег╕ональн╕ баланси та п╕д╕рве багато пол╕тичних систем. ╤ не лише у ╢вроп╕, а й на Близькому Сход╕, в Африц╕, в Америках.

Можливо, ╢вропа – перед часами, коли питання про застосування 5-╖ статт╕ договору про НАТО буде питанням узагал╕ не до Вашингтона, а саме до ╓вропейських столиць.

Таких «можливо» – сотн╕. 23 лютого 2022 року ╖х ус╕х ╕ще не було. Тепер вони – частина реальност╕. ╤ чого нема╓ в ц╕й реальност╕? Безпеки. Ан╕ для найб╕льших, ан╕ для найменших держав. Ми повинн╕ зробити безпеку знову реальн╕стю.

Пан╕ та панове!

Чи готов╕ ви залишити все, що ц╕ну╓те в житт╕, у вчорашньому св╕т╕? Укра╖нц╕ на це не п╕дуть! Така наша в╕дпов╕дь. 2024 р╕к вимага╓ вашо╖ в╕дпов╕д╕. Кожного у св╕т╕.

Якщо зараз не д╕яти, наступн╕ роки Пут╕н зум╕╓ зробити катастроф╕чними ╕ для ╕нших народ╕в. Розв╕дки про це знають.

Укра╖на зламала вже багато м╕ф╕в, якими Рос╕я намагалася затуманити реальн╕сть ╕ яким св╕т, на жаль, в╕рив. М╕ф про те, що Рос╕я н╕бито може захопити ╕ншу кра╖ну за к╕лька дн╕в або тижн╕в, коли захоче. Укра╖нц╕ стоять уже 724 дн╕. 724 дн╕!

Чи пов╕рили б ви 725 дн╕в тому, що таке взагал╕ можливо?

Ми зруйнували й ╕нший божев╕льний м╕ф Рос╕╖ про те, що Укра╖на н╕бито «несправжня кра╖на». Це саме в Рос╕╖ почався масштабний заколот, що призв╕в до захоплення м╕ст, внутр╕шн╕х бо╖в ╕ збройного маршу на Москву. Це типова ознака несправжньо╖ держави.

Розбито м╕ф ╕ про те, що рос╕йська зброя н╕бито ма╓ якусь перевагу над зах╕дною збро╓ю. Фактично за вс╕ма параметрами Рос╕я г╕рша. Тому Пут╕н уперше в ╕стор╕╖ Рос╕╖ поклонився ╤рану та П╕вн╕чн╕й Коре╖ заради допомоги.

Був м╕ф про те, що ╢вропа занадто слабка, щоб захищатися. Натом╕сть ╢вропа стала глобальною силою та дола╓ залежност╕ в╕д Рос╕╖. Зараз ╢вропа демонстру╓, що нашу з вами сп╕льноту недарма назвали ╓вроатлантичною. Це два береги. Майже 80 рок╕в недопущення континентально╖ в╕йни у ╢вроп╕ спиралося на силу американського берега. Зараз бачимо, що ╓вропейський берег здатен бути силою, яка не допуска╓ хаосу. Кожна з╕ створених нами оборонних коал╕ц╕й це доводить. Кожна з п╕дписаних безпекових угод це впроваджу╓. Вже ма╓мо таку угоду з╕ Сполученим Корол╕вством. ╤ я вдячний за безпекову угоду з Н╕меччиною, яку ми п╕дписали напередодн╕ в Берл╕н╕ з Олафом. У Париж╕ з Еммануелем п╕дписано безпекову угоду м╕ж Укра╖ною та Франц╕╓ю. ╤ це лише старт реал╕зац╕╖ домовленостей на основ╕ безпеково╖ декларац╕╖ «Групи семи».

Нам дуже довго говорили: «╤д╕ть до Пут╕на, щоб в╕н дав можлив╕сть в╕дновити рух товар╕в Чорним морем». Нашим Чорним морем. Але ми зробили це без Пут╕на. Понад 23 м╕льйони тонн вантаж╕в транспортовано Чорним морем та укра╖нським експортним коридором. В╕д початку цього року вже ╓ нормальний рух вантаж╕в до Китаю, ╤спан╕╖, ╢гипту, Туреччини, ╤тал╕╖, Пакистану, Н╕дерланд╕в, Тун╕су, Л╕в╕╖ та ╕нших кра╖н.

Дехто стверджував, що проти рос╕йських ракет н╕бито не бува╓ д╕╓вого захисту. Ми зна╓мо точно – ус╕ ми: за наявност╕ достатньо╖ к╕лькост╕ «петр╕от╕в» та деяких ╕нших зах╕дних систем ППО можна збити будь-як╕ рос╕йськ╕ ракети. ╤ якщо систем ППО в Укра╖н╕ буде достатньо, ми зможемо повернути додому м╕льйони укра╖нц╕в, м╕льйони наших людей, м╕льйони наших б╕женц╕в. ╤ дякую вам за ваше ставлення в ус╕х ваших кра╖нах до наших людей. Спасиб╕ вам величезне! Але я спод╕ваюся, що вони повернуться. Ми зробимо все для цього. ╤, звичайно, наша економ╕ка зможе повернути незалежн╕сть в╕д зовн╕шньо╖ п╕дтримки.

Укра╖нц╕ довели, що здатн╕ примушувати Рос╕ю в╕дступати, здатн╕ в╕дновлювати правила. ╤ цим ми не залиша╓мо абсолютно н╕чого в╕д ключового рос╕йського м╕фу – м╕фу про те, що Укра╖на н╕бито не може перемогти в ц╕й в╕йн╕. Ми можемо повертати нашу землю. ╤ Пут╕н може програвати. ╤ це вже не раз було на пол╕ бою. Наш╕ д╕╖ обмежен╕ лише достатн╕стю та далекоб╕йн╕стю нашо╖ сили. Тобто тим, що залежить не в╕д нас. ╤ ситуац╕я в Авд╕╖вц╕ ╓ п╕дтвердженням цього.

Дорог╕ друз╕!

На жаль, тримання Укра╖ни у штучних деф╕цитах збро╖, зокрема в деф╕цит╕ артилер╕╖ й далекоб╕йност╕, да╓ змогу Пут╕ну адаптуватися до наявно╖ ╕нтенсивност╕ в╕йни. Це самопослаблення демократ╕╖ з плином часу н╕велю╓ досягнут╕ нами сп╕льн╕ усп╕хи.

Рос╕я ма╓ лише одну суто свою во╓нну перевагу на цей час, а саме – повне знец╕нення людського життя. Пост╕йн╕ рос╕йськ╕ «м?ясн╕ штурми» це доводять.

М╕жнародне потурання в╕дсутност╕ верховенства права в Рос╕╖ п╕сля 1991 року та пут╕нська пол╕тика керовано╖ б╕дност╕ призвели до того, що життя людини для рос╕йсько╖ держави н╕чого не варте.

На додачу до цього багатол╕тня само╕золяц╕я Пут╕на та його безкарн╕сть призвели до його повно╖ деградац╕╖. Абсолютно╖. В╕н уже в╕дкрито виправдову╓ Г╕тлера, зн╕маючи з нього в╕дпов╕дальн╕сть за Другу св╕тову в╕йну. В╕н зробив геноцид нашого народу просто ординарною частиною сво╓╖ пол╕тики. Пут╕н вбива╓, кого захоче – чи то л╕дера опозиц╕╖, чи будь-кого ╕ншого, хто зда╓ться саме йому ц╕ллю. П╕сля вбивства Олекс╕я Навального просто абсурдно сприймати Пут╕на як н╕бито лег╕тимного главу рос╕йсько╖ держави. Це в╕дморозок, який збер╕га╓ владу завдяки корупц╕╖ та насильству. При╖жджати до нього на так звану ╕навгурац╕ю, тиснути його руку, вважати його р╕вним соб╕ – це зневажати саму природу пол╕тично╖ влади.

Можна по-р╕зному ставитися до м╕жнародних ╕нституц╕й, але ордер М╕жнародного крим╕нального суду на арешт Пут╕на у справ╕ про викрадення й насильницьку депортац╕ю д╕тей з Укра╖ни очевидно демонстру╓, де ма╓ зак╕нчитися так звана кар’╓ра Пут╕на. Попереду в нього лише два вар╕анти: опинитися на лав╕ п╕дсудних у Гааз╕ або бути вбитим кимось ╕з його ж попл╕чник╕в, як╕ зараз убивають для нього.

Знищити джерело во╓н та дестаб╕л╕зац╕й – наше ключове завдання. Це чесно.

Перше. Ми вс╕ повинн╕ робити не щось, а все можливе для поразки агресора. Будь ласка, пам’ятайте вс╕, що диктатори на кан╕кули не йдуть. Ненависть не зна╓ пауз. Ворожа артилер╕я не замовка╓ через процедурн╕ негаразди. Во╖ни, як╕ протистоять агресору, потребують достатньо╖ сили.

Друге. Не варто боятися, що Пут╕н програ╓. Пут╕н – це загроза для вс╕х в╕льних народ╕в. ╤ так – для тих, хто ще не чув: Пут╕н – це монстр, який вторгся в Укра╖ну та вбив тисяч╕ й тисяч╕ людей, викрав ╕ депортував щонайменше десятки тисяч укра╖нських д╕тей. Але це ще не все.

Пут╕н вир╕зав чеченц╕в ╕ сир╕йц╕в, вторгся в Груз╕ю, наказав страчувати сво╖х опонент╕в як за ст╕нами Кремля, так ╕ в центр╕ Лондона та Берл╕на. ╤ так, буквально вчора в╕н намагався над╕слати нам ус╕м ч╕ткий сигнал, коли в╕дкрилася Мюнхенська конференц╕я з безпеки: Пут╕н убив ╕ще одного л╕дера опозиц╕╖.

Тому, будь ласка, не варто боятися, що Пут╕н програ╓ ╕ його режим впаде. Натом╕сть працюймо разом, щоб зруйнувати те, за що в╕н виступа╓. Це його доля – програти, а не доля св╕тового порядку, заснованого на правилах, – зникнути.

Якщо ми не переможемо Пут╕на зараз, зрештою не матиме значення, хто буде Президентом Рос╕╖. Тому що кожен новий рос╕йський диктатор пам'ятатиме, як утримувати владу, анексуючи земл╕ ╕нших народ╕в, убиваючи опонент╕в ╕ руйнуючи св╕товий порядок. Якщо це станеться, ╢вропа, Центральна Аз╕я й увесь св╕т будуть дуже темним м╕сцем.

Трет╓. Треба закрити вс╕ д╕рки у санкц╕ях проти Рос╕╖. ╤ не ма╓ бути таких галузей економ╕ки Рос╕╖, як╕ залучен╕ до ╖╖ агрес╕╖, але в╕льн╕ в╕д санкц╕й. Це стосу╓ться передус╕м атомно╖ галуз╕. ╤ рос╕йськ╕ активи, як╕ вже заморожен╕, мають бути конф╕скован╕. ╤ треба йти дал╕ – знайти, заморозити та над╕йно пациф╕кувати кожен долар ╕з накопичених Пут╕ним та його друзями.

Четверте. Зло н╕коли не в╕зьме гору, якщо сили добра об’╓днан╕ та д╕ють узгоджено. ╤стор╕я не раз це доводила, коли ╕мпер╕╖ зла й тиран╕╖, як╕ здавалися в╕чними, розсипалися буквально на очах. ╤ це зб╕льшувало прост╕р свободи у св╕т╕. ╤ це було то усп╕шн╕ше, що см╕лив╕шою та активн╕шою була Америка разом з ╕ншими на правильному боц╕ ╕стор╕╖. Св╕т уже давно був би под╕лений м╕ж мр╕ями к╕лькох диктатур, якби не американська мр╕я, яка завжди залишала достатн╕й прост╕р для людських мр╕й. Важлив╕ р╕шення, як╕ ухвалюються в ╓дност╕ всього св╕ту, включно з╕ США.

╤, нарешт╕, п?яте. Пут╕н ма╓ бути позбавлений будь-яко╖ можливост╕ ман╕пулювати будь-ким у св╕т╕, щоб сковувати активн╕сть ╕нших.

Св╕т ма╓ документ, що визнача╓ основн╕ правила сп╕вжиття народ╕в. Це Статут ООН. Рос╕я зневажа╓ його. Укра╖на запропонувала св╕ту Формулу миру, яка заснована саме на принципах ╕ нормах Статуту ООН. Нам вдалося об’╓днати представник╕в ус╕х частин св╕ту в робот╕ щодо Формули миру та напрацювати конкретику щодо орган╕зац╕╖ першого Глобального сам╕ту миру. Сам╕т запланований у Швейцар╕╖. ╤ саме там св╕т ма╓ визначитись, як в╕дновити повну силу св╕тового порядку, заснованого на правилах ╕ майже зруйнованого Рос╕╓ю.

Будь ласка, не питайте Укра╖ну, коли зак╕нчиться в╕йна. Питайте в себе, чому Пут╕н дос╕ здатний ╖╖ продовжувати.

Щиро дякую за запрошення. Дякую за увагу й за кожен прояв п╕дтримки нашо╖ держави, нашого народу, наших д╕тей!

Прошу, будьте вдячними нашим во╖нам.

╤ хай наш св╕т, заснований на правилах, н╕коли не стане вчорашн╕м.

Слава Укра╖н╕!

https://www.president.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 23.02.2024 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25835

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков