Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4397)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4060)
Українці мої... (1639)
Резонанс (2045)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1828)
Крим - наш дім (880)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (239)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (176)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОТОГ╤ННИЙ ЧАЙ
Народна медицина


В╤ТАМ╤ННА ГОРОБИНА
Народна медицина


ХВОЩ-УРОЛОГ
Народна медицина


ЖОВТОБОК╤ ГАРБУЗИ
Народна медицина


МИ - ДЗВ╤НОЧКИ Л╤СОВ╤…
Народна медицина
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2023 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 19.05.2023
К╤НСЬКИЙ ЩАВЕЛЬ

Регулю╓ функц╕ю шлунку, зупиня╓ проноси:

-1 чайну ложку засушеного нас╕ння к╕нського щавлю звечора засипати у термос ╕ залити окропом – 200 мл. Настояти м╕н╕мум 8 годин. Вранц╕ проц╕дити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди.

ОНКОДОПОМОГА

На жаль, л╕кування онкозахворювань засобами народно╖ медицини, як правило, потребу╓ «багатого букета» рослин. Двома-трьома найменуваннями не завжди об╕йдешся. Один з вар╕ант╕в – доведеться заготовити в однаков╕й к╕лькост╕ (за вагою) кв╕ти ╕ листя календули, трави хвоща польового, зв╕робою (з цв╕том), споришу, полину, листя евкал╕пта кулястого, кор╕нь цикор╕ю:

-2 столов╕ ложки засушеного подр╕бненого збору залити теплою водою – 1,5 л. Довести до кип╕ння ╕ кип’ятити на малому вогн╕ впродовж 10 хвилин. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 200 мл дв╕ч╕ на день (вранц╕ та ввечер╕) за 30 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування – 2 м╕сяц╕. Повторити також через 2 м╕сяц╕. (╤деться лише про л╕кування онкозахворювань на ранн╕х стад╕ях).

У раз╕ тако╖ недуги завжди звертайтеся до л╕каря!

ХРОН╤ЧНИЙ КАТАР БРОНХ╤В

-2 столов╕ ложки подр╕бнено╖ сум╕ш╕ красол╕ та зв╕робою – 1:1 (однаково використовують св╕жу чи засушену) залити окропом – 200 мл. Кип’ятити на малому вогн╕ 3-4 хвилини. Настояти 20 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Цю порц╕ю випити протягом дня за три рази.

Процес л╕кування може бути тривалим.

ПАХНЕ РУТА ЗАПАШНА…

Щоб покращити з╕р, зняти перевтому очей:

-1 чайну ложку засушено╖ подр╕бнено╖ трави рути запашно╖ залити окропом – 400 мл. Настояти до л╕тепло╖ температури. Проц╕дити. Пити по 100 мл чотири рази на день. Наст╕й збер╕гати у холодильнику, у скляному закритому посуд╕. Насамперед в╕н корисний для тих, кому доводиться багато працювати за комп’ютером.

Водночас теплим насто╓м рути запашно╖ (готують аналог╕чно) промивають оч╕ 4-5 раз╕в на день. На н╕ч перед сном – обов’язково!

ЧИМ ОПОЛ╤СКУВАТИ?..

Якщо видалили зуб ╕ кровоточить рана, то найдоц╕льн╕ше опол╕скувати ротову порожнину м╕цним насто╓м ромашки:

-1 столова ложка сировини на 200 мл окропу. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Перед опол╕скуванням проц╕дити. К╕льк╕сть процедур протягом дня – дов╕льна.

Ромашковий зб╕р можна придбати в аптец╕.

ШПИНАТ – НЕ У САЛАТ…

У кого п╕двищений р╕вень цукру в кров╕:

-Якнайб╕льше готуйте страв з╕ шпинату (принаймн╕, додавайте його до перших та других страв). Варто знати, особливо старшим людям, що шпинат ма╓ бути п╕дданий терм╕чн╕й обробц╕. Адже св╕жоз╕браний, сирий погано перетравлю╓ться.

ДИЗЕНТЕР╤Я: НА ЗОБНИК НАД╤Я

-1 столову ложку засушено╖ подр╕бнено╖ трави нетреби (народна назва рослини – зобник) звечора засипати у термос ╕ залити окропом – 400 мл. Настояти м╕н╕мум 8 годин. Вранц╕ проц╕дити. Пити теплим по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди.

Курс л╕кування – до повного одужання.

НАС╤ННЯ ПОРТУЛАКУ

Для л╕кування гельм╕нт╕в у народн╕й медицин╕ використовують нас╕ння портулаку городнього:

-1 столову ложку засушеного нас╕ння залити окропом – 300 мл. Кип’ятити на малому вогн╕ 3-4 хвилини. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 100 мл трич╕ на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування – 21 день. Повторити, якщо необх╕дно, через 7 дн╕в.

В╤ДКЛАДЕННЯ СОЛЕЙ

Молоде листя винограду (щойно заготовлене!) добре виводить з орган╕зму надлишков╕ сол╕. Його варто додавати до овочевих салат╕в, або др╕бно нар╕зати ╕ ╖сти св╕жим, без будь-яких приправ.

Застереження: протипоказано хворим на цукровий д╕абет!

БУДЕ СМАЧНО!

Корисн╕, потр╕бне для дитячого орган╕зму соки ╕нколи непри╓мн╕ на смак – г╕рк╕, кисл╕… Дитина в╕дмовля╓ться пити ╖х. Тод╕ до 200 мл соку додайте 1 чайну ложку меду. Це покращить його смаков╕ якост╕.

Застереження: протипоказано, якщо у дитини алерг╕я на мед!

ТУБЕРКУЛЬОЗ ШК╤РИ

Щойно заготовлене подр╕бнене листя чистот╕лу розтерти у ступц╕ з нутряним жиром (1:1), щоб утворилася однор╕дна маса, у змащувати нею уражен╕ м╕сця трич╕ на добу. На н╕ч перед сном – обов’язково! На жаль, л╕кування належить до сезонних.

ПОЛ╤К╤СТОЗ НИРОК

-2 столов╕ ложки подр╕бненого кореня лопуха великого залити теплою водою – 0,5 л. Довести до кип╕ння ╕ кип’ятити на слабенькому вогн╕ 10 хвилин. В╕двар (разом з коренем) перелити у термос. Настояти м╕н╕мум 4 години. Проц╕дити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 30 хвилин до ╖ди. П╕сля 20 дн╕в вживання роб╕ть перерву на 4-5 дн╕в. Протягом року – 7-8 курс╕в л╕кування.

ПРО ЩО СВ╤ДЧАТЬ…

Найчаст╕ше асцит, матков╕ кровотеч╕ св╕дчать про серцев╕ захворювання, ниркову недостатн╕сть, цироз печ╕нки. Може бути ╕ весь «наб╕р» недуг. В╕дтак:

-Черствий хл╕б або сухар╕ доц╕льно за╖дати… св╕жим листям подорожника. Оп╕сля годину н╕чого не пити.

Б╤ЛЬШЕ ЦИБУЛ╤!

Щоб вивести у дитини глисти:

Давайте ╖й ╖сти б╕льше цибул╕. Допоможуть ╕ молод╕ зелен╕ стебла городньо╖ культури. У св╕жому вигляд╕ ╖х, як правило, додають до салат╕в, бутерброд╕в…

До реч╕, стебла, як ╕ саму цибулю, можна жувати впродовж 5-6 хвилин (робити це 3-4 рази на день), але не ковтати, а випльовувати. Адже б╕льш╕сть д╕тей такий «харч» аж н╕як не стануть ╖сти.

Ще один вар╕ант: трич╕ на день пити по 1 чайн╕й ложц╕ св╕жого цибулиного соку. Для його отримання беруть ╕ стебла цибул╕.

ПОДВ╤ЙНА Д╤Я ЗЕЛЕНОГО ЧАЮ

У раз╕ п╕двищено╖ кислотност╕ шлункового соку за 30 хвилин до ╖ди випийте горнятко зеленого чаю (1 чайна ложка сировини на 200 мл окропу), але без цукру чи меду.

Кр╕м того, зелений чай втамову╓ печ╕ю. Але його п’ють через 15-20 хвилин п╕сля ╖ди.

ХВОРОБА КРОВ╤

У будь-якому раз╕ знадобиться засушений рослинний зб╕р з трави материнки, листя боб╕вника трилистого ╕ листя кропиви дводомно╖ у сп╕вв╕дношенн╕ – 1:1:2.

-1 столову ложку подр╕бненого збору залити окропом – 400 мл. Настояти м╕н╕мум 2 години у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити теплим по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування – м╕сяць. Повторити через тиждень. Протягом року – 6-7 курс╕в.

БЕР╤ТЬ АН╤С!

Допоможе л╕куванню глаукоми:

-1 столову ложку подр╕бнених трави ╕ нас╕ння ан╕су (використовують лише засушений зб╕р) залити окропом – 0,5 л. Настояти 2 години у посуд╕ п╕д кришкою. (Можна скористатися термосом). Проц╕дити. Теплим насто╓м промивати оч╕ або робити компреси. К╕льк╕сть ╕ тривал╕сть процедур протягом дня – дов╕льна.

Тарас ЛЕХМАН

м. Червоноград Льв╕всько╖ област╕

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2023 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25155

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков