Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4329)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3979)
Українці мої... (1607)
Резонанс (1957)
Урок української (1003)
"Білі плями" історії (1814)
Крим - наш дім (681)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (169)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (143)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СК╤ФСЬКЕ ЗОЛОТО
Укра╖на задоволена висновком генерального радника Верховного суду Н╕дерланд╕в.


ДИРЕКТОР ДБР: СЬОГОДН╤ШН╤ КОРУПЦ╤ЙН╤ СПРАВИ ЩОДО ТОППОСАДОВЦ╤В - ЦЕ ЛИШЕ ПОЧАТОК
«Час, коли можна було безкарно грабувати державу та п╕дривати ╖╖ бойову готовн╕сть, –...


ВАЛЕНТИН БУТ: ПОЛЮВАННЯ НА ЩУР╤В
Казати, що щурятництво в час╕ в╕йни, та ще й у таких розм╕рах, ╓ неприпустимим - найменше, що...


╤ДЕ╥ ДЕКОЛОН╤ЗАЦ╤╥ РФ ГУЧНО ПРОЛУНАЛИ У СТ╤НАХ ╢ВРОПАРЛАМЕНТУ
Нотатки п╕сля 5-го Форуму в╕льних народ╕в построс╕╖ у Брюссел╕.


╢ВРОПАРЛАМЕНТ ЗАКЛИКАВ ╢С ГОТУВАТИ ПЕРЕГОВОРИ ПРО ВСТУП УКРА╥НИ
У текст╕ резолюц╕╖ м╕ститься вимога до ╢С «працювати над початком переговор╕в про...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 25.11.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 25.11.2022
╢ВРОПАРЛАМЕНТ ВИЗНАВ РОС╤Ю ДЕРЖАВОЮ-СПОНСОРОМ ТЕРОРИЗМУ

╢вропейський парламент б╕льш╕стю голос╕в ухвалив резолюц╕ю про визнання рос╕йсько╖ федерац╕╖ державою-спонсором тероризму.

В╕дпов╕дне голосування в╕дбулося у Страсбурз╕ п╕д час пленарного зас╕дання ╢вропарламенту, пов╕домля╓ власний кореспондент Укр╕нформу.

«За» цей документ висловилися 494 депутати, «проти» - 58, ще 44 ╓вропейських пол╕тики утрималися.

Основн╕ положення резолюц╕╖ про визнання рос╕╖ державою-спонсором тероризму напередодн╕ були погоджен╕ на р╕вн╕ кер╕вник╕в пол╕тичних груп ╢вропейського парламенту.

«╢вропарламент… р╕шуче засуджу╓ во╓нн╕ злочини та акти терору проти цив╕льного населення, що зд╕йснен╕ рос╕йською федерац╕╓ю та ╖╖ попл╕чниками з метою досягнення руйн╕вних пол╕тичних ц╕лей в Укра╖н╕ та на територ╕╖ ╕нших кра╖н, та визна╓ рос╕ю як державу, що спонсору╓ тероризм, та як державу, що використову╓ терористичн╕ засоби», - йдеться у документ╕.

╢вродепутати засудили окупац╕ю рос╕╓ю Запор╕зько╖ АЕС як д╕╖, що спрямована на зд╕йснення терору проти населення Укра╖ни та перетворю╓ атомну станц╕ю на в╕йськовий об’╓кт.

Вони висловили сол╕дарн╕сть з народом Укра╖ни та ╕ншими жертвами рос╕йсько╖ агрес╕╖.

Документ заклика╓ Раду ╢С включити так звану «групу вагнера» та ╕нш╕ м╕л╕таризован╕ угруповання, що ф╕нансуються рос╕╓ю, до перел╕ку ос╕б, груп та установ, що залучен╕ до терористично╖ д╕яльност╕ ╕ на яких поширюються в╕дпов╕дн╕ санкц╕╖ ╢С.

«╢вропарламент… заклика╓ ╢С та кра╖ни-члени розширити правов╕ рамки для визнання держав як «спонсор╕в тероризму», що ма╓ потягнути за собою значну к╕льк╕сть сутт╓вих обмежувальних заход╕в проти таких кра╖н та матиме широк╕ обмежувальн╕ насл╕дки для в╕дносин ╢С з такими кра╖нами; заклика╓ Раду ╢С, в╕дпов╕дно, зважити на включення рос╕йсько╖ федерац╕╖ до перел╕ку держав-спонсор╕в тероризму», - йдеться також у документ╕.

╢вродепутати наголосили на необх╕дност╕ притягнення до в╕дпов╕дальност╕ тих держав, недержавних гравц╕в та окремих ос╕б, як╕ п╕дтримують та роблять можливою збройну агрес╕ю рос╕╖, а також посилюють ╖╖ в╕йськов╕ потужност╕.

«╢вропарламент… п╕дтверджу╓ св╕й заклик до ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ та до кра╖н-член╕в щодо п╕дтримки вс╕х законних м╕жнародних та нац╕ональних процес╕в з розсл╕дування злочин╕в, що зд╕йснен╕ п╕д час агресивно╖ в╕йни рос╕╖ проти Укра╖ни, з огляду на необх╕дн╕сть притягнення вс╕х злочинц╕в до в╕дпов╕дальност╕, а також для надання належно╖ п╕дтримки створенню спец╕ального трибуналу, що займатиметься злочином агрес╕╖ рос╕╖ проти Укра╖ни», - йдеться у резолюц╕╖.

Водночас депутати закликали ╢вроком╕с╕ю та кра╖ни-члени по╓днати зусилля для створення широкого м╕жнародного «компенсац╕йного механ╕зму», який ма╓ включати створення м╕жнародного ре╓стру завдано╖ шкоди та механ╕зми вза╓мод╕╖ ╕з укра╖нською владою у цих справах.

╢вропейськ╕ депутати закликали ╢С та кра╖ни-члени заборонити публ╕чне використання будь-яко╖ символ╕ки, що пов’язана ╕з рос╕йською в╕йськовою агрес╕╓ю та тим чи ╕ншим чином виправдову╓ або п╕дтриму╓ так╕ злочинн╕ д╕╖.

Окремо ╓вродепутати в╕дзначили роботу укра╖нських та м╕жнародних журнал╕ст╕в, що доносять до св╕ту правдиву ╕нформац╕ю про рос╕йську в╕йну проти Укра╖ни, часто ╕з ризиком для власного життя. Вони закликали провести розсл╕дування злочин╕в, що були ско╓н╕ рос╕╓ю проти журнал╕ст╕в, а також рос╕йсько╖ злочинно╖ кампан╕╖ дез╕нформац╕╖, що стала складовою повномасштабно╖ в╕йни рос╕╖ проти Укра╖ни.

Президент Володимир Зеленський прив╕тав р╕шення ╢вропейського парламенту про визнання рос╕╖ державою-спонсором тероризму та державою, яка використову╓ засоби тероризму.

«Рос╕ю необх╕дно ╕золювати на вс╕х р╕внях ╕ притягнути до в╕дпов╕дальност╕, щоб покласти край ╖╖ багатор╕чн╕й пол╕тиц╕ тероризму в Укра╖н╕ та св╕т╕», – написав Зеленський у Тв╕ттер╕.

Прем'╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Денис Шмигаль подякував ╢вропейському парламенту, який визнав рос╕ю державою-спонсором тероризму.

«Вдячний ╓вропарламентар╕ям за це вагоме р╕шення. рос╕я, яка ц╕леспрямовано атаку╓ мирне населення та цив╕льну ╕нфраструктуру, ма╓ бути зупинена та повн╕стю ╕зольована», - наголосив оч╕льник уряду.

М╕н╕стр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що рф ма╓ ц╕лу ╕стор╕ю п╕дтримки терористичних режим╕в

«рос╕я ╓ терористичною державою: п╕дтверджено ╢вропарламентом. рос╕я ма╓ ц╕лу ╕стор╕ю терористичних акт╕в проти суверенних держав, п╕дтримки терористичних режим╕в ╕ орган╕зац╕й, зокрема ЧВК Вагнера, терористично╖ в╕йни проти Укра╖ни. Я дякую ╢вропарламенту та його президентц╕ за ч╕тку позиц╕ю», - написав Кулеба.

Як пов╕домлялося, в╕д початку вторгнення в Укра╖ну рос╕я почала ц╕леспрямовано завдавати удар╕в по мирних м╕стах Укра╖ни, руйнувати критичну ╕нфраструктуру. На тимчасово окупованих територ╕ях рос╕йськ╕ загарбники почали кампан╕ю масового насильства проти мирного населення, включаючи вбивства, тортури, ╜валтування, викрадення людей та ╖х насильницьке перем╕щення. З огляду на поразку на пол╕ бою, рос╕я почала ц╕леспрямовано знищувати об’╓кти енергетично╖ ╕нфраструктури Укра╖ни, щоб приректи ╖╖ населення на холод та голод у зимовий пер╕од. Так╕ атаки проти мирного населення весь св╕т розц╕ню╓ як прояв державного тероризму. Ряд ╓вропейських кра╖н, а також Парламентська асамблея НАТО, вже визнали рос╕йську федерац╕ю державою-спонсором тероризму.

 

РОС╤Ю ВИЗНАЛИ СПОНСОРОМ ТЕРОРИЗМУ: ЧОГО ПОЗБУДЕТЬСЯ РФ

Радник голови Оф╕су президента Михайло Подоляк пояснив важлив╕сть р╕шення ╢вропарламенту про визнання Рос╕╖ державою-спонсором тероризму.

Це р╕шення св╕дчить про те, що практично вся ╢вропа демонстру╓ ч╕тку зм╕ну св╕тогляду щодо Рос╕╖, в╕дзначив Подоляк.

"Рос╕я – це понтова кра╖на, на в╕дм╕ну того ж ╤рану. Рос╕я любить, коли вона дом╕ну╓ на якихось ринках, коли з нею с╕дають за ст╕л переговор╕в, коли вона може сид╕ти на G20, G8 ╕ так дал╕. Коли Рос╕я може дом╕нантно бути присутньою на тих чи ╕нших св╕тових заходах м╕жнародного р╕вня. А тепер Рос╕я не матиме права проводити Чемп╕онати св╕ту, не матиме права проводити Ол╕мп╕ади, н╕чого не буде у Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Це надзвичайно важливо, – заявив радник голови ОПУ. – Кр╕м того, що стосу╓ться ф╕нансових ринк╕в. Мало хто з серйозних установ, у тому числ╕ ф╕нансових банк╕в з ╕м'ям, або консалтингових компан╕й з ╕м'ям, або адвокатських об'╓днань будуть готов╕ взяти Рос╕ю в якост╕ партнера".

Потр╕бно продовжити розпочату традиц╕ю вже оф╕ц╕йно ╕ юридично називати Рос╕ю кра╖ною-терористом, вважа╓ Подоляк.

 

╢ВРОПАРЛАМЕНТ ЗАБОРОНИВ У ╢С ДОКУМЕНТИ, ВИДАН╤ РФ НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ УКРА╥НИ

╢вропарламент проголосував за р╕шення не приймати у ╢С паспорти та ╕нш╕ про╖зн╕ документи, видан╕ Рос╕╓ю у незаконно окупованих рег╕онах Укра╖ни та Груз╕╖.

Про це пов╕домля╓ "╢вропейська правда" з посиланням на пресслужбу парламенту.

╢вропарламент затвердив угоду, досягнуту з Радою ╢С, про неприйняття про╖зних документ╕в, виданих Рос╕╓ю в окупованих рег╕онах Укра╖ни ╕ в тимчасово окупованих рег╕онах Груз╕╖.

За р╕шення проголосував 531 депутат, 7 виступили проти, 34 утрималися.

Зг╕дно з пропозиц╕╓ю, ╢вроком╕с╕я ма╓ проконсультуватися з кра╖нами-членами ╢С та скласти список рос╕йських про╖зних документ╕в, зокрема паспорт╕в, як╕ не повинн╕ прийматись.

Проте т╕, хто ряту╓ться в╕д в╕йни в Укра╖н╕, як ╕ ран╕ше, зможуть в'╖хати до ╢С з гуман╕тарних м╕ркувань.

"╢вропейський парламент сповнений р╕шучост╕ зробити все можливе, щоб продовжувати чинити тиск на Рос╕ю правовими та пол╕тичними засобами, щоб Пут╕н заплатив високу ц╕ну за цю незаконну в╕йну та за м╕жнародн╕ злочини, ско╓н╕ проти Укра╖ни та ╖╖ народу", - прокоментував п╕сля голосування допов╕дач Хуан Фернандо Лопес Аг╕лар.

Щойно р╕шення також буде оф╕ц╕йно ухвалене Радою ╢С та опубл╕ковано в Оф╕ц╕йному журнал╕ ╢С, воно набуде чинност╕ наступного дня п╕сля публ╕кац╕╖.

Рос╕я вида╓ паспорти жителям Криму з моменту незаконно╖ анекс╕╖ п╕вострова у 2014 роц╕ ╕ зараз робить це в ╕нших неп╕дконтрольних укра╖нському уряду районах Укра╖ни.

Неприйняття цих рос╕йських документ╕в застосовуватиметься, коли хтось ╕з громадян просить в╕зу для в'╖зду до ╢С або коли вони перетинатимуть зовн╕шн╕ кордони ╢С.

Чеське головування в Рад╕ ╢С та ╢вропарламент досягли попередньо╖ домовленост╕ щодо р╕шення про невизнання рос╕йських закордонних паспорт╕в, виданих на окупованих територ╕ях в Укра╖н╕ та Груз╕╖, у середин╕ листопада.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 25.11.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24673

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков