Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 22.09.2023 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 22.09.2023
"ЦЕ В╤ЙНА НА ВИНИЩЕННЯ. ЗАРАЗ ╢ МОЖЛИВ╤СТЬ СКАЗАТИ 'Н╤' РОС╤╥"

Виступ Укра╖ни у М╕жнародному суд╕ у Гааз╕.

18 вересня М╕жнародний суд, розташований у Гааз╕ (також в╕домий як Суд ООН), розпочав розгляд справи "Укра╖на проти Рос╕╖" щодо порушення Рос╕╓ю Конвенц╕╖ про геноцид.

"╢вропейська правда" п╕сля першого дня слухань детально розпов╕ла про складнощ╕ та виклики цього процесу та про лаз╕вки, як╕ намагаються використати юристи з команди Рос╕╖ – представники ╤рану, Китаю тощо.

Цей текст натом╕сть представля╓ у деталях позиц╕ю Укра╖ни. Це – вступна промова "укра╖нського дня" слухань, яку виголосив агент Укра╖ни у Суд╕ Антон Кориневич. Радимо ╖╖ до прочитання.

* * * * *

Пан╕ Президенте, шановн╕ члени Суду.

573 дн╕ тому Рос╕я розпочала жорстокий повномасштабний во╓нний наступ на Укра╖ну.

Це – в╕йна на винищення.

Рос╕я заперечу╓ ╕снування укра╖нського народу ╕ хоче стерти нас з карти св╕ту.

Це в╕йна ╕мпер╕ал╕зму: Рос╕я намага╓ться повалити наш демократично обраний уряд. Це загарбницька в╕йна: Рос╕я спробувала заволод╕ти укра╖нською територ╕╓ю.

╤ це в╕йна зв╕рств, терору та во╓нних злочин╕в.

Братськ╕ могили в Буч╕, кат╕вн╕ в Херсон╕ та ╤зюм╕, десятки тисяч викрадених ╕ взятих у полон мирних жител╕в, повн╕стю зруйнован╕ м╕ста та селища, так╕ як Мар╕уполь та Волноваха, затоплен╕ села, викраден╕ та депортован╕ д╕ти, навмисн╕ напади на цив╕льну ╕нфраструктуру та багато ╕нших невимовних жах╕ть...

Але п╕д час виступу рос╕йського представника ви н╕чого з цього не почули.

Слухаючи Рос╕ю, ви н╕коли не д╕зна╓теся, що вона робить з мо╓ю кра╖ною. Але це наша реальн╕сть.

Чому Рос╕я це робить? Чим у XXI стол╕тт╕ можна виправдати так╕ варварськ╕ д╕╖?

Рос╕я вважа╓, що це можна робити через цин╕чне зловживання Конвенц╕╓ю про запоб╕гання злочину геноциду та покарання за нього.

Майже десять рок╕в Рос╕я закладала п╕двалини для нападу. З 2014 року Рос╕я брехливо звинувачу╓ Укра╖ну у вчиненн╕ геноциду з порушенням Конвенц╕╖ про геноцид. 24 лютого 2022 року президент Пут╕н використав це абсурдне твердження як зброю: в╕н сказав, що Рос╕я "повинна була д╕яти", щоб зупинити геноцид.

Рос╕я веде в╕йну проти мо╓╖ кра╖ни в ╕м?я жахливо╖ брехн╕ про те, що Укра╖на вчиня╓ геноцид проти власного народу. Ця брехня стала приводом для агрес╕╖.

Рос╕я не надала жодних достов╕рних доказ╕в того, що такий "геноцид" ╕снував – ╕ вона й не може цього зробити. Бо насправд╕ Рос╕я перевернула з н╕г на голову Конвенц╕ю про геноцид. У 1948 роц╕ св╕т ухвалив Конвенц╕ю задля захисту, а Рос╕я посила╓ться на не╖ з метою знищення.

За останн╕ 573 дн╕ Рос╕я показала св╕тов╕ те, що Укра╖на вже давно зрозум╕ла: те, що Рос╕я не поважа╓ м╕жнародне право. Для не╖ м╕жнародне право не ╕сну╓ як ╕нструмент забезпечення поваги до суверен╕тету та прав людини. Для Рос╕╖ м╕жнародне право ╓ ╕нструментом для зловживань.

На в╕дм╕ну в╕д Рос╕╖, Укра╖на поважа╓ м╕жнародне право та в╕рить у вир╕шення спор╕в мирним шляхом – тому ми звернулися до цього Суду, що повноважний вир╕шувати спори, пов’язан╕ з Конвенц╕╓ю про геноцид. А Рос╕я зловжила та порушила Конвенц╕ю про геноцид, використовуючи звинувачення у геноцид╕ як прив╕д для повномасштабного вторгнення.

╤ Рос╕я ма╓ бути притягнута до в╕дпов╕дальност╕.

Рос╕я зараз каже, що цей сп╕р не ма╓ н╕чого сп╕льного з Конвенц╕╓ю про геноцид.

Агент РФ тепер доводить, що к╕лька рос╕йських посадовц╕в просто "вжили слово 'геноцид'", ╕ це було "риторично".

Це – чергова безсоромна брехня Рос╕╖. Згадка про геноцид не була "риторичною": протягом багатьох рок╕в рос╕йськ╕ державн╕ органи та високопоставлен╕ рос╕йськ╕ дипломати заявляли, що держава Укра╖на, мовляв, вчиня╓ злочин геноциду в╕дпов╕дно до Конвенц╕╖ про геноцид.

Не було н╕чого "риторичного" також у насильницьких д╕ях Рос╕╖ п╕д приводом н╕бито запоб╕гання геноциду.

Я б не хот╕в цитувати президента РФ, але вчора протягом трьох годин агент Рос╕╖ та його радники боялися переказати Суду те, що в╕н сказав. А в╕н 24 лютого 2022 року оголосив, цитую: "Мета ц╕╓╖ операц╕╖ – захистити людей, як╕ вже в╕с╕м рок╕в стикаються з приниженнями та геноцидом з боку ки╖вського режиму".

Всередин╕ Рос╕╖ про ч╕тку мету повномасштабного вторгнення говорять в╕дкрито, на найвищому р╕вн╕. Але в цьому Суд╕ Рос╕╖ незручно це повторювати, тут вона хова╓ться в╕д правди.

Вчора ви також прослухали ╕стор╕ю про "ки╖вський режим" ╕ "неонацист╕в", як╕ погрожували людям на Донбас╕. Це ще одна брехня, але вона п╕дтверджу╓ важливий момент: сп╕р ╕сну╓, хоч Рос╕я це ╕ заперечу╓. Тому ця справа повинна бути розглянута по сут╕.

[…]

Дев'ять рок╕в ми терп╕ли брехню про геноцид з найвищих щабл╕в рос╕йсько╖ влади. П╕втора року ми зазна╓мо жахливого нападу через ту брехню.

Тому Укра╖на просить, щоб Суд м╕г вир╕шити цей сп╕р.

Пан╕ Президенте, члени Суду, неповага Рос╕╖ до м╕жнародного права не ма╓ меж. ╤ цей Суд – не виняток для них. 18 м╕сяц╕в тому цей Суд видав ч╕ткий наказ: Рос╕я повинна негайно припинити сво╖ во╓нн╕ операц╕╖ в Укра╖н╕. Але Рос╕я негайно оголосила, що ╕гноруватиме наказ М╕жнародного суду про тимчасов╕ заходи.

Рос╕я не припинила во╓нн╕ д╕╖ в Укра╖н╕, як ви наказували.

До цього дня Рос╕я обрушу╓ ракети на наш╕ м╕ста та наших людей, все ще в ╕м’я запоб╕гання примарному геноциду.

Насл╕дки непокори Рос╕╖ були руйн╕вними.

Прикладом таких руйнувань ╓ навмисн╕ напади Рос╕╖ на критично важливу цив╕льну ╕нфраструктуру, як╕ залишили ц╕л╕ рег╕они та м╕льйони людей без опалення та електрики, у морози. ООН задокументувала серйозну шкоду, завдану цив╕льним. У червн╕ 2023 року руйнування Рос╕╓ю дамби Каховсько╖ г╕дроелектростанц╕╖ спричинило далекосяжн╕ насл╕дки для тисяч людей на п╕вдн╕ Укра╖ни.

Св╕товий банк п╕драхував, що на в╕дновлення шкоди, яку Рос╕я завдала Укра╖н╕, знадобиться $411 м╕льярд╕в. Незалежна м╕жнародна ком╕с╕я з розсл╕дування порушень в Укра╖н╕ в╕д Ради ООН з прав людини встановила, що рос╕йськ╕ в╕йська вчинили "широкий спектр" порушень м╕жнародного права, "багато" во╓нних злочин╕в ╕ д╕й, як╕ "можуть бути квал╕ф╕кован╕ як злочини проти людяност╕". […]

Ще один жахливий приклад – насильницька депортац╕я укра╖нських д╕тей. Процитую слова м╕н╕стра закордонних справ Дмитра Кулеби в липн╕ цього року: "На сьогодн╕ ми виявили 19 474 незаконно переданих д╕тей, з них 4 390 ╓ сиротами або позбавленими батьк╕вського п╕клування". За ц╕ обурлив╕ д╕╖ М╕жнародний крим╕нальний суд видав ордери на арешт. В╕н знайшов об╜рунтован╕ п╕дстави вважати, що президент Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, держави, яка займа╓ м╕сце в Рад╕ безпеки ООН, несе особисту в╕дпов╕дальн╕сть за ц╕ во╓нн╕ злочини.

Ось як далеко готова зайти Рос╕я п╕д приводом запоб╕гання геноциду.

В╕д таких жахливих д╕й потерпа╓ не т╕льки Укра╖на. Блокуючи укра╖нськ╕ порти та загрожуючи м╕жнародним перевезенням, Рос╕я знищила або затримала у себе м╕льйони тонн зерна, посилюючи глобальний деф╕цит продовольства в Африц╕ та за ╖╖ межами.

Непокора Рос╕╖ також ╓ нападом на авторитет цього Суду. Кожну ракету, яку Рос╕я запуска╓ по наших м╕стах, вона запуска╓ всупереч цьому Суду. […] Ваше р╕шення (про припинення агрес╕╖. – ╢П) ╓ обов?язковим для виконання, Рос╕я ж це в╕дверто заперечу╓.

Зараз у Суду з’явилась можлив╕сть сказати "н╕" так╕й непокор╕ та зневаз╕.

Ви ма╓те повноваження забезпечити значущ╕сть м╕жнародних зобов’язань. Ви можете винести р╕шення, що держави, як╕ невпинно зловживають договором про права людини, будуть притягнут╕ до в╕дпов╕дальност╕. Ви ма╓те повноваження оголосити, що д╕╖ Рос╕╖ ╓ незаконними, що ╖╖ зловживання повинн╕ бути припинен╕, що ваш╕ р╕шення мають виконуватися ╕ що Рос╕я ма╓ в╕дшкодувати завдан╕ збитки.

Р╕к тому президент Зеленський заявив Радбезу ООН, що в Укра╖н╕ "захища╓ться не лише наша незалежн╕сть, не лише право на життя нашого народу, а й м╕жнародне право як таке". У цьому Суд╕ так само захищатиметься м╕жнародне право як таке. Укра╖на заклика╓ Суд не закривати оч╕ на зловживання Рос╕╓ю м╕жнародним правом. Укра╖на просить вас забезпечити, щоб Конвенц╕я про геноцид залишалася засобом для захисту прав людини, а не для в╕дмови м╕льйонам людей у ╖хн╕х правах.

Вчора ви почули, як Рос╕я перекручу╓ факти та спотворю╓ право.

Сьогодн╕ Укра╖на пояснить, чому цей Суд може ╕ повинен розглядати справу Укра╖ни по сут╕.

Пан╕ Президенте, члени Суду, на попелищ╕ Друго╖ св╕тово╖ в╕йни та Голокосту св╕т створив визначальний догов╕р про права людини у вигляд╕ Конвенц╕╖ про геноцид. Вона в╕добража╓ найвищ╕ ╕деали людства. За к╕лька м╕сяц╕в св╕т в╕дзначатиме 75-р╕ччя ц╕╓╖ Конвенц╕╖. Це може бути можлив╕стю для м╕жнародно╖ сп╕льноти знову взяти на себе зобов’язання щодо цив╕л╕зац╕йних ц╕лей Конвенц╕╖ та ╖╖ гуман╕тарно╖ мети.

Але якщо зловживання Рос╕╖ залишаться без в╕дпов╕д╕ – ця р╕чниця буде заплямована.

Чи справд╕ держава може зловживати Конвенц╕╓ю про геноцид для виправдання загарбницько╖ в╕йни?

Чи може держава використовувати безп╕дставн╕ звинувачення в геноцид╕ як прив╕д для руйнування м╕ст, бомбардування мирних жител╕в ╕ депортац╕╖ д╕тей з ╖хн╕х дом╕вок?

╤ коли Конвенц╕╓ю про геноцид так цин╕чно зловживають, х╕ба цей Суд безсилий?

В╕дпов╕дь на ц╕ запитання ма╓ бути негативною.

Цього не повинно бути заради укра╖нського народу, який все ще стражда╓ в╕д жорстокого нападу. ╤ це ма╓ бути не заради св╕ту, а щоб запоб╕гти перетворенню м╕жнародного права на ╕нструмент для виправдання порушень прав людини та масштабних руйнувань.

Антон Кориневич,

агент Укра╖ни у справ╕ "Укра╖на проти Рос╕╖"

19 вересня 2023 року, Гаага

https://www.eurointegration.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 22.09.2023 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25467

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков