Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4329)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3979)
Українці мої... (1607)
Резонанс (1957)
Урок української (1003)
"Білі плями" історії (1814)
Крим - наш дім (681)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (169)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (143)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СК╤ФСЬКЕ ЗОЛОТО
Укра╖на задоволена висновком генерального радника Верховного суду Н╕дерланд╕в.


ДИРЕКТОР ДБР: СЬОГОДН╤ШН╤ КОРУПЦ╤ЙН╤ СПРАВИ ЩОДО ТОППОСАДОВЦ╤В - ЦЕ ЛИШЕ ПОЧАТОК
«Час, коли можна було безкарно грабувати державу та п╕дривати ╖╖ бойову готовн╕сть, –...


ВАЛЕНТИН БУТ: ПОЛЮВАННЯ НА ЩУР╤В
Казати, що щурятництво в час╕ в╕йни, та ще й у таких розм╕рах, ╓ неприпустимим - найменше, що...


╤ДЕ╥ ДЕКОЛОН╤ЗАЦ╤╥ РФ ГУЧНО ПРОЛУНАЛИ У СТ╤НАХ ╢ВРОПАРЛАМЕНТУ
Нотатки п╕сля 5-го Форуму в╕льних народ╕в построс╕╖ у Брюссел╕.


╢ВРОПАРЛАМЕНТ ЗАКЛИКАВ ╢С ГОТУВАТИ ПЕРЕГОВОРИ ПРО ВСТУП УКРА╥НИ
У текст╕ резолюц╕╖ м╕ститься вимога до ╢С «працювати над початком переговор╕в про...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 25.11.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 25.11.2022
ПАРЛАМЕНТСЬКА АСАМБЛЕЯ НАТО ВИЗНАЛА РОС╤Ю ДЕРЖАВОЮ-ТЕРОРИСТОМ

Парламентська асамблея НАТО закликала створити спец╕альний М╕жнародний трибунал щодо агрес╕╖ рос╕йсько╖ федерац╕╖ проти Укра╖ни та визнала рф державою-терористом.

Про це голова пост╕йно╖ делегац╕╖ Укра╖ни в ПА НАТО, народний депутат в╕д фракц╕╖ "Слуга народу" у Верховн╕й Рад╕ ╢гор Черн╓в пов╕домив у Фейсбуц╕, переда╓ Укр╕нформ.

"Парламентська асамблея НАТО закликала створити спец╕альний М╕жнародний трибунал щодо агрес╕╖ рос╕╖ та визнала ╖╖ державою-терористом", – зазначив Черн╓в, по╕нформувавши, що в╕дпов╕дну резолюц╕ю буде направлено урядам та парламентам ус╕х кра╖н-член╕в НАТО.

За його словами, ус╕ 30 кра╖н НАТО п╕дтримали пропозиц╕╖ укра╖нсько╖ делегац╕╖.

Пол╕тик розпов╕в, що такий трибунал дасть можлив╕сть засудити не т╕льки безпосередн╕х виконавц╕в в╕йськових злочин╕в, але й вище кер╕вництво рос╕йсько╖ федерац╕╖.

Кр╕м того, в╕н пов╕домив, що в резолюц╕╖ були врахован╕ побажання щодо зб╕льшення постачання Укра╖н╕ озбро╓ння, розробки конкретних крок╕в щодо вступу Укра╖нсько╖ держави в НАТО, створення механ╕зму стягнення репарац╕й з рф за завдан╕ кра╖н╕ збитки.

В╕н також зауважив, що в резолюц╕╖ з ╕н╕ц╕ативи укра╖нсько╖ сторони було закр╕плено, що НАТО п╕дтримуватиме Укра╖ну ст╕льки, ск╕льки буде потр╕бно.

Водночас Черн╓в п╕дкреслив, що делегати особливо в╕дзначили, що укра╖нська арм╕я однозначно посилить НАТО, тому членство Укра╖ни ╓ бажаним та важливим для Альянсу.

Пол╕тик наголосив, що ухвалення резолюц╕╖ – це важливий пол╕тичний крок, який демонстру╓ настро╖ у зах╕дних парламентських колах, а значить вплива╓ на кер╕вництво кра╖н в контекст╕ ухвалення р╕шень.

"Дуже т╕шить той факт, що укра╖нська позиц╕я, така як створення трибуналу, виплата репарац╕й чи визнання рос╕╖ державою-терористом, поступово ста╓ мейнстр╕мом на найвищих м╕жнародних майданчиках. За злочини проти людяност╕, в╕йськов╕ злочини, як╕ не мають терм╕ну давност╕ та за злочин агрес╕╖ покарання буде нев╕дворотн╕м. Ми цього обов'язково доб'╓мося", – резюмував в╕н.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, 13 жовтня Парламентська асамблея Ради ╢вропи ухвалила резолюц╕ю щодо визнання рос╕йського режиму терористичним.

 

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО УЧАСНИК╤В ПАРЛАМЕНТСЬКО╥ АСАМБЛЕ╥ НАТО

Президент Володимир Зеленський закликав союзник╕в збер╕гати принципов╕сть у протид╕╖ рос╕йськ╕й агрес╕╖ задля забезпечення реал╕зац╕╖ укра╖нсько╖ формули миру.

Про це в╕н заявив п╕д час онлайн-звернення до учасник╕в пленарного зас╕дання Парламентсько╖ асамбле╖ НАТО у Мадрид╕, текст якого наводить Укр╕нформ.

Дуже дякую!

Шановний пане президенте Асамбле╖!

Шанов╕ присутн╕!

Шановн╕ представники ╤спан╕╖ та ус╕х ╕нших кра╖н Альянсу!

Дорог╕ друз╕!

Радий в╕тати вас ╕ дякую за ус╕ тепл╕ слова, як╕ щойно прозвучали ╕ звучатимуть в Асамбле╖ на нашу п╕дтримку – на п╕дтримку боротьби за свободу.

Сьогодн╕ в Укра╖н╕ в╕дзнача╓ться дев’ята р╕чниця початку Майдану – Революц╕╖ г╕дност╕. Тими м╕сяцями 2013–2014 рок╕в, коли укра╖нц╕ на площах ╕ вулицях наших м╕ст захищали право на ╓вропейський виб╕р для нашо╖ держави, в╕дбулась важлива р╕ч ╕ для вс╕╓╖ нашо╖ з вами сп╕льноти – сп╕льноти народ╕в, як╕ об’╓днан╕ ц╕нностями свободи, поваги до права, демократ╕╖ ╕ р╕зноман╕тност╕.

Укра╖нц╕ наповнили потужною житт╓вою силою те, що багатьом почало здаватися лише бюрократичною формальн╕стю. Укра╖нц╕ ╕ вс╕ люди в ╢вроп╕, в Америц╕, в св╕т╕, як╕ нас п╕дтримали ╕ п╕дтримують, наповнили новою енерг╕╓ю прапор ╢вропейського Союзу. ╤ фактично тим, як ми в Укра╖н╕ захища╓мо свободу, ми об’╓днали як ╢вросоюз, так ╕ НАТО. Ми показали сп╕льн╕сть виклик╕в ╕ довели сп╕льн╕сть ц╕нностей.

Пан╕ та панове!

Хоча Укра╖на поки ще не стала повноправною частиною ╢С ╕ НАТО, я звертаюся до вас в╕д ╕мен╕ народу, який завжди був, ╓ ╕ буде частиною ц╕нн╕сного простору, до якого належите ус╕ ви. ╤стор╕я розводила нас по р╕зн╕ боки ╕деолог╕чних ст╕н. Але ст╕ни впали, ╕ наш╕ з вами ц╕нност╕ вс╕ збережен╕.

╤ не т╕льки я, а м╕льйони наших людей, ╕ б╕льш╕сть громадян ваших держав, п╕дтримують ╓вропейську та ╓вроатлантичну ╕нтеграц╕ю Укра╖ни. Зараз, коли ми захища╓мо наш╕ з вами ц╕нност╕ не просто на площах ╕ вулицях, а на пол╕ бою у повномасштабн╕й в╕йн╕, абсолютно очевидно, наск╕льки несправедливим ╕ протиприродн╕м було в╕дчуження Укра╖ни в╕д ╢вропи. Жодного в╕дсотка в╕д того в╕дчуження ми не залишимо.

Я закликаю вас робити все в╕д вас залежне, щоб наша сп╕льнота народ╕в – народ╕в ц╕нностей – б╕льше н╕коли не стала розд╕леною чи послабленою!

Вс╕ ви бачите, що нам загрожу╓. Нам ус╕м! Ус╕м, хто не уявля╓ свого життя без свободи. Вс╕ ви бачите, наск╕льки вагомий внесок у захист нашо╖ з вами сп╕льноти робить Укра╖на. Вс╕ ви бачите, наск╕льки важливо те, що ми з вами реально об’╓дналися у захист╕ п╕сля 24 лютого.

Отже, завдяки цьому ви бачите ╕ те, що Укра╖на ма╓ стати повноправним членом ╢С ╕ НАТО. Я закликаю вас п╕дтримати наш╕ заявки на членство в ╢С та Альянс╕!

Укра╖нц╕ не просто в╕рять – укра╖нц╕ впевнен╕, що ми можемо захистись у ц╕й в╕йн╕ ╕ повернути кордони об’╓днано╖ ╢вропи на всю довжину нашого сх╕дного та п╕вденного кордон╕в. Укра╖нц╕ не просто в╕рять – укра╖нц╕ знають, що сила нашо╖ демократ╕╖ буде гарант╕╓ю того, що жодна тиран╕я на сх╕д в╕д нас не зможе загрожувати ╢вроп╕.

Але щоб реал╕зувати вс╕ ц╕ роки, реал╕зувати все це, ми ма╓мо використати всю силу нашо╖ з вами сп╕льноти, увесь потенц╕ал нашо╖ сп╕впрац╕ для того, щоб крок за кроком зупинити цю терористичну рос╕йську в╕йну ╕ повернути мир.

Саме тому я запропонував Укра╖нську формулу миру. Вс╕ пункти нашо╖ формули миру – безсумн╕вн╕.

Кожен народ у наш╕й з вами сп╕льнот╕ зац╕кавлений в тому, щоб не в╕дбулось жодних небезпечних ╕нцидент╕в на атомних об’╓ктах. Вс╕ ми хочемо, щоб рос╕йськ╕ терористи б╕льше не змогли забирати життя людей. Кожн╕й з наших держав потр╕бен гарантований захист в╕д будь-яких рос╕йських ракет ╕ в╕д будь-яких диверс╕й проти об’╓кт╕в ╕нфраструктури. Вс╕ ми зац╕кавлен╕ в стаб╕льност╕ ринк╕в – енергетичного, продовольчого та ╕нших. Вс╕ ми прагнемо того, щоб м╕жнародне право збер╕гало свою силу ╕ реально д╕яло. Кожен з нас вважа╓ справедливим, щоб винн╕ у во╓нних злочинах, депортац╕ях та будь-яких проявах геноцидно╖ пол╕тики в╕дпов╕дали перед судом. Вс╕ ми хочемо, щоб н╕де у ╢вроп╕ не було спалених м╕ст та ру╖н зам╕сть нормального життя.

Все це забезпечу╓ Укра╖нська формула миру, яку, не помилившись, можна називати ╕ ╓вропейською формулою миру, ╕ св╕товою формулою миру, бо вона побудована на поваз╕ ╕ захист╕ загальнолюдських ц╕нностей, на м╕жнародному прав╕. В╕д ядерно╖ безпеки до в╕дновлення нашо╖ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕, в╕д Трибуналу щодо злочину агрес╕╖ Рос╕╖ проти Укра╖ни до протид╕╖ екоциду – у наш╕й Формул╕ все передбачено.

Дорог╕ друз╕!

Я пропоную вам ╕ вашим кра╖нам обрати той пункт формули миру, в якому ви можете проявити сво╓ л╕дерство. Сп╕льн╕ д╕╖ – це те, що ╓ справжньою миротворч╕стю.

А поки ми концентру╓мо наш╕ сили, щоб реал╕зувати цю Формулу, ма╓мо збер╕гати сто в╕дсотк╕в принциповост╕ у протид╕╖ рос╕йськ╕й агрес╕╖. Рос╕я зробила ставку на геноцидну пол╕тику, ╕ саме тому знищу╓ нашу енергетичну ╕нфраструктуру. "Вбити" електрику, водо- ╕ теплопостачання зимою – а це ╓ метою Рос╕╖ – це поставити життя м╕льйон╕в людей п╕д пряму загрозу. Це р╕внозначно застосуванню збро╖ масового знищення – абсолютний злочин.

Тому буде правильним, якщо ви у сво╖х парламентах визна╓те Рос╕ю державою-спонсором тероризму, як це зробили парламенти Литви, Латв╕╖, Естон╕╖, Польщ╕ та Чех╕╖. Буде правильним, якщо ваш╕ кра╖ни пост╕йно посилюватимуть санкц╕╖ проти Рос╕╖, яка стала повною протилежн╕стю наш╕й з вами сп╕льнот╕ ╕ найб╕льш анти╓вропейською силою у св╕т╕. Саме пост╕йне посилення санкц╕й не дозволятиме держав╕-терористу адаптуватись ╕ знаходити нов╕ шляхи забезпечення свого терору. Потр╕бен новий, дев'ятий, санкц╕йний пакет ╢вросоюзу, нов╕ санкц╕╖ св╕ту проти Рос╕╖ за терор – одразу ж п╕сля обмеження експортних ц╕н на рос╕йськ╕ енергоресурси.

Буде правильним, якщо ми унеможливимо ключовий терористичний задум Рос╕╖, ╕ забезпечимо Укра╖н╕ повний захист неба. Коли рос╕йськ╕ ракети, ╕ранськ╕ дрони та будь-як╕ ╕нш╕ знаряддя терору не зможуть досягати призначених для них м╕шеней, Рос╕╖ доведеться робити те, що треба нам з вами, а саме – йти за нашою Формулою миру.

Ми можемо це забезпечити! Але для цього Укра╖ну потр╕бно забезпечити достатньою к╕льк╕стю ╕ як╕стю систем ППО ╕ ПРО. Достатньою вагою оборонною та ф╕нансово╖ п╕дтримки. Держава-терорист повинна бачити, що у не╖ нема╓ шанс╕в.

В╕д 2013 року ╕ по сьогодн╕ укра╖нц╕ за п╕дтримки наших друз╕в демонструють, що для нас з вами нема╓ н╕чого неможливого, коли ми д╕йсно об'╓днан╕ ╕ захища╓мо наш╕ безумовн╕ ц╕нност╕. Тож, бережемо ╓дн╕сть! ╤ боремось за свободу!

Я дякую ус╕м вам за п╕дтримку!

Хай живе свобода!

Слава Укра╖н╕!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 25.11.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24674

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков