Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4462)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4140)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2138)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1078)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (339)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (213)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕНАСИЛЬНИЦЬКИЙ СПРОТИВ НАШО╥ НАЦ╤╥
Про збройний оп╕р в╕домо багато, про ненасильницький мало, але в╕н ╓ ╕ в╕н масовий…


В╤ЙНА НА АЗОВСЬКОМУ ТА ЧОРНОМУ МОРЯХ В 2023 РОЦ╤
Повномасштабна в╕йна з Москов╕╓ю трива╓, але Укра╖на неодм╕нно переможе…


86 ДН╤В ГЕРО╥ЧНО╥ ОБОРОНИ МАР╤УПОЛЯ
П╕сля розгрому 6 березня окупанти зрозум╕ли, що ув╕йти до м╕ста маршем буде неможливо…


Р╤ЧНИЦЯ П╤ДРИВУ КАХОВСЬКО╥ ГЕС: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗРОБИВ ВАЖЛИВУ ЗАЯВУ
Робота для притягнення Рос╕╖ до в╕дпов╕дальност╕ за найб╕льший злочин проти природи ╕ людей...


УКРА╥НСЬКА ЖУРНАЛ╤СТИКА: ДЕСЯТЬ РОК╤В РОЗВИТКУ В ЧАСИ В╤ЙНИ
Втрати, яких зазнала укра╖нська мед╕асфера впродовж цього часу, величезн╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 26.05.2023 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 26.05.2023
НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ПУТ╤НА: ЯКА РЕАЛЬНА МЕТА “Б╢ЛГОРОДСЬКО╥ ОПЕРАЦ╤╥”?

Под╕╖ в Б╓лгородщин╕ продовжують розгортатися. Запроваджений режим контртерористично╖ операц╕╖ в област╕ д╕яв менше доби, його скасували. Тамтешн╕й губернатор В’ячеслав Гладков устиг заявити, що “вс╕х диверсант╕в вдалося л╕кв╕дували”, а “прорив ДРГ – зупинений”. Тим часом прямо протилежна ╕нформац╕я надходить в╕д антипут╕нц╕в. Рос╕йський добровольчий корпус та Лег╕он “Свобода Рос╕╖” пов╕домляють у сво╖х Телеграм-каналах, що ╖хня операц╕я з╕ "зв╕льнення" РФ в╕д кремл╕всько╖ диктатури не просто трива╓, а що — ╖м вдалося розгромити сили ФСБ ╕ знищити мотостр╕лецьку роти рос╕йсько╖ арм╕╖. Вт╕м, як усе насправд╕ — поки важко сказати.

М╕ж тим, рейдов╕ д╕╖ рос╕йських добровольц╕в уже показали багато чого ц╕кавого. Наприклад те, що в РФ д╕рявий кордон ╕ в╕дсутн╓ прикриття г╕гантських територ╕й. Очевидно також, що мета всього цього д╕йства полягала не лише в черговому приниженн╕ Кремля.

Б╓лгородський рейд: яка мета та чим все може зак╕нчитися?

В╕йськово-пол╕тичний оглядач групи “╤нформац╕йний спротив” Олександр Коваленко, в коментар╕ “Укр╕нформу” заявив, що Рос╕йський добровольчий корпус та Лег╕он “Свобода Рос╕╖” на Москву точно не п╕дуть. Зрештою, й Б╓лгородську область не братимуть.

“На м╕й погляд, все зак╕нчиться тим, що вони зв╕дти або взагал╕ вийдуть, або демонстративно займуть позиц╕╖ — безпосередньо на кордон╕, чи, можливо, як╕сь населен╕ пункти, що близько межують з Укра╖ною”, - каже в╕н.

А так╕ рейди триватимуть ╕ надал╕.

“Зараз майже л╕то, а це — зеленка. У зеленц╕ партизанськ╕ вилазки можуть в╕дбуватися часто — аж до осен╕. Тобто як м╕н╕мум наступн╕ три м╕сяц╕, рос╕ян будуть кошмарити, зд╕йснюючи таким чином морально-психолог╕чний тиск на них, причому серйозний. Врешт╕, це ще й демонстрац╕я того, наск╕льки Рос╕я насправд╕ слабка”, - п╕дкреслив пан Коваленко.

Водночас кер╕вник безпекових програм Центру глобал╕стики «Стратег╕я ХХ╤» Павло Лак╕йчук вважа╓, що таким чином пересл╕дуються дв╕ мети.

“Перша — в╕йськова. Поляга╓ вона у тому, щоби таким чином в╕дтягнути сили противника з фронту для прикриття кордону. Друга, як на мене, основна мета, - пол╕тична. Причому не т╕льки для того, щоб пос╕яти пан╕ку в стан╕ ворога. Тепер ми гра╓мо на р╕вних. Х╕ба що про при╓днання БНР не заявили. Декларац╕я Верховно╖ Ради Укра╖ни про надання незалежност╕ поневоленим Москов╕╓ю народам ╕ кра╖нам вже ╓. Поки що в форм╕ проекту”, - розпов╕да╓ в╕йськовий експерт.

Його доповню╓ ╢вген Сав╕сько, який також перекону╓, що мета тут не одна, ╖х — дек╕лька.

Перша — розв╕дка бо╓м.

“Якщо вдасться, то створити буферну зону м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю, котра стане базою для розгортання бойових д╕й на територ╕╖ РФ. Якщо н╕, то перев╕рити справжн╕й стан оборони прикордонних областей раш╕, а заразом в╕двол╕кти увагу ╕ сили бойовик╕в РФ в╕д Укра╖ни”, - розпов╕да╓ пол╕толог.

Друга — пос╕яти пан╕ку серед населення, дезорган╕зувати роботу м╕сцевих та центральних орган╕в влади РФ, деморал╕зувати в╕йськовик╕в та силовик╕в.

Третя — дати публ╕чного ляпаса Пут╕ну ╕ показати всьому св╕тов╕ реальний стан обороноздатност╕ Москов╕╖.

“Фактично це завуальований заклик до Япон╕╖, Китаю, Груз╕╖, Молдови, Польщ╕, Н╕меччини — Рос╕я слабка, ви можете вимагати повернути сво╖ окупован╕ земл╕, ╕ ми вас п╕дтрима╓мо”, - упевнений пан Сав╕сько.

Тим часом пол╕ттехнолог Тарас Загородн╕й стверджу╓, що в такий спос╕б досягаються одразу с╕м ц╕лей.

“Пут╕н об╕цяв побудувати безпеку та стаб╕льн╕сть. Тож ц╕ль перша — дискредитац╕я кер╕вництва арм╕╖ та держави ворога. Ц╕ль друга — створити зону нестаб╕льност╕ у прикордонних областях Рос╕╖ з можлив╕стю масштабування на подальшу територ╕ю РФ. Ц╕ль третя — в╕дтягнути частину сил арм╕╖ Рос╕╖ для прикриття кордону. Ц╕ль четверта — деморал╕зувати рос╕йську арм╕ю. Ц╕ль п’ята — вдарити у найб╕льш незручний для них момент. Тобто це ╓ вже елементом контрнаступу. Ц╕ль шоста — обкатка технолог╕╖ атаки на Рос╕ю, з можлив╕стю повторення цього вже на територ╕╖ Б╕лорус╕. Ц╕ль сьома — п╕дкреслити, що операц╕я узгоджена з Заходом, оск╕льки це ╓ повторенням того, що було 2 березня у Брянськ╕й област╕. Але цього разу — у б╕льших масштабах”, - перел╕чу╓ експерт.

Загалом же, продовжу╓ в╕н, усе це повн╕стю вклада╓ться у стратег╕ю непрямих д╕й, яка поляга╓ у тому, щоб розбити ворога, не вступаючи з ним у прямий контакт.

Нарешт╕, пол╕тичний експерт Катерина Штепа озвучила сво╓ бачення под╕й у Б╓лгород╕. По-перше, очевидна близьк╕сть до державного кордону, тут будь-як╕ во╓нн╕ д╕╖ викликатимуть пан╕ку у жител╕в.

По-друге, розм╕щення в цьому район╕ складу з ядерними матер╕алами тактичного р╕вня, як╕ були загрозою для Укра╖ни ╕ ╢вропи.

По-трет╓, необх╕дн╕сть зачистки район╕в, зв╕дки регулярно обстр╕люють укра╖нську територ╕ю, зокрема, Харк╕в.

“Тож причин для дем╕л╕таризац╕╖ прикордонних рос╕йських областей достатньо. ╤ прецедент, коли громадяни Рос╕╖ заходять з територ╕╖ ╕ншо╖ держави на територ╕ю Рос╕╖, щоб воювати проти пут╕нського режиму за ╕ншу Рос╕ю - це серйозний виклик”.

На думку експертки, вс╕ под╕╖ та новини навколо зосереджен╕ на тем╕ можливого початку громадянсько╖ в╕йни. Справжня небезпека нависла над Кремлем, адже почина╓ться внутр╕шня в╕дкрита в╕йна, ╕ про не╖ д╕знаються вс╕ у Рос╕╖.

“Под╕╖ набули дуже великого розголосу, населення у пан╕ц╕ вт╕ка╓, а з ╕нтернету ста╓ в╕домо, що ╓ сили, як╕ воюють з режимом. Тож так, це дуже небезпечна ситуац╕я для Пут╕на. Десятки людей св╕домо ризикують життям на територ╕╖ Рос╕╖, щоб до ц╕╓╖ справи при╓дналося б╕льше рос╕ян”, - акценту╓ Катерина Штепа.

Нараз╕ важко спрогнозувати чим все завершиться. Однак, зрозум╕ло, що м╕ф про нездоланн╕сть рос╕йських кордон╕в розв╕нчано.

“╤ зроблено перший крок до початку громадянсько╖ в╕йни в РФ”, - резюмував ╢вген Сав╕сько.

От би слова пана Сав╕ська та й Богов╕ у вуха...

Тим часом, представники РДК та ЛСР пов╕домляють у сво╖х Телеграм-каналах, що “продовжують працювати над зв╕льненням Рос╕╖ в╕д пут╕нського режиму”.

А кордон-то д╕рявий: чергове масштабне приниження Рос╕╖

Кр╕м усього ╕ншого рейд РДК ╕ Лег╕ону продемонстрував, що в Рос╕╖ на сьогодн╕ нема╓ безпечного кордону.

“Нав╕ть для того, аби закрити кордон з Укра╖ною, який точно мав би знаходитися п╕д пильним наглядом, рос╕йським окупантам не вистача╓ ресурсу. Тобто ╓ багато “б╕лих плям”, можна безперешкодно заходити на територ╕ю ворога”, - наголошу╓ Олександр Коваленко.

Експерт наводить к╕лька нетрив╕альних п╕драхунк╕в для розум╕ння, чому рос╕йський кордон — решето. У Курськ╕й, Брянськ╕й ╕ Б╓лгородськ╕й областях Рос╕╖ на кордон╕ з Укра╖ною зосереджено до 25 умовних батальйон-тактичних груп, загальною чисельн╕стю близько 17 тис. ос╕б.

“Ц╕ БТГр розтягнут╕ вздовж кордону ╕ не являють собою зосередження в одн╕й локац╕╖ — сектор╕. Сумарна комплектац╕я цих БТГр за бо╓здатною техн╕кою робить ╖х умовними, оск╕льки практично не в╕дпов╕да╓ штатн╕й комплектац╕╖. Зокрема, у цих п╕дрозд╕л╕в на озбро╓нн╕: танки — близько 100 одиниць зам╕сть штатних 275; ББМ — трохи б╕льше 360 зам╕сть штатних 825; ствольна артилер╕я — 200 зам╕сть штатних 300; РСЗВ — 30 зам╕сть штатних 300”, - перел╕чу╓ оглядач групи “╤нформац╕йний спротив”.

Як бачимо, штатна комплектац╕я цих БТГр часом не досяга╓ 50% ╕ нав╕ть б╕льше.

Наступний момент — протяжн╕сть кордону. Курська, Брянська, Б╓лгородська област╕ — це понад 700 км кордону з Укра╖ною ╕ охопити цей фронт 25 БТГр ф╕зично не здатн╕. За словами пана Коваленка, функц╕онал стандартно╖ БТГр в оборон╕ 4-7 км, з урахуванням же нин╕шньо╖ якост╕ рос╕йський окупац╕йних в╕йськ — це 1 БТГр на 1-2 км фронту.

“Тобто 25 БТГр можуть охопити контролем максимум в╕д 25 до 50 км фронту, що приблизно в╕дпов╕да╓ тому фронту оперування "Лег╕ону" ╕ РДК, яке ми спостер╕га╓мо в Б╕лгородськ╕й област╕. Але за тако╖ концентрац╕╖ сил, хто прикриватиме решту кордону? - розм╕ркову╓ в╕йськовий анал╕тик. - Ус╕х тих сил окупант╕в, що зараз сконцентрован╕ вздовж кордону, недостатньо, щоб повн╕стю закрити кордон в╕д стовпа до стовпа ╕ контролювати цю д╕лянку в режим╕ 24/7”.

╤ ось тут виника╓ питання: якщо кордон Рос╕╖ наст╕льки д╕рявий поруч з Укра╖ною, яку в Кремл╕ роками демон╕зували, то яка ситуац╕я на кордон╕ з Кита╓м, Казахстаном, Монгол╕╓ю?

“Те, що Рос╕я не контролю╓ св╕й кордон побачили за ц╕ дн╕ вс╕. Абсолютно вс╕ у св╕т╕. Це чергове масштабне приниження Рос╕╖. Вт╕м, одна р╕ч, коли твою слабк╕сть бачить НАТО, яке суворо дотриму╓ться статуту, а зовс╕м ╕нша, коли це бачать тво╖ “друз╕”, на кшталт Китаю”, - п╕дкреслив Олександр Коваленко.

Укра╖на нема╓ стосунку до под╕й на Б╓лгородщин╕, принаймн╕ прямого

“Усе робиться виключно громадянами РФ, як╕ часто нав╕ть не приховують сво╖ обличчя. Тобто кожного можна ╕дентиф╕кувати та пересв╕дчитися, що це не укра╖нц╕, а саме рос╕яни у склад╕ добровольчих утворень”, - каже Олександр Коваленко.

Дещо ╕нше з цього приводу сказав Павло Лак╕йчук: “В╕йськова агрес╕я в Укра╖н╕ розкрила оч╕ на ╕снуючий режим у сам╕й Рос╕╖. Протистояти зсередини репресивн╕й машин╕ стал╕нського типу, старанно вирощено╖ Москвою - вкрай ризикована справа - незгодн╕ ем╕грують, багато хто продовжу╓ боротьбу за свою в╕льну батьк╕вщину з-за кордону: "Сол╕дарн╕сть", "Свободная Россия", соратники Навального, Каспарова, Ходорковського. Одн╕ бачать Рос╕ю майбутнього "демократичною ╕мпер╕╓ю", ╕нш╕ - "федерац╕╓ю демократ╕й", трет╕ - окремими незалежними (нац╕ональними) державами – в╕льними ╤чкер╕╓ю, ╤нгр╕╓ю, ╤дель-Уралом, Чуваш╕╓ю, Б╕лгородською, Воронезькою республ╕ками. Для Укра╖ни вс╕ ц╕ рухи ╕ протодержави — партнери, попутники. Ми зац╕кавлен╕ мати п╕сля в╕йни на сво╖х кордонах не агресивного тотал╕тарного монстра, а демократичн╕ нац╕ональн╕ держави. ╤, природно, Укра╖на п╕дтриму╓ ╕ буде п╕дтримувати ╖х. Морально ╕ пол╕тично”.

А якщо хтось у сучасн╕й Рос╕╖ готовий взяти зброю в руки для захисту демократ╕╖ в╕д кремл╕вських реваншист╕в, то готов╕ ╖х прийняти до сво╖х лав. За словами пана Лак╕йчука, так стало ╕ з Лег╕оном "Свобода Рос╕╖" та б╕лоруським полком ╕мен╕ Кастуся Калиновського.

“Вочевидь, ЗСУ вза╓мод╕ють ╕з побратимами-"лег╕онерами" ╕ на пол╕ бою та надають ╖м необх╕дну допомогу п╕д час ╖хн╕х рейд╕в на свою територ╕ю”, - вважа╓ кер╕вник безпекових програм Центру глобал╕стики «Стратег╕я ХХ╤».

В╕н нагаду╓, як з 2014 року Кремль формував для св╕ту "нову реальн╕сть": "во╓нторги", "зелен╕ чолов╕чки - в╓жл╕ви╓ люд╕", псевдореферендуми ╕ псевдореспубл╕ки...

“Ми поверта╓мо цю реальн╕сть ╖м назад — незалежн╕ нац╕ональн╕ держави на теренах ╕мпер╕╖. Так, поки що вони ╕снують переважно в ╕нформац╕йному простор╕. Але дал╕ буде... То чи ма╓ право Укра╖на п╕дтримувати паростки нац╕онально-визвольних рух╕в в рос╕йськ╕й тотал╕тарн╕й ╕мпер╕╖? П╕сля всього жаху, що ми отримали в╕д зайд — так, ма╓. Б╕льше того, вважаю, що це наш моральний обов'язок”, - резюмував Павло Лак╕йчук.

Мирослав Л╕скович

 

Дов╕дково...

Що в╕домо про РДК та “Свободу Рос╕╖”?

Обидва в╕йськов╕ п╕дрозд╕ли входять до ╤нтернац╕онального лег╕ону ТрО ╕ були створен╕ ще 2022 року. Рос╕йський добровольчий корпус почав д╕яти у серпн╕, а "Свобода Рос╕╖" ран╕ше, у березн╕.

Лег╕он "Свобода Рос╕╖" був утворений з в╕йськовополонених рос╕ян, як╕ вир╕шили воювати на укра╖нському боц╕ та б╕лорус╕в, як╕ не брали участ╕ у регулярних в╕йськових формуваннях. За св╕дченнями СБУ, 27 лютого, майже в╕дразу п╕сля початку повномасштабного вторгнення, близько сотн╕ рос╕йських в╕йськовослужбовц╕в перейшли на б╕к Укра╖ни, щоб захистити ╖╖ "в╕д справжн╕х фашист╕в".

Згодом до "Свободи Рос╕╖" почали при╓днуватися ╕ добровольц╕, нараз╕ у лег╕он в╕йськовополонених не набирають.

“Уже форму╓ться трет╕й батальйон (чисельн╕сть батальйону - в╕д 400 до 800 ос╕б, - Ред.), який п╕сля навчання потрапить на фронт ╕ боротиметься пл╕ч-о-пл╕ч з нами. Там ╓ т╕, хто потрапив у хвилю моб╕л╕зац╕╖ ╕ пот╕м перейшли на б╕к Укра╖ни”, – розпов╕в один з б╕йц╕в "Свободи Рос╕╖" з позивним Цезар.

Лег╕он використову╓ шеврони з б╕ло-синьо-б╕лим прапором зам╕сть оф╕ц╕йного рос╕йського. Члени "Свободи Рос╕╖" вже неодноразово закликали сп╕вгромадян при╓днуватися до лав п╕дрозд╕лу, щоб врятувати ╕ свою кра╖ну "в╕д приниження та ру╖ни".

Рос╕йський добровольчий корпус (РДК) склада╓ться з рос╕йських ем╕грант╕в, що до початку вторгнення РФ проживали на територ╕╖ Укра╖ни та ╕нших ╓вропейських кра╖н. Додатково набирати добровольц╕в в корпус почали в листопад╕ 2022 року – тод╕ до цього закликала Громадянська рада (пол╕тичне об'╓днання, засноване у Варшав╕, яке склада╓ться з рос╕йських опозиц╕онер╕в з р╕зних рег╕он╕в, - Ред.), але почав д╕яти в╕н ще наприк╕нц╕ л╕та 2022. Тод╕ ж РДК прикомандирували до 1-╖ роти 98-го батальйону ТрО "Азов" на Запор╕зько-Донецькому напрямку.

Попри високий р╕вень мед╕йност╕, про к╕льк╕сть в╕йськових у корпус╕ н╕чого не в╕домо. Вт╕м, в╕йськов╕ експерти вважають, що чисельн╕сть Рос╕йського РДК наближа╓ться до двох рот, а це — в╕д 180 до 200 ос╕б.

╤ ще важливе. Ц╕лком лог╕чно, що у багатьох укра╖нц╕в може виникнути запитання: а як╕ гарант╕╖, що вс╕ ц╕ люди не виявляться врешт╕ "засланими козачками" та агентами спецслужб, враховуючи, що тому ж РДК воюють люди зовс╕м р╕зних профес╕й – в╕д актор╕в до вт╕кач╕в-каторжник╕в, ╓ також ╕ колишн╕ прац╕вники рос╕йського МВС та в╕йськов╕, що служили в РФ роками? Насправд╕, жодних гарант╕й нема╓. Але пов╕домля╓ться, що перед прийомом до лег╕ону/корпусу рос╕яни проходять ретельну перев╕рку в укра╖нських спецслужбах, зокрема, пол╕граф, анкетування, на кожного потенц╕йного б╕йця складають психолог╕чний портрет ╕ так дал╕.

www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 26.05.2023 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25159

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков