Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4462)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4140)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2138)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1078)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (339)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (213)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…


МАКРОН ПОДЯКУВАВ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ ЗА ХОРОБР╤СТЬ ╤ ПООБ╤ЦЯВ ПРОДОВЖИТИ П╤ДТРИМКУ
В╕н закликав протистояти тим, хто намага╓ться силою зм╕нити кордони…


«ДЕНЬ Д» ДЛЯ УКРА╥НИ
Президент ╕ перша лед╕ взяли участь у церемон╕╖ в╕дзначення 80-р╕ччя висадки союзник╕в у...


МИ НЕ ХОЧЕМО, ЩОБ ТАК САМО, ЯК Ц╤ КНИЖКИ, ЗГОР╤В СТАТУТ ООН
Звернення Президента Укра╖ни до св╕тових л╕дер╕в напередодн╕ Сам╕ту миру…


"ЗАРАЗ ВИР╤ШУ╢ТЬСЯ, ЧИ БУДЕ ВЗАГАЛ╤ XXII СТОЛ╤ТТЯ"
Укра╖нський ╕сторик заявив, що св╕т входить у десятил╕ття во╓н…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2023 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 17.11.2023
РОС╤Я Б╤ЛЬШЕ НЕ ЗДАТНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ЧОРНЕ МОРЕ ЯК ПЛАЦДАРМ

Рос╕я б╕льше не здатна використовувати Чорне море як власний плацдарм, а Укра╖н╕ за допомогою партнер╕в вдалося перехопити ╕н╕ц╕ативу та створили так╕ безпеков╕ умови, як╕ змушують РФ т╕кати з╕ сх╕дно╖ частини акватор╕╖ та намагатися сховати в╕йськов╕ корабл╕.

Про це заявив Президент Укра╖ни Володимир Зеленський п╕д час виступу на сам╕т╕ ПАЧЕС, переда╓ Укр╕нформ з посиланням на сайт Президента.

За його словами, саме на Чорному мор╕ вперше у св╕т╕ почав д╕яти флот морських дрон╕в – укра╖нський флот.

"Я хочу в╕дзначити й те, що тепер – як один ╕з головних результат╕в наших д╕й – Рос╕я не здатна використовувати Чорне море як плацдарм для дестаб╕л╕зац╕╖ ╕нших рег╕он╕в св╕ту", - заявив Зеленський.

Президент Укра╖ни переконаний, що саме в Чорноморському рег╕он╕ знаходиться одна з основ глобально╖ безпеки, а тому сп╕впраця кра╖н Орган╕зац╕╖ Чорноморського економ╕чного сп╕вроб╕тництва ма╓ т╕льки зб╕льшуватися.

"Сьогодн╕ св╕т уже розум╕╓ значення нашого з вами рег╕ону, значення Чорного моря. Саме тут – одна з основ глобально╖ безпеки. ╤ саме наш╕ народи, наших ╕з вами кра╖н, разом ╕з партнерами ╓ гарантами тако╖ безпеки. Ми здатн╕ додавати всьому св╕ту стаб╕льност╕ та зм╕цнювати мир. ╤ ми вже це робимо", - наголосив Зеленський.

В╕н нагадав, що одним ╕з ключових елемент╕в рос╕йсько╖ агрес╕╖ проти м╕жнародного порядку, заснованого на правилах, стала агрес╕я в Чорному мор╕.

"Саме тут св╕й в╕йськовий плацдарм у нашому Криму Рос╕я протягом рок╕в використовувала, щоб п╕д╕рвати нормальне життя р╕зних народ╕в", - сказав Президент.

Рос╕я, за його словами, використовувала Чорне море ╕ для агрес╕╖ проти Груз╕╖ у 2008 роц╕, для розпалювання в╕йни й хаосу на Близькому Сход╕, зокрема на територ╕╖ Сир╕╖. "Саме ╕з захоплення Криму почалася г╕бридна в╕йна проти Укра╖ни та вс╕╓╖ ╢вропи", - зауважив в╕н.

Зеленський зазначив, що 24 лютого ╕з початком повномасштабно╖ в╕йни Рос╕я спробувала перетворити наш рег╕он ╕ Чорне море на зброю, ╕ не лише проти Укра╖ни. Блокада порт╕в та св╕доме знищення укра╖нсько╖ портово╖ та експортно╖ ╕нфраструктури, за його словами, були потр╕бн╕ агресору, щоб зруйнувати глобальний продовольчий ринок ╕ тим самим спровокувати нов╕ спалахи хаосу в р╕зних частинах св╕ту.

"Завдяки наш╕й сп╕впрац╕ все це зупиня╓ться. Будь ласка, погляньте, чого ми досягли вс╕ разом за цей час повномасштабно╖ в╕йни", - звернувся Президент до учасник╕в сам╕ту.

В╕н п╕дкреслив, що сп╕впраця м╕ж народами Чорноморського рег╕ону за п╕дтримки партнер╕в здатна повернути стаб╕льн╕сть св╕товому ринку продовольства, а, отже, повернути захищен╕сть нормального життя для десятк╕в нац╕й – в╕д Марокко до П╕вденно-Сх╕дно╖ Аз╕╖.

"Ми змогли забезпечити такий захист зах╕дн╕й частин╕ Чорного моря, який зараз дозволя╓ працювати нашим морським експортним коридорам. Ново╖ ваги зараз набува╓ ╕ Дунайський рег╕он – теж критичний для глобально╖ безпеки", - заявив глава держави.

В╕н висловив вдячн╕сть ус╕м л╕дерам, державам, народам, чия активн╕сть допомага╓ захищати м╕жнародний порядок ╕ гаранту╓ св╕ту б╕льше спокою та безпеки.

"╤ я дякую нашим сус╕дам у рег╕он╕ – Туреччин╕, Болгар╕╖, Румун╕╖, Молдов╕ – за те, що ви на боц╕ глобально╖ безпеки. Я впевнений, що в╕дновлення чесного миру й демонтаж рос╕йсько╖ агресивно╖ присутност╕, зокрема, в Чорному мор╕ допоможе Груз╕╖ в╕дновити територ╕альну ц╕л╕сн╕сть ╕ створить б╕льше гарант╕й нац╕ональн╕й безпец╕ ус╕х держав Кавказу", - наголосив Президент.

В╕н п╕дкреслив, що в╕д ситуац╕╖ в Чорноморському рег╕он╕ та розвитку сп╕впрац╕ м╕ж кра╖нами прямо залежить ╕ можлив╕сть зростання для рег╕ону Балкан ╕ Балт╕йського моря. "Долаючи рос╕йську агрес╕ю, ми убезпечу╓мо вс╕ народи Балто-Чорноморсько-Азовського простору й сус╕дн╕х рег╕он╕в", - додав глава держави.

Тож зараз, за його словами, як н╕коли ран╕ше очевидно, що наша сп╕впраця в нашому рег╕он╕ Чорного моря ма╓ лише зб╕льшуватися.

Як пов╕домлялося, Орган╕зац╕я Чорноморського економ╕чного сп╕вроб╕тництва — субрег╕ональне об'╓днання 12 кра╖н Чорноморського рег╕ону.

Орган╕зац╕я була створена з метою т╕сного економ╕чного сп╕вроб╕тництва кра╖н-учасниць, в╕льного пересування товар╕в, кап╕тал╕в, послуг ╕ робочо╖ сили ╕ ╕нтеграц╕╖ економ╕к цих кра╖н у св╕тову економ╕чну систему.

Президент Укра╖ни Володимир Зеленський вважа╓, що Орган╕зац╕я Чорноморського економ╕чного сп╕вроб╕тництва заслугову╓ на перезапуск ╕ значну актив╕зац╕ю.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 17.11.2023 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25606

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков