Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4329)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3979)
Українці мої... (1607)
Резонанс (1957)
Урок української (1003)
"Білі плями" історії (1814)
Крим - наш дім (681)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (169)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (143)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Володимир В’ятрович: СТРУКТУРИ РПЦ В УКРА╥Н╤ – ЦЕ ╤НСТРУМЕНТ УТРИМАННЯ ДЕРЖАВИ В ОРБ╤Т╤ РОС╤ЙСЬКОГО ВПЛИВУ, ТОМУ П╤ДЛЯГАЮТЬ ЗАБОРОН╤
Станом на 2022 р╕к одним ╕з найб╕льших ╕нструмент╕в рос╕йського впливу в Укра╖н╕ фактично...


«ЗВУКИ ПЕРЕМОГИ ПОЧУ╢ ВСЯ УКРА╥НА»: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРИВ╤ТАВ УКРА╥НЦ╤В ╤З ДНЕМ СОБОРНОСТ╤
Ця ╕сторична под╕я передала наступним покол╕нням укра╖нц╕в дв╕ мудрост╕…


ПРЕЗИДЕНТ: МА╢МО СФОРМУВАТИ ТАНКОВИЙ КУЛАК СВОБОДИ, П╤СЛЯ УДАР╤В ЯКОГО ТИРАН╤Я НЕ П╤ДН╤МЕТЬСЯ
╢ танкова коал╕ц╕я. ╢ р╕шення щодо в╕дкриття постачання танк╕в для нашо╖ оборони.


МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Я СВ╤ТУ МА╢ ВИПЕРЕДИТИ ЧЕРГОВУ МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю НАШОГО СП╤ЛЬНОГО ВОРОГА
Виступ Президента Укра╖ни на сес╕╖ «В╕дновлення безпеки та миру» п╕д час Всесв╕тнього...


РОС╤Я ПОВИННА В╤ДПОВ╤СТИ ЗА КОЖНУ ЗНИЩЕНУ УКРА╥НСЬКУ РОДИНУ, КОЖНЕ СПАЛЕНЕ М╤СТО Й СЕЛО, МИ МА╢МО ПОВЕРНУТИ СПРАВЕДЛИВ╤СТЬ
Звернення Президента Укра╖ни до учасник╕в виставки Russian War Crimes у Давос╕.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 25.11.2022 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 25.11.2022
«МОЖЕМО БЕЗ ГРОШЕЙ ╤ СВ╤ТЛА, АЛЕ НЕ БЕЗ ВОЛ╤»

Укра╖нський народ об'╓днався ╕ продовжу╓ платити високу ц╕ну за свободу, але забрати ╖╖ н╕кому не вдасться. Увесь св╕т бачить, на що здатн╕ в╕йськов╕ та цив╕льн╕, щоб захистити свободу Укра╖ни.

Як переда╓ Укр╕нформ, про це Президент Володимир Зеленський сказав у в╕деозверненн╕ з нагоди Дня Г╕дност╕ та Свободи.

"Ус╕ побачили, як╕ в нас захисники й захисниц╕. Як можна дати в╕дс╕ч одн╕й ╕з найб╕льших арм╕й св╕ту й стати одн╕╓ю з найкращих арм╕й св╕ту. Хтось скаже: звучить гучно. Так. Наше в╕йсько звучить гучно. ╤ останн╕ в╕с╕м рок╕в. ╤ останн╕ дев'ять м╕сяц╕в. Коли до загартованих б╕йц╕в при╓днуються музиканти, актори, ол╕мп╕йськ╕ чемп╕они, айт╕вц╕, науковц╕, б╕знесмени. Сотн╕ тисяч укра╖нц╕в, як╕ не с╕ли в л╕так, а стали в чергу до в╕йськкомату. ╤ пл╕ч-о-пл╕ч стали на захист нашо╖ мр╕╖. Нав╕ки в╕льно╖ Укра╖ни", - сказав Президент.

В╕н додав, що вс╕ побачили, на що здатн╕ наш╕ цив╕льн╕, вс╕ побачили, як╕ в нас громадяни: " Як можна ставати живою ст╕ною на шляху в╕йськових колон окупанта, гол╕руч спиняти й розвертати ворож╕ танки й БТРи. Попри постр╕ли та шумов╕ гранати виходити на м╕тинги в окупац╕╖. Берегти укра╖нський прапор ╕ дочекатися ЗСУ. Затопити сво╓ село, щоб не дати оркам проходу на Ки╖в. Збити рос╕йський безп╕лотник банкою консервац╕╖. Дати окупантам нас╕ння, щоб на м╕сц╕, де вони згинуть, соняшники проросли".

Також Зеленський додав, що вс╕ побачили, як╕ в нас л╕кар╕, пожежники, рятувальники, зал╕зничники, енергетики, фермери, як можна бути на чергуванн╕ к╕лька тижн╕в посп╕ль, витягати з поля бою десятки поранених, оперувати п╕д бомбами й кулями. П╕д бомбами й кулями провести пос╕вну та з╕брати врожай. Читати лекц╕╖ студентам онлайн, в окоп╕. Отримати диплом бакалавра онлайн, в окоп╕.

"Ус╕ побачили, як╕ в нас волонтери й небайдуж╕ люди. Як можна за л╕чен╕ години з╕брати на безп╕лотники, швидк╕, оптику, на теплов╕зори. Як д╕стати все. Купити все. Привезти все. А пот╕м д╕стати, купити й привезти знову, бо це було не все. ╤ в кожному сел╕ варили борщ╕ в банках ╕ закривали тушкованку на фронт, бо ми згор╕ли б в╕д сорому, якби наш╕ во╖ни ╖ли прострочен╕ пайки, як орки", - додав Президент.

В╕н наголосив, що укра╖нц╕ готов╕ в╕ддати останн╓, щоб укра╖нський во╖н виглядав г╕дно, воював ╕ перемагав г╕дно.

"╤ вс╕ побачили, який у нас б╕знес. Не ол╕гархи, а сучасний, креативний, людяний ╕ в╕дпов╕дальний б╕знес. Як можна св╕й оф╕с, готель чи спортзал перетворити на прихисток для переселенц╕в. Як бренди модного взуття шиють арм╕йськ╕ черевики. Дизайнери ж╕ночих суконь – бронежилети. Виробник садових мебл╕в виготовля╓ ╖жаки. З╕ркова модель готу╓ ╖жу для б╕йц╕в ╕ б╕женц╕в. Телеведуча робить «Бандера-смуз╕». Доктор наук сорту╓ «гуман╕тарку» в Польщ╕. А оперний сп╕вак евакую╓ на сво╓му авто сотн╕ людей", - в╕дзначив Президент.

Глава держави також звернув увагу, що вс╕ побачили, як╕ в нас д╕ти, як вони в╕дмовляються в╕д смартфон╕в ╕ ╜аджет╕в, щоб передати кошти на арм╕ю. Як миють машини та продають малюнки, збираючи на ЗСУ. Як хлопчик вт╕ка╓ з дому, щоб записатись у ТрО. Як д╕вчинка з простр╕леними ногами 15 к╕лометр╕в веде авто, щоб вивезти чотирьох поранених дорослих.

"Ус╕ побачили, який у нас народ! Готов╕ в╕ддати останн╓. Готов╕ стояти до останнього. Не втратили г╕дност╕. Мужност╕. В╕ри в себе. ╤ об’╓дналися. Щоб не втратити волю. Не втратити незалежн╕сть. Не втратити Укра╖ну", - сказав Прзеидент.

В╕н наголосив, що укра╖нц╕ можуть залишитися без грошей, св╕тла, бензину, гарячо╖ води, але не без вол╕, ╕ це залиша╓ться незм╕нним.

"Так, ми заплатили й продовжу╓мо платити за свободу дуже велику ц╕ну. ╤ н╕коли не забудемо вс╕х, хто в╕ддав за Укра╖ну сво╓ життя. ╤ н╕коли не пробачимо вс╕м, хто позбавив ╖х життя й хот╕в позбавити нас вол╕. Але головне, що це н╕кому не вдалось ╕ н╕коли не вдасться", - сказав Президент.

Як пов╕домлялося, в Укра╖н╕ 21 листопада в╕дзнача╓ться День Г╕дност╕ та Свободи. Його встановлено зг╕дно з Указом Президента в╕д 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних под╕й у нов╕тн╕й укра╖нськ╕й ╕стор╕╖ – Помаранчево╖ революц╕╖ 2004 року та Революц╕╖ Г╕дност╕ 2013 року.

 

ДУХ РЕВОЛЮЦ╤Й НА МАЙДАН╤ ВИКУВАВ ВОЛЮ ДО ПЕРЕМОГИ У БОРОТЬБ╤ ПРОТИ РОС╤ЙСЬКО╥ АГРЕС╤╥

Пост╕йний представник Укра╖ни при Рад╕ ╢вропи Борис Тарасюк, який був активним учасником революц╕й 2004-го та 2013-2014 рок╕в, переконаний, що дух цих Майдан╕в викував волю укра╖нського народу до перемоги у боротьб╕ проти сьогодн╕шньо╖ рос╕йсько╖ во╓нно╖ агрес╕╖.

Про це Тарасюк сказав у коментар╕ Укр╕нформу з нагоди Дня Г╕дност╕ ╕ Свободи, який було встановлено на честь початку двох знаменних под╕й у нов╕тн╕й укра╖нськ╕й ╕стор╕╖ – Помаранчево╖ революц╕╖ 2004 року та Революц╕╖ г╕дност╕ 2013-2014 рок╕в.

"Я переконаний у тому, що той дух, який викувався на Майданах 2004-го та 2013-го ╕ 2014 рок╕в, в╕н врешт╕-решт прив╕в до вол╕ до перемоги ╕ до конкретних здобутк╕в на цьому шляху п╕д час повномасштабно╖ рос╕йсько╖ агрес╕╖", – зазначив Тарасюк.

В╕н наголосив, що ц╕ революц╕╖ дали поштовх формуванню укра╖нсько╖ пол╕тично╖ нац╕╖ ╕ укра╖нсько╖ нац╕онально╖ ╕де╖. "До того можна було багато чого почути про суперечлив╕ настро╖ укра╖нського сусп╕льства. Але п╕сля революц╕╖ 2004-го, а б╕льше – революц╕╖ 2013-2014 рок╕в, ╕ для самих укра╖нц╕в, ╕ для вс╕╓╖ м╕жнародно╖ сп╕льноти стало очевидним, що укра╖нц╕ готов╕ боротися за свою свободу ╕ демократ╕ю, за г╕дн╕сть. ╤ сво╖м прикладом вони довели, що здатн╕ це робити”, – заявив постпред Укра╖ни.

Тарасюк п╕дкреслив, що в особистому план╕ для нього День Г╕дност╕ ╕ Свободи дуже дорогий споминами, оск╕льки йому довелося брати активну участь у кер╕вництв╕ обома революц╕ями, зокрема, в╕дпов╕даючи за питання зовн╕шн╕х зносин з м╕жнародними партнерами.

"Революц╕я 2004 року стала серйозним сигналом для м╕жнародно╖ сп╕льноти в╕дносно того, що укра╖нц╕ не збираються толерувати фальсиф╕кац╕ю ╖хнього волевиявлення п╕д час президентських вибор╕в 2004 року. Помаранчева революц╕я викликала хвилю захоплень в м╕жнародних ЗМ╤ та й взагал╕ у св╕т╕. Дуже добре пам’ятаю при╖зди численних делегац╕й, як╕ висловлювали сол╕дарн╕сть ╕ п╕дтримку укра╖нському народу", – зазначив Тарасюк.

При цьому в╕н п╕дкреслив роль укра╖нських дипломат╕в у тих под╕ях: "Для мене як дипломата дуже важливо те, що представники нашо╖ профес╕╖ були першими з-пом╕ж ╕нших, хто виступив на п╕дтримку укра╖нського народу у протест╕ проти тод╕шньо╖ влади, висловивши сол╕дарн╕сть з протестувальниками на Майдан╕", – сказав Тарасюк. В╕н нагадав, що близько 500 прац╕вник╕в закордонних установ ╕ центрального апарату МЗС п╕дписали тод╕ в╕дому Заяву укра╖нських дипломат╕в на п╕дтримку Помаранчево╖ революц╕╖.

"Це було св╕дченням патр╕отизму загалом представник╕в нашо╖ дипломатично╖ профес╕╖, яким вони однозначно показали сво╓ ставлення до свободи, демократ╕╖ ╕ волевиявлення, а також заявили, що виступають проти авторитарного режиму", – наголосив Тарасюк.

В╕н також нагадав про масштаб Революц╕╖ Г╕дност╕ 2013-2014 рок╕в. "Розмах тих протест╕в не лише здивував весь св╕т – перший м╕тинг у 2013 роц╕ з╕брав близько м╕льйона учасник╕в, але в╕н також при╓мно здивував ╕ нас самих", – зазначив Тарасюк, який ╕ п╕д час Революц╕╖ г╕дност╕ також в╕дпов╕дав за зовн╕шньопол╕тичн╕ контакти.

"У пам’ят╕ дуже багато факт╕в, як╕ св╕дчать про захоплення укра╖нською революц╕╓ю на м╕жнародн╕й арен╕. Добре пам’ятаю виступи багатьох м╕жнародних гостей, серед них – ╕ американського сенатора Джона Маккейна, ╕ делегац╕╖ кер╕вництва ╢вропарламенту, яким мен╕ довелося перекладати з╕ сцени Майдану”, – згадав в╕н, п╕дкресливши, що в 2013-2014 роках загалом було дуже багато заруб╕жних делегац╕й з демократичних кра╖н св╕ту, як╕ висловлювали сво╓ захоплення ╕ п╕дтримку укра╖нському народу в його боротьб╕ з авторитарним режимом.

Але, зауважив Тарасюк, на жаль, под╕╖ п╕сля Революц╕╖ г╕дност╕, а саме початок рос╕йсько╖ агрес╕╖ у лютому 2014 року, продемонстрували нутро рос╕йського ╕мпер╕ал╕зму, який одразу, скориставшись слабк╕стю тод╕шньо╖ укра╖нсько╖ влади, розпочав в╕йськове вторгнення на територ╕ю Укра╖ни ╕ шляхом г╕бридно╖ агрес╕╖ окупував Крим ╕ частину Донбасу.

"Це показало всьому св╕тов╕ небезпеку рос╕йського режиму. На жаль, не вс╕ в тод╕шн╕й ╢вроп╕ ╕ у св╕т╕ зрозум╕ли агресивну сутн╕сть кремля, ╕ саме це призвело до повномасштабно╖ агрес╕╖ 24 лютого 2022 року. Тобто нехтування небезпекою тод╕ призвело до траг╕чних под╕й ╕ повномасштабно╖ в╕йни, яку веде рос╕я сьогодн╕", – зазначив в╕н.

"Але як ╕ п╕д час революц╕й 2004-го ╕ 2013 рок╕в, я переконаний у тому, що в укра╖нському сусп╕льств╕ воля до перемоги ╕ захисту демократ╕╖ не лише зм╕цнилася, а б╕льше того: вона матер╕ал╕зувалася в конкретн╕ здобутки укра╖нських Збройних сил та в л╕дируюч╕ позиц╕╖ нашого Президента ╕ всього укра╖нського народу у боротьб╕ за захист г╕дност╕, демократ╕╖, свободи, суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ не лише Укра╖ни, а й ус╕╓╖ ╢вропи”, – наголосив пост╕йний представник Укра╖ни у Рад╕ ╢вропи.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 25.11.2022 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24672

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков