"Кримська Свiтлиця" > #7 за 16.02.2024 > Тема "З перших уст"
#7 за 16.02.2024
ЗМ╤НИ У КЕР╤ВНИЦТВ╤ ЗСУ: Р╤ШУЧИЙ НАСТУП ОБОВ’ЯЗКОВО БУДЕ
Новий Головком Сирський отримав нову команду. Укр╕нформ д╕знався, хто за що в╕дпов╕датиме та як ц╕ зм╕ни оц╕нюють експерти.
Упродовж трьох дн╕в – 9, 10 та 11 лютого – Президент Укра╖ни Володимир Зеленський призначив заступник╕в Головнокомандувача Збройних Сил Укра╖ни Олександра Сирського та начальника Генерального штабу, а також визначив нових командувач╕в Сухопутних в╕йськ, Об'╓днаних сил ЗСУ, Десантно-штурмових в╕йськ та Сил територ╕ально╖ оборони.
“Тепер до виконання нових обов?язк╕в приступають люди, яких добре знають в арм╕╖ ╕ як╕ сам╕ добре знають, що потр╕бно арм╕╖. Бойов╕ командири ц╕╓╖ в╕йни, чий досв╕д буде корисним саме на загальноарм╕йському р╕вн╕”, – заявив глава держави.
Також Президент п╕дкреслив, що “увесь реальний досв╕д бойових командир╕в, бойових бригад, наших п╕дрозд╕л╕в, як╕ побудували як╕сну систему тренування во╖н╕в та оц╕нки й анал╕зу бойових д╕й, – увесь цей досв╕д ма╓ бути реал╕зований для усп╕ху Сил оборони Укра╖ни”.
Отже, розпов╕да╓мо, що в╕домо про нову команду людей, як╕ керуватимуть укра╖нським в╕йськом.
НОВ╤ КОМАНДУВАЧ╤ В ЗСУ
Генерал-майора Анатол╕я Баргилевича призначено кер╕вником Генштабу ЗСУ. На ц╕й посад╕ в╕н зам╕нив Серг╕я Шапталу.
Баргилевич народився 8 кв╕тня 1969 року в сел╕ Омелян╕вка Коростенського району Житомирсько╖ област╕. Зак╕нчив Ташкентське вище танкове командне училище (Узбекистан), а також Нац╕ональний ун╕верситет оборони Укра╖ни (Ки╖в).
З 2014-го став начальником управл╕ння оперативно╖ п╕дготовки Головного оперативного управл╕ння Генерального штабу. П╕сля чого працював у штаб╕ Антитерористично╖ операц╕╖.
З 2016-го – начальник оперативного управл╕ння Командування Сухопутних в╕йськ, де в╕дпов╕дав за розвиток тероборони.
З 2017-го – генерал-майор.
2020-2022 роки – був заступником командувача Сухопутних в╕йськ – командувачем Сил тероборони.
У 2022-2023 роках – кер╕вник штабу ОСУВ ”Хортиця” – оперативно-стратег╕чного управл╕ння в╕йськ, що обороняли л╕н╕ю в╕д Бахмута до кордону з Рос╕╓ю у Харк╕вськ╕й област╕.
У жовтн╕ 2023 року призначили командувачем Сил тероборони ЗСУ.
У грудн╕ 2016-го був нагороджений орденом Данила Галицького, у кв╕тн╕ 2022-го – орденом Богдана Хмельницького II╤ ступеня, а згодом того ж року у вересн╕ – орденом Богдана Хмельницького II ст.
Генерал-лейтенант Юр╕й Содоль призначений командувачем Об'╓днаних сил ЗСУ зам╕сть Серг╕я На╓ва.
Содоль народився 26 грудня 1970 року в м╕ст╕ Чугу╖в Харк╕всько╖ област╕ у родин╕ в╕йськового. У 1988 роц╕ у Мар╕упол╕ зак╕нчив середню школу. Того ж року вступив до Сумського вищого артилер╕йського командного училища, навчання в якому завершив у 1992 роц╕. У 2002 роц╕ зак╕нчив Нац╕ональну академ╕ю оборони Укра╖ни за спец╕альн╕стю бойове застосування та управл╕ння д╕ями п╕дрозд╕л╕в (частин, з’╓днань) Сухопутних в╕йськ.
Юр╕й Содоль служить у Десантних в╕йськах ЗСУ з 2003 року. У 2007-му був призначений командиром 25-╖ пов╕тряно десантно╖ бригади. Разом з бригадою Содоль п’ять м╕сяц╕в воював в АТО в Донецьк╕й та Луганськ╕й областях, в найгаряч╕ших точках. Серед них – бо╖ за Руб╕жне, Ямполь, оборона Донецького аеропорту, вих╕д Сил оборони Укра╖ни з Дебальцевого.
На початку 2015 року Юр╕й Содоль був призначений першим заступником командувача Десантно-штурмових в╕йськ ЗСУ.
У 2018 роц╕ Юр╕ю Содолю було присво╓не в╕йськове звання генерал-лейтенанта. У цьому ж роц╕ в╕н став командувачем морсько╖ п╕хоти ВМС ЗСУ. На ц╕й посад╕ в╕н перебував до лютого 2024-го.
Нагороджений медаллю За в╕йськову службу Укра╖н╕ у 2010 роц╕, отримав ордени ”За мужн╕сть” III ступеня у 2014 роц╕ та Богдана Хмельницького III ступеня у 2015 роц╕. У 2022 роц╕ президент Зеленський присво╖в Юр╕ю Содолю звання Героя Укра╖ни за усп╕шний контрнаступ у Волновас╕.
Генерал-лейтенант Олександр Павлюк став командувачем Сухопутних в╕йськ ЗСУ. До призначення Головкомом ЗСУ цю посаду об╕ймав Олександр Сирський.
Народився на Житомирщин╕, у Новоград╕-Волинському,╓ 20 серпня 1970 року. У 1991 роц╕ зак╕нчив Харк╕вське гвард╕йське вище танкове командне училище, а у 2004 роц╕ – Нац╕ональну академ╕ю оборони Укра╖ни. ╢ кандидатом в╕йськових наук.
В╕н був командиром танкового взводу у Г╕ллерслебен╕ (Н╕меччина) ╕з 1991 до 1993 року. Пот╕м став командиром танково╖ роти у Новоград╕-Волинському, командиром танкового батальйону, а згодом ╕ заступником командира 30-╖ окремо╖ механ╕зовано╖ бригади (Новоград-Волинський, нин╕ – Звягель, Житомирська область). У 2006–2007 командував укра╖нськими миротворчими силами у Косовому.
Надал╕ до 2010 року проходив службу на посад╕ начальника штабу 30-╖ окремо╖ механ╕зовано╖ бригади. Упродовж п’яти рок╕в з 2010 року був командиром 24-╖ окремо╖ механ╕зовано╖ бригади у м╕ст╕ Явор╕в Льв╕всько╖ област╕.
З березня 2014 року брав активну участь у в╕дбитт╕ збройно╖ агрес╕╖ РФ проти Укра╖ни. П╕д його командуванням бригада в╕дзначилась в ход╕ зв╕льнення Слов’янська, Краматорська, С╕верська та Лисичанська. Зокрема у серпн╕ того року бригада п╕д командуванням Павлюка з боями зд╕йснила усп╕шне просування на Луганському напрямку та забезпечила деблокування Луганського аеропорту.
З 2015 до березня 2017 року Павлюк був начальником штабу та першим заступником командувача в╕йськ оперативного командування ”Зах╕д” Сухопутних в╕йськ ЗСУ.
У 2017-2020 роках Павлюк був командувачем в╕йськ оперативного угруповання ”Зах╕д”.
З л╕та 2020 до липня 2021 року – командувач п╕дготовки командування Сухопутних в╕йськ ЗСУ.
У липн╕ 2021 року Павлюк став командувачем Операц╕╖ Об’╓днаних сил (до березня 2022 року). Напередодн╕ 24-02-2022 за наказом Павлюка було проведено перем╕щення та перегрупування укра╖нських п╕дрозд╕л╕в на сход╕ Укра╖ни, розосереджено матер╕ально-техн╕чне забезпечення та бо╓припаси.
15 березня 2022 року Олександра Павлюка призначили главою Ки╖всько╖ ОВА. На ц╕й посад╕ в╕н працював до 21 травня, займався орган╕зац╕╓ю геро╖чно╖ оборони Ки╓ва та област╕.
У травн╕ 2022 року генерал Павлюк отримав призначення на посаду начальника штабу – заступника командувача Сухопутних в╕йськ ЗСУ ╕ водночас був командувачем Угруповання сил ╕ засоб╕в оборони Ки╓ва.
21 лютого 2023 року Павлюка призначили першим заступником м╕н╕стра оборони.
У березн╕ 2022 року йому присво╓не звання Герой Укра╖ни. Також серед його нагород: ордени Богдана Хмельницького ╤╤╤ та ╤╤ ступен╕в, медаль ”За в╕йськову службу Укра╖н╕” тощо.
Бригадний генерал ╤гор Скибюк призначений командувачем Десантно-штурмових в╕йськ ЗСУ. Ран╕ше на ц╕й посад╕ був Максим Миргородський.
Народився у 1976 роц╕. Скибюк – один ╕з найменш публ╕чних в╕йськових у списку ново╖ команди Головкома. Його доступна б╕ограф╕я простежу╓ться з 1998 року, з╕ служби у 80-й галицьк╕й бригад╕ ДШВ. ╤мов╕рно, саме в ╖╖ склад╕ в╕н брав участь у миротворчих м╕с╕ях, в АТО та ООС. 80-ка пройшла ледь не вс╕ точки рос╕йсько-укра╖нсько╖ в╕йни до 24 лютого 2022 року: в╕д бою п╕д Слов'янськом у кв╕тн╕ 2014-го до бо╖в за Луганський аеропорт, ДАП, Авд╕╖вську промзону тощо.
В╕дзначився на початку вересня 2022 року, коли командував бригадою п╕д час зачистки противника в напрямку м╕ст Балакл╕я, Куп'янськ та ╤зюм у Харк╕вськ╕й област╕. Завдяки ч╕тким ╕ сво╓часним бойовим наказам, п╕дрозд╕ли бригади п╕д командуванням ╤горя Скибюка зв╕льнили в╕д окупант╕в низку населених пункт╕в, включаючи м╕сто ╤зюм.
У 2023 роц╕ бригадний генерал ╤гор Скибюк об╕ймав посаду начальника штабу – заступника командувача Десантно-штурмових в╕йськ ЗСУ, а 11 лютого 2024 року в╕н був призначений командувачем цих в╕йськ.
Герой Укра╖ни, нагороджений орденами Богдана Хмельницького другого ╕ третього ступеня.
Генерал-майор ╤гор Плахута командуватиме Силами територ╕ально╖ оборони ЗСУ. На ц╕й посад╕ в╕н зам╕нив Анатол╕я Баргилевича, який нин╕ очолю╓ Генштаб.
Нам не вдалося з в╕дкритих джерел д╕знатися в╕к, м╕сце народження, осв╕ту та ╕нформац╕ю про службу Плахути до призначення на посаду командувача ТРО – не в╕дом╕. Служив у Внутр╕шн╕х в╕йськах (нин╕ – Нацгвард╕я). Генерал-майор. Його публ╕чна б╕ограф╕я почина╓ться лише з 2005 року, коли ╤гор Плахута став командиром Окремо╖ президентсько╖ бригади – жодних згадок у прес╕ про службу бригади в т╕ часи нема╓. У 2009 очолив 169-й навчальний центр ”Десна”.
У 2013-2014, п╕д час Революц╕╖ г╕дност╕, був начальником управл╕ння П╕вденного територ╕ального командування внутр╕шн╕х в╕йськ МВС. У в╕дкритих джерелах ╓ щонайменше дв╕ згадки щодо його присутност╕ на Майдан╕.
10 грудня 2013 року Плахута коментував журнал╕стам “зачищення” вулиць Банково╖ та Лютерансько╖ в╕д барикад протестувальник╕в. Пояснював, що для цього знадобилося близько 400 б╕йц╕в Внутр╕шн╕х в╕йськ ╕ ”Беркуту”. А також називав людей у чорному одяз╕, що розбирали барикади, ”комунальниками”.
18 лютого 2014 року, як розпов╕дало з посиланням на в╕деореконструкц╕ю под╕й того дня "Громадське", Плахута запевнив журнал╕ст╕в, що правоохоронц╕ не штурмуватимуть загороджень м╕тингувальник╕в. Однак саме в той веч╕р силовики п╕шли на великий штурм Майдану Незалежност╕.
З ╕ншого боку, деяк╕ учасники тих под╕й вказують, що Плахута був одним з небагатьох командир╕в, який йшов на переговори з протестувальниками та намагався вивести сво╖х п╕длеглих.
П╕сля Майдану Плахута став заступником начальника ╤нституту УДО Укра╖ни.
Серед нагород, як╕ отримав ╤гор Плахута, орден Данила Галицького.
НОВ╤ ЗАСТУПНИКИ ГОЛОВКОМА ЗСУ
39-р╕чний полковник Вадим Сухаревський займатиметься напрямком безп╕лотних систем й розвитком застосування дрон╕в у ЗСУ.
Сухаревський народився у м╕ст╕ Берегове на Закарпатт╕. Зак╕нчив Мукач╕вський л╕цей з посиленою в╕йськово-ф╕зичною п╕дготовкою.
У 2004-му став наймолодшим укра╖нським миротворцем у склад╕ Миротворчо╖ м╕с╕╖ в ╤раку. Брав участь у битв╕ за м╕сто Ель-Кут.
У 2009 роц╕ Вадим Сухаревський зак╕нчив Льв╕вський ╕нститут Сухопутних в╕йськ Нац╕онального ун╕верситету ”Льв╕вська пол╕техн╕ка”. У 2011 роц╕ отримав звання старшого лейтенанта та став командиром аеромоб╕льно╖ роти 80-го окремого аеромоб╕льного полку.
Сухаревський брав участь у в╕дбитт╕ рос╕йсько╖ агрес╕╖ з 2014 року, зокрема став першим укра╖нським в╕йськовим, який в╕дкрив вогонь по ворогу. У серпн╕ 2014 року отримав поранення у боях п╕д Красним. У 2016 роц╕ став командиром 1-го л╕н╕йного батальйону 36-╖ бригади морсько╖ п╕хоти, яка виконувала завдання поблизу Мар╕уполя.
Звання полковника Вадим Сухаревський отримав у 2020 роц╕. З 2021 року перебував на посад╕ начальника штабу 35-╖ окремо╖ бригади морсько╖ п╕хоти, а з лютого 2022 року очолив 59-ту окрему мотоп╕хотну бригаду ╕мен╕ Якова Гандзюка.
У червн╕ 2022 року став Геро╓м Укра╖ни.
Полковник Андр╕й Лебеденко в╕дпов╕датиме за ╕нновац╕╖. До нового призначення об╕ймав посаду начальника головного управл╕ння зв'язку та к╕бербезпеки Генштабу. На момент публ╕кац╕╖ у публ╕чному доступ╕ ми знайшли небагато ╕нформац╕╖ про нього. ╤м'я Лебеденка значиться в списку ос╕б, в╕дзначених Орденом Данила Галицького, яким полковника нагородили у 2022 роц╕.
НОВ╤ ЗАСТУПНИКИ НАЧАЛЬНИКА ГЕНШТАБУ
Бригадний генерал Володимир Горбатюк в╕дпов╕датиме у ГШ за оперативну роботу, роботу штаб╕в, планування та управл╕ння.
В╕домо, що в╕н родом з В╕нниччини. Станом на кв╕тень 2014 року у званн╕ майора був командиром ротац╕╖ укра╖нського контингенту в Косовому.
У 2015-2017 роках призначений командиром на той час новостворено╖ 54-╖ ОМБр ЗСУ. Згодом був заступником та в.о. командувача в╕йськ оперативного командування ”Зах╕д”. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.
Бригадний генерал Михайло Драпатий в╕дпов╕датиме за п╕дготовку укра╖нських в╕йськових.
Драпатий вою╓ з Рос╕╓ю з 2014 року. На той момент в╕н був командиром 2-го механ╕зованого батальйону 72-╖ ОМБр (базу╓ться у Б╕л╕й Церкв╕ Ки╖всько╖ област╕). Зокрема, в╕н керував операц╕╓ю з╕ зв╕льнення заручник╕в у захопленому сепаратистами м╕ськв╕дд╕л╕ м╕л╕ц╕╖ Мар╕уполя. В╕н особисто був за кермом БМП, яка зд╕йснила легендарний прорив через барикади.
В╕н в╕дпов╕дав за операц╕ю з виведення в╕йськ з так званого ╤зваринського котла, де в оточенн╕ опинилося близько 260 укра╖нських в╕йськових та понад три десятки одиниць техн╕ки.
Розпочав навчання в Нац╕ональному ун╕верситет╕ оборони Укра╖ни ╕м. ╤вана Черняховського, але незабаром перев╕вся на заочну форму ╕ повернувся в зону АТО у склад╕ 30-╖ окремо╖ механ╕зовано╖ бригади, де до к╕нця л╕та 2016 року служив на посад╕ начальника штабу – першого заступника командира бригади.
З 2016 до 2019 року був командиром 58-╖ окремо╖ мотоп╕хотно╖ бригади.
Станом на 2021 р╕к був заступником командувача Об'╓днаних сил.
Михайло Драпатий в╕домий як один з командир╕в операц╕╖ з╕ зв╕льнення Херсона. Станом на липень 2022-го – заступник командувача в╕йськ Оперативного командування “П╕вдень”.
Генерал Драпатий – лицар орден╕в Богдана Хмельницького, ма╓ Хрест бойових заслуг.
Бригадний генерал Олекс╕й Шевченко в╕дпов╕датиме за лог╕стику.
Проходив службу на командних посадах артилер╕йських п╕дрозд╕л╕в, на посад╕ заступника начальника Нац╕онально╖ академ╕╖ сухопутних в╕йськ ╕мен╕ гетьмана Петра Сагайдачного. 19 кв╕тня 2022 року призначений начальником В╕йськово╖ академ╕╖ у м. Одеса. 24 серпня 2022 року Указом Президента Укра╖ни отримав звання бригадного генерала.
У 2020-му нагороджений Орденом Данила Галицького. У 2022-му отримав Орден Богдана Хмельницького III ступеня.
В╤ЙСЬКОВ╤ ЕКСПЕРТИ: ЗАГАЛОМ НОВ╤ ПРИЗНАЧЕННЯ ОЦ╤НЮ╢МО ДОБРЕ, АЛЕ ЧЕКА╢МО НА РЕЗУЛЬТАТ
Кер╕вник безпекових програм Центру глобал╕стики ”Стратег╕я XXI” Павло Лак╕йчук: “Ми вже не раз говорили, що за десятир╕ччя рос╕йсько-укра╖нсько╖ в╕йни у нас виросло нове покол╕ння бойових командир╕в ╕ талановитих во╓начальник╕в, як╕ знають ворога в обличчя, морально готов╕ боронити укра╖нську державу. Я з великою повагою ставлюся до плеяди оф╕цер╕в ╕ генерал╕в, як╕ р╕шуче взяли в руки управл╕ння арм╕╓ю в найважчий пер╕од ворожо╖ навали.
Валер╕й Залужний залишиться в ╕стор╕╖ не т╕льки як генерал, що орган╕зував оборону Укра╖ни у 2022-му, а ╕ як перший укра╖нський Головнокомандувач, який пройшов ус╕ щабл╕ в╕йськово╖ кар'╓ри в╕д курсанта до Головкома в незалежн╕й Укра╖н╕. Але незам╕нних людей не бува╓”.
Новий командувач ╕ його команда, каже в╕йськовий експерт, - г╕дн╕ оф╕цери, на сво╖х м╕сцях, як╕ мають в╕дпов╕дн╕ знання, навички ╕ досв╕д управл╕ння в╕йськами на оперативно-стратег╕чному р╕вн╕.
“Основним плюсом ”ротац╕╖” вважаю, що Президент сво╖м указом розрубав ”горд╕╖в вузол” протир╕ч м╕ж пол╕тичним ╕ в╕йськовим командуванням. Така ситуац╕я тривати дал╕ не могла. В╕д цього стало краще ус╕м”, – наголошу╓ пан Лак╕йчук.
Щодо нових призначень...
“Повн╕стю зм╕нився апарат Головнокомандувача, що природно. Одночасно в╕дбулися зм╕ни на ключових посадах в Генеральному штаб╕, включно з начальником ГШ. Зм╕ни торкнулися й Об'╓днаного оперативного штабу Збройних Сил”, – каже експерт.
Але ╓ певн╕ застереження.
“Так╕ зм╕ни одночасно в ус╕х вищих органах управл╕ння ЗСУ – досить ризикований крок. Ворог обов'язково намагатиметься скористатися в╕кном можливостей. Тому вкрай важливо, аби передача справ ╕ обов'язк╕в посадових ос╕б в╕дбулася оперативно ╕ без втрати керованост╕. Тим б╕льше, що обстановка на фронт╕ вкрай напружена”, – п╕дкреслив Павло Лак╕йчук.
В ц╕лому ж, продовжу╓ в╕н, нов╕ призначення мають в╕д╕грати позитивну роль. Хоча ╓ питання.
“Що буде з Силами спец╕альних операц╕й, чи залишиться ╕снувати цей важливий специф╕чний р╕д сил? У структур╕ ЗСУ сформований новий р╕д в╕йськ - Сили безп╕лотних систем (СБС). Оп╕куватися ними буде новий заступник Головкома, прославлений полковник Вадим Сухаревський. Чи переберуть СБС ╕н╕ц╕ативу в застосуванн╕ безп╕лотник╕в в╕д СБУ ╕ ГУР, адже це, м'яко кажучи, "не зовс╕м той проф╕ль" для спецслужб?” - ц╕кавиться експерт.
Ще одне питання - яка роль в майбутньому в╕дводитиметься Силам територ╕ально╖ оборони ЗСУ?
“Сумн╕ви виклика╓ призначення на посаду Командувача ТРО генерал-майора ╤горя Плахути. Вт╕м, це можуть бути т╕льки пуст╕ сумн╕ви... Наск╕льки ефективна "молода команда" побачимо невдовз╕. Бажаю усп╕х╕в ╖м! ╤ слава ЗСУ!” - наголосив в╕йськовий експерт.
Нарешт╕ пан Лак╕йчук звернув увагу на те, що моряк╕в ╕ льотчик╕в залишили: “Значить на флот╕ ╕ в неб╕ "усе пучком", зважаючи на т╕ перемоги в неб╕ ╕ на мор╕, як╕ ми отримали у 2022 ╕ 2023-му”.
Авторитетний експерт-рел╕г╕╓знавець та снайпер ЗСУ Юр╕й Чорноморець найперше зазначив, що генерал Сирський не став призначати сл╕пих виконавц╕в сво╓╖ вол╕ та формувати слабку команду, хоча ризик цього був, ╕ це було б початком к╕нця.
“Навпаки, Сирський отримав команду високопрофес╕йних мужн╕х командир╕в, кожен з яких здатний перемагати ╕ вести за собою людей. Це дуже сильний х╕д як самого Сирського, так ╕ пол╕тичного кер╕вництва кра╖ни”.
Також, каже в╕н, призначена команда ╓ майже ╓дино можливою сьогодн╕ командою р╕шучого наступу.
“Ця команда здатна п╕дготувати ╕ реал╕зувати наступ”, – додав пан Чорноморець.
В ц╕лому, за його словами, ма╓мо ряд аналог╕чних процес╕в в ╕нших ╕нституц╕ях, що забезпечують можлив╕сть перемоги, якщо все розвиватиметься позитивно.
“Команда нового м╕н╕стра оборони Ум╓рова повн╕стю усунула вплив попередник╕в та р╕зних груп, монопол╕зувавши ухвалення вс╕х р╕шень. Ум╓ров та його команда запустили повноц╕нну роботу по-новому. М╕н╕стерство та вся кра╖на оч╕ку╓ на створення м╕цного тилу ╕ забезпечення фундаменту для перемоги, ╕ ми бачимо, що на сьогодн╕ це теж можливо”, – каже експерт.
“Ма╓мо критичний момент в ╕стор╕╖ в╕йни. ╢ команда, налаштована на наступ, ╕ наступ обов’язково буде. Буде зд╕йснена моб╕л╕зац╕я, навчання, в╕дбудеться максимально можливе у сучасних умовах. Однак чи вдасться переломити ситуац╕ю ╕ знищити рос╕йського колоса на глиняних ногах? Рос╕яни кидають вс╕ можлив╕ резерви ╕ ресурси – як не вм╕нням, в╕зьмемо, так к╕льк╕стю. Це ╖х давня традиц╕я, ╖х технолог╕я усп╕ху, ╕ вони ╖╖ р╕шуче застосовують, – зверта╓ увагу Юр╕й Чорноморець. – Зараз наступа╓ вир╕шальний момент. Або Рос╕я з ╖╖ 2% св╕тового ВВП ╕ нацистською ╕деолог╕╓ю як засобом тотально╖ моб╕л╕зац╕╖ переможе Укра╖ну, або Укра╖на за п╕дтримки Заходу раз ╕ назавжди покаже, що св╕товий порядок можливо зберегти, нав╕ть коли це зда╓ться надзвичайно важкою задачею”.
Пут╕н не прихову╓, що його стратег╕чним завданням ╓ показати всьому св╕тову слабк╕сть Заходу. Десятил╕ттями в╕н перекону╓ вс╕х не п╕дтримувати союзницьких в╕дносин ╕з США та вс╕ма кра╖нами Заходу.
“Кожен м╕сяць, коли рос╕йська арм╕я, що окупувала частину Укра╖ни, залиша╓ться не знищеною ╕ не в╕дкинутою назад, зв╕дки вона прийшла, – це удар по авторитету Заходу. Кра╖ни ”ос╕ зла” п╕дн╕мають голову ╕ ╖х п╕дтримують хижаки, що хочуть поживитися на ру╖нах Заходу, – акценту╓ снайпер ЗСУ. – ╤ треба зрозум╕ти просту ╕стину: якби Зах╕д надав у 2022 роц╕ в╕дразу всю можливу допомогу Укра╖н╕, то Укра╖на б виграла, а траг╕чних под╕й в ╤зра╖л╕ та на близькому Сход╕ не було б. Н╕хто б вже ╕ не думав би про Тайвань. Н╕хто б вже не мр╕яв би про поразку Заходу, а вс╕ б шукали миру на умовах, як╕ б Зах╕д пропонував би св╕тов╕. ╤ сьогодн╕ з’явля╓ться прекрасна нова можлив╕сть. Укра╖на буде наступати”.
Чим б╕льшою буде допомога Заходу, тим швидшою буде поразка Рос╕╖.
Вт╕м ╓ питання: наск╕льки б╕льшою буде ця допомога?
“Сьогодн╕ США знаходяться у дебатах про 61 млрд допомоги Укра╖н╕, при чому б╕льш╕сть цих ресурс╕в – це ╕нвестиц╕╖ в оборонну промислов╕сть США. Рейган би давно говорив про 6 трильйон╕в, як╕ треба надати Во╖нам Св╕тла у протистоянн╕ ╕мпер╕╖ зла, знищивши на десятил╕ття саму думку про можлив╕сть кидати виклик Заходу, тим б╕льше з позиц╕й нацизму! ╤ поки л╕дери все ще вагаються, чи збер╕гати ╖м св╕тову цив╕л╕зац╕ю, чи в╕ддати ╖╖ на поталу нов╕й ”ос╕ зла”, громадянське сусп╕льство ╓дна╓ться навколо п╕дтримки Сил оборони Укра╖ни”, – перекону╓ Юр╕й Чорноморець.
А це – в╕йськовий анал╕тик Петро Черник: “Як оц╕нюю зм╕ни у командуванн╕ ЗСУ? Думаю, що у стратег╕чному сенс╕ нараз╕ вестиметься та сама робота, котра була й до цього. Генерал-полковник Сирський дуже досв╕дчена людина, у нього колосальний досв╕д ведення бойових д╕й. Вт╕м, у довол╕ тривалому вим╕р╕ не думаю, що будуть як╕сь стратег╕чн╕ зм╕ни у глобальному сенс╕”.
За словами експерта, зм╕ни будуть насправд╕ т╕льки тод╕, коли з'явиться достатня к╕льк╕сть по-справжньому як╕сно╖ збро╖: “Про що йдеться? Це велика к╕льк╕сть бронетехн╕ки, ав╕ац╕╖, а також далекоб╕йних ракет. Про т╕ ж MGM-140 ATACMS не писав ╕ не говорив х╕ба що л╕нивий. От коли ╖х (ATACMS, – ред.) у нас з'явиться десь тисяча штук, не менше – тод╕ й будуть справжн╕ зм╕ни. Нараз╕ ситуац╕я вигляда╓ так, що ми знаходимося у стан╕ стратег╕чно╖ рутини або вогнево╖ р╕вноваги з ворогом”.
Чи буде ця р╕вновага порушена на нашу користь? Пан Черник каже, що так – в обов'язковому порядку.
“Коли ╕ за яких обставин це станеться, - прогнозувати я поки не беруся. Т╕льки-но командування матиме серйозний ресурс ╕ серйозну перевагу над противником, от тод╕ й буде все реал╕зовуватися в дещо ╕нший спос╕б”, – п╕дкреслив в╕йськовий експерт.
Мирослав Л╕скович
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 16.02.2024 > Тема "З перших уст"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25818
|