Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4414)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4084)
Українці мої... (1649)
Резонанс (2068)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1834)
Крим - наш дім (937)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (260)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (186)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ПЛАНОВА ╤НФОРМАЦ╤ЙНА РОБОТА»
У ГУР прокоментували появу звернення Зеленського на кримському ТБ…


УКРА╥Н╤ БУДЕ ВАЖЧЕ ПОВЕРНУТИ МЕНТАЛЬНО ДОНБАС, АН╤Ж КРИМ
Ця частина укра╖нсько╖ земл╕ була не просто окупована, а максимально м╕л╕таризована…


РОС╤Я Б╤ЛЬШЕ НЕ ЗДАТНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ЧОРНЕ МОРЕ ЯК ПЛАЦДАРМ
На Чорному мор╕ вперше у св╕т╕ почав д╕яти флот морських дрон╕в – укра╖нський флот…


ВСТУП ДО ╢С: ╢ВРОКОМ╤С╤Я ОПРИЛЮДНИЛА КЛЮЧОВ╤ ВИСНОВКИ ЗВ╤ТУ ЩОДО УКРА╥НИ
Попри повномасштабне рос╕йське вторгнення та в╕йну, Укра╖на продовжу╓ досягати прогресу в...


УКРА╥НА МА╢ БУТИ В ╢С!
Зеленський прив╕тав р╕шення ╢вроком╕с╕╖…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2023 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 20.01.2023
╢ВРОПАРЛАМЕНТ УХВАЛИВ Р╤ШЕННЯ ПРО СТВОРЕННЯ ТРИБУНАЛУ ЗА ЗЛОЧИН АГРЕС╤╥ ПРОТИ УКРА╥НИ

╢вропейський парламент б╕льш╕стю голос╕в ухвалив резолюц╕ю на п╕дтримку д╕╖ ╕з створення м╕жнародного трибуналу для притягнення до в╕дпов╕дальност╕ вс╕х, хто винний у злочин╕ агрес╕╖ проти Укра╖ни.

Як пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу, «за» цей документ проголосували 472 депутати, проти – 19, утрималися 33 ╓вропейських пол╕тики.

«╢вропейський парламент… п╕дкреслю╓ необх╕дн╕сть та нев╕дкладн╕сть л╕дерства ╓вропейських ╕нституц╕й та кра╖н-член╕в у створенн╕ спец╕ального додаткового трибуналу для засудження злочину агрес╕╖ проти Укра╖ни, що був ско╓ний пол╕тичним та в╕йськовим кер╕вництвом рос╕йсько╖ федерац╕╖ та ╖╖ союзник╕в; вважа╓, що такий трибунал ма╓ бути заснований на основ╕ м╕жнародно╖ угоди м╕ж кра╖нами-однодумцями, за п╕дтримки Генерально╖ Асамбле╖ ООН», - йдеться у документ╕.

На думку депутат╕в, такий шлях д╕й дозволить усунути прогалини у чинному м╕жнародному крим╕нальному законодавств╕, при цьому д╕яльн╕сть новоствореного трибуналу ма╓ ╜рунтуватися на принципах та стандартах М╕жнародного крим╕нального суду (МКС) та Римського статуту.

╢вропейськ╕ пол╕тики закликали ╢С та його кра╖ни-члени, у вза╓мод╕╖ ╕з партнерами та рег╕ональними орган╕зац╕ями, такими як Рада ╢вропи, утворити «коал╕ц╕ю добро╖ вол╕» для зд╕йснення м╕жнародного правосуддя та просування у боротьб╕ з безкарн╕стю рос╕╖ за ско╓ння агрес╕╖. У цьому контекст╕ депутати прив╕тали пропозиц╕ю президента ╢вроком╕с╕╖ Урсули фон дер Ля╓н щодо утворення спец╕ального трибуналу для засудження злочину агрес╕╖ проти Укра╖ни.

«╢вропейський парламент… вважа╓, що спец╕альний трибунал повинен мати юрисдикц╕ю для проведення розсл╕дування та покарання вищого пол╕тичного та в╕йськового кер╕вництва рос╕йсько╖ федерац╕╖; пропону╓, що спец╕альний трибунал ма╓ розсл╕дувати та засудити злочин агрес╕╖ проти Укра╖ни з лютого 2014 року, в╕дпов╕дно до визначення злочину агрес╕╖, як викладено у Статт╕ 8 bis Римського Статуту», - йдеться у документ╕.

Як зазнача╓ться в резолюц╕╖, спец╕альний трибунал ма╓ доповнювати зусилля МКС та його прокурора з розсл╕дування звинувачень у геноцид╕, во╓нних злочинах та злочинах проти людства, що були ско╓н╕ в Укра╖н╕. Цей спец╕альний трибунал ма╓ т╕сно сп╕впрацювати з МКС та розм╕щуватися у Гааз╕. Створення такого м╕жнародного трибуналу за участю Укра╖ни, на думку депутат╕в, ма╓ розпочатися негайно.

«╢вропейський парламент… заклика╓ ╕нституц╕╖ ╢С, зокрема, ╢вропейську Ком╕с╕ю та ╢вропейську службу зовн╕шн╕х д╕й, надати п╕дтримку для створення тимчасового Оф╕су прокурора у Гааз╕ та в╕дм╕ча╓, що створення такого оф╕су буде важливим практичним кроком вперед на шляху до розсл╕дування та засудження трибуналом, що буде створений у майбутньому, злочину агрес╕╖ проти Укра╖ни», - йдеться в документ╕.

Окремим пунктом резолюц╕я наголошу╓ на необх╕дност╕ розсл╕дування та засудження д╕яльност╕ «нелег╕тимного л╕дера б╕лорус╕» олександра лукашенка за дозв╕л використовувати територ╕ю його кра╖ни для зд╕йснення акту агрес╕╖ проти третьо╖ кра╖ни, що також квал╕ф╕ку╓ться як злочин агрес╕╖, в╕дпов╕дно до Римського статуту.

«╢вропейський парламент… твердо переконаний, що утворення цього спец╕ального трибуналу для засудження злочину агрес╕╖ над╕шле дуже ч╕ткий сигнал для рос╕йського сусп╕льства та до м╕жнародного сп╕втовариства, що пут╕н ╕ рос╕йське пол╕тичне та в╕йськове кер╕вництво можуть бути засуджен╕ за злочини, що були ско╓н╕ в Укра╖н╕. .. а також стане сигналом для пол╕тично╖ та д╕лово╖ ел╕ти рос╕╖, що повернення рос╕╖ до «б╕знесу як завжди» ╕з Заходом за л╕дерства володимира пут╕на ╓ неможливим», - йдеться у документ╕.

Як нагаду╓ться у резолюц╕╖, в╕д початку рос╕йсько╖ агрес╕╖, що почалася з 2014 року, ╕ особливо п╕сля неспровокованого та н╕чим не виправданого вторгнення рос╕╖ в Укра╖ну 24 лютого 2022 року, рос╕йськ╕ в╕йська зд╕йснювали невиб╕рков╕ атаки проти житлових масив╕в та проти цив╕льно╖ ╕нфраструктури в Укра╖н╕, вбили тисяч╕ мирних укра╖нц╕в, розв’язали терор по вс╕й кра╖н╕, обстр╕люючи житлов╕ будинки, школи, л╕карн╕, зал╕зничн╕ станц╕╖, театри, мереж╕ електро- та водопостачання. Ц╕ жорсток╕ нелюдськ╕ д╕╖ призвели до смертей та незчислених страждань, до руйнац╕╖ та до масового перем╕щення людей.

Тисяч╕ укра╖нц╕в, включаючи сотн╕ д╕тей, були вбит╕ рос╕йськими загарбниками. Велика к╕льк╕сть людей пройшли через приниження, тортури, сексуальне насильство, через насильницьке викрадення та депортац╕ю, що були ско╓н╕ рос╕йськими в╕йськами та ╖х попл╕чниками. М╕жнародн╕ правозахисн╕ та правоохоронн╕ групи мають документальн╕ п╕дтвердження численних акт╕в зв╕рства рос╕йських в╕йськ по в╕дношенню до цив╕льного населення, включаючи масов╕ вбивства, тортури, ╜валтування та протиправне ув’язнення, а також факти насильницько╖ депортац╕╖ укра╖нц╕в та примусово╖ адаптац╕╖ укра╖нських д╕тей.

Як зазнача╓ться в резолюц╕╖ ╢вропарламенту, рос╕йська федерац╕я була визнана спонсором тероризму та державою, що використову╓ терористичн╕ засоби. Агрес╕я рос╕╖ проти Укра╖ни стала кричущим порушенням вс╕х чинних норм м╕жнародного права та Харт╕╖ ООН.

Як пов╕домлялося, в╕д початку рос╕йського вторгнення в Укра╖ну у лютому 2022 року, ╢С почав надавати Укра╖н╕ сутт╓ву пол╕тичну, економ╕чну, ф╕нансову, гуман╕тарну та в╕йськову п╕дтримку. Л╕дери ╢вропейських ╕нституц╕й та ╕нш╕ оф╕ц╕йн╕ особи ╢С пост╕йно наголошують, що злочини, як╕ рос╕йськ╕ в╕йська та рос╕йська влада вчиняють в Укра╖н╕, не залишаться без покарання, ╕ винн╕ будуть в╕дпов╕дати за м╕жнародним законодавством, включаючи вище пол╕тичне та в╕йськове кер╕вництво рос╕йсько╖ федерац╕╖.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2023 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24819

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков