Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4462)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4140)
Українці мої... (1668)
Резонанс (2138)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1078)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (339)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (213)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАМ╤НЬ НА КАМЕН╤
Народна медицина


ЗОЛОТИСТИЙ ЗВ╤РОБ╤Й
Народна медицина


ХОДИТЬ СОН КОЛО В╤КОН
Народна медицина


АКАЦ╤╢ВА НАСТОЯНКА
Народна медицина


КОНВАЛ╤Я – КВ╤ТКА ТРАВНЯ
Народна медицина
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 12.05.2023 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 12.05.2023
СТОП КРОВОТЕЧ╤!

Св╕жий с╕к трави полину швидко зупиня╓ внутр╕шн╕ ╕ зовн╕шн╕ кровотеч╕, го╖ть рани. Внутр╕шньо його можна вживати лише по 1 чайн╕й ложц╕ трич╕ на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Щодо промивання соком зовн╕шн╕х ран, то к╕льк╕сть процедур протягом дня не повинна перевищувати 5-6 раз╕в.

На жаль, л╕кування належить до сезонних, адже с╕к полину не консервують.

ГОР╤ХОВА ОЛ╤Я…

При г╕пертон╕╖, атеросклероз╕, туберкульоз╕:

-Ол╕ю з волоського гор╕ха зм╕шати з медом – 1:1. Вживати по 1 чайн╕й ложц╕ трич╕ на день через 20-25 хвилин п╕сля ╖ди. Курс л╕кування – м╕сяць. Повторити через тиждень.

Сум╕ш використовують ╕ зовн╕шньо. Нею змащують м╕сця оп╕к╕в на шк╕р╕.

…ОЛ╤Я З МОРКВЯНИМ СОКОМ

Для пол╕пшення д╕яльност╕ серця:

-До 100 мл морквяного соку додати 1 чайну ложку соняшниково╖ ол╕╖. Випити малими ковтками впродовж дня.

БЕЗ УСКЛАДНЕНЬ

Щоб не було ускладнень в╕д анг╕ни (а це – ревматизм, нефрити, гострий бронх╕т, серцев╕ захворювання…), як один з допом╕жних проф╕лактичних засоб╕в народн╕ зц╕лител╕ радять:

-П╕д час недуги щоранку натщесерце пити по 1 чайн╕й ложц╕ св╕жого соку алое.

Л╤КУ╢МО ЗАПАЛЕННЯ

У народн╕й медицин╕ укра╖нц╕в трава г╕сопу л╕карського найчаст╕ше застосову╓ться при запальних захворюваннях верхн╕х дихальних шлях╕в:

-1 столову ложку засушено╖ подр╕бнено╖ рослини залити окропом – 300 мл. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Наст╕й пити теплим по 100 мл трич╕ на день за 20-25 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування – до повного одужання.

ПЕРЕВИЩУ╢ ДОПУСТИМИЙ ПОКАЗНИК

Якщо артер╕альний тиск перевищу╓ показник 180х110:

-4 лаврових листочки й 1 чайну ложку сухого нас╕ння кропу звечора залити окропом – 200 мл. Настояти м╕н╕мум 8 годин у посуд╕ п╕д кришкою. Вранц╕ проц╕дити. Протягом дня випити за 2-3 рази.

РОЖА

Бешиха (або ж у народ╕ – рожа) – вкрай непри╓мне ╕ небезпечне ╕нфекц╕йне захворювання, що супроводжу╓ться почервон╕нням та набряком шк╕ри (найчаст╕ше на ногах), п╕двищеною температурою. Для л╕кування варто прикладати до запалених м╕сць св╕ж╕ листки мати-й-мачухи (п╕дб╕лу), або лопуха великого. Прикладають т╕льки нижньою стороною листка. К╕льк╕сть ╕ тривал╕сть процедур протягом дня встановлю╓ться ╕ндив╕дуально. Але неодм╕нно ставити компреси на н╕ч.

БДЖОЛИНА ТЕРАП╤Я

До м╕сця зб╕льшено╖ щитовидно╖ залози прикладають бджолу. Комаха ма╓ вжалити. (Краще скористатися послугою досв╕дченого пас╕чника). Жало витягнути через 10-15 хвилин. Процедуру повторити через три дн╕. ╤ так – десять раз╕в посп╕ль.

Застереження: категорично протипоказано при гостр╕й алерг╕╖ на бджолин╕ укуси!

КОМУ ЩО…

Приймаючи ванну, додайте до не╖ к╕лька жмень щойно заготовленого листя берези. Воно омолоджу╓ шк╕ру, робить ╖╖ н╕жною. А от листя дуба, навпаки, зм╕цню╓ шк╕ру, робить ╖╖ пружною. При грибкових захворюваннях додають листя гор╕ха волоського. Хвоя сосни, ялини корисна в╕д застуди, радикул╕ту.

МАЛЬВИ П╤Д В╤КНОМ

Л╕ки для д╕тей (починаючи з в╕ку – 4-5 рок╕в) в╕д бронх╕ально╖ астми:

-2 столов╕ ложки кореня мальви (заготовляють п╕сля того, як рослина в╕дцв╕ла) залити окропом – 0,5 л. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою, або скористатися термосом. Проц╕дити. Можна тр╕шечки п╕дсолодити медом чи цукром. Давати дитин╕ пити по 1 чайн╕й ложц╕ 5-6 раз╕в на день. Не передозувати! Курс л╕кування – м╕сяць. Повторити через м╕сяць. Протягом року – 4-5 курс╕в.

Застереження: ╕деться лише про «додатков╕» народн╕ л╕ки. Без квал╕ф╕ковано╖ допомоги медика не об╕йтися!

НА КРОТОВИН╤

У кого болять ступн╕ н╕г, можуть отримати неспод╕вану допомогу в╕д… крота:

-За тепло╖ сонячно╖ погоди, краще в об╕дню пору, коли земля вже належно прогр╕та, варто постояти впродовж 20 хвилин на кротовин╕ (бажано св╕ж╕й). Оп╕сля помийте ноги теплою водою з господарським милом.

ОТРУЙНА Й ПОМ╤ЧНА

Калюжниця належить до отруйних рослин. Там, де вона росте, а це здеб╕льшого на вологих луках, б╕ля бол╕т та водойм, нав╕ть не випасають кор╕в. Але листя калюжниц╕ м╕стить речовини, як╕ здатн╕ л╕кувати оп╕ки, знеболювати:

-Щойно заготовлену сировину ретельно миють ╕ прикладають до м╕сць оп╕к╕в на 1-1,5 години. Процедуру приймати дв╕ч╕ на день. До реч╕, листя рослини найб╕льш ефективно д╕╓, коли вона цв╕те. Л╕кування належить до сезонних.

ВИМИВА╢ КАЛЬЦ╤Й

Тим, кому за сорок! (К╕лька правил):

-Надм╕рне вживання кави р╕зко знижу╓ р╕вень кальц╕ю в орган╕зм╕. Доц╕льно обмежуватися лише горнятком кави п╕сля сн╕данку. Обмежуйтесь нав╕ть тод╕, коли п’╓те каву зам╕сть л╕к╕в – для п╕двищення тиску (╓ ╕ так╕ проблеми), зняття втоми.

-Засушений, п╕дсмажений на чист╕й сковор╕дц╕ ╕ перетертий на порошок кор╕нь кульбаби н╕коли не зашкодить ╕ зам╕нить каву.

-Для поповнення в орган╕зм╕ кальц╕ю ╖жте сир, бринзу, допоможе смажена р╕чкова риба.

ЙОД У КРАБАХ

Крабов╕ палички (як ╕ морська капуста) м╕стять багато йоду. Отож вони корисн╕ для в╕дновлення функц╕й щитовидно╖ залози. Денну норму споживання встановлюють ╕ндив╕дуально. Але й роб╕ть перерви.

НЕ НАДМ╤РУ

Хто з нас не любить молоду варену картоплю та ще й з╕ сметаною, зеленою приправою (також молодою) – петрушкою, кропом… Як тут не скористатися сезоном?!. Але ╖сти ╖╖ потр╕бно не надм╕ру, «не пере╖дати». Оп╕сля випити гарячого чаю чи компоту. Молода картопля у декого (насамперед у людей старшого в╕ку) може спричинити важк╕сть у шлунку. Вт╕м, смачного ╕ береж╕ть себе!

«ЗЕЛЕНА» КАРТОПЛЯ – НЕБЕЗПЕЧНА!

З л╕кувальною метою не можна використовувати картоплю, яка позелен╕ла, власне, прикладати ╖╖ розр╕заною до м╕сць оп╕к╕в, пити с╕к з не╖. Адже така картопля м╕стить у соб╕ багато солан╕ну – отруйно╖ речовини, що може завдати шкоди здоров’ю.

«Зелену» картоплю не варто використовувати й для приготування страв.

ОПЕР╤ЗУЮЧИЙ ЛИШАЙ

-Зм╕шати 50 г (за вагою) попелу верби з оцтом – 0,5 л. Змащувати опер╕зуючий лишай 3-4 рази на день. На н╕ч перед сном – обов’язково! Цей зас╕б не т╕льки зн╕ма╓ б╕ль, а й л╕ку╓.

Для отримання попелу: суху кору верби подр╕бнюють ╕ спалюють на в╕дкритому вогн╕.

РОЗЛАДИ ШЛУНКА

-50 г сухих груш, 3 столових ложки в╕всяно╖ крупи в╕дварити у 0,5 л води. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. В╕двар пити теплим по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Д╕тям пити по 50 мл.

Тарас ЛЕХМАН

м. Червоноград Льв╕всько╖ област╕

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 12.05.2023 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=25135

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков