Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 24.09.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 24.09.2004
Віктор ЮЩЕНКО: "...ЦЕ ПРОБЛЕМА ПОЛІТИЧНОГО РЕЖИМУ У ЦІЙ КРАЇНІ..."
.

ЯКБИ Ж ТО ЗНАТИ ВЧОРА, А НЕ ЗАВТРА,
ЩО ВІН ДЛЯ НАС МОСТИВ СОБОЮ ПУТЬ, -
ХІБА В ДУМКАХ НЕ ВИСТАВИЛИ Б ВАРТИ
НА ТІМ ШЛЯХУ, ДЕ ВОЛЮ ПРОВЕЗУТЬ?!
Ці рядки присвячено В'ячеславу Чорноволу. Недовартували... Прогледіли п'ять років тому вбивцю-КамАЗа... А тепер прогавили краплину отрути, що випала на долю народного кандидата в Президенти. Так, Ющенка хотіли "отруїти на смерть" - заявляють його соратники. Але - про все по порядку...

Віктор ЮЩЕНКО: "ТЕ, ЩО ЗІ МНОЮ СТАЛОСЯ, ЦЕ НЕ ПРОБЛЕМА ЇЖІ, ЦЕ ПРОБЛЕМА ПОЛІТИЧНОГО РЕЖИМУ У ЦІЙ КРАЇНІ..."

21 ВЕРЕСНЯ Верховна Рада України схвалила постанову про утворення тимчасової слідчої комісії з розслідування обставин щодо отруєння кандидата на пост президента, народного депутата України Віктора Ющенка. За таке рішення проголосували 425 народних депутатів. Упродовж двох тижнів комісія має з'ясувати обставини інциденту, заявив її голова В. Сивкович.

22 ВЕРЕСНЯ Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за статтею 112 Кримінального кодексу України (посягання на життя державного чи громадського діяча) за фактом отруєння кандидата у Президенти Віктора Ющенка. Провадження досудового слідства у цій справі доручено слідчому в особливо важливих справах, повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

МИНУЛОГО ТИЖНЯ керівник виборчого штабу Віктора Ющенка Олександр Зінченко зробив заяву, що є підстави говорити про умисне отруєння кандидата у Президенти речовинами, які не входять до складу продуктів харчування. При цьому він послався на висновки лікарів австрійської клініки, де проходив обстеження Віктор Ющенко.

СЛІДЧИМ, який уже розпочав розслідування справи, спільно з працівниками Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України розроблено комплекс невідкладних слідчо-оперативних заходів, спрямованих на встановлення обставин отруєння. З метою отримання найбільш повної офіційної інформації про причини раптового погіршення стану здоров'я Віктора Ющенка і відповідної медичної документації Генпрокуратура підготувала клопотання про надання правової допомоги у цій кримінальній справі, яке буде надіслане правоохоронним органам Австрії.

ВИСТУПАЮЧИ у вівторок в парла менті, лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко звинуватив у тому, що з ним сталося, владу. Він також наголосив, що центральні телеканали необ'єктивно висвітлювали обставини його отруєння.
Віктор Ющенко: "Подивіться на моє обличчя, прислухайтеся до моєї дикції - це одна сота тієї проблеми, яка у мене була. За останні 10-20 років ви мене п'яним коли-небудь бачили? Я звертаюся до журналістів "Інтеру", так званого Національного каналу УТ-1, "1+1", "дудариків" інших каналів: ви у моєму житті бачили ситуації, коли я не контролював себе? І те, що зі мною сталося, це не проблема їжі, це проблема політичного режиму у цій країні...".

Про подробиці захворювання Ющенка "Українська правда" спробувала дізнатися у професора-хірурга Миколи Корпана - це український лікар, який працює в австрійській "Рудольфінерхаус". Корпан входив до групи 12 фахівців, які займалися лідером "Нашої України".
Знайшли ми пана Корпана по мобільному телефону, номер якого дали просто у приймальні "Рудольфінерхаус".
- Пане Миколо, ми всі бачили Ющенка у суботу на мітингу в Києві - він виглядав хворобливо. В нього досі частина обличчя під набряком. Як довго триватиме цей стан?
- Віктор Андрійович повинен був далі продовжувати лікування. Але він наполягав на тому, щоб повернутися у передвиборчу кампанію. Тому його перевели зі стаціонарного лікування на амбулаторне. Ці симптоми не зникають відразу. Вони тривають не місяцями, але тижнями.
Віктор Андрійович зараз в повній робочій формі. На даний момент його стан здоров'я є задовільний. Тому реабілітація не може вплинути на обмеження його активності. Реабілітація є тільки одним із лікувальних заходів, які повністю закріплюють ефект лікування.
- Коли треба очікувати, що він прийде в норму?
- Віктор Андрійович знаходиться в стадії амбулаторного лікування й реабілітації. І він може працювати в повну силу, тому що він приймає повну адекватну терапію після повного адекватного стаціонарного перебування. Він перебуває під наглядом українських лікарів, із якими ми контактуємо 24 години на добу.
Але прогноз позитивний. Його видужання буде повноцінним і без додаткових патологічних явищ, залишкових симптомів захворювання. Думаю, що час реабілітації займе декілька тижнів.
- Як ви ставитесь до версії керівника виборчої кампанії Ющенка Олександра Зінченка, що отруєння могло бути замахом на кандидата в президенти?
- Мені важко сказати, тому що я не судовий експерт, я не юрист, я не працівник органів.
- Генпрокуратура України заявила в понеділок, що може відрядити до Австрії своїх лікарів-експертів для проведення слідства.
- Якщо буде потрібно, то із задоволенням з ними зустрінусь. Те, що сталося з Віктором Андрійовичем - це ж не слова, у нас є всі об'єктивні показники, які підтверджували його важкий стан. Тому ми готові прий-няти будь-яку комісію.
Ми прийняли Віктора Андрійовича вночі з четверга на п'ятницю, з 9 на 10 вересня. Він поступив у важкому стані з набором симптоматики, яка характеризувала множинне ураження різних органів і гострий перебіг хвороби.
Хвороба почалась атипово - і про це треба говорити - з дифузних гострих головних болів, які тривали всю ніч, вранці головні дифузні болі перейшли у больовий синдром в різних частинах його тіла, зокрема, у болі в животі, грудній клітині, обличчі з наступним паралічем лицевого нерва.
І такий поліморфізм є атиповий. В поліорганному ураженні на перший план виступало гостре запалення підшлункової залози. Ми його підтвердили не тільки клінічною симптоматикою, яка була атиповою, вона була підтверджена також даними лабораторних досліджень, а також і високочутливими радіологічними дослідженнями - такими як спірально-комп'ютерна томографія органів черевної порожнини.
Дослідження також показали, що поряд із симптоматикою гострого запалення шлункової залози у хворого була гостра симптоматика захворювання шлунку. Ми фотодокументально підтвердили поверхневі кровоточиві ерозії слизької шлунку.
Ще крім цього - гостре запалення товстої кишки, це ми також документально підтвердили. Це все одночасно говорить про атиповість початку й перебігу хвороби. З іншого боку це говорить про множинність уражених органів. Крім цього шкіра була уражена, грудні болі, а також параліч лицевого нерва, який триває і зараз.
Це доказово, тому що це не одна людина дивилася, а різні відомі спеціалісти в різних областях медицини, знані в Австрії.
- Які причини цього отруєння?
- Ми спробували взяти кров на спеціальні речовини. Але ми отримали відповідь із лабораторії, що певні речовини можна в крові знайти доступними методами протягом 24 годин. Віктор Андрійович поступив до нас більше ніж через 96 годин. Тому тільки судова медицина могла б доказати, яка конкретна причина могла бути. Теоретично ми можемо припустити, що з такою сильною пусковою дією можуть бути тільки спеціальні речовини. Це не може бути звичайне харчове отруєння.
- Кажуть, що це могло бути суші...
- Суші не дають таку симптоматику. Ще в медицині не відомо, щоб суші або зіпсована риба чи яйця дали таку мультиорганну симптоматику.
- Алкоголь?
- Алкоголь може дати, скажімо, панкреатит, але не дасть гострого коліту, не дасть гострого гастриту, не дасть паралічу лицевого нерва і не дасть болей у грудній клітині.
Ми намагалися встановити причину, але нам основне було зупинити перебіг цих захворювань, стабілізувати його стан. І тому 24 години ми боролись за його життя, а не за встановлення першопричини.
- Тобто була загроза життю?
- Ну, звичайно, тому що в тій стадії, в тому стані, у якому він поступив... Якщо взяти весь цей "букет", у світовій медицині, і це знають фахівці, летальність складає 15%. Якщо б його не доставили до нас ще протягом 24-72 годин, то кожен хірург знає, що смертність досягає 80%. І це при умові, що такі хворі оперується багато разів, декілька місяців перебувають на стаціонарному лікуванні. Тому у нас було завдання - зупинити процес, стабілізувати його стан.
- Операцію Ющенку не робили?
- Ми перервали цю стадію, яка в майбутньому могла давати показання до операційного втручання. Але якщо б перебіг хвороби не був адекватно лікований, то ймовірність оперативного втручання була б у наступні 24-72 години.
- А як ця отрута потрапила в організм: із їжею, чи це ін'єкція, чи, може, через рукостискання?
- Подібні речовини людина може отримати з напоєм, із їжею - із чим завгодно. Може, навіть з повітря. Але, скоріше за все, що це продукт, тому що шлунок, підшлункова й товстий кишечник були уражені - це значить, що ця речовина могла потрапити через шлунково-кишковий тракт.
- Чому була виставлена охорона біля палати Ющенка?
- Тому що атиповий початок, атиповий перебіг захворювання, мультиорганність ураження - це змусило задуматись, що це незвичайний випадок початку й протікання хвороби...

ПІДПИС ДО ФОТО: ВАЖКО ПЕРШІ СТО РОКІВ, ВІКТОРЕ АНДРІЙОВИЧУ!
Віктор Ющенко в степовому Криму. Серпень 2004 р.
Фото В. КАЧУЛИ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 24.09.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2458

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков