Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 16.02.2024 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 16.02.2024
ПРОСТУДНИК В╤Д ЗАСТУДИ

Ботан╕чна назва рослини – герань криваво-червона. Але в народ╕ ╖╖ не випадково називають «простудником», адже нею здеб╕льшого л╕кують застуду:

-1 чайну ложку засушено╖ подр╕бнено╖ трави залити холодною водою – 200 мл. Настояти 1 годину. Пот╕м довести до кип╕ння ╕ кип’ятити на малому вогн╕ 3-4 хвилини. Оп╕сля настояти 45 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 1 столов╕й ложц╕ через кожн╕ 2 години (м╕н╕мум 8 раз╕в на добу).

ГЛЕЧИКИ ЖОВТ╤

У народн╕й медицин╕ кореневища глечик╕в жовтих (╖х заготовляють у липн╕-серпн╕, сушать ╕ подр╕бнюють) використовують при запальних процесах у шлунку та кишечнику:

-1 чайну ложку кореневища глечик╕в жовтих залити теплою водою – 200 мл. Довести до кип╕ння ╕ кип’ятити на малому вогн╕ 5 хвилин. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 1 столов╕й ложц╕ трич╕ на день через 15-20 хвилин п╕сля ╖ди. Дозу не зб╕льшувати! Рослина належить до отруйних! Курс л╕кування – м╕сяць. Повторити, якщо необх╕дно, через два м╕сяц╕.

НЕЙТРАЛ╤ЗУ╢ П╤ДВИЩЕНУ КИСЛОТН╤СТЬ

Трич╕ на день за 30 хвилин до ╖ди пити по 100 мл св╕жого соку картопл╕. Картоплю брати т╕льки червоних сорт╕в. Курс л╕кування – 42 дн╕. Повторити через такий же пер╕од часу.

ПОД╤╢ НА СЕРЦЕ

Засушену траву очанки перетирають на порошок. Нею л╕кують серцев╕ захворювання: -Трич╕ на день за 15-20 хвилин до ╖ди споживати по половин╕ чайно╖ ложки порошку очанки ╕ запивати теплою водою – 100-150 мл.

Г╤РКИМ ПО Г╤РКОМУ

Якщо в╕дчува╓те г╕ркоту у рот╕, тод╕ впродовж 5-7 хвилин пожуйте шматочок стручка г╕ркого перцю. Ковтати не потр╕бно. Не забувайте про л╕каря! В╕дчуття г╕ркоти у рот╕ може св╕дчити про захворювання печ╕нки, жовчного м╕хура…

КОМПРЕС

У раз╕ запалення суглоб╕в до хворого м╕сця прикладають на н╕ч др╕бно натертий хр╕н (добре брати св╕жим, щойно ╕з земл╕). Роблять це у вигляд╕ компрес╕в. Але перед тим хворе м╕сце змащують соняшниковою або оливковою ол╕╓ю. Така процедура запоб╕га╓ оп╕кам.

ЗАХИСТИТЬ!

В╕д подразнень слизових оболонок захистить ог╕рочник л╕карський. Рослину заготовляють протягом усього л╕та п╕д час ╖╖ цв╕т╕ння:

-2 столов╕ ложки засушеного подр╕бненого ог╕рочника залити окропом – 0,5 л. Кип’ятити на малому вогн╕ 3-4 хвилини. Настояти у посуд╕ п╕д кришкою до л╕тепло╖ температури. Проц╕дити. Пити по 100 мл п’ять раз╕в на день у перервах м╕ж вживанням ╖ж╕. Курс л╕кування – 14 дн╕в.

ВИВЧИЛИ НА… СОБАКАХ

Народн╕ зц╕лител╕ давно заприм╕тили, що п╕сля зимового ав╕там╕нозу ранньо╖ весни собаки охоче по╖дають молод╕ листки ╕ стебла (особливо ╖х к╕нчики) пир╕ю. В╕дтак – порадили людям додавати весною цю рослину до салат╕в, аби поповнити (чи то в╕дновити) в╕там╕нний запас орган╕зму. Результат: позитивно д╕╓!

ПРИПРАВА

У раз╕ захворювання на туберкульоз леген╕в корисно додавати до других страв розтоплений гусячий жир. Або споживати його по 1 десертн╕й ложц╕ трич╕ на день за 20 хвилин до ╖ди.

«РУБАЮТЬ» ГЛИСТ╤В

Сокирки польов╕ (народн╕ назви – зозулин╕ черевички, синевода) найчаст╕ше ростуть на полях серед озимих пос╕в╕в хл╕бних злак╕в, чим ╕ засм╕чують ╖х та ще й завдають клопот╕в аграр╕ям. Але народн╕ зц╕лител╕ використовують рослину для приготування глистог╕нного настою:

-2 чайн╕ ложки засушених подр╕бнених сокирок польових звечора засипати у термос ╕ залити теплою водою -200 мл (температура води ма╓ сягати +40-42 С). Настояти м╕н╕мум 8 годин. Вранц╕ проц╕дити. Пити по 50 мл чотири рази на день через 30 хвилин п╕сля ╖ди. Курс л╕кування може становити в╕д 14 до 21 дня.

Тарас ЛЕХМАН

м. Червоноград Льв╕всько╖ област╕

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 16.02.2024 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25826

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков