Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4442)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4115)
Українці мої... (1657)
Резонанс (2107)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1842)
Крим - наш дім (1022)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (305)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (201)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 22.10.2004 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 22.10.2004
ШЕРШЕ ЛЯ... КОЗАЧКУ!
Лідія Степко, власкор "КС".

Брейн-ринг з історії українського козацтва, що традиційно проходить у День Покрови Пресвятої Богородиці в севастопольському Українському культурно-інформаційному центрі, зібрав цього року чимало знавців історії козацької доби. За перемогу боролися команди з шести вищих навчальних закладів та команда місцевих пластунів. До фіналу дійшли лише дві з них:  Севастопольського військово-морського інституту та муніципального гуманітарного університету. Перша, звісно, складалася з "козаків"-курсантів, склад же другої був виключно "дівчачий". Вболівальники наперед вже визначилися з переможцями фіналу: хто ж може краще знати про походи наших славетних предків як на морі, так і на суші? Хіба оці тендітні дівчиська?
Зізнаюсь, мені також думалося стереотипно: дівчаткам - ляльки, хлопчикам - військові походи. Нас же з дитинства привчали  до такої думки, що ми слабка стать, а є ще сильна і цю сильну Бог нібито виліпив з кращої глини.   
(Про те, що жінки й чоловіки - досить різні істоти, ми дізнаємося ще у дитсадку, пізніше життя підтверджує ці знання. У порівнянні, так звана, слабка стать завжди програвала. Бо судді ж хто?...
Отже й виходило, що ВІН - завжди уважний, зібраний: в науці,  бізнесі,  політиці - скрізь. А ВОНА, звісно ж, з  Адамового ребра. То й викривлень в неї безліч. А ще останнім часом пнеться сісти за кермо, клопіт, та й годі!  Хіба ж можна порівняти її кволу реакцію з блискавичною чоловічою? То ВОНА закохується, то народжує...( І справді, народжує нову людину, й, до речі, інколи  це - хлопчик!). 
Але це так, до слова, я не про гендерні проблеми збиралася розповісти, а про брейн- ринг, у якому "дівчача" команда перемогла "козаків"-курсантів та ще й з чималим відривом.
Відповіді козачок з гуманітарного університету вражали ґрунтовністю та  лаконічністю.  Історія українського гетьманства - будь ласка, відповідь готова. Скільки треба було заплатити козаку за видраного чуба у свого товариша - й це їм відомо. Як козаки харчувалися, скільки коштував обід, якою була в них кара за провину.., здавалося, дівчата знали все. А як присоромили курсантів, коли ті не змогли відповісти, у яких ще морях, окрім Чорного, ходили свого часу козацькі "чайки"? Дівчата знали, що у Балтійському, майбутнім же офіцерам до брейн-рингу було про це невідомо. 
Після гри голова Союзу українок Богдана Процак та представники банку "Фінанси та кредит" дарували фіналістам книги, а голова суддівського журі - отаман севастопольського козацького куреня, начальник Телерадіокомпанії "Бриз", капітан 1-го рангу Мирослав Мамчак щиро привітав переможниць.
Так співпало, що напередодні брейн-рингу  депутат російської Держдуми В. Жириновський, котрий, до речі, нині "гастролює" Україною, з телестудії  доводив усьому світові, що жіночі мізки ніякого порівняння з чоловічими не витримують, а голова жінки тільки для того й годиться, аби носити паранджу...І якби оту паранджу на жінок таки вдалося накинути, то економіка слов'янських держав одразу би попрямувала догори. Бо жінка, на його думку, взагалі відволікає від справ чоловіків, завдаючи шкоди в будь-якій галузі держави.  А ще він повідомив, що у них, в Росії, в політику невдовзі братимуть лише неодружених або вдівців.
Ото новина! Так і хотілося нагадати російському політикові, що в давнину, у мусульманських країнах, де жінок одягали в паранджу, скажімо так, був один такий соціальний статус чоловіків, яких вже ніхто й нічим не міг відволікти від справ. То хіба з таких, боронь, Боже, тепер складатиметься Держдума?
Що ж до брейн-рингу, то шкода, що серед запитань не йшлося про жінку козацької доби, адже відомо, що українська жінка у тодішньому суспільстві користувалася неабиякою повагою, і про це також мали б знати нащадки козацького роду.
Мені ж особисто, коли доводиться пишатися жінкою взагалі чи  оцими розумницями з гуманітарного університету зокрема, завжди пригадуються чудові  рядки: "Якби не та Олена, що Троя вам, ахейськії мужі..."

м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 22.10.2004 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2543

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков