Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4414)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4084)
Українці мої... (1649)
Резонанс (2068)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1834)
Крим - наш дім (937)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (260)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (186)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРО ЧОРНЕ МОРЕ Й ГРУЗ╤Ю НЕ В НАЙКРАЩ╤ ╥╥ ЧАСИ
Було презентовано друге видання зб╕рки твор╕в Антона Санченка «Земля Георг╕я»…


ЗАВЖДИ ЙОМУ РАД╤!
Наш╕ традиц╕╖


НАПРУЖЕНИЙ ГОРИЗОНТ КРИМУ
Кримськ╕ твори були завжди барвист╕ та просякнут╕ сонцем…


ПАМ’ЯТ╤ ОСТАПА ВЕРЕСАЯ
Остап Вересай першим серед укра╖нських кобзар╕в вийшов сво╓ю творч╕стю на широку св╕тову...


Р╤ЗДВЯНИК
Наш╕ традиц╕╖
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 26.05.2023 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 26.05.2023
ПЦУ ОФ╤Ц╤ЙНО ПОВ╤ДОМИЛА ПРО ПЕРЕХ╤Д НА НОВИЙ КАЛЕНДАР

Православна Церква Укра╖ни (ПЦУ) оф╕ц╕йно пов╕домила про р╕шення перейти на новоюл╕анський календар з 1 вересня 2023 року.

В╕дпов╕дне пов╕домлення пресслужба ПЦУ оприлюднила у Фейсбуц╕, переда╓ Укр╕нформ.

Зазнача╓ться, що р╕шенням Арх╕╓рейського Собору пом╕сно╖ Православно╖ Церкви Укра╖ни п╕д головуванням Блаженн╕йшого Митрополита Ки╖вського ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни Еп╕фан╕я 24 травня було затверджено Постанову про календарне питання, в як╕й визначено перех╕д на новоюл╕анський календар з 1 вересня цього року, збер╕гаючи за параф╕ями та монастирями, як╕ цього бажають, право використовувати старий календар.

"Це р╕шення, на яке чека╓ в╕д нас ╕ б╕льш╕сть в╕рних нашо╖ церкви, ╕ б╕льш╕сть укра╖нського сусп╕льства. Це р╕шення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, ╕ робимо його зважено. Але воно так само необх╕дне, як свого часу було необх╕дним р╕шення запровадити укра╖нську живу мову в богослуж╕нн╕ зам╕сть традиц╕йно╖ слов’янсько╖, запровадити автокефальний устр╕й життя Церкви зам╕сть багатосотл╕тньо╖ п╕длеглост╕. Не вс╕ сприйняли ц╕ р╕шення, не вс╕ ╖х п╕дтримали – але вони були в╕рними та житт╓во необх╕дними. Так само в╕рним ╕ житт╓во необх╕дним для нас ╓ р╕шення про перех╕д на оновлений календар, який ╓ б╕льш точним астроном╕чно та церковно прийнятим, з╕ збереженням традиц╕йно╖ пасхал╕╖", – зазначив Митрополит Еп╕фан╕й, коментуючи р╕шення Собору.

В╕дтак загальне вживання новоюл╕анського календаря, п╕сля затвердження цього р╕шення Пом╕сним Собором 27 липня, буде запроваджене з 1 вересня цього року. При цьому наголошу╓ться, що параф╕╖ ╕ монастир╕, як╕ бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можлив╕сть. "Календарна реформа в╕дбудеться без примусу, поступово ╕ усв╕домлено", - запевнили в ПЦУ.

У пов╕домленн╕ зауважу╓ться, що питання календарно╖ реформи давно дискуту╓ться в сусп╕льств╕ та ПЦУ, а прихильник╕в переходу на оновлений календар щороку ста╓ б╕льше.

"З новою силою це питання постало внасл╕док рос╕йсько╖ агрес╕╖. Нин╕ юл╕анський календар сприйма╓ться як пов'язаний з рос╕йською церковною культурою. Адже сучасним (новоюл╕анським) календарем користуються т╕ церкви, як╕ п╕дтримують нашу Пом╕сну церкву, натом╕сть опоненти ╕, в першу чергу, РПЦ - дотримуються старого календаря (юл╕анського). Тож прагнення збереження ╕ утвердження сво╓╖, укра╖нсько╖, духовно╖ ╕дентичност╕, захист в╕д агрес╕╖ "русского м╕ра", вимагають в╕д нас назр╕лого р╕шення – долучитися до б╕льшост╕ пом╕сних православних церков ╕ запровадити у вжиток новоюл╕анський календар", - дода╓ пресслужба ПЦУ.

Таким чином ╕з 1 вересня 2023 року б╕льш╕сть християн Укра╖ни почнуть в╕дзначати рел╕г╕йн╕ свята за новим календарем. Зокрема, Р╕здво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 с╕чня, День Святого Миколая 6 грудня, а не 19 грудня, Водохреще 6 с╕чня, а не 18 с╕чня.

Водночас не зм╕ниться дата святкування Великодня та деяких ╕нших свят.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, 24 травня в╕дбулося зас╕дання Арх╕╓рейського Собору Православно╖ Церкви Укра╖ни, п╕д час якого розглядалося питання переходу на новий календар.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 26.05.2023 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25171

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков