Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4436)
З потоку життя (7292)
Душі криниця (4105)
Українці мої... (1655)
Резонанс (2101)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1840)
Крим - наш дім (1001)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (296)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (198)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОБЗАРСЬКА ТРАДИЦ╤Я ╤ ЛИЦЕМ╤РСТВО ВЛАДИ
«Оновлювач╕» залишили в експозиц╕╖ на пам'ять про Миколу Будника лише к╕лька...


ПОЛ╤КАРП
Наш╕ традиц╕╖


Б╤ЛИЙ АРХИП
Наш╕ традиц╕╖


БОРОТЬБА ЗА Р╤ДНИЙ ПЕЙЗАЖ
У Ки╓в╕, в простор╕ «PEN Ukraine” 7 лютого в╕дкрилася фотовиставка Дениса Кривого...


НА СИРЕ Л╤ТО…
Наш╕ традиц╕╖
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 24.11.2023 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 24.11.2023
НАПРУЖЕНИЙ ГОРИЗОНТ КРИМУ

 У Кримському дом╕ в Ки╓в╕ експону╓ться виставка Ельм╕ри Шемсед╕ново╖ «Напружений горизонт». Авторка зак╕нчила Нац╕ональну академ╕ю образотворчого мистецтва ╕ арх╕тектури, ╓ членкинею Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни.

 Ельм╕ра Шемсед╕нова, яка створила багато сер╕й живописних ╕ граф╕чних роб╕т, перебува╓ в пост╕йному пошуку нових форм та можливостей репрезентац╕╖ й переосмислення класичного живопису. Вона розробила ориг╕нальну авторську техн╕ку ол╕йного живопису, яка ╕м╕ту╓ акварельний живопис. Ельм╕ра Шемсед╕нова провела 6 персональних виставок ╕ брала участь у понад 40 колективних про╓ктах, аукц╕онах та арт-ярмарках в Укра╖н╕ та за кордоном. ╥╖ твори перебувають у мистецьких зб╕рках в ╢вроп╕, США та Кита╖.

 Ельм╕ра Гафар╕вна виклада╓ образотворче мистецтво в Фаховому коледж╕ мистецтв та дизайну Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету технолог╕й та дизайну.

 Художниця Шемсед╕нова поясню╓ твори сво╓╖ виставки «Напружений горизонт»: «Полотна ц╕╓╖ сер╕╖ ╓ в╕дтворенням невеличких акварельних етюд╕в в ол╕йному живопису. Сво╖ етюди я завжди малювала з натури. Кримськ╕ твори були завжди барвист╕ та просякнут╕ сонцем. На в╕дм╕ну в╕д мо╖х попередн╕х, кольорових картин, нова сер╕я 2022-2023 року намальована лише з мо╓╖ пам'ят╕. Глибоко закарбований на п╕дк╕рц╕ мозку образ морського кра╓виду в╕дтворю╓ться щоразу наново. Це лише спогади, тому вони позбавлен╕ природних кольор╕в. Я зазвичай роблю велику к╕льк╕сть еск╕з╕в, перш н╕ж обрати той чи ╕нший, який буде перетворений на велике полотно. Моя робота – це розпов╕дь про невпинний пошук та суб’╓ктивний виб╕р. Малюючи в╕д руки, н╕коли неможливо зробити два однакових вар╕анти. Нова глибина в╕дкрива╓ться у звуженому погляд╕ на об’╓кт або ландшафт. Морський пейзаж перетворився на абстракц╕ю, де ╓ 2 плями: море та небо».

 Ельм╕ра Шемсед╕нова згаду╓: «Кожне л╕то я проводила в Криму б╕ля моря. М╕й д╕дусь – кор╕нний кримський татарин. Крим – це земля мо╖х предк╕в, яка зараз окупована Рос╕╓ю, ╕ нараз╕ туди мен╕, на жаль, нема╓ доступу. Наша родина втратила д╕д╕в д╕м. Також я 4 рази брала участь у резиденц╕╖ «Б╕рючий», яка базувалася на Азовському мор╕ поблизу села Кирил╕вка (нин╕ окупована Рос╕╓ю). Ран╕ше морський кра╓вид асоц╕ювався в людей з л╕том та в╕дпочинком. Погляд спрямований на горизонт ╕ спостереження за зм╕ною погоди – це денна рутина приморського життя. Нин╕ жител╕ Криму та ╕нших приморських рег╕он╕в Укра╖ни вдивляються в горизонт ╕ в╕дчувають тривогу. Чорна небезпека невидимого насува╓ться зв╕дти, де за обр╕╓м знаходяться ворож╕ рос╕йськ╕ в╕йськов╕ корабл╕, щодня завдаючи ракетних удар╕в по укра╖нськ╕й земл╕».

 Анатол╕й Зборовський

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 24.11.2023 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25629

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков